Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1118 / 1121
(#) img válasza VisszaMennyé hozzászólására (») Márc 30, 2024 / 1
 
Érdemes meghekkelni a DALLAS RTC-t.
(#) VisszaMennyé válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Nem_tudom, csak egy ilyen elemet találtam benne:
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2024
Moderátor által szerkesztve

IMG_0387.jpg
    
(#) img válasza VisszaMennyé hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Szervusz!

Ha érdemi választ szeretnél, akkor érdemes lenne legalább azt elárulnod, hogy mi ez, meg a alaplapját jó minőségben lefotózni, hogy a feliratok látsszanak.

Egyébként a kijelzőn több hibainformációt is közöl, pl.:

"VGA state switches, sw 6-8, are incorrectly set.": gondolom DIP switchek vagy jumperek vannak valahol a lapon és a hardver konfiguráció azokkal állítható be.

Illetve a már említett CMOS error, ami lehet a lemerült elem következménye: elemcsere után belépve a BIOS-ba, majd újra elmentve a beállításokat orvosolható.
(#) uniman válasza VisszaMennyé hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Ez nem "elem"...ahogy a CMOS memóriáját is akku táplálja.
A felvetés pedig a laptop fórumra való...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2024

C_MOS.jpg
    
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Igen, ha abból kifolyt a nafta, akkor megmarhatta az alaplapot.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 6, 2024 /
 
Sziasztok!
Laptopba szeretném kicserélni a Hdd-t, s. Szeretném klónoztatni és utána betenni. Nagyon rég csináltam. Melyik programmal érdemes ezt megcsinálni? Már nem emlékszem melyikkel csináltam.
Köszönöm a választ!
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Macrium Reflect free
- Pendriveról bootolva lemented fileba az egész lemezt (nem klónozod!) pl hálózati meghajtóra.
- lemezcsere, majd ugyanígy hálózatról visszaállítod.
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Mi a különbség a Macrium Reflect fizetős és a Macrium Reflect free között? Mert én nem nagyon látok olyat, amiért fizetni kellene. Csak az ISO-t láttam, a programot nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2024
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Semmi. De megnézheted a változáslistát ha érdekel és magad akarod legenerálni az .iso -t..
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Nekem megvan a fizetős. Csak érdekelt, hogy miért fizettem. Az ISO-t mindig én generálom magamnak a WinPE10 WADK-val, úgy mint itt.
(#) xxxyyy válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
A Macriumot ugyan még nem használtam de érdekelne, hogy miért nem tanácsos vele klónozni közvetlenül a meghajtót.
(#) Doky586 válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Nem azt mondtam hogy "nem tanácsos", hanem azt hogy laptopon ha nincs 2db lemeznek hely akkor nem lehet mindkettőt egyszerre rádugni.
(#) xxxyyy válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Ok, én tiltásnak értettem, persze az USB-SATA/M.2 adapter nem általánosan birtokolt kiegészítő.
(#) Doky586 válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Sokaknak még pendrivejuk sincs...
(#) Gafly válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Nekem van, de nem lehet bedugni a gépbe.
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2024 / 2
 
Az USB átalakító hibafaktor lehet mert ha valós idejű szektorméret fordítást (4096<-> 512e) végez, akkor utána natív csatlakozón nem lesz olvasható a meghajtó.
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Szerencsémre ebbe még nem futottam bele.
(#) vladcepes válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Köszönöm!
Én úgy gondoltam(legalábbis úgy emlékszem hogy úgy csináltam) hogy USB-n csatlakoztattam a HDD-t és úgy klónoztattam. (de már nem emlékszem mivel)
(#) Udvari Zsombor válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Legutóbb egy 80GB és egy 500GB HDD-t klónoztam fel egy 1TB HDD-re bármi gond nélkül. Csak bebootolod a pendrivera kiírt Macrium Reflect iso-t, elindítod a klónozást, kiválasztod a forrás és a cél lemezt, majd elindítod. Ha már van valami a cél lemezen, akkor manuálisan átdobálhatod a partíciókat a kurzorral, úgy is szépen működik. Hagyni kell neki időt, mivel pár órát elszöszölhet a klónozási feladattal. Külső USB adapterről a sebesség miatt nem javasolom a klónozást, ehhez az döglassú. Az is jó, ha keresel egy tartalék asztali gépet, amit ideiglenesen összeállítasz valamelyik sarokban a klónozás idejére.
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Idézet:
„... ha érdekel és magad akarod legenerálni az .iso -t..”

Tennék egy próbát, de az általad linkelt Macrium Reflect free linken csak az ISO van.
A free programot honnan lehet letölteni? Mert a Macrium honlapon nincs ilyen, csak a 30 napos. De itt nem erről van szó.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Ezért egyszerűbb a mentés+visszaállítás mint a klónozás mert nem kell hozzá se egy külön gép, se usb sata/nvme kábel, csak bármilyen tárhely bárhol.
Utána még mentésed is marad ami sose árt, hiszen ilyen váltásoknál könnyű hibázni, aztán pl mbr-gpt konvertálás sikertelenségnél minden a kukában végzi mentés nélkül.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Eddig csak egy tapasztalatom van, régebbi Windows XP gép két HDD-jét klónoztam egy tartalék gép segítségével, 2×HDD→1×HDD klónozás történt. Amúgy nincs is olyan meghajtóm, ami alkalmas lenne képfájlba való klónozáshoz.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Mindenkinek magának kell tudnia milyen eszközei vannak. Ezek nem voltak közölve a kérdésben.

Én szoktam menteni mostanában usb-hdd re, pár 100GB helyem mindig akad ilyesmire. Viszont usb-nvme (v sata) átalakító kevesebb embernél akad. Eszerint te nem szoktál menteni. Minden fontos adatod 1 példányban létezik csak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Valóban nem szoktam menteni, egyrészt mindig elfelejteném frissíteni a mentést, másrészt nem bírná az ilyesmit a pénztárcám. Egyszer már volt "derült égből villámcsapás" módjára Win10 összeomlásom, ami csak a rendszer meghajtót érintette (elszállt a registry), mióta értek is hozzá már ezt leszámítva nem kellett újratelepíteni a rendszert.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Ha elfogadsz egy javaslatot: jobb ha mindig van biztonsági mentésed mint, ha nálam (vagy bármelyik másik laborban) kötsz ki adatmentésre (mert 2-3 db, 3-4 TB-os HDD még mindig olcsóbb, mint pl. egy tiszta térben megbontva javítható drive mentése, illetve az SSD-kről a vezérlőjük függvényében nem is biztos, hogy lehet menteni).
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Ha elég 500GB a mentésre, akkor adok neked ajándékba egy 500GB Sata wincsit, keress magánban.
Én az előlapon kilógattam a sata adat+táp kábelt, rádugom időnként a wincsit(nyilván kikapcsolt állapotban) és mentek
Kallódik itt egy sata fiók is, de nem igazán férne be a gépembe.
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Csak szólok, hogy a SATA rákapcsolásánál akár működhet is a PC:
SATA hot plug
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Amennyiben az alaplap támogatja a SATA HP funkciót. Ha nem, akkor jobb esetben csak nem ismeri fel a rádugott meghajtót, rosszabb esetben viszont akár kék halál is lehet a vége.
(#) Doky586 válasza img hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
99% hogy támogatott a hot plug. Csak biosban engedélyezni kell.
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Az olyan lapoknál amiken két SATA vezérlő van, ott általában csak az elsődlegesen van HP, a másodlagoson nincs: például a Marvel 9xxx szériáknál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
Következő: »»   1118 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem