Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   132 / 274
(#) hangszoros válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Na ilyenkor a 8ohm is reszkir üzem ! inkább a 16 ohm
(#) tatabike válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Bírja az, előbb eszi meg a tápot...
(#) big-D válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Köszönöm a Válaszod!
Hamarabb is megköszöntem volna csak tegnap érkeztünk haza külföldről és eddig nem nagyon voltam gépközelben.
Nekem 200watt az nagyon sok , nekem a fele is elég már .Üdv Dávid
(#) tatabike válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ezek túl nagy feszültség esések, nem túl gyenge a tápod? Milyen táp az? Nekem a TDA7297-es 2x15wattos, és egy 60VA-s trafóról megy, 1 volt környékén van a feszültség esés...
(#) punkkazy válasza big-D hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Egy kis "oktatás".... Írod, hogy neked a 200W fele is elég. Az ugye 100W. Ha elolvasod a WATT vagy DECIBEL c. cikket, akkor könnyedén belátható, hogy a 100W és a 200W között hangintenzitásban (erősség) 3dB van, ami (nem mondom azt, hogy észrevehetetlen) nem lesz feltűnően hangos. Meglepő, de sajnos ez így van
(#) Bencze.k válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
még annyit fűznék hozzá a wattos témához,hogy gyakorlatilag feleslegesnek tartok több száz w-ot,bezippelni egy szobába.Vagy nappaliba.Soha nem lesz kihasználva,soha nem tudná senki élvezhetően kivezérelni.. Gondolom most,2hónapos olvasgatás után itt a hobbin.Előtte én is watt-mániás voltam,és én is 86ezer wattot akartam 20 négyzetméteres szobában,de mára máshogyan gondolom.. Szintén itt olvastam valamelyik topicban,hogy az emberi fül kb 2w-2.5w-ig élvezhetően tolja az agyba "zenét",mármost mi lenne a többi 85995w-nyi teljesítménnyel?? Semmi,ott marad a tranyóba.Mellesleg én sem vetem meg a hangos és dinamikus zenét,de lehet öregszem.A 2db 50wos hangfalamat sem tudom kihasználni.. Mára rájöttem arra,hogy nem a watt számít,hanem a minőség,hangban,hangfalban,végfokban-bármiben.. Bocsánat hogy belevauztam,csak ez is egy gondolat volt mint a többi hozzászólásom..
(#) punkkazy válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Hát igen, ezt már én is tapasztaltam. Szobába semmi féle kép nem kell hangzavar. Viszont most építettem egy VF2 Conduktort, ugyanis koncert lesz a suliban, a gitárt kell erősíteni vele. Érdekes volt csuma hangerőn hallani magamat 1 méterről. Egyébként gyakorolgatáshoz is a kisebb teljesítmény az optimális, úgy hallja is az ember, hogy mit játszik.
(#) Bencze.k válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
igen,a Conduktor.. Ezért ment a kukába a quad terv.. Mostanában megcsinálom a tápot,és utánna télen hozzá a panelokat... Jó ötletet adtál.. 4 hete..
(#) hangszoros válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Na egy értelmes irka
(#) Bencze.k válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Mert eddig mi nem volt értelmes?? Tudom,biztosan Kínai nyelven írtam ide,már megvan miért csak egy ember válaszolt rá aki punkkazy,csak ő tud rajtam kívül Kínai nyelven..
(#) tatabike válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Hangszoros kolléga úgy értette, hogy a sok wattmániákus értelmetlen locsogása után felüdülés a Te reagálásodat és hozzáállásodat olvasni...
(#) Bencze.k válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Tudom,gondoltam,és azért raktam ki a legvégére a ezt



(#) Elektronboy hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem kapcsrajzot+nyákrajzot küldeni valaki
tda2030a hídbakapcsolásáról!
aki1990@citromail.hu
Előre is köszi mindenkinek
ja és ha lehet ne +/- táp hanem sima legyen ha van
köszi!
(#) ODU válasza Elektronboy hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Persze, tessék!
(#) Elektronboy hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Köszi!
És akkor ebbe a tda2030,2030a és 2030ah/av is jó?
csak azért mert olvastam hogy a tda2030A-nak
44 v a max fesze.
Ez a kapcsolás meg 12voltos.
lehet hogy most hülyeséget kérdezek,de nem lesz kisebb a teljesítménye ha csak 12v-ról küldöm.
Köszi a választ , és bocs ha hülyeséget állítottam.
ja és ez már tükrözött?
(#) tatabike válasza Elektronboy hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
De, kisebb lesz a teljesítmény. Egyoldalas tápolásnál szerintem nem érdemes 20-25 volt alá menni. Az a 12VDC nagyon kevés, nem lesz benne szufla...2x12 már inkább jobb lenne, nem megoldható?.
(#) Elektronboy válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
kaptam odutól kapcsrajzot
de azon 12v van sima tápról/trafóról
de azt ha egyeniránytom akkor többet kapok mint 12v
ugy sem jó?
(#) punkkazy válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Egyik volt ismerősömnek volt egy sztereó TDA2030-as végerősítője, meglepő módon egy mezei állítható kimeneti feszültségű dugasztáp! adta a tápfeszültséget. Nem mondom, hogy zörgött tőle az ablak, de a két tesla hangfallal tűrhető volt. Mindez kb. 12V-ról.
(#) ODU válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
jelenleg én is egy sztereó erősítőt használok, szimpla 12V-ról és szerintem teljesen megfelelő a teljesítménye szobába. De ha nagyobb teljesítmény kell neked akkor adjál neki nyugodtan nagyobb feszt.
(#) Battila hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
Segítséget szeretnék kérni, van egy 2*10V-os trafó, ez hajtott eddig egy 5.1-et, amibe egy TDA-t építenék a mélynyomó meghajtására. Eddig is egy 2030 volt benne, csak nem tudom, a 2*10V mit jelenthet? 2*10V, vagy 10V+/-? Piros-fekete-piros kábelek, közös GDN-el.

A trafó tipusához passzoló kapcsolást is tudna valaki adni?
(#) ODU válasza Battila hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Hello!
A 2*10V az azt jelenti hogy egy szimmetrikus trafóról van szó, tehát +/-, ahogy a lábkiosztás is árulkodik. Van egy + egy GND és egy - ág. A TDA2030 adatlapjáról szedtem a következő kapcsolást, ami teljes mértékben megfelel neked.

szim.JPG
    
(#) iday hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Tudna nekem valaki valami jó tippet adni ehhez a tda2030 hoz.
Megépitettem, nyákot is marattam hozzá.
De nem akar jó lenni.
Bemenő jel nélkül, a 4 es lábon 5V körülire csökken a feszültség pár másodperc alatt, és a hangszóró zúg.
Szimpla tápos kapcsolás, kb. 13,5V ot kap 14700µF al megszűrve.
(#) felho24 hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy lehetne e hajtani ezt az ic-t egy AT-s PC tápról? Tudom hogy a 12V karcsú de ha segítenék neki 7818-al és7918-al. Mivel minden megvan kivéve a tápot de azt meg nem akarok venni. Ha nem lehet akkor hagyom inkább. Vagy esetleg van egy kapcsoló üzemű ami egy matrix nyomtatóban volt az azt hiszem 24V DC.
(#) mindenes válasza felho24 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Üdv!
Ha szimpla tápos a kapcsolásod, akkor jó lessz neki a PC táp is 12 vrol (vagy ha negyobb teljesitményt akarsz kivenni belőle akkor inkább a 24 v ). Ha szimmetrikus a kapcsolás akkor már nem lessz jó neki mert a PC -12v os ága csak 0,3 amperral terhelhető. Azok közzül amiket leirtál a legideálisabb a 24 V lenne neki..
(#) felho24 válasza mindenes hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Ami az adatlapon van az szimpla nem? Vagy neked nincs valami kapcsid ami szimpla? Ez az IC tényleg képes 50W-ra? Vagy akár többre? Kaptam egy félkész panelt amiben van egy BD249C szemből nézve a bal oldalon középen a TDA jobbra pedig a helye szerintem BD250-esnek. Ha nem tévedek(de nálam az bármikor előfordulhat). Ez mit tudhat? Mintha láttam volna hasonló kapcsolást a topic ban. De azóta nem találom (lehet azért mert keresem)
(#) mindenes válasza felho24 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
A szimpla tápos kapcsolást -single supply amplifier, vagy -tipical amplifier with single power supply néven találod meg, attol függően hogy sima, vagy TDA2030A-s verzióju IC-d van.
Különleges kapcsolással igen kijöhet belöle akár 50w is a bd 249-250 párossal körübelül 40w. Ennek a rájzát itt a fórumban már én sem tudom de az RT évkönyv 92 számában megtalálod. Üdv.
(#) doomkiller hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Sziasztok! Rendeltem 1 KIT-et és amikor ráadtam a tápot +36V, a bekarikázott ellenállás elfüstölt. +12V -on semmi baja nem volt, esetleg cseréljem ki nagyobb teljesítményűre az ellenállást, most 0,25W -os van benne ami "gyárilag" járt hozzá. Az IC lábait kimértem nem zárlatosak, semmi nem zárlatos az ellenálláson kívül.
(#) punkkazy válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Az a Zobel tag, vagy mi a neve. Annyit tudok róla, hogy a gerjedést gátolja. Ha az füstölt, akkor szerintem ott gerjedés lehetett, átnézném a bemenetet, földelést meg egyéb nyalánkságokat.
(#) doomkiller válasza punkkazy hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Átnéztem mindent. Végigcsipotattam minden lehetséges ponton és nem volt sehol zárlat, tegyek be nagyob teljesítményűt mert van itthon 0,75W, 1W-os esetleg csillagpontos földelést alkalmazzak? A mellékelt erősítővel együtt indítottam be és azon semmi nem füstölt. Mondjuk abban 0,75W -os ellenállás volt.
(#) punkkazy válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Tehetsz be nagyobbat, de ha kiég a biztosíték azt se úgy javítjuk meg, hogy nagyobbat rakok. Nyilván nem ugyanaz az ellenállás meg a biztosíték. Ha van szkópod, akkor kimérheted, hogy gerjed-e.
Remélem a kérdés csak vicc volt: igen, csillagpontot tessék használni ! A földhurok meg a többiek sok-sok érdekes dolgot tudnak produkálni.
Sok sikert és jó forrasztgatást!
Következő: »»   132 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem