Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   824 / 1271
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
És kivett sortranyónál világít a standby led. Hogyan tovább? Lehetséges a sortrafó ludas?
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Mérd meg mekkora a kollektoron a feszültség! Úgy, hogy közben indítod távval, vagy a készülékről, illetve a bekapcsolás pillanatában.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ha ki volt véve a sortranyó helyén nem mértem feszt semmit sem váltóban sem egyen állásban, a tranyó félre volt rakva és úgy mértem a forrpontokat E helyén és a C helyén de nem volt így feszültség ott.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Bocsánat. Akkor megpróbálom, mert még akkor írtam amikor nem lett módosítva a hsz.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Úgy mérd ahogy írtam az imént. Indulásnál kell lenni valaminek, különben berakott tranyónál is lenne STBY.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Amit tapasztaltam. Bedugom mérek, semmi fesz, távirányítóm nincsen nyomkodom a hangerő vagy programcsatorna fel vagy le gombját, de nem csinál semmit és nincsen fesz se amikor kihúzom a dugvillát akkor olyan pár tized voltra ugrik.
(#) 1984white válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia!
Bocs hogy beleszólok, de a kérdéses tranyó nélkül nem kapcsol be a tv?
(#) matyusz válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Semmi baj Nem nem kapcsol be a tv bár távirányítóm nincs hozzá, csak a hangerőt vagy a program fel-le gombot nyomogatom, de semmi.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ha van tranyód cseréld ki .
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Bár ez elég fura, hogy nem lehet sortranyó nélkül bekapcsolni. -0,15V ot mérek polaritáshelyesen egyenben az általad megadott ponton amikor kihúzom felugrik +0,6V ra. Egy Samsung tv panelem van amiben J6920-as sortranyó van. Bár nem tudom ez jó-e működésre meg egyéb.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Érdekes... Visszaforrasztottam a sortranyót és világít a Standby led, csak nem akar bekapcsolni. Most vagy figyelmetlen voltam és nem láttam hogy világít vagy volt 1-2 roszabb forrasztás. Vajon ez bekapcsol a pr nyomogatására, vagy lehet, hogy csak távirányító viszi.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Arra vigyázz kincset ér Egyébként belerakhatod sokkal nagyobb áramot tud.
(#) 1984white válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Idézet:
„Bár ez elég fura, hogy nem lehet sortranyó nélkül bekapcsolni.”

Sortranyó nélkül ha más hiba nincs be lehet kapcsolni a tv-t az előlapi gombokkal is. (fel-le gombokkal) Nekem egyszer az egyik hasonló kapcsolású tv-nél az eltérítés ic-je készült ki és az vitte zárlatba a tápot.
Esetleg nézd meg azt is, de a sortranyót én is javasolnám hogy cseréld és nézd meg a "körítését" is.
Csatolok egy rajzot! Ez jó a tv-d hez?Bővebben: Link
Esetleg soros korlátozó izzóval indítsd el a tv-t hogy az új tranyó ne károsodjon, ha lesz még más hiba!
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) stevepapa válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Igen de ahhoz meg kellene jelenni a sortápnak, általában. A függő csak akkor tud beleszólni ha a sor egyébként indul.
(#) matyusz válasza 1984white hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Valami nagyon hasonló doksit szedtem le én is, nem tudom pontosan ez e az mert D-s végű ez a tv. A körítést nagyjából kiméregettem de csak annyi, hogy kisípoltattam őket a kondikat meg diódákat. Akkor esetleg megmérjem a kapcsitáp után a feszeket hátha? A penelt ráboríthatom a képcső hátuljára hogy tudjak méregetni.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Találtam egy régi HQ-s univerzális távot, bár lehet csak én gondolom hogy univerzális pedig lehet nem az RC 403 van írva a elemfedél levételével. Ha megnyomok egy csatornagombot a távon akkor sippan egyet a nagyfesz rész (legalább is gondolom az sippan) meg a hagszórók pattannak egy kicsit. A sortranyó az van bennne ami eddig is, még nem cseréltem ki a másikra. Ha betenném, akkor valahova sorba kell tennem a tranyó lába és a forrpont közé egy izzót? (Tv szerelésben még elég "zöldfülű" vagyok) Köszönöm az eddigi segítségeket.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Olyannyira, hogy bedugom megnyomom a távon a bekapcs gombot és sípol enyhén a sortrafó, addig, amíg újra meg nem nyomom a bekapcs gombot. Hátha ez még segít lebontani valamit...
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Nem sorba helyette , test collektorra kötve az égőt. Indítani mérni, de ha megjelenik a sortáp az égő közel fél fénnyel ég
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Tehát vegyem ki abból a samsung TV-s panelből a sortranyót és forrasszam be ennek a tvnek a Bu jának a helyére mindhárom lábát beforrasztva? Az izzót pedig rakjam az E és a C lábra párhuzamosan? Bocsánat az értetlenkedésért. (lehet előről kéne kezdenem )
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Ember vedd ki a tranyót kösd be az izzót a kollektor és az emiter helyére.
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Azért lényeges így mérni, hogy megtudjuk a sortáp feszültségét. Ha a tranyó benn van és nem indul akkor ugye semmit nem tudsz mérni. Ha viszont elindul , akkor a kollektoron fellépő impulzusok miatt nem tudsz mérni. Egyszerű eszközökkel. Mert lehet a sortáp növekedett meg, ezért nem indul, vagy a sortrafóról hajtott valamelyik fokozat zárlatos. Pl a függő mint azt említették is.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Izzó(75W) bennt fesz bedug izzó ég fesz 112,4-7V Ha a távin megnyomom a bekapcsot 0V és izzó sem világít természetesen.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
No ez jónak tűnik kezdésnek. A trafó körüli alkatrészeket ellenőrizd, az elkókat sípoltasd meg nincs e közte ami zárlatot mutat, a diódákkal ugyanezt . A sortáp kondiját cseréld ki, az az elkó ami a sortranyó kollektorára megy.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A sortranzisztor bázisára kötött kis trafó primerén lévő meghajtó tranzisztor kap tápfeszültséget?
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Hát elég sok mindent kimértem ott (ellenállásokat mondjuk nem) de nem találtam semmit ami rosz lenne, a kollektor köri elko pedig nem tudom melyik lehet, mert a kollektorán nem találkoztam elkóval és a rajzon sem találkoztam vele, vagy az a 2 160V 100µF os kondi lenne az?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Nem tudom melyiket kell mérni de amelyiket mértem annak a C-E közötti lábán 61V-ot mértem.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Igen valószínű, a kondi pozitív pontját sípoltasd össze a kollektorral. Ha sípol erről van szó. Valamint mérd meg amit "kadarist" kolléga írt az imént.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A rajzon lévő (4-ik oldalon) A Q301 es számú tranyó (ami nálam 401 és nem 2sd hanem 2sc2482) Ennek a C és emitter lábán mérve 62V ot kapok kb.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A kondit pedig csak egy ugyanolyan bontottra tudom cserélni a samsungos panelből. Vagy felcserélni a panelon a 2 egymás mellett lévőt.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Tedd bele a samuból a kondit. A c313-314 kondikat is cserélni kellene, ha továbbra sem indul
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
Következő: »»   824 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem