Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1140 / 1166
(#) hzsiga válasza vision61 hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Szia. Köszönöm a segítséget. Akkor le ellenőrzöm a többi alkatrészt is amit javasoltál.
(#) Suba53 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Valószínűleg ezek nem 1,5V-os elemek, hanem Lítium elemek, amik normálisan 3,2-3,3V körüliek új állapotban. Ha 2,8V körül méred, akkor már érettek a cserére.
(#) Pali79 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Az elemek már csak 0,7-0,9V körül vannak. A 2,8V-ot az elem forrpontjain lehet mérni ha a vezérlő feszültség alatt van.
(#) img válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
"A fejtörést az okozza, hogy az SR65 1,5V-os, az elektronikát feszültség alá helyezve viszont a forrpontokon 2,83V mérhető."

Azok valószínűleg Ni-Mh akkuk, amiknek a töltési végfeszültsége 1.4 volt körül van, így normális az 2.83 voltos töltőfeszültség a két cellának.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2023
(#) Pali79 válasza img hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Igen, csakhogy a két cella párhuzamosan van kötve, nem pedig sorba...
(#) pipi válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Az elemeknél terheld meg pár kohm ellenállással, feszültség alatt is ilyen magas marad, nem csak valami dióda pici visszáram miatt?
Ha marad a magas fesz akkor biza nem elem hanem akku... Elemre biztos nem táplálnának vissza
Az SRxx-et saccoltad, vagy láttad ráírva? Esetleg a forrfül alatt nincs felirat?
(#) Pali79 válasza pipi hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Nem tudom jelent-e bármit de amikor az "elemek" még be voltak forrasztva, akkor is ez a feszültség volt mérhető. Most megmértem amiket tegnap kiforrasztottam, az egyikben 1,2V van, a másikban 0,3V van jelenleg. A típust saccoltam, a méretei alapján néztem a neten. Már leszedtem a forrfület, semmi sincs ráírva, már nagyítóval is vizslattam.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2023
(#) img válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Tényleg, ezt benéztem. Akkor viszont vagy Lithium alapú vagy szuperkondi.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2023
(#) Pali79 válasza pipi hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Tettem az elemek helyére egy 2k ellenállást, 2,7V feszültséget mértem rajta.
(#) Pali79 válasza img hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Basszus! Szerintem te vagy a megfejtő!
Szerintem ez lesz az.
(#) img válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Ritkán használnak ilyet, de még létezik.
(#) Pali79 válasza img hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Nem is értem.... Nem lett volna egyszerűbb egy gombelem? Hely lett volna neki...
(#) Suba53 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
A Szuprkondinak az az értelme, hogy nem merül le, nem kel időnként cserélni, és olyan helyeken használják általában, ahol biztosított a tápellátás, csak alkalmanként kell áthidalni amikor nincs táp valamilyen okból. Én is használtam ilyet RTC óracsip mellett, hetekig jár róla az óra táp nélkül is.
(#) Pali79 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Hát ez a tézis megdőlni látszik, mivel a vezérlő amiből származik még nincs 4 éves és már nem képes ellátni a feladatát. Annyi lenne a dolga, hogy tartja a dátumot, időt, a leírás szerint max 48 óráig. De kihúztam a konnektorból, átvittem a másik helyiségbe, ott bedugtam és már lenullázta magát, pedig ha jól sejtem a kondinak nem kell számottevő idő, hogy feltöltődjön.
(#) nyiradiz válasza nyiradiz hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Ez is zsákutca lett,most lebontottam róla a szilikont,felteszem a fotókat,hátha valakinek ötlete támad tőlük. A sárga melletti piros vezeték megy az akku középhez az 5 kivezető kábelből.
(#) Suba53 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Akkor ott rosszul mérték fel a fogyasztást, vagy valami plusz terhelés van még rajta, ami kisüti idő előtt, vagy nincs diódával leválasztva a kis fogyasztású RTC IC.
(#) Pali79 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Hát egyrészt biztos van valami tervezési hiba, mert ugye nemcsak, hogy nem bírja sokáig, de még tönkre is ment pár év alatt. A másik, hogy nincs rajta külön RTC ic. Egy Atmel xmega 32 a lelke, amibe van beépített RTC és az adatlapja szerint sleep módban amikor csak az RTC működik, 1.16 µA a fogyasztása. De nincs kapcsolási rajz csak amit a panelról látni annyit lehet tudni.
(#) mechanika hozzászólása Dec 14, 2023 /
 
Sziasztok!

Ilyen "izzót" keresnék, esetleg van valakinek tippje?
Valami karácsonyi cuccban volt.

Előre is köszi
(#) img válasza mechanika hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Lehet, hogy tévedek, de ez nem egy LED? Más szögből tudsz róla képet készíteni, hogy ne csillogjon be a búra?
(#) még1MbR válasza img hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Olyan, mintha több led lenne, nem?
(#) img válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Igen, szembe fordítva. Vajon hány kontaktusa van kivezetve?
(#) mechanika válasza img hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Köszi,
kértem még képet, de nem biztos hogy tudnak küldeni.
(#) tothbela hozzászólása Dec 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Valakinek ismerős ezeknek a "remote" csatlakozóknak a bekötése? Aktív autós mélynyomó az illető. A jobboldalin 1,9VDC van. Bal felé haladva a következőn GND, utána valami jelbemenet a többi lábon még nem találtam ki mi van. Annyira össze van ragasztva az egész, hogy ha nem muszáj, nem bontom szét visszarajzoláshoz.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2023
(#) Régi motoros válasza tothbela hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Béla, legalább egy készülék típust adj meg, mert anélkül tű a szénakazalban...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2023
(#) tothbela válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Crunch gp800. Viszont elméletileg ez egy szabványos csatlakozó, amit minden gyártó ugyanúgy használ. Márkafüggetlenül használható hozzá akármilyen, mert elméletileg lábkompatibilis az összes. Gyakorlatilag lehet hogy nem, de még nem biztos.
(#) Bakman válasza tothbela hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
A használati utasításban az szerepel, hogy csak a hozzá illő távirányítóval hazsnáld. Igaz, ettől még működhet másikkal is.
(#) tothbela válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Egyelőre a lényeget ki tudtam bogarászni. Ez nem DC vezérelt mint néhány gyártmány ahol VCA erősítőkkel oldják meg az erősítést és a kiemelés értékét. Ebben az előfok néhány pontja van kivezetve, így az erősítést lehet külső potival változtatni. Bár működik vezérlő nélkül is, de mindenképpen szükséges az extra beavatkozó szerv, ugyanis nem egyforma két zenealbum mélytartománya. Ilyenkor gyorsan kell beavatkozni. Mem túrkálhatsz a menűben vezetés közben. A lényeg, hogy már tudom állítani, csak valami nem túl csúnya megoldást kell találnom hogy egy potit elérhető helyre szerelhessek.
(#) pedro7 hozzászólása Dec 17, 2023 /
 
ME8204-es 6 lábú PWM IC-t keresném,hogy van-e valamilyen itthon beszerezhető helyettesítője vagy honnan lehet a leggazdaságosabban beszerezni 1db-ot ? ( Aliexpress ? )
(#) Suba53 válasza pedro7 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Inkább Alibaba.
(#) BLY94A hozzászólása Dec 20, 2023 /
 
Üdv!

Valaki felismeri ezt az alkatrészt? Érdekelne mi ez.
Katonai kivitelű valami..
Mire használhatták?
Következő: »»   1140 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem