Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   305 / 1680
(#) mutatvanyos válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Bocsi a gyenge minőségű képekért!
Akkor pár kép:
Hát ez sem lett sokkal közelebbi, de majd fényépezek párat még....
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Heló!

A cuccos +-28Vról jár, így 2*25Wrms 8ohm Ugye +-30V alatti tápfesznél elég 1 pár végtranyó, ezért a "csonkolás"

Trafó szekunderét én tekertem

Eddig mono STről szólt a két hangfalam, most sztereóban


Tied már bömböl a kocsiba?

Üdv
(#) vicsys válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Nagyon szép munka, gratula!
(#) Abukodonozo hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészültem életem II. erősítőjével! Lényegében ugyanolyan mint az első (ebben is TDA 2003-as a lélek, 10 WATT a teljesítmény), de ez kapott RCA csatikat, egy tápcsatlakozót, új hűtőbordát...ja, és a tápba raktam pufferelést így semmi alapzaja nincs!

Na de elég a dumából...itt vannak a képek, nezze:
(#) mutatvanyos válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Köszi a dicséretet, kíváncsi vagyok, hogy a panelmérő is elsőre éled e fel.. Van még pár hiányosság: L1 tekercsből kéne valami pofásabb darab, trafóból sem ártana egy toroid, pufferkondi is ideiglenes csak 6800uf 10000uf helyett(rendelés alatt). Attila nevedet ezentúl csak helyesen írom
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Jó lett!

Amúgy véletlenül nem valamilyen húros hangszerhez készült?
(#) Doncso válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Nemhogy a munkád dicséretes de a fényképezésért is plusz pont járna!!!! GRAT!!!
(#) Abukodonozo válasza Doncso hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Kösz... ... folytatása következik!
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Ja értem!
Ó, én most építek egy teljesen újat, mert úgy döntöttem hogy újraépítem az egészet és mindent egy panelra rakok rá(táp, végfok, hangszin stb..) mert így sokkal igényesebb lesz. Úgyhogy mégegy st-vel ajándékozom meg magam! Sok munka van még vele, de ha elképzeléseim szerint haladok, akkor nagyon szép lesz. Majd rakok fel képeket is ezesetben
ÜDv.
(#) mutatvanyos válasza Abukodonozo hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szép lett a kis erőlködő.. És hát tényleg tök jó éles közeli képek.... gratulálok.
(#) mutatvanyos hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Bár nem most lett kész, de be lett dobozolva a Skori mester féle 24V-os mini-tesla, maxi szikrákkal. Vigyázni kell vele, a kézen levő óra lenullázódik, resetel, a fénycső az asztalom felett villog, és égett bőrszag érződik ha valaki nyúlkál felé
(#) Attila86 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
És a miniteslát a labortápról hajtod?
(#) mutatvanyos válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Igen a régi labortápomról hajtom, elég jól bírja.. Kép róla.
Az újra nem merném rákötni.. Szerinted kibírná?

IMGP2051.JPG
    
(#) vicsys válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szép lett, igényesen dolgozol!
Külön tettszik a régi tápodban a mini kábelcsatorna mint kábelkötegelő. Igazán jó ötlet és esztétikus is! Gratula! :kalap:
(#) mutatvanyos válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Köszi, nálam néha tovább tart a dobozolás, mint az áramkör építése, azután nézegetem tologatom szétszedem összerakom, annyit tökölök a belső elrendezéssel, hogy a külső feliratozásra már nem mindig jut energia...
(#) Attila86 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Naná!
Az enyém kibírta, Skori saját 24V-os miniteslája szuperül ment róla.
(#) mutatvanyos válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Hát akkor ez egy jó táp! Annyira tetszik, hogy míg a régi tápomban izzadtak a 3055-ös tranyók, / az is tud tartósan 10 Ampert bár csak 24V-ig/, elfűtött töbszáz wattot, addig az Attila86 féle (ez már márkanév is) max langyoska..
Meg kell hogy állapítsam, hogy Te már tettél valamit a globális felmelegedés ellen
(#) Attila86 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Idézet:
„Meg kell hogy állapítsam, hogy Te már tettél valamit a globális felmelegedés ellen”

Ja, mert a borda nem melegíti fel a légkört. Ez jó! :taps:
(#) bbalazs_ válasza Braf hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Es esetleg tobb vevo eseten (nekem autoba kellene) nem lehetne valtogatni az adokat? Vagyis egyszerre 1 ad, harom veszi, aztan a masik ad, masik harom veszi, stb? Igy jo kis terbeli kepet lehetne esetleg csinalni...
(#) Braf válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Gondolom nem egy helyre raknád a 4 db adót(ha az adókat használod vevőnek is) így ez kivitelezhetetlen, mivel ezek elég irányított adók. Ha egymás mellé raknád akkor gond nélkül meg lehetne csinálni.

Ha 4 adót és 4 vevőt használnál akkor meg semmi értelme nem lenne hogy a másik 3 is figyel.
(#) bbalazs_ válasza Braf hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Koszonom valaszod. Akkor esetleg egy pasztazo cucc?
Leptetomotorral ide-oda mozgatva?
Korulbelul mekkora szoget lat a te mozdulatlan parod?
Hany ms a leghosszabb ido, amit varsz?
Ebbol ki lehetne szamolni az idobeli felbontast.
(#) Szebence válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Ha sikerülne megcsinálni a léptetőmotort, hogy ide-oda mozogjon, arra vevő lennék, mert már több hónapja felvetettem én is ezt a kérdést, mert nekem is ilyenre lenne szükségem, mármint, hogy léptető motor lépjen ide-oda, de senki nem tudott segíteni.
(#) bbalazs_ válasza Szebence hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Mi a gondod ezzel a lepegetessel?
Szerintem az a legkevesebb ebben a helyzetben.
De ha nem megy, kuldok PIC forrast asm-ben, eppen mult heten csinaltam meg megszakitasban.
Tudsz PIC-et programozni? Aramkort maratni?

Ha finom felbontast akarsz, akkor erdemes attetet tenni ra, de ha durva is jo (ugyis lesz valamekkora kupja a meresnek), akkor szerintem direkt mehet a tengelyre.
(#) lapose válasza Szebence hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Khm.
Ezeket nézted már?!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Szebence válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Azt nagyon megköszönném ha tudnál adni PIC programot, meg a hozzá tartozó kapcsolást...
Még készül haverom PIC égetője, majd most fog elkezdeni magától pic programozást tanulni, de égetni már tud...

6 kivezetéses motorom van, amiben 2 kivezetés ugyanaz. 15V 0,4A
(#) Szebence válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Persze, hogy néztem, még régebben, ide tettem fel a kérdéseimet is... Többször is tettem fel léptetőmotoros kérdést, eddig mindig tudtak segíteni, kivéve ebben az ide-oda lépegetésben... Mert nekem nem kell, hogy megtegyen 360 fokot hanme 1-et jobbra, egyet balra lépjen, és ezt tudjam egy potival állítani....
(#) bbalazs_ válasza Szebence hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
A 6 vezetekes az unipolaris. Egyszeru vezerelni, a ket kozosre adsz tapot, a negy masikat meg foldre rangatod egy n-es FET-tel, amit a pic labarol meghajtathatsz. A FET-ben mar benne van a reverz vedodioda is.
A progimban az A0 labon egy poti sweepere van, ami a fold es tap kozott kaszal. Ezzel beallithatod a forgas sebesseget. Fellepeses a cucc. Ha visszafele akarod forgatni, akkor ertelemszeruen forditott sorrendben kell a kimeneteket kapcsolni.

j.asm
    
(#) bbalazs_ válasza Szebence hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Ja a kapcsolas: pic18f4550-essel oldottam meg

USBLEPT2.PCB
    
(#) Szebence válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Oké, nagyon szépen köszönöm, bár szerintem nem fog sikerülni a megépítése, PCB-t egyébként mivel tudom megnyitni?
(#) Braf válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Én szervómotorral oldanám meg. Vannak szenzorok amik 10 fok ban vannak amik 45 fokban is érzékelnek. Érdemes megnézni ezután az adatlapjukat. Most még egyenlőre 250ms de elvileg 50-70ms lenne a max amit várni kéne. De ez függ attól , hogy hogy hajtod meg az adót (mekkora teljesítménnyel).
Következő: »»   305 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem