Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   195 / 196
(#) exabit válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 17, 2024 /
 
Ez nem az amit írtál, de ha nem kell egyszerre az összes láb, és van sok felesleges pénzed akkor lehet ilyet: PCBite
(#) dB_Thunder válasza exabit hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Idézet:
„PCBite”

Ezekben nem hiszek, pár darab szondáért inkább ráforrasztok a nyákra!!
Másrészt nagy ritkán lehet kiemelni ennyire egy panelt a "természetes élőhelyéről", mert a működéséhez nélkülözhetetlen pár másik áramkör, NYÁK is!!

Idézet:
„pogo pin connector-nak hívják”

Eeeez kell nekem!! SOIC20W lábtávolsága 1,27mm
Már csak értelmes forrás kell, pl:
https://hu.mouser.com/ProductDetail/Mill-Max/854-22-008-10-004101?q...%3D%3D
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2024
(#) wbt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Csipeszes nem jó? Nekem az SO8-SO8W jól működik, 20-as nem próbáltam...
(#) wbt hozzászólása Márc 21, 2024 /
 
Sziasztok! FNIRST 2C23T kis sokmindenttudó kéziműszerről mi a véleményetek?Valamire jó, alap 2ch szkóp, multiméter, generátor, hőmérő, eddig nem találtam kivetnivaló aljasságot benne, a kezelése kínai-szabvány, de elég pontos volt. Csak tudnám, a SAVE funkció mit takar? Valaki játszott vele, esetleg hitelesítette? (én max 0.5%-on néztem, benne volt bőven). Valahol elásott kutya?
(#) dB_Thunder válasza wbt hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Az alany egy AtTiny2313, rá kellene tapadnom az összes kimenetére anélkül, hogy a maradék hajam kitépném!! És én ezeket már csak nagyítóval látom!!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2024
(#) img válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Érdemes lenne csinálni egy pogo pin teszt panelt, amit ha a tesztelendő panelhez, a csavarlukainál rögzítesz pozícióba, akkor a tűlábak a megfelelő helyre kerülve érintkeznek.
(#) patexati válasza wbt hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Az egy szemét meg ne vedd..Bővebben: LinkJavasolom az Owon HDS242S készüléket. Bővebben: Link
(#) Massawa válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Azért egyet nem vesz nagyon figyelembe a tesztelö kollega. Amig a hagyományos szkop folyamatos jelekkel dolgozik és a mutatott jelalak kizárolag a belsö erösitök minöségétöl függ a DSO diskrét adatokbol állitja össte a képet azaz nemcsak az erösitön de a mintavételezéstöl meg a grafikus processzirtól is függ amit látsz meg lehet, hogy az is amit mérsz. Ez alapvetö különbségeket adhat az adott esetben a teljes müködesi sávban, de az is elöfordulhat, hogy csak bizinyos esetekben. Ez lehet egy olcso szkop gondja, de a drágában is ugyanugy elöfordulhat.
A mi cégünkben volt egy ilyen eset ( nem szkop, de hasonlo, de sokkal drágább berendezésben ), hogy a szerencsétlen vevönél volt egy olyan freki amit a müszer rosszul mért 5-200 MHz-s sávban. Egyszerüen nem jött ki a matematika sem a mérési pontokban sem a grafikus prociban. S nem lehetett vele semmit kezdeni még a gyártási elötti szimulácio sem dobta ki a hibát. Sok ezer berendezést adtak el szerte a világban és csak egyetlen cégnél fordult elö a hiba. Ugy látszik senki másnál nem volt olyan vivö igy nem tünt fel.
Egy analog berendezésben ilyesmi elö sem fordulhatott volna, igaz olyan soha nem is létezett.
(#) wbt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Sajnos nem találtam SO20W clippet, SO16-os létezik, két darabból össze lehet hozni. (én fűrészeltem/ragasztgattam clip és tesztfoglalatokat idióta tokozásokhoz..nagy élmény, de működik) Nagyító már nekem is kell, főleg az SC70/6 meg SOP20 uC-hez.
(#) wbt válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Köszönöm, érdekes nyavalyái vannak, kijáró hangfreki/pwm jelekhez még jó. A multimétere pontosnak tűnt, határeset, 14000.-t megért szerintem, többet nem. (legalább szép meg színes-szagos). Hasznosak voltak a tesztek!
(#) pedro7 hozzászólása Ápr 28, 2024 /
 
Sziasztok !
Műszerész asztal fölé szeretnék valamilyen erős fényforrást.Csak ez vílágitana egy sötét helységben.
Korábban egy 36W-os fénycső világított, most egy 1m-es led fényforrás,ilyen fél domború felületű,
de nem igazán tudom a jellemzőit.Valami 96W van ráírva,de ez valamilyen kínai beszerzés.
LED szalagot érdemes feltenni ? Abból is melyik fajtát ? Vagy van valamilyen nagy teljesítményű szerelt változat ?
Köszönöm ha segítetek.
(#) img válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Szia!

Egy 49", LCD törött TV-t tervezek világításként feltenni úgy, hogy a panelt plexivel pótolom. Így, ha minden jól megy akkor árnyékmentes megvilágításom lesz. A LED-eken még gondolkozom, hogy mire cseréljem, valószínűleg magas CRI-s RGB lesz, hogy napfényszerűt keverhessek.
(#) Alkotó válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 28, 2024 / 1
 
Az nagyon sötét falu/város ha csak ez világítana benne. Ha esetleg nem helységre, hanem helyiségre gondoltál, akkor pedig nem jó az elgondolásod. A szemednek nagyon rossz ha egy sötét helyiségben csak egy kis rész van erősen megvilágítva. Az a jó ha van egy normál alapfény, és a munkaterületeknek van a funkcióhoz illeszkedő külön megvilágítása.
Egy saját tapasztalat a LED szalagokkal kapcsolatban (világítástechnikai szaküzletben vásárolt szalagról és tápegységéről van szó). Én akvárium világításra használom őket, azaz több mint 10 órát folyamatosan világítanak minden nap. És bizony a benne lévő LED-eknek már kb. az 1/3-a nem világít. A rezonáns tápegység pedig nem hangosan, de odafigyelve hallhatóan zúg/sípol
(#) vision61 válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
A LED szalag nekem azért sem szimpatikus ilyen célra, mert a legtöbbnél általában 3 LED-es csoportok vannak, amikhez tartozik egy soros ellenállás, ami rontja a hatásfokát.
(#) patexati válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 28, 2024 / 1
 
Vegyél normális márkás "led fénycsövet" vagy Rábalux mennyezeti lámpát.Kínai olcsóbb cuccok tűz és életveszélyesek nem beszélve róla,hogy semmit nem is érnek.Nálam például a fénycső armatúrába a műhelyben a 2x56W fénycső helyett vettem két Osram "led"csövet kb 3000ft volt darabja és van hozzá árhidaló patron is így még a fojtókat sem szedtem ki.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Idézet:
„És bizony a benne lévő LED-eknek már kb. az 1/3-a nem világít. A rezonáns tápegység pedig nem hangosan, de odafigyelve hallhatóan zúg/sípol”
Az teljesen mindegy, hogy hol veszed ha gagyit veszel. Tudom, a bolt megígérte, hogy tuti jó mindkettő. Lehet kapni minőségi LED szalagot és tápegységet is.
(#) Bakman válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
A helyiség közepére egy LED panel (négyzet vagy téglalap alakú), az asztalra pedig egy munkalámpa. Nekem ez a kombó jött be.
(#) pedro7 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Ez egy 5x6m garázs amiben van egy asztal amit megvilágítok.
Csak azért felkapcsolni a garázs világítást nem szeretném.
Nem is világítja be a garázst rendesen.
El hiszem, hogy nem egészséges.De hobby célra, napi 1-2 órát használom.
(#) pedro7 válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Azt hiszem egy ilyen van fennt most, de kevésnek tartom.

https://www.vatera.hu/led-fenycso-armaturaval-90-cm-hosszu-90w-6500...6.html

Értem, hogy nem túl biztonságos, de mindig áramtalanítok mindent, ha befejezem a munkát.
(#) Bakman válasza pedro7 hozzászólására (») Ápr 28, 2024 / 1
 
Ez így soha nem is lesz jó. Alkotó jól írja, hogy kell egy alapvilágítás és a konkrét munkaterület fölé egy munkalámpa.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Azon értelmetlen vitázni, mennyire jó az amit én vettem, hiszen neked erről fogalmad sincs. Igyekeztem a legjobbat venni, mert tudtam mire fogom használni.
Sokkal lényegesebb, hogy maga a technológia bizonytalanul tudja teljesíteni a napi kb. 16 órás folyamatos üzemet, éveken keresztül. Nálam sem volt gond az első évben, de utána már kezdtek elaludni a LED-ek.
Az lehet még esetleg mentség, hogy az akvárium fölött van a világítás, és ugyan van egy üveglap a víz felett, de ettől még biztosan párásabb ott a környezet mint egy átlagos helyen lenne.
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Nem. Pont elég, ha az van megvilágítva, amit látni kell. Az viszont jól látható legyen, azt tökéletesen kell megvilágítani.
Az én szemem sem azért romlik, mert csak bizonyos sávot világít be éjjel a reflektor. Csak azért, mer 55 év elmúlt.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Ez úgy jó is lehetne -de mérgemben jól kidobtam. Még mindig arra vágyom, amilyen a faternak volt. Olyan gégecsőszerű volt, bármerre hajlítgatható. Rohadtul nem találom, a padláson sem.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Idézet:
„Azon értelmetlen vitázni, mennyire jó az amit én vettem, hiszen neked erről fogalmad sincs.”
Ezt nem értem, éppen te írtad le, hogy mennyire nem jó. Haver kisboltjának kirakatvilágítását oldottam meg LED szalagokkal, azóta is megy. Egy apró trükk, hátha segít a jövőben: a tápegység feszültségét 11.5 V-ra érdemes beállítani. Érdemi fényerő csökkenés nincs.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Nálam fordítva van. Helyiséget két lámpa világítja, asztal munkaterületet négy lámpa négyzet négy sarka elhelyezésben, négyzet közepe a munkaterület felett. Én csináltam, ilyet venni nem találtam. Lényege, hogy alig látni kezem és a fogott szerszámok árnyékolását, mert négy irányból van a fény. Jobb lenne még több irányba elosztani.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Állítható a kimeneti feszültség?
Erre nyilvánvaló lehetőség nem kínálkozik, de még eszembe sem jutott szétszedni.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 28, 2024 /
 
Ha nem, egy diódát beteszel a táp és ledsor közé, 0.6V esik a feszültség. Kellő áramú és teljesjtményű diódát.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Hé, 0:23 /
 
És az pont nem 0,6V lesz, csak szerencsés esetben. Lehet kis áramnál még kevesebb is. Nagynál sokkal több.

Mértem 1n4004-en (kis áramnál) 0,4V-ot, nagynál 1V-ot. De az adatlapja szerint is 1,1V feszültsége lehet a maximális áramnál.
A hozzászólás módosítva: Hé, 0:30
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Hé, 0:43 /
 
Az is jó ha 1V-ot esik a feszültség az adott esetben. De nagyobb áramú diódánál már 0,6V esik amikor 1N4004-nél 1,1V.
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Hé, 0:47 /
 
Igen, a legtöbb tápegységen, amit LED-tápegységnek árulnak, azokon lehet állítani. Azokon a fémdobozosokon.
A zárt műanyagdobozokon nem.
Következő: »»   195 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem