Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   326 / 326
(#) dave500 válasza img hozzászólására (») Szo, 15:11 /
 
Szia! Az enyémben 1db FET van az ellenállások mellett, nem állítható, hogy mekkora árammal merítsen. Egy kicsit eltér amit én vettem, de 99%ban egyezik..
Viszont ezt nem értem, ha kivettem az egyik ellenállást, hogy folyhatott továbbra is 1A? Hiszen 2db 8Ohmos van párhuzamosan kötve, ha egyet kiveszek, akkor 8Ohm a terhelés, ami kb. 500mA-t jelent 4V-os cellafeszültség esetén.
Ebből gyanítom, hogy a mért áram nem is valós..
(#) img válasza dave500 hozzászólására (») Szo, 15:19 /
 
"a mért áram nem is valós"

Vagy igazad van, vagy pedig aktívan szabályoz az áramkör és tartja a beprogramozott értéket.

Látsz áramfigyelő söntöt?
(#) dave500 válasza img hozzászólására (») Szo, 15:29 /
 
Nem, semmi ilyesmit. Egyszerűen csak egy FET kapcsolja rá az ellenállásokat. Szerintem ez előre be van programozva, hogy adott cella feszültség esetén hány mA a várható átfolyó áram, és csak kiírja, de nem méri..
(#) Régi motoros válasza dave500 hozzászólására (») Szo, 15:34 /
 
Akkor az elég gagyi egy készülék, mivel folyamatosan változik a feszültség ezért az áram is.
Így max egy középértékkel tud számolni. Beállítási menüben nem lehet áramot beállítani?
(#) rascal válasza dave500 hozzászólására (») Szo, 15:35 /
 
Szia, ha le tudod mérni a feszültséget az ellenálláson merítéskor, akkor kiszámolhatod a rajta átfolyó áramot, és megtudod, hogy mér, vagy csal.
(#) dave500 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szo, 15:45 /
 
Nem, ezen nem lehet, viszont válaszolva közben rascal-nak is.
2db 8Ohmos párhuzamosan kötve, tehát 4Ohm, gyakorlatilag annyi a feszültség esés rajta, mint a cella feszültsége, hiszen 4Von 4Ohm-al 1A folyik(aztán ez csökken természetes)
És ezt a csökkenést is írja, tehát én arra következtetek, hogy nem méri az áramot közvetlen, hanem a terhelő ellenálláson eső feszültséget. (ami mindig a cella aktuális feszültsége lesz)
Ezért nem változott, ha kivettem egy ellenállást, gyakorlatban az áram a fele onnantól.
(#) Régi motoros válasza dave500 hozzászólására (») Szo, 16:01 /
 
Igen az lehet, így viszont meg vagy lőve, mert ha csökkentenéd az ellenállás értékét mondjuk 2Ω -ra,
az áram nőne ugyan, de a kijelzés a felét mutatná. Ha jól elmélkedek.
A hozzászólás módosítva: Szo, 16:01
(#) rascal válasza dave500 hozzászólására (») Szo, 16:22 /
 
Ha jól értem az írásod, akkor nem konstans 1A van a kijelzőn, hanem a feszültség változással arányos érték 1A körül. Akkor ez így korrekt, mert számít arra, hogy a két ellenállás be van kötve és tudja azok eredő értékét. Azt megteheted, hogy nem az ellenállásokkal kötsz párhuzamosan újabb ellenállásokat, hanem egy teljes FET + ELLENÁLLÁSOK "modult" kötsz párhuzamosan a készüléken lévő FET + ELLENÁLLÁSOK résszel és az új FET gate lábát összekötöd a meglévő FET gate lábával. Az áram kijelzés ilyenkor csak arányos lesz, de te tudni fogod a szorzó faktort. Az új FET hűtéséről lehet, hogy külön gondoskodnod kell, mert az áramkörön lévő hűtését valószínűleg a nyáklap rézfóliája oldja meg így mellékesen. Ha a kiegészítő modul ellenállásával párhuzamosan egy Led-et is bekötsz (áramkorlátozó ellenállással), és egy kapcsolóval kiegészíted ezt a modult, akkor láthatod is, hogy mikor kell dupla árammal számolni, mint a kijelzett. Ilyen módon akár több modult is készíthetsz, amíg a nyák bírja a megnövekedett áramot azon a részén, ahol a teljes áram átfolyhat.
A hozzászólás módosítva: Szo, 16:26
(#) rascal válasza dave500 hozzászólására (») Szo, 16:50 /
 
Azt is megteheted, hogy az új FET gate lábát kapcsolod, nem az ellenállást, mert akkor kis áramú kapcsoló is elég. Ilyenkor a gate-et egy kb. 100K ellenállással össze kell kötni közvetlenül a Source-val (javítsatok ha tévedek), hogy ne kezdjen el lebegni kikapcsolt állapotban és kontrollálatlanul vezetni a FET.
(#) dave500 válasza rascal hozzászólására (») Szo, 17:01 /
 
Értem amit mondasz, megnéztem pontosan milyen FET-ek is vannak rajta, 8205A elvileg 3A-ig bírja..
Mellékeltem 2 képet, hogy kb miről is van szó!
(#) rascal válasza dave500 hozzászólására (») Szo, 17:31 /
 
A kijelző kép szerint a készülék úgy viselkedik ahogy gyanítottam, ez jó hír.
Nekem 8 lábú dupla, 6,5A-s FET-et dobott fel a kereső. Nem kutattam tovább, mert nem fontos a pontos típus, ha csak ritka ki/be kapcsolásra van használva. Jellegére hasonlót kell csak keresned, én hasonló esetben nem smd fettel oldanám meg, hanem valamilyen TO-220, vagy hasonló tokozásúval, amit mondjuk egy lyukraszteres nyákra rá lehet könnyen szerelni. Ami egyezzen a meglévő és az új FET adatában, hogy milyen csatornás (N, P), Logikai (szinte biztos), vagy nem? Bírja a szükséges áramot, legyen kellően kicsi a DS ellenállása teljesen kinyitott állapotban (mOhm-ok), és azon a feszültségen, amit a gate kap a meglévő FET-en ez is nyisson ki teljesen. Szerintem rajzold vissza a merítő részt, és mérd meg, hogy hol mekkora a feszültség merítés és semmit tevés közben, abból már kiderül milyen FET-ek felelnek meg. Én kivezetném a fontos pontokat egy csatlakozóra, és ahhoz kötném a kiegészítő modult.
A hozzászólás módosítva: Szo, 17:33
Következő: »»   326 / 326
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem