Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA8560
 
Témaindító: MC Adam, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   7 / 7
(#) Directors hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Ez az erősítő tökéletesen működik ugye? Helyes a nyákrajz is.
Bővebben: Link

3300µF kondi muszáj bele nem elég 2200uf?
mekkora biztosítékot rakjak hozzá?
(#) titi válasza Directors hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hali!
Ez csak egy rajz, tehát ez nem működik, de ha a rajz alapján jól megépíted, akkor fog.
Bár a nyákrajz elég összecsapott...
Jó lesz a 2200 is. Biztosíték? I=P/U Te tudod, hány voltról fogod hajtani, milyen teljesítményt akarsz kivenni belőle, milyen terheléssel fogod használni, stb., számold ki.
Vagy köss vele sorba egy ampermérőt, mérd meg, és felfelé kerekítve válassz hozzá biztosítékot.
A TDA1557-nek ugyanez a lábkiosztása, esetleg az után kutatva is találhatsz rajzokat.
(#) Directors válasza titi hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Rendben köszönöm a segítséged.
(#) teddysnow válasza Directors hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szia!

Én néhány éve csináltam meg. Saját nyákterv alapján. Nálam iszonyatosan gerjedt úgy, ahogy a rajzodon szerepel. Nekem átkellett vágni a fóliát a 2-es jelföld láb és a táp földje között. Akkor szólt. De! Nagyon kevés volt a mély és a magas sem volt az igazi. A mély annyira kevés volt, hogy az elé kötött keverőn a 10 dB-es emelés kevés volt. Amúgy másoknak bevált.
(#) J-O-E hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Itt van egy lehetséges NYÁK verzió:
TDA1552/1553
TDA1557/8560
Megjegyzem senki sem tévedhetlen tehát nézzétek át jól
a kapcsolás tartalmazza a bemeneti szint szabályzókat és az overklipp visszajelzőt is.
Egyszer már előlrébb felraktam csak annyit változtattam a nyákon hogy kicsit vastagabb vezetősávokat csináltam, maratás után "élőben" elég vékonynak találtam őket.
(#) matyusz hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Énis megépítettem ezt a tda-s kapcsolást és több mint 1 éve duruzsol.
Az Ic az NXp márkájú és 1300Ft volt.
Ja és én ez alapján építettem meg és a mély az rengeteg van benne tehát nem szenved benne hiányt.TDA8560q
Ha valakinek lenne valami kérdése szívesen válaszolok.
Ja és egy kapcsolóüezemű táppal hajtom és semmi baja nem gerjed és semmi (a kapcs. táp:BAQ35T12)
(#) J-O-E válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Úgy tűnik ugyan az mint amit én terveztem csak én SMD-vel kombináltam. Bruttó 970.-Ft a IC H.E STORE-ban de máshol is ennyi körül van.
(#) stuka hozzászólása Júl 7, 2010 /
 
Sziasztok,nekem csak az a egyszerű kérdésem lenne hogy Eagle 5.0ben hol talalhato meg a tda8560?
köszi
(#) Kriszdm hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok csak szeretném megkérdezi hogy ha 12v 7.5Ah -s aksiról akarom megszólaltatni akkor az a kapcsolási rajz jó amit J-O-E tett fel? =)
(#) Horv hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok! Ennél Bővebben: Link a kapcsolásnál a 470µF-os kondiból nekem elkó van, de a kapcsolásan nincs jelölve a polaritás, hogy kössem be?
Köszönöm!
(#) Horv hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Megépítettem a J-O-E-féle TDA8560 kapcsolást, de nem akar szólni
12V-ról működtettem adapterrel, az folyamat IC melegszik (hűtőborda van rajta, bár nincs annyira ráerősítve ) és a túlvezérlés jelző led villog,
úgy tűnik, hogy a jel szerint. Amikor leveszem a jelforrás( mp3 lejátszó)-t akkor a led már nem világít.

Tudnátok segíteni?

Válaszokat előre köszönöm!
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem