Fórum témák
» Több friss téma |
Én minden esetre nemigazán hinném el a 63V-ot. A multilayer kondik kicsik de általában nem ilyen a kabátjuk. De az sem szokásos, hogy a µ -t nem szokták kitenni, csak egy pontot. (Ez nem lenne hiba, csak szokatlan.) Fóliakondi meg nagyobb szokott lenni. Ezért "gyanús"..
Mi? Nem valami jó a képed, de azért ki lehet következtetni, hogy a fehér nyílnál az egy 1-es, a pirosnál az egy u a zöldnél meg az egy K ami a tűrése.
Mérd már meg egy tolómérővel a méreteit!
Hát, 75mm biztosan nincs, de itt van 3db más más gyártótól, 7x5mm és 10mm magas mindegyik.
Szóval biztos lehetsz benne, hogy 1uF, pláne hogy annyinak is mérted. A feszültségtűrés ezeknél meg olyan, hogy ami rá van írva az nem szentírás. Máshogy tűri ha lassan van emelve a feszültség és máshogy ha impulzusban kapja. Ezek a 63V-osak impulzusban is elviselnek majdnem 100V-ot, de ha lassan emelkedő értéket kap akkor valahol 250 és 400V között üt át, kipróbáltam több darabbal is. Elektrolit kondenzátor gyártójára lennék kíváncsiÜdv mindenkinek!Az alábbi képen látható elektrolit kondenzátorral kapcsolatban lenne kérdésem: logó alapján miféle gyártótól származhat? Illetve a megbízhatósági tapasztalatokra is kíváncsi lennék, ha valakinek van tapasztalata ettől a gyártótól származó kondenzátorokkal kapcsolatban. A konkrét példány egy 1µF 50V -40+105°C paraméterekkel rendelkezett, valószínűleg nagyon rövid ideig, ugyanis elfelejtették lezárni, és csak éppenhogy rajta maradt a fém burkolat. A válaszokat előre is köszönöm!
Hello! Az ilyen gyártót, nem kideríteni kell, hanem elkerülni. Ehhez a közösségnek a fotód már elegendő.. Köszönjük!
![]()
Hasonló kérdésem adódott nekem is (más okból). Vajon ki lehet ennek az elkónak a gyártója (90-es évek vége)? A gugli most nem volt a barátom még a képalapú kereséssel sem.
Bekeretezett nagy M betű a logo, meg a 85 fok után SU felirat.
Egy újabb kérdés Riga 103 végfok C20 500µF kimenő kondi tönkrement, a rádió teljes csendben volt! Kicseréltem 1000µF ra, mert ez volt itthon, most újra szól, ez megfelelő, vagy tegyek inkább 470µF-ot. Esetleg az 1000µF jobb hangátvitelt eredményez?
A hozzászólás módosítva: Szo, 18:46
Ha szól, jobb mint régen.
Hagyd benne, nem kell piszkálni.
Köszönöm a választ!
Konkrétan még nem forrasztottam be, csak behelyeztem a helyére,. de ha jobb eredményt ad a nagyobb értékű kondi, akkor azzal véglegesítem! Esetleg 2200µF még jobb eredményt adna, mert akkor azzal véglegesíteném!
Hello! 500µF-al, kb. 40Hz az átvitel -3dB-es pontja. 1000µF-al, kb. 20Hz. De ezt sosem fogod meghallani ezekkel a hangszórókkal.
Igen, megnéztem az adatlapját!
Технические характеристики 1ГД-48-120: Эффективный рабочий диапазон частот - 100-10000 Гц Чувствительность - не менее 93 дБ Номинальное среднее звуковое давление - 0,32 Па Номинальное электрическое сопротивление - 8 Ом Частота основного резонанса - 120+50-30 Гц Размеры - 160x100x60 мм Масса - 330 г
Érdekes adatlap. Hangnyomás, méret, súly meg sok egyéb rajta van, de a felvett és leadott teljesítmény nincs.
![]()
Ez igaz, de van rajta fejhallgató, illetve hangszóró kimenet is. Egy minőségi hangfalon, vagy fejhallgatón esetleg jobb dinamikája lesz a hangzásnak! Tehát akkor 1000µF-ot tegyek inkább bele?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |