Fórum témák
» Több friss téma |
Helló!
A rajzát nem tudnád nagyobb méretben feltenni? Nagyon érdekelne! Müszi
Szia,
Elvileg nem, de a 68 környékén azt hiszem a Juventus valamiért fogható. Több rádió is igazolja ezt.
Köszönöm,
kapcsolási rajzom van, illetve a könyv van meg. De legalább három hiba van a végfok kapcsolási rajzában. A hibakeresés könyvet tanulmányozom, hasznos dolog remélem sikerrel járok majd.
Kétszeres tükörfrekis vétel. Nagy térerejű adónál, adó mellett nem ritkaság az ilyesféle zavartatás.
68,1 MHz+10,7MHz+10,7MHz= 89,5 MHz
Fiúk! Valakinek van leírása a rádióhoz? Kezdem nem érteni a dolgot. URH-n nem tudtam befogni semmit, de középhullám megy ha:
- Ha mono és AFC benyomva tisztán szól. - Ha sztereo-ba kapcsolom, akkor kicsit nagyobb hangerővel, de szintén tisztán szól. - Ha AFC-t kinyomom monóban búg, sztereóban halkan szól. Kapcsolási rajz alapján nem tudtam kibogozni az összefüggéseket. Fel tud valaki homályosítani?
Szerintem az URH gomb által működtetett kapcsolósáv(meg lehet,hogy másik is) kh.-s, talán az URH is ezért néma.Szétszedni nagyon nehéz, talán sok kontakttisztító segít.
Üdv!
Sziasztok!
Nem-e tudtok nagyon egyszerű FM vevő kapcsolást , természetesen csöveset, a nyugati 88-108MHz-es sávra, valami hasonlót? Ez sajna 2m-es amatőrsávra készült, de esetleg átalakítható lenne... Viszont, ha van európaibb is, azt szívesen venném! Segítségeteket előre is köszönöm! Pityu
Szia!
Az egycsöves verzió a műsorvevő sávra készült, de sokat ne várj ettől a szupreg vevőtől. Egyszerre fogod hallani az összes adót a rossz szelektivitása miatt.
Néhány egyszerű detektoros és regeneratív vevő: Bővebben: Link
Megépítheted ezt a kapcsolást a 87,5 - 108 MHz sávra is, csak a tekercsek menetszámán kell némileg módosítani. (pl. egy két menettel több)
Az igaz hogy nincs túl nagy szelektivitása, de cserébe kellően érzéketlen, úgyhogy valószínűleg csak a nagyobb teljesítményű, és a helyi adókat tudod vele fogni.
Sziasztok!
Köszönöm srácok, ezt az egycsövest össze fogom dobni, csak még utána nézek, mivel helyettesíthető a 6C4! Nem is baj, ha kettőstrióda lesz helyette, mert úgyis erősíteni kell az audio jelet... Végére lökök egy EBL 21-et, és kész is a komplett rádió!
EC92 vel helyettesítheted, vagy E(P)88, 89, 189
Szia!
Csak duplatriódáim vannak, PCC189, avagy a jó kis ECC85?
Az nem baj, csak arra kell ügyelni, hogy nagyfrekis legyen. A PCC189 tökéletes, mint írtam is, az ECC85 lehet hogy éppen jó lesz
Szia!
Próbaképpen E446-ot fogok használni, triódába kötve, viszont segítségedet kérném, és a többiekét is, a menetszámok, így a colozás miatt nem tiszták nekem! Egyeztethetnénk, hogy ti mennyit is olvastok ki az eredeti leírásból? Köszi!
Nem tudom milyen cső ez az E446, esetleg egy adatlapot jó lenne látni. De általában egy cső maximálisan használható frekvenciáját a belső kapacitásai határoznak meg, amelyek attól nem változnak, ha triódába kötöd. Egy csövet nagyfrekvenciás szempontból nem lehet "feljavítani" különböző kötözgetésekkel. Ebből következik, hogy nagyfrekvenciás célra olyan csövet kell használni, amelyeket erre készítettek. Egy általános célra használt csövek határfrekvenciája a belső kapacitásai miatt, olyan 50 - 60 MHz -nél nagyobb üzemi frekvenciát nem tesznek lehetővé, felette speciális konstrukciójú csövet kell használni. Oszcillátorban kissé magasabb frekvencia is elérhető, de ha erősíteni is kell akkor már RF csőre van szükség.
Nos, megnéztem a csöved adatlapját. Ez az AF7 elő típusa. Ugyan HF (és KF) célokra készült, azonban a gyártásának korában ez olyan 20 - 30 MHz -et jelentett. Valóban az AF7 -et akkoriban a "nagyszuperek" elő fokozatában, és a KF -ek szabályozatlan fokozatában használták. Az RH sáv utolsó műsorszórásra használt része 24 MHz körül van (volt).
Szia!
Pont linkeltem volna a pdf-et, de megelőztél... Akkor, majd kiderül, hogy megy-e vele, a kapacitásai igencsak aprók, ezért kicsit bizakodok! A tekercsadatokat nézted? Pityu
Azért nem olyan aprók. Az anód rács kapacitása ugyan kicsi, mert pentóda, de ne felejtsd el, hogy ez erősítésszeresével transzformálódik a rácskörbe. A rács katód, és a kimeneti kapacitása már nem olyan kicsi.
Nem valószínű, hogy 100 MHz re jó lesz. Csak van egy TV dobváltóba való csöved, vagy egy ECC85
Szia!
Persze , hogy van! 85-öm, 189-em, rengeteg TV-rádió bontásnyi csövem van, bekatalogizálva, csak ez a cső, az arany kinézetével, szinte elvarázsolt! Gondoltam felhasználom, és , ha már minden cső ilyen szép nagy lesz benne: AZ1, UBL1, E446..., akkor ne legyen kis cső a csapatban! Ha elkezdek kiscsövezni, akkor kénytelen leszek EZ80-81-et, ECC85-öt, és ECL86-ot, vagy EL84-et használni benne, ami az én rádiódobozomba nem igazán illik bele! Nem is tudom, hogy így félkész állapotban meg merjem-e mutatni a készülő rádiómat... HÁT PERSZE! A "popó" a háttérben a táj része! A sasszé felépítménye, még most készül! Ha nem jön be az FM, akkor AM vevő még mindig lehet! Esetleg detektoros... Bár itt Gyulán, nem hiszem, hogy túl nagy térereje van Solt-nak! (Na most a nosztalgia-restaurálós, kristálydetektoros topicok látogatói megnyalhatják a tíz ujjukat...) Egyébként teljesen saját gyártmány a doboz, és nem, nem vagyok asztalos, csak műszerész! Viszont egy JÓ MŰSZERÉSZ MINDENHEZ ÉRT! Lehet, hogy cikk is lesz belőle! EcoPityu
Csak azt magyarázom, hogy az eredeti felvetésednek megfelelően ezekből a szép csövekből nem fogsz tudni URH sávban működő vevőt csinálni, semilyet se. Ahhoz szükség van a modern csövekre.
De lehet 30 MHz alatt bármilyet, audiont, szupert is. Ezek közül bármelyikkel viszonylag sok állomást be tudsz fogni a HH, KH, RH műsorszóró sávokból, persze egy szuper vevővel többet, annak okán, hogy többnyire érzékenyebb is. Gyulán is meg lehet fogni a Kossuthot (bocs MR1 -et) egy detektorossal is. Természetesen a képen láthatókhoz jobban illik egy AZ1, EBL1 AF7 (E446) csövezés, de nem lesz URH. Azonban ehhez a világhoz nem is illik.
Építs bele egy ilyet.
Szia!
Közben kitaláltam, hogy AM-FM lesz, az AM részhez ez jó is lenne, a csövek legalább felhasználhatók... Csak jó lenne némi tekercsadat is, de hát... Szerintem az AF7 (E446) től megépítem, elé meg kap egy jó kis detektorosat! Az FM-hez, meg eldugok egy ECC85-öt alusipka alá, és akkor nem feltűnő! Köszi!
Helló!
Én ezt építettem meg. Ment is, csak sajnos a közeli erős adón kívül semmit sem lehetett venni vele. Az is elég sistergősen és halkan jött. Ha esetleg valaki tudna valamit, amivel növelhető lenne az érzékenysége, az nem lenne rossz, mivel elég egyszerű szerkezet és működik is. Én is akarok egy full csöves Fm vevőt építeni, ami használható is. Vannak régi csöves rádióból cuccaim, megvan az FM KF tekercs is, csak egy kapcsolás kellene hozzá. Folytattam egy kis beszélgetést is magammal a rádióról. Bővebben: Link
Sziasztok!
Egy kis haladás... Néhány kép, honnan indult, és hol tartok... A mechanikai dolgok 80%-a rajta van, már csak a csatik hiányoznak, és néhány forrléc. Most indul majd a kábelezés, és a sorban élesztés! Táp-hangvégfok-vevő! Még a potitekerők is "retro"-k!
Persze, ahogy nézem, a képek sorrendiségét is megoldották a nagyok...
A forgókondi átalakítva, 2x15pF-osra! |
Bejelentkezés
Hirdetés |