Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB-led villogtató
 
Témaindító: hhkfk, idő: Okt 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) raiman hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
sziasztok
nem tudom jár -e még ide valaki, de hátha
Szeretném megépíteni ezt a kapcsolást .
Viszon nincs tapasztalatom a PIC-ekkel.
Még égetőm sincs
De szívesen építenék egy égetőt is amúgy sem ártana.
Programozni nem tudok de ahogy látom a .hex fájlok megvannak így elvileg azokat csak be kéne égetni a PIC-be.
Szóval visszatérve az égetőre... Nekem már nincs LPT port a gépen így vagy USB-s vagy Soros portú égetőt szeretnék építeni ami viszonylag sok féle PIC-el "elbánik".
Légyszíves segítsetek nekem!
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Travolta válasza raiman hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ilyet csináltam én is.Nagyon hangulatos.Igaz én másik kapcsolással.Ha kell segítség keress meg PÜ-ben.

Üdv:Travolta
(#) raiman hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
sziasztok
az lenne a kérdésem, hogy ezt a kapcsolást néztem mégis inkább ki, de a 2N7000-et nem lehet Mo-n kapni.
Ezek helyére jó pl a BC337? Ha igen akkor a kapcsolás miben változik az eredetihez képest? nem kell a BC337 bázisára ellenállást kapcsolni?
üdv
(#) Travolta válasza raiman hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Adatlap alapján tudsz keresni hazai megfelelőt.Egyébként tessék.
(#) raiman válasza Travolta hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
köszönöm
az elektrokonthát és a HE-storét néztem ott nem találtam
(#) raiman hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
sziasztok
Megépítettem ezt a kapcsolást, de valami nem teljesen kerek vele.
Az egészséges, hogy ha nincs belerakva PIC akkor is világitanak a ledek?
(#) vicsys válasza raiman hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Persze. A fetek gate-je lóg a levegőben és összeszed mindenfélét. Szerintem a PIC nyitja-zárja.
(#) mtomihun hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az ezen az oldalon található mindkét kapcsolást, kipróbáltam mindkét hex fájlt is hozzájuk , de nem működik nekem sehogy sem. Sőt, pár oldallal előrébb van módosított változata is, de az sem működik nálam. Kipróbáltam azt is, hogy a15-16-os lábak közé quartz-ot raktam a kondikkal, de ez sem vált be. Valaki tud esetleg tutira működőképes rajzot hex-szel együtt?

Köszi
(#) Travolta válasza mtomihun hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Próbáld meg ez alapján programozni.
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Ezeket beállítottad a programozóban?
IntRC I/O = Enabled
PWRT = Enabled
BODEN = Enabled
MCLR = Disabled
Rest of fuses = Disabled
(#) raiman válasza Travolta hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ezeket hol lehet beállítani?
Figyi ez az Ic Prog-ra vonatkozik szerintem.
Nem?
(#) mtomihun válasza Travolta hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Helló

Én Parallel Port PIC Programmert használok, ezen hol lehet azokat a beállításokat megcsinálni, amiket írtál?

Hali
(#) Travolta válasza mtomihun hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
IC-Prog és ProPIC2-ben be lehet állítani.Az álltalad használt programban nem találtam.
Esetleg ha Watt kolléga tudna benne segíteni.
(#) mtomihun válasza Travolta hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Helló

Köszi a segítséget.
Lenne még kérdésem!
Felraktam az IC-Prog-ot, de ezen annyi féle beállítás van, hogy nem tudom használni! A gyári beállításokon kell módosítanom?
OSHON féle égetőm van!
Amiket írtál, hol lehet beállítani?

Köszi
Hali
(#) Travolta válasza mtomihun hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Itt vannak a képek,hogy hol lehet beállítani.A 2.es képen a jobb oldalon található egy FUSES: felirat.Az alatta lévő kockákat kell megfelelően bepipálni.A képen lévő beállítás nem fedi a neked megfelelőt!
Az 1.képen lévő beállítást viszont úgy kell csinálni,ahogy a képen van.Tehát a VCC és MCLR invertálva kell h legyen!
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Ja és az elfelejtettem,hogy jobb felül van az oscillátor fül.Ott tudod kiválasztani az osc. típusát.
(#) mtomihun válasza Travolta hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Helló

Itt vannak a képeken a beállításaim, de nem programozza fel a PIC-et, hiába kattintok rá, semmit sem csinál, csak azt írja ki, ami a 3. képen van és ott megáll!
Nincs esetleg másik használható RGB Led vezérlő, amit a másik programozóval is meg tudnék oldani?

Köszi
Hali
(#) Travolta válasza mtomihun hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Milyen OPrendszert használsz?Elképzelhető,hogy valami nincs jol beállítva.ICProg beállítás
(#) mtomihun válasza Travolta hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Helló

Nagyon szépen köszi a segítséget, sikerült beállítani mindent. Be tudtam égetni a progit a PIC-be és működik is frankón!
Most, hogy működik minden, kipróbálgatom mindegyik kapcsolást meg hexet, hogy melyik a legjobb!
Nálad megvan építve valamelyik?

Mégegyszer köszi

Hali
(#) Travolta válasza mtomihun hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Igazán nincs mit.Azért vagyunk.Én a 12f629-es verziót építettem meg,1db piranha led-del és IKEA lámpába.
(#) mtomihun válasza Travolta hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Helló!

Annak az IKEA-s lámpabúrának mi a lényege? Az vmi speciális anyagból van, vagy csak annyi az egész, hogy tejüveg? Azért kérdezem, mert amilyen RGB ledem van, az nem teljesen egy helyre vetíti a három színt és így normálisan nem is keveri össze őket. Arra gondoltam, hogy az üveg miatt tud mindenféle színt szépen kikeverni!
Nem tudom, hogy jól gondolom-e!

Hali
(#) Cs.Csaby hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Helló mindenki!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy hogyan lehetne azt megoldani rgb leddel, hogy egy autó kilométerórája kéken világít, amikor a mutató eléri a 70-et elkezd pirosodni, amikor 100-hoz ér a mutató színe tök piros (fölötte is) és amikor visszatér 100 alá kékül, 70-re olyan kék, mint a háttérszín. Erre szeretnék kérni tippeket ötleteket, megoldásokat, mert tanácstalan vagyok a sebesség érzékelő összekapcsolását illetően a vezérlővel

Előre is köszi mindenkinek: Csaba
(#) idlob válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
A probléma éppenséggel megoldható, de milyen autóba szeretnéd, milyen jeladó van a gépmadárban, hozzáférsz-e valamilyen jelhez? Először ezt kell kideríteni.
(#) Cs.Csaby hozzászólása Márc 10, 2010 /
 
Na megvan az óra, mechanikus, tehát nem tudom, hogy elektronikus jelet ki tudeok-e belőle szedni... Még nem szedtem szét de majd sor kerül rá. Meg lehet ezt egyáltalán oldani?

Üdv: Csaba
(#) banyaiakos válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Ha valahogy rá tudsz szerkeszteni egy jeladót a rendszerre, akkor már nem nehéz a dolog.
(#) wbt válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Szia!
Ha van analóg jeled akkor egyből, ha impulzusok vannak, akkor integrálás után szerintem valamelyik egyből meghajtja:
http://www.iled.freeweb.hu
(#) bazsamasza hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Sziasztok itt van egy kapcsolás ami a ledeket egy 4060-as ic-vel hajtja meg.

rgbvill.gif
    
(#) elektromania92 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok.
Szeretnék a barátnőmnek készíteni egy rgb ledes szivet. 22db ledből áll a szív. Csatoltam az eagle fájlokat.
A kimenetet megoldottam, de szükségem lenne a vezérlésre (HW, SW). Inkább AVR, mint PIC, de végülis mindegy lenne. Az IC meg a lehető legkisebb, legolcsóbb legyen, de nem SMD.
Azt szeretném, hogy lassan változtassa a szinét, szép átmenetekkel, esetleg egy kapcsolóval lehetne változtatni a sebességet.
Tudna ebben segíteni nekem valaki? Előre is köszönöm a segítséget
(#) Poostmaster hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Sziasztok.
Nekem RGB LED-es kérdésem volna. Néztem a fellelhető topicok közt, de egyik sem így foglalkozik vele.
Az lenne a kérdés, hogy ha van 12 db RGB LED-em és 6 féle színt szeretnék beállítani rajuk de úgy, hogy mindegyiken külön belehessen állítani bármelyik színt a 6-ból, akkor milyen áramkörrel lehetne ezt megoldani?
Egyelőre elméleti a kérdés, később talán megnézzük gazdaságossági oldalról is.
(#) Hp41C válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Szia!
Az RGB led színe a benne levő három led -en átfolyó áramok erősségétől függ. Egy RGB led vezérlésére három vezérelhető áramgenerátorra lesz szükséged. Azonban a szem az átlag fényerőket érzékeli egy bizonyos villogási frekvencia felett (kb. 20 Hz, a kellemes, villogásmentes élmény érdekében magasabb frekvenciát használnak). Az átlagfényerő pedig az átlagáramtól függ. Egyszerűbben megvalósítható a szín beállítás 3 db állítható kitöltési tényezőjű PWM-mel (pulzusszélesség modulátorral).
Ahhoz, hogy egy RGB led -en különféle, előre beállított színeket jeleníts meg, a színek számának megfelelő átlagáram beállítást kell tárolni. Ezek közül a kiválasztottat kell alkalmazni...
Led -enként egy 8 lábú kontroller meg tudja oldani a feladatot.
Már csak a szín kiválasztásának módja a kérdés. Egyik lehetséges megoldás az infra vezérlés, mint a TV távirányítóknál: Pl. Philips RC5. Minden LED kapjon egyedi készülék címet, a parancs kódok lehetnek azonosak minden vezérlőre. Kell építeni egy távirányítót, amin üzemszerűen lehet állítani a készülék címet.
De fel is fűzhető a 12 egység egy RS485, I2C, SPI buszra, és a kezelő egység ezen a buszon keresztül tudja egyedileg állítani a színt.
Lehet még rádiós és egyébb kommunikációs módszert alkalmazni...
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem