Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   91 / 289
(#) erdeidominik hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem a halak nem úsznak ki a tóból.
Csak éppen a kutya fürdik benne!
(#) Swedhart válasza erdeidominik hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ja akkor egyszerü köré kell ,a legbonyolultabb a telepités
(#) dizi hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Szerintem ez a téma ki lett már vesézve rendesen, vannak itt használható rajzok a lényeg egy inverteres kapcsoláshoz egy bika trafó és olyan lesz mint a szentelt víz mindenre lehet használni.

Viszont amiről nagyon keveset beszéltünk,és pedig hoztam létre ezzel kapcsolatos témát amit hozzá csaptak ehhez és már el is volt felejtve.
A téma lényege az lett volna,hogy hogyan telepítsünk le normálisan egy rendszert esetleg ki milyen módon ellenőrzi a annak működését és persze milyen segédanyagokat használ fel (szigetelők, vezetékek, működést jelző eszközök) amit területen kihelyezve láthatjuk a rendszer működését vagy a vezeték zárlatát és ami figyelmezteti az arra járókat arról,hogy itt villannyal van megvalósítva a terület őrzése, nem beszélve a területen kihelyezett készülék lopásbiztonságáról.
Tehát uraim, ez irányban is kellene fordulni egy kissé.
(#) jannylee hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy én a mellékelt kapcsolást csináltam meg zqj579 módosításaival
R1 220R helyett-22 Ω
P2 2,2M helyett-50 Kohm
C3 6,8ľF helyett-10ľF (elko)
C4 47nF helyett-10ľF (nem elko)
IO1 555a ic helyett NE555
Bu 326A helyett-BD241
és az IC 6-7 lába közé rakj be egy 1N4001-es diódát, anóddal a 6-os láb felé.

úgy próbáltam ki hogy rákötöttem a gyujtótrafót és abba csak két rövid vezetéket kötöttem be hogy szikrázik e egyáltalán. a szikrával nincs is gond de a bu nagyon melegszik mitől lehet ez?
vagy csak rá kéne kötni a karámvezetékre meg leföldelni?
(#) batkamano válasza jannylee hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
ezt én is megcsináltam. Izzott a gyújtótrafó és a tranyó! csak ugy lehetett csökkenteni a hőt,hogy akutőltőről ment és szabálypzva volt mennyit vehet fel.
Bu326 helyett bármi mást rakhattam,mert akkor is ez a jelenség volt.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
szasztok én egy egyszerű fesznövelő áramkört keresek kb:35KV-ig.
Ha tudtok segítsetek.
(#) Swedhart válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Szia az én kapcsolásommal az is lehetséges csak trafo kérdése.
(#) Swedhart hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok az elözöleg közölt rajzomhoz elkészitettem a nyákot is beültetve a képen láthato 80-as dobozba simán elfér csak kondit és trafot kell rákötni .
(#) kistamas hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Összedobtam egy villanypásztort/sokkolót, ki minek nevezi. 12V-ról megy egy régi autó gyújtótrafó, plusz egy potméter, olyan erősségszabályozónak
Namármost, ugye a trafónak szaggatni kell az áramkört hogy "működjön". Erre kéne valami egyszerű megoldást találni hogy, hogy lehetne kb. másodpercenként 10szer megszakítani, majd újra zárni az áramkört.

Válaszokat/Ötleteket előre is köszönöm! Üdv, kistamas[/i]
(#) dizi válasza kistamas hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hi
555-s ic egy kis tranyó és egy relé ez a legegyszerűbb.
(#) philips111 hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Új vagyok itt a hobbielektronikán!
Nos nem néztem végig az összes hozzászólást, de kérni szeretnék tőletek egy olyan villanypásztor kapcsolást, ami működik 12v-os adapterrel vagy kocsi aksiról.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) philips111 hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Köszönöm, de melyiket ajánlanád ami nem melegszik, mégis könnyű elkészíteni?
(#) Swedhart válasza philips111 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia neked kell választani mindenki a sajátjára esküszik ugy is,nézd meg az én fejlesztésem is.
(#) istvancs hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Kaptam egy villanypásztort de nem ad ki feszültséget.
12V-ról működik és a zöld visszajelző LED rendben villog de hiányzik az a halk kattogás ami korábban hallatszott működés közben.
Nagyon titkos fejlesztés lehet mert a gyártó gondosan minden típusjelzést lecsiszolt az alkatrészekről
Tud valaki tippet adni vagy segíteni a készülék javításban?
Teszek fel képeket.

Köszönöm, istvancs
(#) dizi válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Hi
Mivel az impulzust az egyik ic szolgáltatja valószínűleg, így természetesen a led villog azaz az ütem adó jó,de nem tudom,hogy az inverter része működik e azaz hallani lehet e valami halk sípoló hangot,mert ha igen akkor tovább kell menni azaz a 4 db dióda irányába,itt kell meg nézni,hogy van e feszültség ha nincs vagy nem elégséges akkor ki kell venni a tirisztort lehet,hogy az a zárlatos szerintem a típusa BT139 vagy TIC126M D,de szerintem érdemleges információval,burkoltan,de jelentkezni fog a készülék gyártója. :yes:
Üdv
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Sajnos valami okból nem sikerült módosítani a hozzászólást ezért le írom,azért írtam egy tirisztort és egy triakot mert mind kettővel szoktak pásztort építeni.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Szia nem biztos hogy kell sipolo hangot hallani mert az enyém is olyan frekin megy amit nem lehet hallani feszültséget kell mérni amugy az 556-os lessz a hunyo tapasztalatbol mondom .
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nem biztos,hogy 556,mert azt írta,hogy le vannak csiszolva az adatok.
(#) istvancs válasza dizi hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Üdv!
Köszönöm a válaszokat! (Swehart-nak is)

Mekkora feszültséget kell mérni a diódákon?

A nagyfesz tekercs kimeneti oldala szakadt volt, és a primer oldalon nem kap feszültséget.
kicseréltem az 555, 556 IC-ket a BC182 és a BD241 tranyókat és betettem egy BT151 tirisztort. persze ezek csak tippszerűen mert mint említettem az eredeti számok el vannak tüntetve.
A tekercset egy hasonló Videoton nagyfesszel cseréltem le. A diódákat jónak mértem....
A hibajelenség annyiban változott, hogy már a piros LED is világít. Nagyfesz továbbra sincs és a zöld folyamatosan villog. A régebben megszokott halk kattogást nem hallani.
Mi lehet még?
Ennyi alkatrésszel szinte már építhettem is volna egyet az itteni kapcsolásokból...
(#) dizi válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Hi
Mindenképp 200 volt feletti feszültséget kell mérni,de lehet,hogy 300 felettit.
A távszerviz a legjobb.
(#) istvancs válasza dizi hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Bocs a hülye kérdésekért de nem volt dolgom még villanypásztorral és egyébként is inkább amatőr műkedvelőnek nevezném magam. Hobbim, hogy összeszedem az elromlott dolgokat és megpróbálok életet lehelni beléjük.
Van mikor sikerül, van mikor nem.

mérek, mérek de max 12-15v DC van itt-ott.... (jó alaposan le van lakkozva a panel) A fazékvasmagos tekercs növeli a feszültséget?
12V DC-t kap a masina.

Egy költői kérdés: mi haszna annak, hogy lecsiszolják az alkatrészek számát?
Aki ért hozzá az kitalálja úgy is, aki meg nem ért hozzá és csak sok bosszúságot okoz neki a "csak a gyártónál javítható" eszköz, az kukába dobja és más típust vesz.

Inkább térjünk vissza a pásztorra!
ha volna valakinek még ötlete, tanácsa akkor futok még egy kört és ha nem tudom megjavítani akkor megy a kukába.
(#) dizi válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Működése a következő van egy oszcillátor egy teljesítménytranyóval ami meghajtja a fazékvasmagos trafót ami lead közel 300voltot ezt egyenirányítva feltölt egy kondit amit egy tirisztor rásüt a nagyfesztrafóra.
Röviden ennyi.
(#) istvancs válasza dizi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Hi

Az 556-on kivül még mi jöhet szóba?
A hetes lába, ami elvileg GND nincs is beforrasztva.

Üdv, istvancs

IMG_8741.jpg
    
(#) otto54 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szia!

Azért csiszolják le,mert így a kevésbé felkészültek nem tudják lemásolni.
Az elektronikában jártasaknak ez a megoldás nem képez akadályt,csak kicsit megnehezíti a másolást.
Sok gyártó a lecsiszoláson túlmenően még műgyantával ki is önti,további nehézséget okozva a másolónak.
Néha persze ezzel "mellé lő",mert nem úgy hűlnek az alkatrészek mint kiöntés nélkül,és garanciában javíthatja a készülékeket. A profi gyártó,már erre is gondol.
Ez egy társasjáték! Valaki fejleszt,valaki lemásolja.

Üdv. Ottó
(#) istvancs válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Nem szép dolog a koppintás de szerintem akinek gondot okoz a lecsiszolt alkatrész az amúgy sem lenne konkurencia.
Max. csinálna egyet magának meg egyet a szomszédnak, de semmikép nem vásárolna a gyártótól mivel tele van kapcsolásokkal a net.
És azért azt is nézzük meg, hogy miről van szó.
Ez csak egy villanypásztor. Nem most találták ki, nem kellett éveken át fejleszteni és milliókat beleölni... (gondolom én).
Ez csak a javítását nehezíti meg de ott is csak első alkalommal.
Megjegyzem, hogy erre a darabra már két szerviz is azt mondta, hogy nem javítható a beazonosíthatatlan alkatrészek miatt (nekik így egyszerűbb) és a volt tulajnak esze ágában sincs visszaküldeni a gyártóhoz viszont nem is vásárol többé ilyet és az ismerőseit is lebeszéli róla.

Én azért küzdök vele.
Mi lehet még az 556 helyett?
(#) otto54 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Hello!
Van,aki kapukból rakja össze a generátor részt.
Javításhoz én ilyen esetben visszarajzolom az áramkört, vagy azt a részét,ahol a hibát sejtem. Majd a rajzot nézegetve megpróbálom kitalálni,hogy milyen IC-k lehetnek a csiszolt tokban.
Ha így sem boldogulok,akkor felteszem a rajzot valamelyik listára és véleményeket kérek. Ezzel a módszerrel általam ismeretlen IC típusra is kaptam tippeket és az adott tipp be is vált.
Esetleg próbálkozz ezzel a módszerrel.
Üdv.
Ottó
(#) isssti válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szia!
Lehetne CD4001 is ahogy Ottó54 sejteti.
(#) istvancs válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Helló Köszi. Fotó a panelről.

IMG_8741.jpg
    
(#) otto54 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Üdv!

Csak mintának,egy korábban általam javított pásztor részlete.
Tehát a panel alapján visszarajzoltam a problémás részt.
Így létrejött egy elvi rajz.
Akkor már nagyobb esély van arra,hogy tudnak és akarnak is segíteni Neked mások.
Azt nyilván nem vártam el,hogy a NYÁK fényképe alapján rajzolják vissza és mondják is meg,hogy mi a probléma.
Akkor az már nem segítség,hanem munkavégzés helyettem.
(#) otto54 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Lehet,hogy nem én rajzoltam,de a dolog többi része igaz!
Következő: »»   91 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem