Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényorgona
 
Témaindító: G-Lex, idő: Feb 4, 2006
Lapozás: OK   11 / 43
(#) proli007 válasza Atus hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Hello!

Nagy csodát, azért a laktól ne várj. Alap probléma, hogy ha az izzó sugárzási spektruma más mint a lakk szűrési hullámhossza, nincs amit kiszűrjön a lakk. Kis teljesítményű izzók színhőmérséklete alacsony, halogén izzóknak, meg nagy a hőtehetetlenségük. Plusz, a lakk hőt is nyel el, tehát leéghet. Persze elfogadható kompromisszum van.

üdv! proli007
(#) strobi hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
húú, ezen énis elkezdtem ezen gondolkodni, ugyanis a ledes fényorgonám sikeresen elkészült ,és nagyon jóó lett. Azon gondolkodom h pl egy 100W-os izzó képes-e olyan gyorsan kialudni ,hogy az elég hatásos legyen. akinek van fényorgonája,az milyen izzót használ bele,??
(#) SoundMaster válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
hali én most épitetem meg tök jó mükszik
(#) korgs2 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni hogy ha a következő fényorgonát a keverőm fejhallgatókimenetéről zeretném működtetni mit kell változtatnom a rajzon?
Üdv:Korgs2!
(#) Cseri_László válasza korgs2 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ennek a rajznak ami az előnye, az a legnagyobb hátránya is! Kevés alkatrészből áll, de a 230V-os leválasztásra semmi nem került bele. Ha valaki megépíti, a potméterek mindenképpen műanyag tengellyel legyenek kivezetve, vagy műanyag potik legyenek!
A mikrofon is azért van benne, hogy ne legyen galvanikus kapcsolat a hangosító berendezésekkel! Ha mindenképpen EZT a kapcsolást akarod megépíteni, hangfrekvenciás leválasztást kell beépíteni (legalább 500V, trafó v opto ) a készüléked és a C4 kondi elé, a mikrofont és a kőrítését elhagyva, +poti stb.
Szerintem válassz eleve szigetelt áramkört, még ha bonyolultabb is, vagy maradj az eredetinél.

Még kezdő koromban megépítettem ezt a kapcsolást, a C1 kondinak 470nF 600V-os Ruszki kondi lett beépítve, az ötödik bekapcsolás után óriási durr.. a kondit kapargathattam a plafonról is! Ebbe a pozícióba tényleg jó minőségű kondi kell!

(#) frrrrr válasza korgs2 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Egyetértek Cseri Lászlóval. Az ötleted éltveszélyes!!! A fényorgonáddal összekötött minden berendezésed áramütést okozhat!!!
(#) korgs2 válasza frrrrr hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Az megoldást jelenthet e a problémámra ha a mellékelt rajz szerint átalakítom a kapcsolást?
(#) proli007 válasza korgs2 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Hello!
Csak akkor, ha optotriac-ot használnál.
üdv! proli007
(#) korgs2 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
És ha jól gondolom az optotriakal meghajtanám a rendes triakot.
Üdv:korgs2
(#) proli007 válasza korgs2 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Hello!
Jól gondolod, mert valami galvanikus elválasztás nem árthat. Viszont valami más kapcsolást néznék a helyedbe, mert ez "túl egyszerű" és olyan is. JA, és átolvasnám ezt a fórumot.. ha már erre adnám a fejemet.
üdv! proli007
(#) frrrrr válasza korgs2 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Érintésvédelmi szempontból ez is elégtelen. Ne foglalkozz "újításokkal" érintésvédelmi ismeretek hiányában, mert ráfázol. Csak azoktól fogadj el tanácsot, akik azzal kezdik a mondókájukat: Érvényes vizsgám van és értek is hozzá.
(#) korgs2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Köszi a rajzot Meggyöztatek ,hogy a másik rajzot építsem meg. A vcc1 és vcc2 re hány V-ot adjak?Ez a triak max hány W-os égőt bír el hűtés nélkül?
(#) frrrrr válasza korgs2 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Én a kérdéseid alapján továbbra is (jó szívvel) azt ajánlom, hogy keress magadnak a guglival egy 9-12 voltra működő fényorgonát, amelyet biztonságod (és a kistesód testi épsgét midenképpen szem előtt tartva) érdekében hálózati adapterről próbálgathatsz. Izzónak használj személygépkocsi izzóját. Ha majd tapasztalatot szereztél, átépíted 230V-ra. De akkor is majd szerezz be magadnak egy érintésvédelemben igazán jártas tanácsadót, akiben megbízol.
(#) Merkel Géza hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen (azaz topicban) járok-e...
Nekem az a különleges hobbym, hogy Rickenbacker gitárkópiákat készítek. Kollekciómból hiányzik egy különleges, ma már rég nem gyártott, típus a Rickenbacker 331LS. E hangszernek az volt a különleges tulajdonsága, hogy a plexi fedőlemezén keresztül a testbe épített elektronika a megpengetett hangok függvényében fényorgaona effektusokat ill. holografikus szines ábrákat produkált. A gitár elektronikájának kapcsolása természetesen nem hozzáférhető. Egyébként is a régi technika miatt a Ligthshaw vezérlő áramkört annakidején kívülről, egy külön csatlakozón keresztül táplálták és/vagy vezérelték. Azóta, min. 30 éve, az elektronika sokat fejlődött. Ezért kérdezem a "gurukat", hogy hogyan tudnék a mai korszerű elemekből, IC-k, Led-ek, stb. egy olyan beépített elektronikát csinálni ami az általam készítendő kópiagitár által az eredetihez hasonló fényefekteket produkál.
(#) korgs2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
És még valami: a bc170esek helyett használhatok bc182-t?( abból van itthon egy kupac)
(#) proli007 válasza korgs2 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Hello!
Természetesen jó a BC182 is.
A Vcc1/GND1 és Vcc2/GND2 egymástól galvanikusan elválasztott független tápfeszültség!
(Bocs Zoli, nem láttam a válaszod!)
üdv! proli007
(#) papy válasza Atus hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
szeva Atus

"Ezt építettem meg, annyi változtatással, hogy nem triakok vannak teljesítményfokozatoknál, hanem NPN tranzisztorok és nem 230 VAC a tápfeszültég, hanem 12 VDC.
Érintésvédelmi szempontok alapján csináltam ilyenre, működnek a csatornák."

Az a kérdésem, hogy opto után miket modositottál?
Pl: ellenálás érték, a 12 volt külön táp-e, stb....
Elöreis kösönöm az infót.
(#) djdavis hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Keresném ennek a fényorgonának a belbecs tartalmát. Van valakinek ilyen? A lényeg, hogy mikrofonos vezérlésnek kellene lennie!

Bővebben: Link

Video

Üdv.:

Davis
(#) POD hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
mi az a fényorgona?
(#) peppejoe hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
Sziasztok. Szeretnék egy ledes fényorgonát... nyomtatóportról szeretném vezérelni. az az elképzelésem hogy összerakom mint a ledshine fényeffektet és a winamphoz írni kellene egy plugint ami bizonyos freki között ha hang szól ad jelet a nyomatóport egyik lábára... szerintetek működne ez a dolog vagy úgy hülyeség az egész ahogy van?
(#) dbase válasza djdavis hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Szia
Szerintem ez nem fényorgona. Ez csak zenére, dobra lép egyet. Az igazi fényorgona adott hangfrekvenciás jelre lámpát kapcsol fel. Mintha egy3 utas hangváltó után mind 3 hangszóró helyére izzót kötnél.
Ami neked kell, mikrofon-előerősítő-lm555-cd4017-moc2030-triak összeállítás.
Alap kapcsolás, keress tapskapcsolot, és a kimeneti flip flop helyére cd4017 et kötsz be, majd annyi opto+triak amennyi lámpát akarsz max 10ig.
(#) lapose válasza peppejoe hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szia!

Ezt ismered? Bővebben: Link
(#) Atielectronic hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Szép Jónapot Kívánok minden fórumozónak!
Nekem olyan problémám lenne hogy szükségem lenne egy stereo fényorgonára amiben függőlegesen helyezkednek el a ledek(negyfényű ledekkel).
Kb. 10-11 ledes kéne egy oldalra..

Az erősítő amibe kéne az egy 2*75W os (papíron)
Amin kb 40-47 volt és kb 2A jön ki max hangerőn a handszórókra......

Ha valaki esetleg tudna valami jó rajzot adni+panel tervet azt megköszönném...

Tisztelettel:

Kovács Attila
(#) proli007 válasza Atielectronic hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Hello!
Tehát ne a fényerő változzon, hanem egymás után gyulladjanak ki? Akkor építs "spektrum analizátort" esetleg kevesebb csatornaszámmal mint Attila86.
üdv! proli007
(#) Atielectronic válasza proli007 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Igen sorba gyulladjanak ki...és köszönöm a segítséged...
üdv: Atielectronic
(#) mefi01 hozzászólása Szept 21, 2009 /
 
Bocs hogy most így iylen tiszta off kérdéssel állítok ide, de nemvolt kedvem visszaolvasni mind a 22 oldalt remélem megértitek.

kellene nekem 1 olyan kapcsolás amivel a zene ütemére (dob, csak a full basszusra) kapcsolgat 1 izzít vagy 1 áramkört.

Előre is köszi és még1x elnézést ha már van fent iylen kapcsi.
(#) DJHTML válasza mefi01 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szerintem ez jó neked!

Bence
(#) proli007 válasza mefi01 hozzászólására (») Szept 22, 2009 / 4
 
Hello!
Esetleg, ha igényesebbet szeretnél, építsd meg a képen látható kapcsolást.
Ez a 4017-re kötött 10db Led-et lépteti körbe a basszus ütemére. Ha csak egy ledet szeretnél villogtatni, ahogy írtad, akkor az áramkör felső részét építsed meg csak, és a D11 Led-et használd. (de szerintem érdemes megépíteni az egészet) Ha érdeekl, akkor nyák rajz is van hozzá.
üdv! proli007
(#) mefi01 hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
bocsi elfelejtettem írni hogy nekem csak MIKROFONOS lenne jó, de azért kösz majd még este átnézem mert most megyek el

köszii
(#) mefi01 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Na hazaértem , érdekelne a nyákrajz is...

Ezt a kapcsolűálst nemlehet mikrofonosra átalakítani? nagyon érdekel eza fénytechnika
Következő: »»   11 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem