Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   314 / 607
(#) reloop hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Sikerült beállítani az egytápos TDA7294 mute vezérlőjét. Az értékeket a rajzon feltüntettem. Bekapcsolás után 2 másodperccel kezdi felhangosítani a jelet, mely kb. 1 másodperc alatt befejeződik. Kikapcsolásnál a halkulás kezdetét a táp kisülése határozza meg, a rajzon szereplő értékkel kb. 1 másodperc után következik be. Itt is észlelhető a folyamatos halkulás, nagyon kultúráltan áll le.
A stand-by bemenettel nem jutottam semmire. A használatával csak rontani tudtam, mikor a ki- vagy a bekapcsolása a némítatlan tartományba esett. Ilyenkor egy halk pattanás volt hallható. Végül is kiforrasztottam az elkót és a 9-es lábat a tápra kötöttem. A 37V-os tápfeszültségnél 0,39mA folyik rajta (hagy folyjon).
Vizsgáltam a tápfeszültség osztó szimmetriáját. A 10k ellenállások 1%-on belül vannak mégis 0,6V eltérést tapasztaltam az osztó két oldalán. Az R8-cal párhuzamosan kötött 100k hozta helyre a szimmetriát. Még nem mértem mi húzhatta el, csak a bemenet, kimenet (hangszórón keresztül) és a jelföld okozhatja.
Ebben a beállításban nagy hangerőn is stabil marad az arány.
(#) reloop hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Most, hogy kedvemre kapcsolgatom a mute bemenetet, észre vettem, hogy a híd kapcsolás - rajzon alsó - IC-jébe a mute vezérlés semmilyen hatással nincs a működére. A 3-4 lábakat zárja össze aktív állapotában, 0,5mV-tal megváltoztatva ezzel a kimeneti DC feszültséget. A 3-as lábra kötött RC tagnak sem látom gyakorlati szerepét. A 3-as lábat testre kötve inkább javul a kapcsolás, mert a kimeneti DC 1,2mV-ról 0,7mV-ra csökken.

A híd ugyan ezen IC-jénél milyen szerepe van a 680 ohm -os ellenállásnak? Műveleti erősítős fázisfordítónál még nem találkoztam vele.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Kérdés:
R1, R3 miért 82k? R6 milyen szerepet tölt be?

A Z Diódák nem melegednek?
Nekem a visszajelző LED ellenállása melegedett mint a fene.
A Potival gondolom az időt tudod minimálisan befolyásolni.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia! Szükségtelenné vált az előerősítő. Az erősítés így negyvenszeres.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
A zenereken kevesebb mint 0,5mA folyik, eddig nem izzott fel egyik sem
Szerk.: Bővebben: Link
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Milyen bemeneti jelszinttel használod, hogy 40x erősítés kell? Vagy ez a kimenet?
(#) Lacika001 válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Idézet:
„Vizsgáltam a tápfeszültség osztó szimmetriáját. A 10k ellenállások 1%-on belül vannak mégis 0,6V eltérést tapasztaltam az osztó két oldalán. Az R8-cal párhuzamosan kötött 100k hozta helyre a szimmetriát. Még nem mértem mi húzhatta el, csak a bemenet, kimenet (hangszórón keresztül) és a jelföld okozhatja.”


nem az a 390uA ami a stby lábba folyik?
(#) reloop válasza Lacika001 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia! Jogos észrevétel. Ezt megelőzendő: a készenlét bemenetét a negatív tápra helyeztem át. Az osztási pontból csak az említett 3 külső irányba folyik áram. Bővebben: Link
(#) reloop válasza Lacika001 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Korrigáltam a rajzot. A trimmer a negatívra tápra csatlakozik a valóságban.
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
A 14v-os zenner diodák milyen típusuak legyenek.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia. Akkor elméletileg ez TDA7293 ál is mülödik ugye?
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia! Nem a zener 14V-os, hanem a tápot csökkenti (nálam pl. 23V-tal). A típus nem lényeges pár 10mW csak a disszipáció.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia! Minden bizonnyal. Foglalatot készítettem az IC-nek, majd belepróbálok egy '93-ast is.
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Jó oda is 1n4148-as? Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de eléggé kezdő vagyok.
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Az 1N4148 nem zener dióda, ilyen való bele.
(#) Szabi1 válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Hello !
Te tudod azt hogy ha van egy transzformátorod ami lead x feszültséget akkor egyenirányítás után x szer 1,414 Volt lessz belőle de az áramerősség ugyanannyi marad. Szóval ha neked tda 7294 hidad van akkor +-36v feszülség 4-5 Amper ajánlott, de ha nincs hídkapcsolásod akkor elég 2-2,5 Amper
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Még egy kérdés a poti lehet hagyományos poti?
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Bármilyen poti lehet, sőt elég két ellenállásból leosztani a feszültséget.
Minden kérdésre szívesen válaszolok, mielőtt áram alá helyeznéd tekintsük át közösen.
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Úgy érted hogy a hídba kapcsolt ágnál a 3-as lábat jobb simán földre kötni? Működés közben is stabilabb így?
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia! A stabilitásról még korai lenne nyilatkoznom, de az biztos, hogy a híd ezen oldalán a mute bemenetet teljesen felesleges vezérelni. Foglalatot tettem az IC-nek, van most nálam pár TDA végig próbálom őket és beszámolok az eredményről.
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Érdekes lenne az összedugdosható tervem miatt is ha csak pár alkatrész kiesik, már sokkal egyszerűbb a dolog a két oldali csatlakozók közötti kevesebb alkatrész.
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Lehet, hogy nem mutattam volna? Erről leszedtem minden laca-facát. Az a sok alkatrész középen a Clip-hez tartozik. Nem létkérdés.
Ez egy jó kiindulási pont.
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Az igen, áganként 3 párhuzamos? Ezt próbáltad már?
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Hello! Ma egy érdekes dolgot vettem észre az erősítőn. A tápkábel be van dugva, az erősítő ki van kapcsolva, -> a bemenet RÁZ Ha bekapcsolom az erősítőt, akkor minden oké, nem ráz. Valakinek ötlete, hogy miért, mitől lehet ez? Köszönöm!
(#) Szlacek hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Készlett az erősítő, végül is +-25 voltról üzemel és egy 4ohmos 120w-os SAL hangszórót hajt a HÍD és a tápról még szedtem le 12V-os ami a Neont hajtja.Az erősítő teteje Plexi lesz amibe beültetek egy piros ledet, hogy jó megjelenése legyen! Összességében büszke vagyok magamra, és mindezért Köszönet Morris Pedronak, akit sajnos ma temetnek Köszönöm a hozzászólásokat, sok segítséget jelentettek!
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Lehetséges-e egy egyenirányitott szimpla tápból szimetrikust csinálni?
(#) reloop válasza attti hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia! Ezt egy feszültség osztó is megoldja. Kérdés mennyire lehet a két féltápot külön-külön is terhelni.
(#) attti válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ez, csak egy ötlet volt. Én az egytápos változatot akarom megépíteni.
(#) roland0327 válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
A táp vezetékek másfelesek? Egyébként tetszik! Az a két torony nem rázkódik le onnan az asztalról?[OFF]
Részvétem!
(#) Mate78 válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Nem kötözködésből, de jobb lett volna ha a hűtőbordát úgy építed be, hogy a bordái függőlegesen álljanak, tudod, a meleg levegő felfelé száll.Alul-felül szellőzőnyílások, és akkor a venti sem kell.
Következő: »»   314 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem