Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » H osztályú erősítők
Lapozás: OK   4 / 4
(#) mlaci989 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Az megvan hogy igy kell müködnie, csak teljesen kivezérelve terhelés alatt nem adja rá a teljes tápfeszt. Marad a tápban legalább 50-50 Volt kihasználatlanul.
(#) Karesz 50 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Az volt a kérdés, hogy rá kell-e kapcsolnia a magasabb tápfeszt a végtranyókra. Rá : )
Azt nem írtad, hogy javítod és ez a hibajelenség : )
Közelebbről is megnézem a rajzot (annyit láttam, hogy ráadásul még földelt kimenetű is).
(#) Karesz 50 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 3, 2024 1 /
 
Hát... gratulálok annak aki ezt ilyen áttekinthetetlenül lerajzolta.
Ha "csak" ennyi a hibajelenség, hogy nem kapcsolja rá a 120 V-ot, első körben kiforrasztanám a kapcsoló FET-eket és azok meghajtó tranzisztorait (A227-228, stb...).
Azután azt nézném meg, (függetlenül attól, hogy ezek jók vagy sem) hogy átbillennek-e a komparátorok amikor 60 V környékén klippel a végfok.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 3, 2024 /
 
Szia! Attól tartok, hogy multimétert használsz szkóp helyett. Az alacsony tápon mérve négyszögjel látható teljes kivezérlésnél.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Szia.
Rátapintottál a lényegre. Ránéztem szkóppal és ott a négyszög a tápon. 1,25KHz el szaggassa rá a magasabb tápot mikor az alacsony "kezd elfogyni". A 120 V ra rászaggat 170 V ot kitöltéssel vezérelve mint a PWM. Tehát ahogy elér egy kivezérlési szintet nyissa a magas tápot. Rögtön állandó feszültségen 170 Volt, csak kis kitöltéssel. Majd a kitöltést növeli a kivezérlés fügvényében.
Viszont ránéztem a magas táp puffer feszültségére és kb 220 Volt ra esik be terhelés alatt. Hol van a maradék 220-170=50 V feszültség.?
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Ezt nem sikerült kihámoznom a kérdésből, hogy most javítja a végfokot, vagy csak a működésére kíváncsi? Helyből azt feltételeztem, hogy egy erősítőt működés közben szkóppal nézünk : )
(#) mlaci989 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Nem hozzám szólt a kérdés de válaszolok. A hozzászólás címében benne van a "javítás".
Idézet:
„EE SYSTEMS V-2400 végfok javítás”
Tehát javítanám.
Idézet:
„Na az a kérdés hogy ezek az erősítők a teljes kivezérlésnél a magas tápot rá kellene küldjék a végtranyókra teljesen.?”
Ahogy írtam nincs meg a teljes tápfesz a végtranyókon teljes kivezérlésnél. 170 Volt a 220-240V hejett. Először csak multiméterrel mértem azért zavarta meg az 1,25KHz négyszög és nem mutatott helyes értéket, amire Reloop rájött.
Továbbra is kérdésem hogy miért nem hajtja ki a teljes magas tápfeszt a végekre hogy abból állítsa elő a kimenő jelet.?
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Elnézést kérek egy banális hiba okozta a hibás mérést. Az oszcilloszkópom függőleges erősítést állító forgógomb elvolt tekerve... Így nem kaptam hiteles feszültség értéket egyik csatornán. Fölcserélve a 2 csatornát jöttem rá a hibára. Megvan a teljes tápfesz a végtranyókon. Csatolok egy fotót. Alul az alacsony táp, fölül a magas 50V/osztásban.
Azért továbbra is érdekel hogyan billen át ez a komparátor dolog, hogyan figyeli a feszültséget..
Meg még egy kis van. Egyik oldalon elég magas a nyugalmi áram1,2 Amper! Ezt kellene lefaragni. Meg a méricskélős másik oldalon bekapcsoláskor rögtön behúz a kimenő relé, nincs késleltetés. Ez gondolom száraz kapacitásból ered.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2024
(#) Karesz 50 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Idézet:
„A hozzászólás címében benne van a "javítás".”

Az olyan vastag betűkkel van szedve, hogy nem láttam
(#) mlaci989 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Semmi gond.
(#) Karesz 50 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Nem lehet mérési hiba az az 1.2A-es nyugalmi áram? Az 144 W disszipációt jelent, azonnal tűzforró kell legyen a hűtőborda.Szkóppal mérj rá a 0,22 Ohm-os emitter ellenállásokra, hogy tényleg annyi-e és multival mérd meg őket, hogy nincsenek-e "megnyúlva".
(#) mlaci989 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
10 Ohmos ellenállást szoktam biztosíték gyanánt berakni és azon mértem 12 Volt-ot. Tehát nagy a nyugalmi, meg fűtött is rendesen. Ránézek az emitter ellenállásokra.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Az LM311 komparátor összehasonlítja a kimenő jel pillanatnyi értékét az alacsony táppal. Ha lecsökken a különbség 3-5 V környékére, akkor átkapcsol a magas tápra.
Nehezíti az értelmezést, hogy a végtranzisztor kollektorok a testen vannak, és a táp közép a kimenet a hangszórók felé, valamint a rajz tele van hibákkal.
A rajzon jelölt TR6 ami párhuzamos az NTC-vel a nyugalmi áram állító, de lehet a hozzá tatozó NTC szakadt le, azért magas a nyugalmi áramod.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Emitter ellenállásokat ellenőriztem nincsenek megnyúlva vagy szakadva. NTC szintén rendben van, melegítésre csökken az ellenállása és kontaktusban van a panellal. Közben látom hogy már volt javítva ez az oldal, de a TR6-on még rajtavan a gyári ragacs paca. Lehet csak utánnakellene állítani.?
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
A rajzon R125 és R126 az a két 22 Ω 1 W-os ellenállás aminek a megnyúlásától megnő a nyugalmi áram.
Ha végtranzisztort, vagy meghajtót cseréltél, attól is megváltozhat a nyugalmi áram.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Hozzáértem a méröcsuccsal...
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Teszed tönkre
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
Igen. Forrasztok és próba.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 /
 
32mA lett a nyugalmi. A másik oldalé 26mA.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 4, 2024 / 1
 
És már nem is rezsózik. Még a koppanásgátló relé késleltetést kell orvosolni és készenis van.
Köszönet Karesznak és Neked a segítségért.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem