Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   103 / 104
(#) boxtif válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 28, 2023 /
 
Az R410 mióta erősen tűzveszélyes?
És Az R32?
R32-t nyílt lángra ráengedve csak megnöveli a lángot.
https://www.youtube.com/watch?v=fT-1wPL0VnY

Ne keverd r600al.
(#) Joe_001 válasza deebo hozzászólására (») Júl 29, 2023 /
 
Szia!
Könnyen kideríthető. Az R1, R2 a kültéri szenzora. az elindítás, a teszt szempontjából nem érdekes.
Ha az 1(Kék) az Nulla. mellette a komp, utána a ventilátor, aztán a4 járatú szelep.
Próba:
Ha a Nulla, és a 2 re 230 V-ot adsz elindul a kompresszor. A N, és a 3 ra adsz 230 V-ot adsz akkor a Veti indul el. Ha a N, és a védelem utánira akkor a 4 járatú szelep kattog.
mindezt a kültéri sorkapcsán tedd.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2023
(#) StMiklos válasza boxtif hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Szevasz!
R32 Nem keverem, részlet az R32 biztonsági adatlapjáról:
Gyúlékonyság a levegőben
- alsó robbanási határérték térfogat% 12,7
- felső robbanási határérték térfogat% 33,4
Nem véletlen előírás a robbanásbiztos lefejtő használata.
És ez igaz a vákuumszivattyúra is. (Ez az előírás, kommentár nélkül közlöm).

Az R410-re rosszul emlékeztem.

Üdv: StMiklos
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 8, 2023 / 1
 
Sziasztok.
Szereztem egy split mobil klímát. Célom vele, hogy következő nyáron hűtsek. Felmerült bennem, hogy mekkora feladat lenne átalakítani, hogy fűteni is tudjon? Azt megtehetem, hogy megcserélem a kinti és a benti egységet , és akkor fűteni fog, de vajon van más megoldás is?
Köszi.
(#) boxtif válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Szia, ez igaz, de mikor érsz el ilyen koncentrációt?
Talán a kocsiban hátul, ha ereszt a palack.
De lakásban, mivel meg van adva a minimum négyzetméter, soha.
RB-s eszközök jogos, bár sokan nem tartják be.
Vagy a kínai ráírta, jó az...
(#) boxtif válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Mindent lehet, csak:
1. megéri-e?
2. meg tudod csinálni?
3. ha csak felcseréled a helyüket:Hogy teszed a beltéri ip20-as védettségű beltéri egységet kültéren vízmentesre?
4. csak címszavakban: 4 utas szelep, vezérlés hozzá, előtte lefejteni, tárolni, nitrogén alatt tudsz-e kemény forrasztani, van-e réz csöved hozzá, nyomáspróba, hűtőközeg visszatöltése.

Ha van ezekre nem válaszod, akár 1 is........
(#) Kovidivi válasza boxtif hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Köszi, értem.
A 3-as pont lenne az egyetlen, ami működhetne, ha pl. egy kamrát hűtök, egy másik szobát fűtök.
Azért volt érdekes a téma számomra, mert találtam fűteni képes mobil split klímát is, de ebből is van olyan, amiben csak fűtőszál van, tehát a cop 1 lesz, de másiknál rendesen fel van az adattáblán sorolva a fűtési lehetőség is, cop 3-mal. Aztán, hogy milyen hőmérséklet mellett tud fűteni, az más kérdés.
(#) Villanymozdony válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 15, 2023 /
 
Szia!
Az lesz a baj vele, hogy a klímák általában olyan 16 °C alatt nem szeretnek tovább hűteni. Akár elektronikus, akár mechanikus termosztát van benne, nem fog bekapcsolni a kompresszor.
Persze meg lehet oldani, hogy áthidalod, de akkor lefagyhat az elpárologtató, illetve nem fog tetszeni a kompresszornak sem a rettenetesen hideg visszatérő hűtőközeg, stb.
(#) tamkov hozzászólása Okt 12, 2023 /
 
Valaki tudja az 1L-es kis eldobható nitrogén palack mennyi nyomáspróbára elég?
(#) kaqkk válasza tamkov hozzászólására (») Okt 14, 2023 / 1
 
2....
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) tamkov válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) Villanymozdony hozzászólása Okt 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Van valamilyen mód arra, hogy ellndítsak egy inverteres kültéri egységet úgy, hogy nincs beltéri egység rákötve?
Egy hőcserélő lenne rajta, az megoldható.
A kommunikációt próbálom kielemezni, de ehhez még úton van pár dolog, még nincs még ötletem arra, hogy mivel lehetne megoldani az indítást, leállást.
Létezik esetleg olyan beltéri egység panel, ami univerzális? (Utóbbit már nem olyan nehéz átverni.)
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2023
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 17, 2023 / 1
 
A leg egyszerűbb ha a saját beltéri elektronikáját használod , viszont az ha nincs rajta a ventillátor motor ki fog állni hibára . Ha jól tudom több gyártónak is van a saját kültérijéhez meghajtó elektronikája de drága ,és elvileg csak a gyártól rendelhető
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2023
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Erre is gondoltam egyébként, a hőmérséklet szenzorok "átverése" se probléma.
A ventilátor általában milyen hajtással van megoldva?
Ha sima 220V 50 Hz AC motor, akkor elég a helyére egy ellenállás ha jól gondolom.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 18, 2023 / 1
 
A ventillátorral az a probléma hogy van egy forgásszenzor aminek a jelét figyeli az elektronika .
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Mondjuk 555-el elő lehet állítani azt a jelet. Megpróbálom.
(#) proba válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 18, 2023 / 1
 
Szerintem minden kültéri, ha kicsit is bonyolultabb, saját nyelvezetén beszélget a beltérivel. Mídeát nézegettem, de nehéz benne logikát találni számomra. Mindent szenzorok szerint tekerget, így hiába gondolom én, hogy milyen parancsot küld a kültérinek, lehet az még csak várólistán van valahol. A neten meg nem találtam a midea protokolját.
(#) kaqkk válasza proba hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Idézet:
„A neten meg nem találtam a midea protokolját.”
Ne is keresd titkolják a gyártók még a márkaszervizeknek sincs kiadva . Kommunikációs hibánál vagy beltéri vagy kültéri panel csere ...
(#) tamkov válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2023 / 1
 
Úgy emlékszem Payagyerek is egy kis elektronikával pótolta a ventilátor jeladóját, mikor vizes beltériket csinált.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2023
(#) kaqkk válasza tamkov hozzászólására (») Okt 18, 2023 / 1
 
Valószínűleg elég lesz egy 555 a motortápból leosztott feszültséggel vezérelve .
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2023
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Szerintem azt leginkább a kültéri okozza, az adja hozzá az áramforrást. Többször hozták már hozzám javítani ebből kifolyólag.. A beltérivel még ilyen ügyben nem találkoztam. ( igaz csak néhányat láttam még) Esetlegesen le lehetne hallgatni, de azt csak a panelen egyszerű , ahol külön van még az RX és a TX. A vonalon egy soros hálózat az egész, amit hol ez hol az szaggat.
(#) kaqkk válasza proba hozzászólására (») Okt 18, 2023 / 1
 
Ezt tudjuk , de kb 40-60 arányban volt beltéri-kültéri panelhiba a "praxisomban" és az is előfordult hogy mindkettő kimúlt ... Ja , a lehallgatás csak egy dolog akár egy optocsatoló beiktatás a körbe is megoldhatja , de ez még csak a jéghegy csúcsa . A kommunikációt meg is kell fejteni és azután a "hasznos" parancsokat le is kell generálni ami bizony nem egy sétagalopp. Valószínűleg ha már sikerült volna valakinek, nyoma lenne a világhálón .
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2023
(#) tamkov hozzászólása Okt 27, 2023 /
 
Tud valaki ajánlani fűtésre valami olcsóbb klímát?
Nem főfűtésnek, csak alkalmanként lenne használva pl. ha betegség miatt nincs erő a cserépkályhában fűteni.
Mennyire fontos a karterfűtés, tálcafűtés bele?
(#) elactrofan hozzászólása Okt 28, 2023 /
 
Sziasztok!
Midea extra saver 3.5kw klimam van tegnap gondoltam kiprobalom elokeszitven a futesre. De nem fut megy kb olyan 15 percig kozbe kikapcsol es utana kiirja az "el oc hiba kodot felvaltva"
Tudtok segiteni mi lehet a problema?
Tavasszal kikapcsoltam nyaron nem uzemelt augusztusba kitakaritottam egyeb dolog nem tortent vele.
Koszonom
(#) klimas 56 válasza tamkov hozzászólására (») Okt 28, 2023 / 1
 
Szia! " Olcsó" klíma szerintem nincs , vagy occo kici-vel nem érdemes foglakozni. Legrosszabb esetben egy megbizható előéletű gépet érdemes venni. Akár on-off-s is jó, ha csak alkalmi fűtésre kell.
A karterfűtés és a csepptálca(kültéri alsó része) melegítése , ha folyamtos fűtésre kell , mindenképpen ajánlatos .. Ez akár házilag is megoldható , utólag is beszerelhető nem horror költséggel.
A legszemetebb ködös- párás időben elég durva jegesedés lehet a kültérin, ezt ajánlatos eltávolítani , sőt még a vízelvezető csövet sem árt kicsit melegen tartani.
Írhatsz privátban is.....
(#) klimas 56 válasza elactrofan hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
Nagyon valószínű a hűtőközeg hiány......
(#) Joe_001 válasza klimas 56 hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
szia!
Én a cseppvízlevezető csüvet is fűteném.
(#) tamkov válasza klimas 56 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Egy olcsó klímának (Nippon) a tesztje most télen lesz egy kis hétvégi házban, igaz ott csak fagymentesítésre kell nem rendes fűtésre, kíváncsi leszek hogyan bírja. Ha fagy a tálcába, akkor aliról egy filléres fűtőkábellel talán megoldható a dolog.
Anyumhoz valami normálisat szeretnék, ne maradjon fűtés nélkül szükség esetén. Ahogy olvasgatom, sok klíma ugyanaz csak más márkára címkézik és az ár is aszerint változik, nem szeretnék a címke miatt feleslegesen többet fizetni.
Vagyis a olcsóbb, de fűtéshez megfelelő műszaki tartalommal rendelkező klímára vadászom.

Sokat nézegettem a használt klímákat is, de lerobbant állapotúakat, sokszor szakszerűtlenül leszerelteket, beltériket is szabad ég alatt tároltakat is 50 felett árulnak.
(#) klimas 56 válasza tamkov hozzászólására (») Okt 30, 2023 / 1
 
A Nippont nem ismerem.
Az olvasztó fűtőszálat ne kivülről , a kültéri belső felületére az aljára építsd be. Kb. 100W elég szokott lenni, érdemes egy olcsó termosztáttal (prodigy) szabályozni , nem kell az állandó üzem , meg pénzt is kímél....
Az én tapasztalatom , a köralakú piros-kék jing-jang-hoz hasonló mintájú család bármely gyátmánya vállaható,. Én az "észak" nevű sorozatot szoktam ajánlani.........

A műszaki tartalomról: a fizika az fizika , lehet csodákat írkálni így meg úgy.....Adott egy hőmennyiség amit A pontból B pontba kell eljuttani, ezt lehet nagyon pontosan szabályozni (drágább gépek) és lehet nem annyira precízen. Az inverteres szabályzás precízsége és hozzá a hűtőközeg tulajdonságai nagyban befolyásolják a gép üzemeltetési költségét.
Szoktam a neten olvasni hajmeresztő százalékokat az energia megtakarításokról , nevetséges!!!
(#) tamkov válasza klimas 56 hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Köszönöm, akkor azok között nézelődöm. Tavaszra tervezem, de már keresgetek, ha ne adja isten sürgősen szükség lenne rá már ezen a télen, ne akkor kapkodjak hogy mit is kellene venni. Na meg a klímás szezonon kívül hátha találok barátibb árat.

Biztosan lehet valamennyi hatásfokot növelni, de mivel nem lesz sokat használva, ki tudja mire térülne meg a jóval nagyobb összegű vételár.
Az itthoni rcool solo2-höz ugyanaz a távirányító és ugyanaz a wifis alkalmazás van mint a nippon-hoz, szóval hasonló lehet az elektronika. Az előbbiben azért van tálcafűtés és vízszintes "legyezés", de az árkülönbözet elég nagy: 260e / 125e(+13e wifi stick).
A tálcafűtésre szoktak panaszkodni hogy hidegben folyamatosan megy és fogyaszt akkor is ha a klíma nem dolgozik. Az utólag beszereltet meg úgy kapcsolom ahogy akarom.
Az itthoni klímával is most lesz az első tél, igaz itt is csak tartalék mert gázkazán van, de figyelem majd a készenléti fogyasztást.
Következő: »»   103 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem