Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   166 / 168
(#) Massawa válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Az is lehet. Én is emlékszem a Broadcom milyen cirkuszokat csinált azzal, hogy ki használhatja meg ki nem a chipjeit.
Egy japán cég meg már vagy 40 éve átszámozta az berendezéseiben a chipeket, hogy kizárolag tölük lehessen venni, illetve amit kiadott OEM gyártoknak azokat meg sehol nem lehetett beszerezni, mert olyan számon sehol nem léteztek csak a videomagnokban meg hasonlo kütyükben. S hiába volt rajtuk a gyárto neve stb.
(#) img válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
"Gondolom a Z80 kapcsán itt a "protected mode"-ról van szó..."

Még az is lehet, hogy igazad van.
(#) img válasza majkimester hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
"a konfigurálás és a sw teszi azzá amit csinál"

Ezért említettem Massawa-nak az Eizókat, mert azoknál is ez a helyzet.

Ahogy látom, a LeCroy simán elad egy kis Siglent-et prémium termékként, mert a firmware-je miatt nagyon jól rajzol.
(#) cua hozzászólása Márc 5, 2024 /
 
Van valakinek tapasztalata a RIGOL DHO814 (vagy barmelyik a DHO8xx szeriabol) szkoppal?
(#) Hp41C válasza majkimester hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
(#) majkimester válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Érdekes megoldás ez a special reset, de ennek célja a debug támogatása, amit szándékosan nem dokumentáltak, hogy csak a saját fejlesztő eszközükkel legyen elérhető. De ez nem egy olyan funkció ami miatt Massawa hozzászolása szerint:
Idézet:
„ez a “hiányzó” funkcio diszkvalifikálta a procit a komolyabb berendezésekböl.”


A szapcsika által említett majdnem majdnem "protected mode" meg Z80 esetén nem egy belső funkció, hanem egy külső megvalósítás féle. Abban az időben gyakorlatilag nem is létezett ez a fogalom, a megjelenésekor létező CPU-k egyike sem tartalmazta ezt. Később amikor ígény lett rá a Z80 már amúgy sem biztos, hogy a 8 bitjével a legkecsegtetőbb alternatíva volt, igy nem csak emiatt hagyták ki később a komolyabb berendezésekből.
(#) HeZ válasza majkimester hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
A low end FNIRSI 1014D oszcilloszkóp alaplapja a soklábú pókokkal.
(#) HeZ válasza img hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Egy nem low end LeCroy oszcilloszkóp alaplapja.
Az FNIRSI és LeCroy közötti árkülönbség kb 1:25.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2024

LeCroy.jpg
    
(#) Inhouse válasza HeZ hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Nem igazán jó az összehasonlítás. A LeCroy 4 csatornás, a Fnirsi meg csak 2, és van köztük több, mint 20év...ennyi idő alatt minden elektronikai termék zsugorodott nem keveset. Persze van köztük minőségi különbség mindenben, de a képek ebben a formában csalókák.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
(#) nagym6 válasza HeZ hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
LeCroy-nál nincs olyan, hogy 100Mhz megadott sávhatárral valójában csak 30Mhz.
Ezen kívül valószinűleg teljes értékűek, kiépítésűek az egyes csatornák, azaz nem feleződnek-negyedelődnek több csatornás módban.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
(#) Suba53 válasza HeZ hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Ez a Lecroy az 1990-es évek terméke, és 1GHz sávszélességet ígér. A hagyományos professzionális oszcilloszkóp technológia, és a digitális feldolgozás keverékének szép példája.
A képcsöve még katód sugár cső, bár nem szkóp cső, hanem a egy kisebb monitor csövet építettek bele, amin a digitális feldolgozás utáni ábrákat jelenítik meg, mint egy akkori PC.
Amúgy gyönyörű az egész belseje, de hát több mint 25 éves technológia.
(#) Skori válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Előző munkahelyemen is volt egy olyan Lecroy szkóp ami valós 10Gs/s-ot tudott, nagyon jó műszer szerintem is, csak bekapcsoláskor meg kellett várni amíg a windows7 bebootol rajta.
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Márc 14, 2024 / 6
 
Senki nem valaszolt, tehat gondoltam ennyiert megeri venni egy ilyen also kategorias szkopot, legalabb tesztelni.
Megrendeltem 7-en, ma meg is jott (Kina-> New Zealand). Egy het, ez nem rossz.

RIGOL DHO814, 12bit, negy csatorna, 100MHz, de minden info ott a neten
Mindennel egyutt (ar, szallitas, vam, ado) ~$900.- volt (NZD), ez 200E alatt van. Lehet az EU-ban olcsobb, bar a magyar AFA vilagbajnok...

Hat ez egy kis nyami-nyami szkop!
Epp csak bekapcsoltam es mentem vele egy kort
Mondjuk nem volt egyszeru angolra valtani a (talan) Mandarinbol, de par perc alatt megtalaltam a tapikepernyon.
- a kijelzo gyonyoru (felbontas/olvashatosag)
- nagyon jo a tapi rajta, hatarozott, kellemes
- mind a kezeloszervek es a menu intuitiv, egybol hasznalhato!
- mindennel (is) csatlakoztathato (USB, LAN, HDMI)

Teljesen altalanos digitalis (mikrovezerlos) cuccok voltak az asztalon, azokkal teszteltem, eddig jo.
Egy hibat mar talaltam: ha a "Touch Lock" gombot ketszer-haromszor megnyomom, akkor visszavalt Mandarin-ra...
Szerencsere a kezeloszervek felirata angol, azokkal lehet nyomulni.

Par unboxing kep mellekelve.
(#) nagym6 válasza cua hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Kijelzőn hagyhattak volna több helyet a jelalakoknak, alul felül sok helyet foglalnak az egyebek.
Nem csak kritizálni akarok, nagyon cukinak néz ki, de elsőre ez tűnt fel ha már 12 bit több képpont lenne jobb jelalakhoz.
(#) bbatka válasza cua hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Itthon meg jóval drágább 254000Ft, pedig nagyon ütős cucc.
(#) cua válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Igen, ez meg azelott feltunt, hogy megvettem volna. Neztem par review-t.
Ez egy android-os rendszer, bizom benne, hogy a software-es hibakat gyorsan kijavitjak es az igenyeknek megfeleloen alakitjak a feluletet. (Raadasul halalra hack-elheto)
A felso gyorsmenu sav amugy szuper kenyelmes, ha raall az ember, hogy bal kezzel kezeli a kepernyot (nekem altalaban balra van a szkop az asztalon), mert nem kell keresztbe kezelni a gombokat.

Ami meg plusz:
- tetszetos, fligran felepites. slim de megsem gagyi (kisporolt anyag) erzes
- megy usb wifi-vel is (egy kabellel kevesebb)
- vesa mount, nem foglal helyet az asztalon
- USB-C tapellatas (egy, relative vekony kabel)
- a HDMI, de ezt mar talan emlitettem, a touch is megy rajta(!)

Es ami minusz:
- ventillator folyamatos uzem (nem hangos, de van hangja)
- forditasi hibak (inkabb a spanyol menuben lattam, az angol elfogadhato)
- apro software hibak, ez meg felfedezes alatt
- az USB-C egy kicsit kerdeses mennyire lesz hosszu tavon stabil (allo dugalj, a panelre forrasztva)
- kezdetnek eleg budos, nem tudom mit tettek bele gyarilag

Egyelore ugy nez ki megtartom, igazi zsufi asztalra valo szkop, kicsi, relative nagy tudasu, es mint mar emlitettem (szamomra) eleg intuitiv menuje van, gyakorlatilag mindenfele leiras/doksi nelkul ment az I2C decoding is.
Nem feltetelezem, hogy olyan tartos lesz mint barmelyik Tektronix-om, szerintem ha nem koltoztem volna el Mo-rol meg mindig a 2246-os szkopot hasznalnam (itt csak azert nem vettem meg nosztalgiabol sem, mert sok helyet foglal)
Most egy TBS 1053B-t hasznalok, amit ideiglenes vettem (csak hogy legyen valamim) 9-10 eve, amikor kijottem
(#) nagym6 válasza cua hozzászólására (») Márc 14, 2024 / 2
 
Idézet:
„az USB-C egy kicsit kerdeses mennyire lesz hosszu tavon stabil”
Biztosan rövidtávú. Egy rövid kábel fixen bedugva, a másik vége használva össze-szét csatlakozásra. Így a panel aljzat nincs mozgatva, feszegetve.
(#) cua válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 14, 2024 / 1
 
Erlelodik bennem, hogy talan erdemes tervezni/nyomtatni egy vesa tartot, beepitett, lassu fordulatu ventivel. Lehet kellene beletervezni egy kabel tartot is. Majd, meglatom mennyire kellenek ezek, illetve mennyi idom lesz ra.
(#) Suba53 válasza cua hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Szia!
Lányom, és a barátja, ( Most már férje ) pár éve végig járták Új Zélandot, és az volt a tapasztalatuk, hogy nagyon gyenge, alacsony sávszélességű arrafelé az internet.
Mi a helyzet mostanában? Itthon már szinte a gigabit a minimum.
Neked például milyen sávszélességű neted van?
(#) cua válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Nekem eredetileg egy 100/20-as csomagom volt (optika), ezt emeltek kozben 300/100-ra.
Nekunk ez tobb mint elegendo. Vannak ennel gyorsabb csomagok is, de egyszeruen nincs tobbre szukseg.
Arban huzosabb, mint az EU-ban, de ez attol is fugg mire van szukseged. Pl a fix (static) IP az eleg draga, nekem viszont kell, tehat nem kerdes.
A fenti sebessegu csomag, plusz static IP es Netflix elofizetessel $106 (~23.000.- HUF)
Csak a kontraszt kedveert, az olcso szolgaltatok, meztelen csomaggal olyan $35 korul ( 7-8.000.- HUF) mar elerhetoek, de nem tudom az mit tartalmaz.
Videken nem tudom milyen a helyzet

Azt tudni kell, hogy nagyon keves ember kedveert, nagyon messzire, nagyon draga kabeleket kellett/kell kihuzni a tenger alatt. Ez meghatarozza az arakat is.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2024
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Márc 15, 2024 / 1
 
Meg ehhez ket kep, osszevetve a 'kicsi' (TBS1053) Tektronix-al..
(#) Suba53 válasza cua hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
Köszi az infókat.
A szkópokra visszatérve. A TEK 50MHz, 1Gs/sec csatornánként, 8bit függőleges felbontás.
A Rigol 100MHz, 1,25Gs/sec, 12bit függőleges felbontás.

8bit=256 szint, 12bit=4096 szint. Ezt egyáltalán lehet érzékelni a kijelzőn?
Vagy csak a mérési pontosságban jelentkezik? Ha mondjuk valamilyen feszültség szintet mérsz vele?
(#) Massawa válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
Aligha, mert a kijelzök többsége vertikálisan 400-600 pixel ( esetleg 1080 ) azaz azon nem tudsz még 10 bites felbontást sem igen megjeleniteni. Azaz az a felbontás kizárolag mérési szempontbol érdekes. A pixelek száma ráadásul nincs semilyen viszonyban a méréssel, azaz még az sem garantált, hogy pl a 10 bites felbontás valoban 1024 pixelt/szintet jelent a 1080-s képernyön.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2024
(#) nagym6 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 15, 2024 / 1
 
Idézet:
„Ezt egyáltalán lehet érzékelni a kijelzőn?”
Valamennyire igen, általában a 8 bitesek függőlegesen 2 pixelt fognak egybe mindig, két pixel részletességgel láthatók. A 12 bites egy pixel
részletességgel rajzol, ha két pixel is a vonal, akkor is egy pixel jelalak részlet is látható.
Tehát jól láthatóan kisebb részletet megjelenít, nem olyan "pixeles" a kép, de nyilván a kijelző felbontás határt szab.
Mérési pontosságban sem biztos, hogy észrevehetően jelentkezik, kb. 1% körüli az Y csatorna pontossága.
FFT-nél van nagy előnye a több bitnek.
Főleg egyszeres -single- betárolt felvételnél ezt utólag nagyítva van jócskán különbség.
(#) cua válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
A TEK-hez kepest csak egyszeruen szebb a kepe, de ez ugye a (screen) felbontas miatt van, ami 1024x600 vs 800x480.

A 12 bit: ha egy tullovest kinagyitok, akkor szepen rajzolja, a TEK elobb pixelesedik.
Majd ha lesz ido probalok ezekrol osszehasonlito kepet csinalni. Mondjuk a 12 bit-re en ugy tekintek mint hardware feature, ami barmikor jobban kihasznalhato egy kesobbi (software) upgrade-el. Foleg kulso kijelzoben gondolkodom, nekem az lenne kenyelmes.

Amire kivancsi vagyok: allitolag a HDMI felbontas valtoztathato (development modban) 1920x1080-ig. Ezt meg megneznem milyen, van-e lathato kulonbseg a Waveform View felbontasban.

Ps: Ez mindezektol eltekintve meg mindig egy entry model, de mar egy modern beugro . (ugy ertem a DHO802, mint a legolcsobb a csaladbol).
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
A TEK nekem sem tetszik, annak még az egyenáram vonala is szörös. A TEKtöl joval olcsobb szkopoknál sem igen fordul elö ilyen jelenség. Amugy nincs vele semmi gond csak a képmegjelenités nem optimális.
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Kiprobaltam mind a remote control modban, mind nagy(obb) felbontasu HDMI-vel (1920x1080).
Sajnos csak siman skalaz ezekre a kimenetekre, nem nagyobb a tenyleges felbontas, nem rak ki tobb adatot.
Cserebe jobban lathato a nagyobb kepen, ennyi az elony

Mellesleg megdobbento mennyisegu hack letezik ehhez a szeriahoz, a szokasos option hack-tol kezdve (nagyobb freki, nagyobb memoria) a szinte kotolezo doom futtatasig szinte minden. Van aki tabletkent hasznalja, mellesleg futtatva a szkop sajat programjat (mondjuk ezt nem tudom miert jo, de hat sokfele ember, sokfele igeny....)
Egy orosz srac oldalan lattam, hogy memoriat adott hozza, plusz beultette a Logic Analizer-t es allitolag az AFG is mukodesre birhato. Gyakorlatilag a mezei 804-bol egy 9x4S keszitheto.
(Ez allitolag megy a DHO1000 -> DHO4000 szeriaval is)
(#) Tambi hozzászólása Márc 18, 2024 / 1
 
Az OWON SDS1102 másik kategória; szállítva 70 eFt, de nekem is megjött másfélhét alatt.
Mandarinul pontosan olyan jól tudok, mint angolul, ezért eleve angollal indul.
A képeken látható csekély zajjal már együtt tudok élni, bár nem egy RIGOL DS1054Z... de majdnem.

Az ETALON 1kHz-n kívül a jelalak generálására az alábbi Arduino Nano-t használtam:

  1. //https://forum.arduino.cc/t/how-can-i-generate-8mhz-clock-using-timers-or-pwm-with-my-arduino-leonardo/207481/5
  2. #include <avr/interrupt.h>
  3. #include <avr/io.h>
  4.  
  5. void setup() {
  6.   pinMode(9, OUTPUT);
  7.   TCCR1B = B00011001;
  8.   TCCR1A = B01000011;
  9.   TCNT1 = 0;  
  10.   OCR1A = 0;
  11. }
  12.  
  13. void loop() {}


Holnap a RIGOL-lal kiderül, hogy a Nano "négyszögjel"-e torz, vagy a szkóp huncut.

Félóra után csak azt tudom mondani, mint aki zuhan a századikról, és minden emeletnél azt hallani tőle, hogy "eddig még jó..."
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2024
(#) sany válasza Tambi hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Gratula, jó szkóp ez.
Ez a kis zaj belefér, szerintem.
(#) nagym6 válasza Tambi hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Ha a szkóp saját jelével jó, akkor a nano jele lesz zajos. 1/10 mérőfej kell.
Következő: »»   166 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem