Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3947 / 3950
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
Szerintem arra akartak utalni, hogy tud szimmetrikusat is fogadni.
- Hot
- Cold
- GND
Különben nem írnák külön, hogy Balanced ennyi, Unbalanced annyi...
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
Viszont így még nem teljesen egyértelmü, hogy azt a két szál drótot hova is kell kötni.
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
Gondolom az egyiket a "Hot"-ra.
Ha tippelnem kell, akkor a "hot" és a "Cold" között szimmetrikus.
A "Hot" és a "GND" között pedig asszimmetrikus. Bár lehet hogy a "Cold" és a "GND" között is megszólal...
Próbálkozás örömét hagyjuk meg a kollégának, elvileg nagy kárt nem tud csinálni.
(#) gg630504 válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
BAL > 100 ohm > hot
JOBB > 100 ohm > hot
FÖLD > gnd

+ < gnd
+ > cold
(#) Jonni válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
Előlről csak 1 hangszóró van? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy három (mély , közép, magas)? Nem lehet hogy ez a hangfal szett egyik oldala és valahol van egy másik is?

Ha csak 3 hangszórós akkor ez nem tud stereoba szólni.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
Adj be egy sztereó teszt jelet és figyeld, hogy melyik csatornát hallod. Biztos vagyok benne, hogy erősen elképzelhető, hogy az aktív hangszóró elektronikája keveri össze a két csatornát az egyetlen hangszóró számára.
(#) Geri86 válasza Jonni hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
Kettő van, egy mély és egy magas. És igen ez mono.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2024
(#) Geri86 válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
Bocsi de ezt hogyan érted?
+ < gnd
+ > cold
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2024
(#) Geri86 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
15kOhm van írva ha jól látom.
(#) Geri86 hozzászólása Máj 3, 2024 /
 
Így kellene megcsinálni ahogy a képeken van?
(#) gg630504 válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 3, 2024 /
 
A gnd a cold-al összekötve, ahogy a későbbi rajzaidon is szerepel. XLR 1-es a 3-assal. ( Ha nem XLR-t használsz, hanem 6,3-as Jack-et, akkor ott az árnyék a gyűrűvel. )
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2024
(#) david87 hozzászólása Máj 5, 2024 /
 
Sziasztok!
Vettem egy kitet képen láthatót.
Retentő zajos mindenkinél ilyen?
Én jelenleg 2 db 18650 liion celárol táplálom.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2024
(#) zamatőr válasza david87 hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Zárd rövidre a bemenetet, akkor is zajos?
(#) david87 válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
igen akkor is ugyan az.
(#) KoblogPerGyok válasza david87 hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Az enyém a csatolt képeken. Elvileg ugyanazt a beállítást alkalmaztam, mint a tiéd. A külső doboza kissé karcos és poros, de használatban van!

Én 9V-ról hajtom.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2024
(#) kadarist válasza david87 hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Ez teljesen normális, az összes olcsó DSO ilyen.
(#) david87 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 7, 2024 /
 
Akkor használom majd így köszönöm
(#) CH-Croix válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Kedves Gafly! Elnézést, nem tudtam hamarabb írni.
Egy ilyen schottky diódára gondoltam.
Egy kis kompresszort hajtottam meg egy PC tápegységről. Működött is kb 10-20 alkalommal, de aztán egyre nehezebben indult a táp és most már üresen sem kapcsol be. A "zöld vezetékét" fixen a testre tettem.
Most lett még egy tápom és azt hallottam, hogy egy schottky diódával meg tudnám védeni. Azt gondoltam, hogy az átfolyó 7A miatt gondoskodni kell némi hűtésről. Mit javasolsz? Köszönöm előre is!
(#) Suba53 válasza CH-Croix hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Milyen tápod volt? A régi AT tápok 12V-os ága kevésbé volt terhelhető, mert szinte minden az 5V-os ágat terhelte.
Az ATX tápoknál viszont már a 12V-os ág a legjobban terhelhető. Az simán bírja a kis kompresszor 7A terhelését. Nincs szükség diódára sem.
Az "új" tápegységed milyen kivitelű? Ha van rajta 4 vezetékes csatlakozó, két fekete, két sárga, az a 12V-os ág megy a processzor melletti csatlakozóra.
Oda kösd a kompresszort.
(#) pipi válasza CH-Croix hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Szerintem amit "hallottál" diódát, nem sorba, hanem párhuzamosan kell kötni a motorral (tápfesszel szemben), hogy a motor visszarúgását csökkentse...
(#) CH-Croix válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Szia Suba53! Köszönöm a válaszod!
Sajnos most nem tudom megnézni a rossz tápot. Úgy emlékszem a rajta lévő címke alapján eleget tudhatott 12V-on, de ez nem biztos. Mintha csak az összes teljesítmény lett volna ráírva. ATX táp volt, de bizony régi. 10 évnél jóval több, de a 20 sincs kizárva.
Az új táp nekem tök ismeretlen kimenetekkel bír. Ez is 10 év feletti lehet. A címkéjén van két jól terhelhető 12V-os kimenet: 16A(Vmain) és 14A(Vcpu). A többi már gyenge.
Mellékeltem egy képet a csatlakozókról. Melyik lehet a jó kimenet?
- A 6-oson van két sárga és két fekete. Az lehet az enyém? És van még egy-egy vékony lila és kék.
- A 4-esen két barna és két fekete van.
- Ennél a tápnál is a zöldet kell összekötni a feketével ahhoz, hogy elinduljon? A kicsin, a P2-esen van mindkét színből.
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2024
(#) CH-Croix válasza CH-Croix hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Nem engedett már módosítani. Az alaplapi feliratok:
A 6-oshoz: "PWR"
A 4-eshez: "PWRCPU"
A kicsihez: "PWRCMD"
Ezen nincs IDE táp, csak SATA.
(#) CH-Croix válasza pipi hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Kedves Pipi! Köszönöm!
Ez sok mindent megmagyaráz pl, hogy miért vannak olyan kis teljesítményű schottky-k is. Az enyémet már megvettem, ezért rárakom, de legalább nem bajlódom annyit a hűtéssel
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2024
(#) Suba53 válasza CH-Croix hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Ez már egy még újabb elrendezés. A BRAND gyártók, a HP, a DELL, meg még páran elkezdtek az ATX szabványtól eltérő tápokat gyártani, alkalmazni mindenféle fazonnal, kábelezéssel, hogy még véletlenül se lehessen csereszabatos idegen táppal pótolni.
A fotón a 4 pólusú barna-fekete a CPU táp Barna:12V; fekete: GND.

Van ilyen táp nálunk a cégnél, de azt csak jövő héten tudom megnézni.
Zárd össze a P2 csatlakozón levő zöldet a feketével. Ha nem indul, akkor valamelyik másik színt a feketéhez, valamelyik csak jó lesz.
(#) pipi válasza CH-Croix hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Relével, motorral párhuzamosan jó a sima dióda is szerintem...
A Schottky lényege hogy gyors, és kis maradékfeszültségű... ezért inkább nagyfrekis helyeken és kapcsi tápokban használják.
(#) CH-Croix válasza pipi hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Kedves Suba és Pipi! Köszönöm a segítségeteket! Beindult, szépen dolgozik a táp.
(#) Fats Domino hozzászólása Máj 11, 2024 /
 
Üdv a fórumozóknak!
A fotón egy LED lámpa tápegysége, üresen 56V, terhelésen stabilan 42 V-ot ad , de a lámpa másodpercenként kb. 2-szer villan folyamatosan. A lámpa a kuka, vagy mégis a tápegységgel van valami? köszi.

003.JPG
    
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Ha egyéb terhelésnél stabil a tápegység de a LED lámpa villog, akkor a lámpában van a hiba, már ha a tápegység és a lámpa gyárilag összetartozik. LED-ek tudnak el tudnak így romlani.
(#) Fats Domino válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Igen, gyári a tápegysége. Esetleg a hűtését kellene javítani?
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 11, 2024 /
 
Annak a LED lámpának már mindegy. Ha szétszeded, valószínűleg lesz benne egy vagy több olyan LED, amiben fekete égésnyomok vannak. Ez nem feltétlen van így, másként is el tud romlani, pl. a a LED-en belüli hozzávezetés szakad meg, de a hibajelenségből erre lehet következtetni.

Igen, általában az elégtelen hűtés (a hűtéshez képest túl vannak terhelve) miatt romlanak el így a LED-ek.
Következő: »»   3947 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem