Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NICE garázskapu elektronika + egyéb
Lapozás: OK   14 / 15
(#) SzilCsong válasza babó1 hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Ja, hát ha már javítják, akkor miért tőlünk kérdezed?
(#) babó1 válasza SzilCsong hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Mikor feltettem, még nem jelentkeztek a javítására.
A hozzászólásodra a válaszomban odaírtam, hogy gondolatébresztőnek szántam a hiba leírását.
Lehet, hogy a fórumtársak is szívesen olvasnák az ötleteket. Senkit nem akarok feleslegesen "futtatni" a témában, elnézést kérek!
(#) laci_w hozzászólása Dec 2, 2023 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Egy kéréssel fordulnék a kedves tagokhoz. Adott egy Nice Walky WL1024 típusú szárnyas kapu nyitó rendszer amely egy WLA1 típusú vezérlővel és egy WLA2 típusú táppal rendelkezik. A táp túlfeszültség miatt tönkrement, primer oldalon az összes félvezető elhalálozott. Sajnos a kapcsoló vezérlő IC is ledobta a tetejét, így ennek az alkatrésznek az azonosításában kérnék segítséget ha valaki lenne olyan kedves és egy elfekvő példányból leolvasná ennek az IC-nek a típusát. Képet jelenleg nem tudok mellékelni mert nem tartózkodom a panel közelében sem, de ha szükségeltetik természetesen tudok feltölteni.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) SzilCsong válasza laci_w hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Szia
Párat már javítottam, egy hulladék, semmi védelem nincs benne.
Mindjárt megnézem, de ott viszi a graetzt is, meg a végfokokat.
(#) SzilCsong válasza laci_w hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Megnéztem, Ir 2153 az ic tipusa, viszont kéne egy kép róla, mert 2 fajta van, S és D típusú, ezt pedig az határozza meg, hogy van dióda az 1-4 láb között.
Szóval visz mindent, dióda hidat és az előtét ellenállásokat is.
Előre szólok, pireuszi győzelem a legjobb esetbe is, ha összejön.
(#) laci_w válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Szia,

nagyon szépen köszönöm a segítséged és , hogy szántál rá időt.
Fel vagyok készülve, hogy lehet el sem fog indulni. Primer oldalon kettő darab kondenzátor amit jónak mértem, azon kívül még a csatlakozó aztán semmi más. NTC, graetz, az IC, dióda, elkók, FET-ek. Szóval minden kuka. A legszebb, hogy egy rövid idejű áramszünet okozta, tartott kb. 3mp-ig. Gondolom az összes védelem szerepét betöltő NTC ennyi idő alatt nem hűlt vissza, aztán visszajött a hálózati fesz és következett a pusztítás. A tulaj elmondása szerint kb. 10 éve hibamentesen üzemelt. A WLA1-et meg még nem is ellenőriztem.
Egyébként teljes mértékben egyetértek veled, egy ócska kispórolt kapcsolás az egész, csak a szerencsén múlt, hogy elment ennyi ideig.
Még egyszer köszönöm, hogy szántál rá időt.
(#) SzilCsong válasza laci_w hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Abba gondolj bele, hogy egy 24V, majd 100W-os táp, normál esetbe, csak a szűrő része akkora, mint ez maga.
Amúgy javítható, de szigorúan csak biztonsági trafóról és izzóról élesztve, nem tudom, mennyire vagy benne a kapcsolóüzemű tápok javításába, de azért igényel némi tapasztalatot.
A vezérléssel kapcsolatba egy kis érdekesség: mivel itt iszonyú kicsire van minden összezsúfolva, ezért ez a Nice első olyan panelja ami már 3 rétegű (!), sok sikert a javításhoz.
Amúgy nem valószínű, hogy az tönkrement, bírja, de a villámot, már nem annyira.
De azért ne add fel, mert javítható !
(#) laci_w válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Köszönöm az infókat. Ezt a tàpot lényegébe újraépítem majd ha megérkeznek az alkatrészek. Van hozzà műszerezettség, meg egy kevés tapasztalat is. Ha az enyém lenne nem is foglalkoznék vele de a tulaj szeretné a javítàst, úgyhogy megcsinàlom neki.
Még egyszer köszi a segítséget és az infókat.
(#) SzilCsong válasza laci_w hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Mindenképpen érdemes megjavítani, mert egy új 100 euro körül van, mással meg kiváltani nagyon nehéz.
Ha majd éleszted, mindenképpen izzón keresztül, azt semmiképp ne hagyd ki.
Majd megnézem, melyik lábakon kell a 24V-nak lenni.
(#) kékbikini hozzászólása Dec 14, 2023 /
 
Sziasztok. Nem vagyok a szakma értője, de meg kell oldanom egy problémát. Meg kell szüntetnem a sötétséget. Garázskapu előtt kell világosságot teremtenem. Kérdésem, lehetséges-e a Nice nyitórendszerhez kötni egy "lámpát". A belsővilágítással együtt világítana.
(#) yohnsee válasza kékbikini hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Szia, kellene a vezérlés pontos típusa, abból tudunk kiindulni és tanácsot adni.
(#) Gafly válasza kékbikini hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Az enyémben 40 W hagyományos izzó van, személy szerint meg mernék reszkírozni két párhuzamosan kötött LED-est...
Az egyik a régi helyére becsavarva, a másik (lehet kültéri LED reflektor is) kiveztékezve párhuzamosan.
(#) bajuszvas válasza kékbikini hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Én vagy relézném, mert általában nem bír el többet, mint 1 db izzó. Ha kettőt teszel, akkor meg a fény lesz kevés. Másik lehetőség Okos dugalj és okos relé párosítva, ha áramfelvétel van az okos dugaljon, kapcsol a relé. Nyilván wifi vagy hub szükséges lesz.
(#) Gafly válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Ha most hagyományos izzó van benne, akkor szemrebbenés nélkül tennék a helyére két LED-eset...
(#) bajuszvas válasza Gafly hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
If programmed as “door open indicator” on the “FLASH” output a 24V max 5W indicator can be
connected to signal when the door is open.
It remains lit when the door is open and turns off when closed.
(#) Gafly válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Az eredeti kérdés ez volt:
Idézet:
„Sziasztok. Nem vagyok a szakma értője, de meg kell oldanom egy problémát. Meg kell szüntetnem a sötétséget. Garázskapu előtt kell világosságot teremtenem. Kérdésem, lehetséges-e a Nice nyitórendszerhez kötni egy "lámpát". A belsővilágítással együtt világítana.”

Nem tudom, hogy az a "belső világítás" ugyanazt a fogalmat takarja-e
Idézet:
„If programmed as “door open indicator” on the “FLASH” output a 24V max 5W indicator can be connected to signal when the door is open.
It remains lit when the door is open and turns off when closed.”

De akkor tényleg ne tekerjen két 230 V-os LED "izzót" párhozamosan.
(#) bajuszvas válasza Gafly hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Azért írtam fentebb a megoldást neki. Nem ad ki elég ampert több izzó használatához vagy nagyobbra váltáshoz. Relézni, esetleg kész megoldásként okos dugalj és okos relé a garázs világítás kapcsolóba és kész. Talán a második, amivel egy mezei user, meg tudja oldani könnyebben.
Van olyan nice garázskapu vezérlés, amibe 12V 21W autó izzó kell.
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Azért ezzel vigyázzunk, mert sok esetbe PWM-ezve csinál 12V-ot a 12V21W-os izzóhoz, ha ebbe beleteszel egy 12V-os ledet, akkor szevasz van, ráadásul sok esetbe (nem tudom, lehet, hogy kicseszésből) a (-) polaritás nem az izzó testje.
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Ennek aztán méginkább kevés köze van az eredeti kérdéshez.
Szivem szerint megvárnám a kérdező válaszát, hogy mit Ő mit szeretne.
(#) kékbikini válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Remélem, ezen rajta van ami kell.
(#) kékbikini válasza kékbikini hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Az se volna baj, ha a belső világítás nem volna. A külsőt eltudom úgy helyezni, hogy bevilágítson.
(#) SzilCsong válasza kékbikini hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Ha Ez most az a fajta, ami pwm nélkül két sebességbe hajtja a motort, akkor ebbe sima relé kapcsolja a lámpát, ebbe menetes 24V-os izzó való, nem tudok róla, hogy létezne ledes változata (kerestem, nem találtam) a sima hagyományos izzó se túl nagy szériába gyárthatják, ki is használják a kereskedők és pofátlanul drágán adják.
ez simán relé mehet rá és annyi lámpát kapcsolsz, amennyit akarsz.
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Miért ne lenne köze? Elárultam, hogy a spin vezérlésbe ne rakjon senki ledes izzót.
Attól, mert ez esetbe nem pont erről van szó, lehet hasznos info, valaki másnak.
(#) yohnsee válasza kékbikini hozzászólására (») Dec 17, 2023 / 1
 
Szia,
szerintem az alábbi kivitelezhető lenne:
a vezérlés 1-2 sorkapcsáról 24VAC vehető le. Erre köss egy 24VAC behúzótekercsű relét, a relével pedig kapcsolj egy 230-as lámpát neked tetszőleges helyen.
Mellékeltem egy képet a vezérlés doksijából.
Szerk.: ha egy kicsit extrább megoldás is szóba jöhet, időrelét is tehetsz az 1-2 kimenetre, amin beállíthatod, hogy az utolsó kapott jel után még meddig világítson a lámpád. Persze ez a megoldás kicsit drágább, és olyan időrelét kell választani, aminek a jel bemenetére mehet 24VAC.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023

SP6000.JPG
    
(#) bajuszvas válasza kékbikini hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Tudok rá könnyen kivitelezhető megoldást. Ha érdekel írj választ.
(#) kékbikini válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Igen, érdekel.
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Jó ötlet, de kérdés, hogy pontosan, hogy viselkedik az a kimenet, ki kell próbálni.
(#) SzilCsong hozzászólása Dec 19, 2023 /
 
Sziasztok
Szívok egy Sna20R10-el.
Pár kondenzátor szét volt nyílva.
Kicseréltem.
Hibajelenség, ami továbbra is fenn áll: Betanításkor teljes gázzal indul.
Kis SMD fet zárlatba volt, raktam mellé IRLZ44-et, abba a bizonyos helyre.
Erre ugyanazt csinálja, és nem zárlatos, tehát ezt a kivezérlést kapja.
Ami furcsa , hogy a Gate vonalon nem volt zárlat, tehát nem tudom, mi történhetett, hogy visszarúgott volna.
Látott már valaki ilyet?
Másik vezérléssel összehasonlítva eddig nem találtam hibás elemet.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Ha véletlen valakit érdekel, a fet meghajtó kis SMD
BSL316C
Volt rossz, mivel multiméterrel nem mértem eltérést, ezért áttettem egy jóból, bevállalva a kockázatot.
Magyarországon nem kapható, más panelekbe sose használták, tehát kibontás is kilőve.
Aliról viszont rendelhető, filléres tétel
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 29, 2023 / 1
 
Szép fogás. Mondanám, hogy milyen jó, hogy előre halad a világ, és minden csak azért lesz komplikáltabb, hogy jobb legyen - de valahogy nem ezt látom. Vezérlések generációin keresztül megfelelő volt a logikai FET direkt vezérlése, aztán valaki kitalálta, hogy kell egy FET vezérlő a kettő közé. Mondhatjátok, hogy nyűgös, vagy maradi vagyok, de a kevesebb alkatrész számomora még mindig vonzóbb, mint a fölösleges túlkomplikálás.
Következő: »»   14 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem