Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   135 / 138
(#) tufatofu válasza trionaudio hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Az adatlap grafikonja jó kiindulási alap, de az új csőre vonatkozik. Ahogy Imi65 írta, meg kell építeni és megmérni. Általában 10% körül bátran lehet saccolni a feszültségesést(tipusfüggő), ahogy CHZ is írta. Nem ritka, hogy nem együtt öregszik a két csőfél használt csöveknél( egyik fele 60mA, a másik 20mA). Jelen esetben, a Jóisten a megmondhatója, hogy a te csöveddel mennyi feszültség fog esni ha megépíted, persze, ha működik egyáltalán a cső. Mivel nem "High-End" készüléket építesz, 10-20V anódfeszültség változás ide vagy oda, számottevően nem fogja az "élményt" befolyásolni .
(#) segítő válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Mit is írtál a fenti hozzászólásban? Gyakorlatilag semmit.
A valóság ennél kicsit összetetteb. Bocs.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2023
(#) tufatofu válasza segítő hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Tehát itt lehetőség kifejteni és számításokkal alátámasztani az "összetetteb valóságot", feltéve, ha nem ez a hobbid, hogy hozzászólsz mindenhez, aztán csendben vagy egy ideig, míg hátha elfelejtik, hogy nem válaszoltál semmire. A csőmérő topicban is van pár hozzád intézett nyitott kérdés, amire "nem értél rá válaszolni"
(#) hulala hozzászólása Márc 30, 2023 /
 
Sziasztok. Ez vajon mi lehet? Semmi felirat. Egy régi műszert bontottam el és abból származik.
(#) segítő válasza hulala hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Szerintem valami teljesen egyedi gyártású alkatrész.
(#) kadarist válasza hulala hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Szia!
Valószínű, hogy egy vibrátor.
(#) segítő hozzászólása Márc 30, 2023 /
 
El kell adni hölgyeknek. Kb. TÖKéletes méret.
(#) hulala válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Valószínűleg igazad van mert két transzformátor volt rákötve.
(#) zoly15 hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Sziasztok,
Ezek milyen csovek lehetnek? (A jobb oldali valoszinuleg stabilizator lehet)
(#) Gafly válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Cerberus GR17
15 mA Gas-filled cold-cathode AC triode, one starter and an EM shield, noval base, for voltage triggers, RC timers etc.

Valami közvetlen fűtésű dióda, ha úgy is fényképezted volna, hogy a felirat is látszódik...

Tungsram VR105 stabilizátor

Egy váltóérintkezős relé.

Az első kettő meglehetősen ritka példány, szerintem jól tedd el, mert másnak ilyen nincsen.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2023
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Szia! Az a jobb oldali akár még tirátron (Thyratron) is lehet. Talán ha a típusjelzést el lehetne olvasni, akkor könnyebb lenne az azonosítás.
(#) zoly15 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Szia,
Sajna ennyire kopott!
(#) zoly15 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
A triodahoz kene futes is nem?
Itt van egy ives lemez, elotte egy fem henger, mindez porcelanra epitve!
Valoban rele lenne?
A kifeszitett szal megnyulik, es hozzaer a rugos drot a masikhoz?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2023
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Ha hidegkatódos (cold cathode), akkor nem kell fűtés. A váltóérinkezős relé az a kék szögletes...
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
GR17-et adok 1-2-t.
(#) Ódenka hozzászólása Ápr 2, 2023 /
 
Üdv!
Kérdésem: EL84-6550-KT88 csöveknél mekkora a maradék feszültség? Nyilván figyelembe véve a csövek határadatait, közelítőleg mennyivel lehet a három típusnál kalkulálni?
(#) _BiG_ válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
A második képen levő cső, szerintem dióda. Hasonló volt a váltófeszültségű stabilizátorban is.
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Engem érdekelne a GR-17, olyanom még nincs
(#) granpa hozzászólása Ápr 13, 2023 /
 
Uraim, feladtam.
Van 3 db. csövem: C1/2 M46 (még R316 van ráírva), 4c111c, A78T03. Ha valaki megfejtené, mik ezek.
(#) Kinka István válasza granpa hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Szia!
Egy-egy kép is jól jönne a beazonosításhoz, lehet hiányos a jelölésük. (Pl. van 150C1 stabilizátor cső kosaras foglattal és 150C2 stabilizátor cső miniatűr foglalattal.)
(#) granpa válasza Kinka István hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Majd lesz kép is, csak 200 km-re vagyok tőlük. Sajnos mindegyiken jól látható a jelölés.
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Ápr 16, 2023 / 1
 
A 4C111C ÍGY néz ki, akkor félhullámú egyenrángató.
(#) granpa válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Szerintem így néz ki, de most nem látom. 200 km-re vannak.
Adatlapot is tudsz hozzá? Én sehol nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2023
(#) kisgeri válasza granpa hozzászólására (») Ápr 16, 2023 / 1
 
A78T03: ez valami régi Tungsram jelölés lesz, nekem glimmlámpákon van ilyesmi, ill régi izzón is láttam már. Viszont ugyanazt a számot különböző típusokon is láttam már, így ez valami gyártási kód lesz inkább.
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Minden nem megy...
(#) gcsabee hozzászólása Júl 5, 2023 /
 
Sziasztok! A képeken szerplő elektroncső típusát szeretném megtudni. Esetleg nem ismerős valakinek?
(#) jani1987 hozzászólása Júl 9, 2023 /
 
Erről keresek valami használható infót bár elvileg egy stabilizátor cső lesz. Javítsatok ki ha nem az.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 9, 2023 /
 
Igen, az: 0B2
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 9, 2023 /
 
A Frank's Electrontube oldalon az egyéb (Rádiómúzeumos oldalon látható) nevein megtalálható.
(#) MoNo67 hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
EL84 vs ECL82

Elméleti kérdésem lenne a fenti két cső vonatkozásában. Csöves gitárerősítőt szeretnék építeni. A kapcsolás ECC83 (előfok) + EL84 (végfok) csövekre épül.

lásd: Építsünk csöves gitárerősítőt

Próbáltam beszerezni a szükséges (hálózati+kimenő) trafókat. Végül ECL82 kimenő trafót kaptam. Kérdésem, hogy ha EL84 helyett ECL82-vel építeném meg az erősítőt mennyiben változna meg az erősítő hangja? Tudom, hogy a teljesítménye kevesebb lenne 5W helyett 3,5W. Ezzel még együtt tudnék élni. Kérdés számomra a hangzás. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?
Következő: »»   135 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem