Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   410 / 1385
(#) _JANI_ válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Lesz dolga szegény relének! :bummafejbe: ( )

Egyenlőre a hiba keresése folyik!
Amikor meg van, azután következik az ÉSSZERŰ hibaelhárítás...
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Úgy, hogy kondit tettél vele párhuzamosan?
(#) patexati hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Sziasztok! Ma belefabrikáltam a lamináló motorjára egy kis léptetőmotort mit tegnap kaptam és nagyon jó lett! Kicsit féltem a forgórész befúrásától de nevetségesen könnyen ment egy satuba befogott 2,2-es fúró majd a 3mm-es szinte ráhúzza magát a fúróra Óvatosan kell igazítani,hogy központos maradjon és olyan mélyre kell,hogy a forgórész tudjon felülni ha teljesen rányomjuk ne akadjon bele a motor csapágyperselyébe mert akkor nehézkes lesz beállítani! Ez nagyon jó nyomatékkal és szinte bármilyen lassan tud menni ez bent a jó! A vezérlőjén van egy jumper ha ráteszem azonnal forgásirányt vált csak a mechanika késik kb 2 másodpercet
(#) qvasz2 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Nagy butaság lenne relét tenni ! Csak csináld meg jól az optotriak vezérlését:
a linkelt forrasztóállomás NEM 5V-ról jár, és 24V-ot kapcsol! Tehát mindkét ellenállást gondold újra át !!
470 ohm az 5V-ról nem nyitja ki az opto LED-et rendesen, és ha bemelegszik a fűtés, akkor már nem megy.
A 390 ohm-mal pedig kinyírtad az optotriak kimenetét, mert az 24V-ra volt jó, 230V-ról majdnem 600mA-t kap, amit nem szeret (kb50-100mA-t tud elviselni !)
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ha valaki nem tudná miről beszélek, a két kapcsolás:
Forrasztóállomás

és
Lamináló vezérlő
(#) patexati válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Triacban nekem 8A-os van tökéletesen megfelel nem melegszik elfér nem érdemes kínlódni kisebbel! Én személy szerint ha van rá lehetőség és hely mindent teljesítmény alkatrészt túlméretezek (nem a nyákot) A relé nem jó ilyesmire a félvezető örökös,kicsi,olcsó!
(#) titi hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Ma akartam befektetni egy laminálóba...
Erre a 3000Ft-os ára már több mint 6800.
(#) mex válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Mert a sok hobbis fellenditette az eladást....
(#) titi válasza mex hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Minden bizonnyal figyelemmel kísérik a topikot, és látták, hogy már a célegyenesben jár a dolog, hamarosan megjelenik a cikk, ergo ugrásszerűen meg fog nőni a kereslet a laminálók iránt.
Nosza, akkor emeljük az árakat...
(#) gydanee válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Nem mondod! Holnap akartam venni!
Remélem hogy az áremelés nem mindenhol egyszerre történik. :no:
(#) titi válasza gydanee hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Én holnap még szétnézek máshol is, de gyanítom, így jártunk...
(#) qvasz2 válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Biztosan nem a drágábbat nézted?
Mert a 3000 Ft-os nem akciós volt, az annyi. Az 5000 Ft-os volt akciósan 5000, és azt emelték fel 6800 ra.
(#) sucuka válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Nem, ami 5000-ért volt azt 8500-ra emelték nekem elhiheted, én már annyiért vettem.
(#) sucuka válasza gydanee hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
A tacskó áruházak akciói minden héten pénteken 0:00-kor indulnak és az utána következő héten csütörtök 23:59-ig tartanak. Higyj nekem, anyósom rutinos bevásárló... én viszont nem, azért került nekem a lamináló 5000 helyett 8500-ba
(#) gydanee válasza sucuka hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Hát így jártunk...
(#) titi válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Már megnéztem pár napja, amikor még 3000-ért volt kitéve, csak akkor még "sokadika" volt. Aztán most fizetés után akartam megvenni, erre már 6800. Ugyanaz. Ez nem az akciós 5000-es.
Itt nálunk az 5000-es nem is volt.
(#) Attila86 válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Tehát a 3000Ft-os gazdaságosból 6800Ft-os lett, az 5000Ft-os nem gazdaságosból pedig 8500Ft-os?

Nekem már úgyis kb 15-20e Forintomban van a projekt.
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Mi került neked annyiba ? Én így hogy megvettem a lassú motort még 4500 nál vagyok , de mostmár csak
a kísérlet kedvéért megépítem a motoros és a léptetőmotoros vezérlést is (mindkettő 876 os piccel fog működni) és összehasonlítom ! Ma találtam léptetőmotort a garázsban ,és összedobtam egy programot arra is .
És most jött az ötlet hogy a fénymásolóból mentett
hőszondát fogom használni (igaz hogy logaritmikus )
de már a progi kétféle szondát is tud kezelni .
a lineáris (PT100 AT) és ezt a logaritmikus szondát is .
(#) Attila86 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Idézet:
„Nagy butaság lenne relét tenni !”

Tudom, de ha sokat kínlódom még a triakkal akkor az lesz.
Idézet:
„470 Ω az 5V-ról nem nyitja ki az opto LED-et rendesen, és ha bemelegszik a fűtés, akkor már nem megy.”

A fűtésnek ehhez mi köze van? Ha kihúzom az egészet akkor pár perc alatt nem tud visszahűlni, pedig ha ennyi idő elteltével újra bekapcsolom akkor megint megy fél percig a motor. Illetve ha nem kikapcsolom csak kilépek a menübe hogy a PIC a motort és a fűtést lekapcsolja, akkor a hengerek kihűlése után sem megy újra a motor, csak a 230V megszakítása után. (De ezt már többször leírtam...)
Idézet:
„A 390 Ω-mal pedig kinyírtad az optotriak kimenetét”

Ezen a gyári ajánláson 360Ohm van és 240VAC.: Bővebben: RAJZ
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Egyik lamináló: 3000Ft
Másik lamináló: 5000Ft
PIC: 1000Ft
Egyéb alkatrészek: kb 4000-5000Ft
LCD: kb 2000Ft
Két oda-vissza forgó motor postaköltséggel: 1700Ft
Megtanulni mikrovezérlőt programozni: "megfizethetetlen"
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Nem akkor pont nem volt rajta, de kipróbálom úgy is.
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Itt van mindkét verziónak a nyákterve , megépítem kipróbálom és minden kiderül ! (hogy melyik a jobb melyiket érdemed tovább fejleszteni )
(#) Zozi85 hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Egy oldalas nyáknál pazarlás mindkét oldalt melegíteni, de ha már így van megoldva, érdemes betenni egy lapot a hátlaphoz is...

A tegnapi nyákomon próbáltam ki milyen ha egy lépésben két madárra akarok lőni. Tudom, hogy nem egy új ötlet, de nem tudom próbálta e valaki egy lépésben.

2 in 1 megoldás:

P1000514.JPG
    
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Szóval te is relét tettél bele.
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Miért ? Még ki tett bele relét ? Eddíg csak azt olvastam a témában hogy sz.r a relé és ne tedd bele ! DE érdekes módon a mosógépekben a motorvezérlőben is 12-24v os nyákrelék ketyegnek évekig !
(#) t-dani válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Hú, nagyon profi lett!
(#) watt válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Nekem tetszik! Nagyon impozáns!
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ebben teljesen igazad van, ide illő szöveg a reklámból
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Szerintem senki, de lehet hogy én fogok.
(#) sucuka válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Nem rossz, kifejezetten esztétikus!
Én is így csináltam az ICD2-met, csak a pozíciószámokat és az értékeket is bekapcsolva hagytam az Eagle-ben.
Következő: »»   410 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem