Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   171 / 172
(#) Suba53 válasza Prefector hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Köszi az ötletet, ez úgy néz ki, beválik.
(#) Suba53 válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Nem tudom honnan ollóztad ki ezt a pár sort, de ez a helyretétel valahogy nem stimmel.

Azt mivel magyarázod, hogy az üvegszálas nyákok fúrásakor a szénacél fúróként árult fúrókkal több száz furatot tudok kifúrni gond nélkül?
Ugyanakkor a HSS fúróknak max 20-30 furat után már elmegy az éle, ez stimmel.

Konkrétan egy ilyen fúróval ma délelőtt 400 körüli furatot fúrtam ki, és az utolsó is ugyanolyan hibátlan, mint az első. Ez ugye szénacél az áruház leírása alapján.

Míg korábban ezzel a fúróval már a huszadik furat után fúrás helyett már csak marcangolta ugyanazt az üvegszálas lemezt.

Úgy hogy légy szíves nézz utána jobban, szívesen veszem a korrekt, pontos leírásokat, amik fedik is a valóságot, és a tapasztalatokat.
(#) Hutty válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 14, 2023 / 1
 
Lehet, hogy a HE szénacélnak írja, amivel 400-at fúrtál, de nem az. Az anyag keményfém ( Tungsten carbide, Wolfram carbide, Hartmetal és Krupp szabadalom Widia ). Igaz, szén és wolfram elegye, de nem acél.
Tehát a szénacél -> alacsony egyéb ötvöző tartalmú szén és vas.
HSS -> Erősen ötvözött acél.
(#) Hutty válasza Hutty hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
És a TME is hibásan szénacélnak hívja.
Az eredeti leírásban hartmetall-nak van jelölve.
(#) Suba53 válasza Hutty hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Elfogadom a keményfém jelzőt ezekre a fúrókra.
Most már csak az a kérdés, hogy egy kereskedő miért nem tudja mindezt?
Hiszen a BUNGARD maga is "Tungsten Carbide"-nek nevezi az anyagát, ami "Keményfém", még a GOOGLE fordítója szerint is.

Vajon hogy lett ebből szénacél a HESTORE adatlapján?

Másik idétlen dolog, hogy ezekre a HSS fúrókra meg azt állítják, hogy alkalmas üvegszálas lemezek fúrására. HÁT NEM!!
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2023
(#) dredd hozzászólása Máj 14, 2023 /
 
Nekem meg hamis tranzisztort küldtek,holott az eredeti volt feltüntetve…de szerencsére kicserélték eredetire…
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2023
(#) nemgyuri válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2023 / 1
 
Sajnos a kereskedők sokszor nem tudják, hogy mit árulnak. (tippelek, talán így gondolják: carbid=szén-acél) Amit írtam pár évtizedes CNC technológusi - fejlesztőmérnöki háttérrel mertem leírni.
(Elrettentő példa: TESCO-ban sikerült venni "HSS" D3-as fúrót amit kézzel derékszügbe lehetett hajlítani!)
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2023
(#) bbatka válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
A faterom 70-es évekből származó HSS fúrószárai jobbak, mint a barkácsáruházban most kaphatóak.
(#) Suba53 válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Igen, láttam hogy gépész vagy.
Én is tanultam anyagtechnológiát és onnan rémlik a vas-szén állapotábra, de már nem nagyon emlékszem a lényegére. Ezért is nem éreztem ellentmondásnak azt, hogy talán létezhet olyan szénacél ötvözet, ami elég kemény a feladatra.
De a BUNGARD eredeti adatlapja egyértelműen leírja, hogy ezeknek a fúróknak az anyaga bizony keményfém, "hartmetal", Tungsten Carbide. Ez minden műszaki számára egyértelmű kellene hogy legyen.
A HESTORE beszerzői ennyire fogalmatlanok lennének? Nyilván olvassák ezt a rovatot is, és mégsem korrigálják azokat az egetverő butaságokat, amiket a fúrók mellé írogatnak? Nem értem.
(#) nemgyuri válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Igen ebben van igazság, HSS jelölést simán ráírják az erősen ötvözött acélokra. Az anyag összetétel szabvány szerint viszonylag széles tartományban mozog. Ha csökkentik a vanádiumot ami a kopásállóságra van jó hatással és helyette némi bevonatot tesznek rá, vagy növelik pl. a széntartalmat, az első fúrásoknál nem látszik különbség. Kínai szerszámoknál pedig senki nem tudhatja, hogy mit vett....
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2023
(#) bbatka válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
"A HESTORE beszerzői ennyire fogalmatlanok lennének? Nyilván olvassák ezt a rovatot is, és mégsem korrigálják azokat az egetverő butaságokat, amiket a fúrók mellé írogatnak? Nem értem."

Kereskedők. Nyilván csak a gyártó szövegét vették át. Egyébként a kopásállóság forgácsolószerszámoknál a hőállóságtól is függ. Nemcsak a keménységtől. Némelyik 30 éves 1mm-es fekete fúróm jobban bírja az üvegszálat, mint ezek az új fényesek. A fater régi HSS fúrói meg inkább szürkék, mint fényesek.
(#) pajesz66 hozzászólása Jún 11, 2023 /
 
Sziasztok!

Tegnap próbáltam egy ilyen erősítőmodult, de szerintem meg sem közelítettem a 100W-ot... 24V-on 0,6A volt az áramfelvétel, bár két 6Ohm-os hangszórón....
Fejhallgató kimenetről hajtottam meg.
Mi kell ennek hogy jobban szóljon?

amp100.PNG
    
(#) kaqkk válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Milyen tápról járattad ?
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2023
(#) pajesz66 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Szia!
A táp egy labortápegység volt, 10A-es korláttal...
(#) sonajkniz válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
Az erősítőket nem úgy mérik.
Tedd rá a szkópot a mélynyomó kapcsaira, A legmagasabb feszültségtüske értékét oszd el a hangszóró ellenállásával, majd szorozd vissza a feszültségtüskével. Ja igen, és ezt a lehető legmagasabb frekvencián tedd, ahol a hangszóró ellenállása már jelentősen megnövekszik.
Persze ennek köze sincs a valódi szinuszos teljesítményhez, de valahogy így addják meg a gyártók, hogy ne lehessen őket hazugságon kapni. Sőt olyan is van, komplett gagyi hangrendszereknél, hogy azt az elméleti maximum lökést adják meg teljesítményként, ahol az egész hóbelebanc megsemmisűl. Egyéblként valós 100W sztereó teljesítmény minőségi hangfalakkal rád bontja a házat.
(#) pajesz66 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 11, 2023 /
 
"Egyébként valós 100W sztereó teljesítmény minőségi hangfalakkal rád bontja a házat. "
Na hát ez az.... itthon 2*60W van, de nagyságrendekkel nagyobbat szól...
Lehet, hogy ez a kis modul ennyit tud?
(#) Kovidivi válasza pajesz66 hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Hány Voltról járattad?
(#) Kinka István hozzászólása Aug 22, 2023 /
 
Sziasztok!
Az adott ellenálláshoz (2.4M 1%), egy FET adatlapot hoz:
https://www.hestore.hu/prod_10025399.html?he
(#) HESTORE válasza Kinka István hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
Kedves István!

Nagyon szépen köszönjük az észrevételt, az említett adatlapot javítottuk! Köszönjük!
(#) CIROKL hozzászólása Szept 26, 2023 /
 
Üdv kérdésem az lenne hogy ennek a müszernek kell e külön shönt vagy benne van a müszerben?
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Nem kell külön sönt, bele van építve.
(#) CIROKL válasza Bakman hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Biztos ,vásároltál már ebből?
(#) Bakman válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 26, 2023 / 1
 
3 A-es változatot vettem (Bővebben: Link), abban benne volt. Ez sem lehet másként, különben valahonnan lehetne tudni, milyen sönt való hozzá. Adatlapot nem találtam.
(#) exabit válasza Bakman hozzászólására (») Szept 26, 2023 / 1
 
Valószínű benne van a sönt mert a nagyobbaknál (40A-től fölfele) már a műszer elején fel van tüntetve hogy full scale (F.S.) DC 60 mV
Bővebben: Link

A 30 amperesnél meg írja is hogy direct, azaz közvetlenül mér:
Bővebben: Link

(Ez a BEW meg a KDSI szerintem ugyanaz.)
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2023
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 10, 2023 /
 
Sziasztok kollégák.

Valaki rendel mostanában a Hestoreból? Sajnos két apróság kimaradt a rendelésemből, és utólagos rendelés kiegészítésre már nincs lehetőségem.

Ha netán a közeljövőben valaki rendel, kérem írjon rám üzenetet, átküldeném azt a két alkatrész cikkszámát. Amit aztán sima levélként megkapok. Ha hajlandó lennétek erre a némi fáradtságra, azt megköszönném.

Kellemes napot!
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
Hívd fel a vevőszolgálatot, segíteni szoktak.
(#) Zoli_bácsi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
Már hívtam őket. Nincs lehetőség a rendelés kiegészítésre már. Korábban hozzá tudtam rakni, de már kicsúsztam az idő keretből.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 18, 2023 /
 
Mivel a termékekhez nem lehet értékelést írni, ezért ide írom.
Értékelés: EM-80001 RGB LED kit könnyen összeszerelhető, a panelbe akár 10mm-es LED is beültethető. 9V-ról üzemel, a mellékelt csavaros szorító helyett ez a nyitott tápaljzat is beültethető a panelbe az oldalsó lábának lecsípésével. Az áramkör a három színt kapcsolgatja, érdemes valami tejfehér tömör fényvezető anyagot tenni a LED elé, hogy a kevert színek is látszódjanak. Tulajdonképpen ez egy 14 fokozatú színkeverő, csak önmagában nem keverednek össze eléggé a LED-ből kilépő színek.
(#) smark00 hozzászólása Jan 14, 2024 /
 
Sziasztok, lehet tudni valamit az ólmos forrasztócin vásárlásról?
(#) klausz18 válasza smark00 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Nemrégiben volt már itt kérdés.

Jogszabály vonatkozik minden kereskedőre kivétel nélkül (EK rendelet), így szakmai/szakirányú/stb vásárlók vásárolhatnak és használhatnak ólmos ónt. Szakképesítést / szakmai felhasználást pedig a kereskedő felé igazolnod kell. Általában elég vagy a tevékenységi kör ha egyéni vállalkozó vagy, ha pedig magánember, akkor szakképesítést igazoló szak oklevél/diploma ilyesmi.
Következő: »»   171 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem