Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   275 / 276
(#) Phile80 válasza Tambi hozzászólására (») Dec 14, 2023 / 1
 
Nem akarok okoskodni, csak azért írok, mert egy vita lezárása érdekében egy volt kollégámmal mi kipróbáltuk mindkét módszert, aztán elfűrészeltük a varratot.
Szerintem az egyetlen ok, amiért mindenki tolja, az az, hogy ha húzod, akkor összefröcsköli a varratot, ami utólagos plusz csiszolási munkát jelent, ha pedig tolod és jól van beállítva a gép, még drótkefézni sem kell, olyan tiszta lesz. Egyébként a minimális különbség annyi, ami szemmel nem is látható, ha húzod, mélyebb lesz a behatolás, viszont valamivel keskenyebb, ha tolod nem lesz olyan mély, viszont szélesebb. 1-4 mm-es anyagvastagságnál varratminőség szempontjából semmilyen jelentősége nincs, mert bármely irányaból vezetve a pisztolyt ugyan úgy fog beolvadni.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2023
(#) Ge Lee válasza Phile80 hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Így van. Én mondjuk sosem toltam mert az nekem valahogy nem áll kézre, illetve nem látom akkor hogy mit is csinálok. Szerencsére az én gépem egyáltalán nem fröcsköl így ezzel sincs gond.
(#) Phile80 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Még annyi lehet a tolás mellett, hogy az ív bevilágítja a hegesztendő területet, ha húzod akkor a gázterelő kitakarja.
(#) Tambi válasza Phile80 hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Köszönöm szépen kedves Barátaim, valami hasonlóra gondoltam, mint amit tapasztaltatok.
(#) dctacsi hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
Sziasztok. Vissza olvastam egy jó pár oldalt, de nem találtam megoldást a kérdésemre pedig biztosan van.
Van egy MMA hegesztőm (Mastroweld IGBT-120) ami mellé szeretnék egy kis kiegészítést csinálni, hogy tudjam használni porbeles huzallal. Van egy olyan porbeles gépem, ami megpurcant, de az alkatrészei még jók. Azaz huzaladagoló, pisztoly, csatlakozó, kábel.
Viszont nem tudom, hogy van e értelme, mivel ha én jól tudom, akkor a porbeles gépek úgy 25 volt körül működnek, nekem viszont az MMA gép 60 volt körül működik.
Van ezzel valakinek tapasztalata? Illetve van erre bármi megoldás?
Előre is köszi mendenkinek a válaszát!
(#) hulala válasza dctacsi hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
"Viszont nem tudom, hogy van e értelme, "... nincs értelme. Gyakran teszik fel ezt a kérdést - lásd te is a Hegesztő inverter javítás fórumtémában és sok válasz is visszaolvasható kereséssel.
(#) dbase hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
Van egy traco/hetra 240-es co hegesztő ami full gyári állapotú. Elhoztam hogy megveszem és összehasonlítottuk egy másik gyári magyar starmix 243- al. Max állásban azonos varrat húzva egy 10mm lemezen fotó mellékelve, bal starmig középső hetra jobb egy 400amperes gép max állásba.
Miért lehet ennyivel gyengébb a hectra? Mértem minden fázis megvan hibát nem mértem rajta semmit.
(#) Phile80 válasza dbase hozzászólására (») Feb 18, 2024 / 1
 
Hol van meg a 3 fázis? Ha a porvédő zacskó rajta van a fokozatkapcsolókon, azokat ki lehet zárni. Vagy szkóppal kell megnézni a hegesztőfeszültséget műterheléssel, ezzel kideríthető a diódahíd hibája, vagy ha az nincs, akkor a mágneskapcsoló kimenetén terhelés alatti feszültségméréssel a mágneskapcsoló hibája. Vagy hiányzik egy fázis valahol, vagy a képen fél állásban van a Piros Hetra MIG240, az kb. 180A. Más áramerősség hibával még nem nagyon találkoztam ilyen géppel. Összehasonlítottad az üresjárási feszültségét a többivel?
(#) mpisti válasza dbase hozzászólására (») Feb 18, 2024 / 1
 
Azonos varrat feltételei:
-azonos ívfeszültség
-azonos előtolási sebesség
-azonos huzalátmérő
-azonos védőgáz
-azonos fojtó induktivitás
Ha ezek a paraméterek azonosak, akkor az íváram is azonos lesz, és a varrat is.
Különféle gépeket felesleges összehasonlítgatni ha a fenti paraméterek nincsenek egzakt módon beállítva.
(#) dbase válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Kiküldetésen vagyok 400kmre hétvégén tovább mérek. A belseje full gyári csak a trafón lévő hernyákolások tüntek fel lehet zajos volt, vagy gyárilag ilyen lenne? Jót tesz a trafónak ezek a heftelések?
Van egy másik hegesztő is óra szerint max kitérésben 400amper/100v semmi kábel nincs meg hozzá, ismerős esetleg valakinek? 0.8-1,2 drótig van rajzjel jobb felül, meg pálca rajz is van belül meg egy bazi nagy trafó, állítólag az idős szerette meg visszafele forgatta a villanyórát.
Próbáltam megtalálni a fojtó tekercs lényegét a fórumba de nem lett meg mire jó? Írtátok többször hogy túl magas feszültséget megfogni de ez nálam gyári gépben va, gondolom nincs túl magas fesz. Kondit is olvastam de mivel 3 fázisú közel egyenáramú a jelalak már, majd hétvégén szkóppal ránézek meg a min-max feszültségre is.
Köszi
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2024
(#) dctacsi hozzászólása Feb 19, 2024 /
 
Rendben. Akkor nem erőltetem ezt a vonalat. Viszont ha ez a sok motyó már mind meg van, szerintetek van olyan kapcsolási rajz ami alapján tudok építeni egy inverteres mig hegesztőt? Egyenlőre első körben csak porbeles huzallal használnám de később majd nyilván ez is változik.
Nem tudom segítség tud e lenni, de van két 800w-os mikrosütő trafóm...
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Hazaértem kimértem, úgy túnik valaki cserélte a fokozat kapcsolót és elkötötte.23-37V közt jön le üresjáratba, de a 2/4be adja le a maximumot.
(#) granpa válasza dctacsi hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Az Inverteres hegesztőtrafó témában annyi megoldást találsz, hogy csak győzz válogatni.
(#) Phile80 válasza dbase hozzászólására (») Feb 24, 2024 / 1
 
Vagy 180 fokkal elfordítva tette vissza a kapcsolót.
(#) dbase válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Épp az előbb esett le nekem is vezetés közben
(#) Phile80 válasza dbase hozzászólására (») Feb 24, 2024 / 1
 
Fújd ki a port belőle, aztán tegyél rá zacskót és kötegeld le.
(#) tdi75 hozzászólása Márc 13, 2024 /
 
Sziasztok! Engem is elért sajnos a kapcsolók átka.
Van egy egész használhatóra feltuningolt kis Einhell gépem : GTWB150
Ennek hullott darabjaira a kapcsolója.amikor szétszedtem a kapcsolót akkor láttam hogy szinte minden csupa műanyagtörmelék belül. Amint konstatáltam hogy ez nem fog már kapcsolni, na akkor esett ki belőle két kis rugó ami azóta sincs meg.
A kérdés az hogy lehet e valahol kapni hozzá másikat, vagy csak úgy megy hogy veszek valamit, aztán beteszem és reménykedek, hogy nem kell naphosszat méregetnem.
Szinte biztos hogy ez már volt itt téma, de jelenleg nincs idegrendszerem végigolvasni a sok írást.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) Phile80 válasza tdi75 hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Itt biztosan be tudják szerezni, de nem lesz olcsó.
(#) uniman válasza tdi75 hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Legalább a típusszámát rendesen leírhattad volna...a kapcsoló képét mellékelve!
Reméljük dokumentáltad a bekötését is...
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2024
(#) tdi75 válasza uniman hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Igaz igaz bocsánat mindenkitől. Bár hulla fáradtan nem csodálom hogy kevertem a betűket
Szőval a gép BT-GW150

Ami a kapcsolóra van írva az a következő: Kende HZ8B-20/3/4
Holnap majd teszek fel képet. Remélem találok helyettesítőt kicsit olcsóbban, mert amit láttam az finoman szólva elég mókás árszabás volt.
(#) uniman válasza tdi75 hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
Itt olvasgass (benne van a megoldás a kapcsoló helyetesítésére): hz8b-20/3/4
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2024
(#) mpisti válasza uniman hozzászólására (») Márc 15, 2024 /
 
Ez a kapcsoló azért zűrös,mert a trafó mindkét végén vannak fokozatok, valamint a kapcsoló két érintkezője az első fokozattól az utolsóig bekapcsolva van(tápfesz, ventilátor stb) 3-3 fokozat van a primer elején és végén, ezeket kapcsolgatja a fokozatkapcsoló megfelelő sorrendben. Tehát nem egy klasszikus 6 fokozatú kapcsolóról van szó.ha a kifejtési táblázatot a Ganz KK-hoz elküldöd ők legyártják ezt is, mint bármilyen más kapcsolót, persze ennek ára van. Lengyelektől kell megpróbálni, én kb. 10 éve onnan hozattam.
(#) tdi75 válasza uniman hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Először is szeretném mindenkinek megköszönni a segítséget.
Örömhír vala, sikerált kicsit rendbe tenni és összerakni a gyári kapcsolót. Ugyan nem olyan mint az új, de működik és ez a lényeg. Csütörtökön voltam a Trakis budapesti boltjában hogy hátha van ötlet: azt mondta a fickó a boltban aki egyébként nagyon segítőkész volt hogy be kell rendelni az Einhell szervizbe, hátha megrendelik. Máshol ilyen kapcsolót hogy beteszem és jó nem fogok találni, mert ezeket ezekhez gyártották. Ha nem tudják beszerezni, akkor marad az hogy bogarászni a neten egy használt gépet alkatrésznek és reménykedni hogy jó a kapcsolója, vagy ki kell agyalni egy alternatív megoldást mivel ez nem egy szokványos 6 vagy 7 állású kapcsoló. Vagy gépcsere, de most megy működik
és az a lényeg. Vagy amit Mpisti írt a következő hozzászólásban hogy be kell rendelni külföldről hátha ott van.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2024
(#) uniman válasza tdi75 hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Mpisti gyakorlott szakember...
A kapcsolódról van infó a neten.:
(#) tdi75 válasza uniman hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Köszi! Már le is mentettem. bár pont ezt rajzoltam vissza, csak kicsit kuszábban nem kicsit kuszábban.
Visszakötöttem a helyére kipróbáltam most jó. de azért utána járok egy kapcsolónak ide.
Még jó hogy nem a hegesztés a megélhetésem alapja. Bár ha az lenne akkor nem egy ilyen kis gépem lenne. Na mindegy, most örülni kell hogy működik.
Még egyszer köszönök mindent. Akár kritika, pozitív vagy negatív akár jótanács, ha az ember akar akkor mindenből tud tanulni és fejlődni.
(#) mpisti válasza tdi75 hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
Na, úgy látom mindig van új a nap alatt. Ez a kapcsoló már más verzió mint amelyikről én beszéltem. Ezen sorban vannak a fokozatok. A minden fokozatban bekapcsolt érintkező pár az ugyan az mint az általam említett kapcsolónál.
(#) Phile80 válasza tdi75 hozzászólására (») Márc 16, 2024 /
 
(#) Istvan791 hozzászólása Márc 16, 2024 /
 
Sziasztok.
Otthoni felhasználásra milyen co gépet érdemes venni? Karosszéria, zártszelvények, csövek lennének hegesztve. A Weldi 181 illetve a Bmax mm 161 gépeket néztem első körben. Elég borsos áruk van de a Bmax gép jóval drágább mint a Weldi, vajon jobb is annyival?
(#) dB_Thunder válasza Istvan791 hozzászólására (») Márc 17, 2024 /
 
Idézet:
„Otthoni felhasználásra milyen co gépet érdemes venni?”

Inverterest!
Esetleg régi trafósat ami 3 fázisú, minimum 250A-ost, de itt a nagyobbak olcsóbbak!!
(#) Istvan791 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 17, 2024 /
 
Úgy gondolom a trafós gépek időtállóbbak. Sajnos nincs 3 fázis, ezért is néztem az egyfázisú 160-180 as gépeket. Inverterben milyet szerinted?
Következő: »»   275 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem