Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   86 / 87
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Köszi! Majd ,akkor megkeresem a cikket. Hasznos műszer.
Én ezt találtam róla.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2024
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Feb 15, 2024 / 1
 
Szia Sany!
Mint említettem, egyelőre csupán ismerkedünk egymással, nyomkodom, mint a süket a csöngőt.
Alant látható a menüstruktúra, nem csoda hogy elveszek benne. pár dolgot már sikerült beállítanom, de érdemi mérést még nem csináltam.
Friss az élmény, a kütyü csak tegnap előtt érkezett.
HA5JA Attila rendkívül hasznos leírásását én is megtaláltam, ez alapján vágok majd neki a "mélyvíznek".
Vele egyébként annó decibel fel is vettem a kapcsolatot ímélben, Ő az, aki a CHIRP nevű rádióprogramozó szoftver keretrendszerének megcsinálta a magyar fordítását.
Csekélységem pedig a Baofeng UV-5R rádióhoz tartozó Python modult magyarította.

Menü.jpg
    
(#) HA5AWS válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Szia!
Gratulálok a műszerhez. Tényleg egy nagyon jó kis szerkezet. Nekem is van már majdnem egy éve, és azóta rendszeresen használom. Van fent a neten HA8CSY-nak pár nagyon hasznos videója, mit hogyan mérjünk. Érdemes letölteni még hozzá PC-re a NANO-VNA APP-ot. Ingyenes és teljes képernyőn élvezheted az VNA szolgáltatásait. A NANO VNA saver is használható, de a az előző nekem jobban tetszik. Sok olyan problémára ad megoldást amit egy egyszerű SWR méréssel nem lehet meghatározni. Nem csak antennához hanem szűrők kvarcok mérésére is kiváló. Egy hasznos adapter.
Még a tudását nem tudtam teljesen kihasználni, sokat lehet vele tanulni. Kompromisszummal még spektrumanalizátorként is lehet használni. Most töltöttem fel rá az új 1.2.20 DiSlord firmware-ét, megint egy sor új funkció és adat jelenik meg, lehet újra tanulni
Üdv: Gábor
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Szia!
Csak azért kérdeztem, hogy mit mértél, mert lehet vele oszcillátort, szűrőket is mérni.
Ez igen ez ám a menü struktúra, profi műszer. Én is beszerzek egyet szerintem.
Gondolom, ha az ember rászánja magát, hogy vesz akkor már nem érdemes kínai ugyangyártottat venni. Láttam több féle is van, több féle árban.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024
(#) gyerek67 válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 15, 2024 / 1
 
Köszi a gratulációt! Meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt: NEKEM EZ KELLLL!
15 eFt-ért ruházta rám a kicsi sárga emberke a tulajdonjogot a "Durr Jó" webáruházban.
HA8CSY videóit nézegetem, ezek alapján be is kalibráltam.
PC-re még nem telepítettem és mérés sem volt, mert kissé el vagyok havazva.
Az új firmware milyen jellegű funkciókkal bővebb?
(#) HA5AWS válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Szia!
Elég sokkal! Releases
Üdv: Gábor
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Sany, valamennyien tudjuk, hogy ami nem kínai, az hamis!
Mérni még nem mértem, de a videók alapján tényleg mindent IS meg lehet mérni vele.
(#) gyerek67 válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 15, 2024 / 2
 
Jaj...
Egy csomó dolgot eddig sem értettem és az új rilíz leírása nem javított a helyzetemen.
Mindegy, majd kérdezek.
(Valószínűleg egészen sok hűje kérdésem lesz...)
Momentán abban sem vagyok biztos,hogy most rá akarom-e tölteni az újabbik firmware-t, hiszen a gyárival sem vagyok tisztában, sőt...

Még nem is írtam Nektek az előzményeket:
- Mivel a lehetőség adott volt, az UV-5R rádiómhoz (természetesen hallgatózásra, meg PMR-re, mert nincsen hívójelem) gyártottam egy 7 elemes Yagit, amit HG3FUG Gábor barátom annak idején megmért és SWR-re 1.2 körüli értéket mutatott, ezáltal jónak találtatott (de én is szeretném látni a kütyü révén a karakterisztikáját).
- Tőből eltörtem egy Nagoya 771-es antennát,amit (szerintem sikerült megjavítanom) szintén meg kellene mérnem. Ha tönkrement, akkor másikat kell rendelnem, mert a gyári gumirudi nagyon gyengén muzsikál.
- Van egy autó tetőre való mágnestalpas (állítólag kétsávos) antennám, ez tis meg szeretném mérni.
- Időközben tojt tavaly a Jézuska egy Wouxun KG-UV8D-t is, amihez rendelnék még további Nagoya antennát, amit szintén meg kellene mérni (mert szerintem a gyári nem az igazi).
- Azt olvastam, hogy már az antennákat is hamisítják, tehát csak óvatosan, ha az ember nem akarja gyanútlanul leégetni a végfokot. (Ugyan SMD tranyót tudok forrasztani, de ez nem cél.)

Hát (ámbár háttal nem kezdünk mondatot), ez motivált, amikor megrendeltem e sokkal, de sokkal többre hivatott kütyüt.
Mindehhez képest tartozom egy őszinte, feltáró jellegű beismerő vallomással:
Az analóg technika eddig soha nem vonzott, annyit értek hozzá, mint a hajdú a harangöntéshez.
Kezdetektől fogva a kétállapotú jelek rabja voltam (ha van 5 volt, akkor mér' nincs? )

Most meg szembesülök rezonanciafrekivel, meg állóhullám aránnyal, meg impedanciával, meg olyan dolgokkal, amiben komplex számok csinálják a politikát....
Jaj...
(#) HA5AWS válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Szia!
Szerintem ennyi motiváció elég a kezdéshez. Az új firmwert érdemes rátölteni ettől függetlenül. A karakterkészletet is javították ami már megéri a munkát. Most nem az történt, hogy láthatatlan a frissítés végeredménye, hanem hasznos. Ha több van benne és nem használod akkor is megéri, jobb ha rajta van.
Üdv: Gábor
(#) gyerek67 válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Köszi a bíztatást Gábor!
Akkor, ha a Te véleményed szerint nekem is jobb lehet a frissítés, akkor bepróbálkozom vele.
Persze, ehhez előbb olvasnom kell és picit parázom is, nehogy tönkre tegyem.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024
(#) HA5AWS válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Szia!
A 8CSY videóját nézd meg lépésről lépésre elmondja hogy csináld. frissítés
Üdv Gábor
(#) gyerek67 válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Köszi szépen, megnézem!
(#) sany válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Idézet:
„Tényleg egy nagyon jó kis szerkezet.”

Meg is rendeltem.
van hozzá RF teszter panel is. És egy másik is.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
A NanoVNA leírása a Rádiótechnika Évkönyve 2021 található a 190. oldalon.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024
(#) HA5AWS válasza sany hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Szia!
Néztem ezt a teszter panelt, szerintem az annak jó aki életében nem mért semmit és ki akarja próbálni. Nem biztos, hogy komolyan használni akarja. Viszont jó üzlet az eladónak...
Üdv: Gábor
(#) Massawa válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Csak egy kérdés. Kitöl vetted a gépet?
(#) gyerek67 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Szia!
A nagyszerű BG rövidítésű webáruházból rendeltem 15 eFt.-ért.
Mondjuk jó sokat kellett várni rá, de ebben az árban már benne volt az itteni adó, meg vám, vagy hogy a nyavajában van ez mostanság.
Az tetszett meg a rendelésnél, hogy azt írták, hogy további költségeim nem lesznek.
(#) dB_Thunder válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Idézet:
„Néztem ezt a teszter panelt, szerintem az annak jó aki életében nem mért semmit”

Szerintem oktatási célra szánták!
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Idézet:
„Az tetszett meg a rendelésnél, hogy azt írták, hogy további költségeim nem lesznek.”

És mégis lettek.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2024
(#) Massawa válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Semmi gond de jo 10 éve némileg érdekelt voltam a gyártásban meg a terjesztésben.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Mindegyik használható? Értem ez alatt, a 15000 Ft-os is ugyan olyan jó mint a 80000 Ft--os? Azért vannak kúlönbségek. Az olvasás alapján jókat írnak az olcsóbbakról.
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Voltak attol sokkal drágábbak is és néha sorbaálltak a profik az akkor nagy ritkaságnak számito megoldásért. Már nem követem nagyon a dolgokat, igy fogalmam sincs. Akkortájt, pár honappal a nyugdij elött már nem akartam ujabb feladatokba keveredni. Azután meg jöttek az orosz szankciok, ami eléggé betett a dolognak.
(#) KBal76 válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
A szuperhajlékony, Nagoya utánzat "ABREE AR 771"-es antennából most van Ali-n 665 Ft (!!) egy olyan amit nyugodtan ajánlok. Most épp olyan akcióban amikor 3..10 terméket kell összeszedni, és ingyen hozzák két héten belül. Én vettem egy hónapja vagy több, sokan írták hogy korrekt, és tényleg az (mert van amiből kispórolták a hangoló elemeket). Linkelni sajnos nem tudom, mert az Alinál ezek a termékek speciálisan jönnek, nincs konkrét termékoldal.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2024
(#) gyerek67 válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Köszi az infót, megnézem!
(#) Ferkógyerek válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Szia!
Én is megelégedéssel használom már egy ideje a kis műszert.
HA3HZ oldalán is van egy jó leírás, hasznos linkekkel.
A javasolt hardveres módosítások egy részét is elvégeztem, illetve árnyékoltam a be és kimeneti fokozatokat. Nem tudom mennyivel lett jobb vagy rosszabb.
Nálam a hozzá adott 50ohm kalibráló lezárás hamar tönkrement, jól megszivatott mire rájöttem mi a baj.
(#) gyerek67 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 16, 2024 /
 
Szia Ferkó, Neked is köszönöm szépen az infókat!
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Köszi a tippeket, a firmware frissítése fényesen sikerült!
Esetleg az új menütérkép meg van Neked, mert gúgli nem volt a barátom...
(#) HA5AWS válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Szia!
Amit feltettél menütérképet teljesen jó.
Üdv: Gábor
(#) gyerek67 válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
De nem ám!
Ugye telepítettem rá az új 1.2.20 DiSlord firmware-ét.
Nos, ahogyan kalandozok a menüben egyre újabb és újabb menüpontok, sőt komplett menü is került elő.
Ezért inkább nekiláttam újrarajzolni az egész menütérképet.
Sajnos ez még mindig kevés az üdvösséghez, mert egy csomó menüpontról azt sem tudom, hogy mit jelent.
Leírást nem találok róluk, Endre a videóiban pedig nem tér ki az apró részletekre.
Esetleg a python forráskódot visszafejtve rá lehetne jönni ezekre a részletekre, azonban ennyire nem értek a pythonhoz.
Természetesen nem leszólni akarom, hiszen sok-sok hasznos dolgot tanultam a videóiból!
(#) pucuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Azért ez nem egy TV menüpontjai. Az informatikai háttér nélkül is kell tudni dolgozni a műszerrel.
Azt, hogy mit is jelent egy egy menüpont, ahhoz tudni kell magát a méréstechnikát, hogy mit szeretnél mérni, és azt hogyan lehet.
Pl. impedancia mérés, (Smidt diagram, talpponti impedancia).
Egyszóval meg kell tanulni a nagyfrekvenciás áramkörök tulajdonságait, és annam mérési módszereit.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2024
Következő: »»   86 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem