Fórum témák
» Több friss téma |
Megnéztem, tényleg olcsóbb, de a szállítás miatt csak akkor ha többet rendelek. Ezért szeretnék közvetlenül a gyártó boltjából rendelni, de úgy látszik nem sietnek válaszolni az érdeklődésemre :no:
Sziasztok!
Egy olyan dologban szeretném véleményeteket és segítségeteket kérni hogy hogy lehet szerintetek pl egy pvc csőnek, vastag slagnak, és kábelcsatornának a végét hol elvágódik esztétikusan lezárni úgy hogy ne tátodjon ott a hézag és szép zárás legyen, ne szúrja az ember szemét. Cső alaknál még nincs akkora gond mert egy üveg dugó is akár megteszi és nem csúnya de egy szögletes cső mint pl a kábelvezető csatorna lezárása gondot jelent. Eddig volt hogy úgy oldottam meg hogy fehér szigetelőszallaggal egy iporkát körbe tekertem és bedugtam, jobb volt mint semmi de azért nem a legszebb látvány. Tippeket, ötleteket várok, mert nekem semmi. Volt hogy egy másik fehér műanyag lappal zártam le és fröccsentettem oda de a fröccsentés is elég szemszúró volt, esetleg ezt továbbfejleszteni lehetne hogy lecsíszolni és valamivel lefesteni, de a fröccsentő anyag elég gumis így nem nagyon csíszolható mert próbáltam ésfelmelegedik és nyúlékony lesz. Előre is köszi segítségetek, és remélem érthető a probléma.
Szia!
Idézet: „iporkát körbe tekertem” Az iproka, az mi? Hungarocell? Ha kábelcsatornát kell lezárni, én vagy úgy szoktam, hogy a fedelét hosszabbra hagyom, és szépen visszahajtom, vagy ha igényesebb helyen van, pl. lakószoba, olyan csatornát veszek amihez lehet kapni záróidomot.
Igen hungarocell Bocsi de így szoktuk meg errefele. Erről viszont még nem is hallottam hogy záróidom. Ez teljesen új számomra. Kb hogy néz ki egy cső ilyennel ellátva? Köszi a tippet remélem errfele ismerős ez a záróidom.
Ezt nézd át, főleg a 702 oldaltól.Bővebben: Link
Köszi, ez nagyon jó hely. Ennyiért ajándék, van olyan borda amit kinéztem, majd ha lesz sok pénzem rá meg is veszem.
Sziasztok!
Lenne egy nagyon amatőr kérdésem. Beszereztem saját raktáramra pár műszerdobozt, hogy legyen ha kell, de nemtudom hogyan kell összeszerelni Tudom hülyén hangzik, de nem jövök rá mi a módja. Felteszek pár képet róla. Van benne egy csavar de sehol nincs kívűlről lyuk a dobozon hol be lehetne dugni. Gondoltam megkérdek valakit mielőtt mérgemben megfúrom a dobozt vagy szétbarmolom az egészet és a végén úgy is gányolás lesz az egész, és akkor már nincs értelme a műszerdoboznak sok.
Üdv!
Hááát, pedig nem nagy ügy. Mivel szimmetrikusnak látszik, eldöntöd, hogy melyik lesz az alja, azt kell megfúrni, az öt lehetőség közül amelyiket akarod. Ha csak össze akarod rögzíteni lábak nélkül, akkor a középsőt kis átmérőjű fúróval bellülről kifelé, majd a csavarnak megfelelő átmérőjű fúróval kívülről befelé, majd kisüllyeszted. Így az allulról bedugott csavar a felső fedél középső tönkjébe csavarható, vigyázni kell a felső tönk lukméretével, mert ha kicsi, a csavar szétfeszíti, ha tág, hamar kikopik. (fúróátmérő=lemezcsavar magátmérő + 0.1, 0.2 mm) Ha lábakat is akarsz, akkor a négy sarokban levőkkel kell eljátszani ugyanezt a játékot, ha csak a lábakat rögzíti, akkor természetesen nem kell kívülről a lyukat átmenőcsavarnak felbővíteni, de azt is lehet.
Köszi a tippet pucuka, akkor mégis fúrnom kell. És azért látnám ha lenne lyuk rajta és akkor nem így kérdeztem volna, sőt még kérdésem se lett volna.
Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne. Erősítő építésbe kezdtem, nem sok hiányzik belőle szinte csak a dobozolás, csak nem tudom hogy milyen alu lemezt vegyek hozzá? Találtam a közeli kereskedésben 2 mm-es lemezt, vastagabb nem volt csak 3-4 négyzetméteresben (annyi meg minek). Szerintetek elég lesz a 2-es? vagy rendeljek 3 mm-est? (felárért!) Köszönöm! Üdv.
Bőven jó a 2es alulemez. Még sok is
Köszönöm, akkor megveszem.
Hali!
Szerintetek ez jó Nyák fúrásra meg műszerdoboz vágásra: Mini fúrógép ? Az ára miatt aggódom, hogy elég olcsó, a minősége vajon milyen lehet
Szerintem jó lehet. Az ára miatt ne aggódj, szerintem ugyanezt a kínai gépet más márkanév alatt megveheted drágábban is és attól sem lesz jobb. Amatőr célokra jó ez is, profi meg úgy is jobbat vesz.
Postát beleszámolva nem úszom meg olcsóbban, szóval inkább ezt hanyagolom
Keresem égen-földön: a DIN sínes szekrényekben elvileg a bepattintott dobozoknak egységnyi fix szélességűnek (ill az alapegységben kifejezhető szélességűnek) kellene lenniük - a szabvány szerint legalábbis.
Kotorásztam utána, mennyi is ez az annyi, de sehol sem találom. Valaki árulja el plz!
Ha pl. a kismegszakítók szélességére gondolsz, ami 1 modul széles, akkor ez a modul szélesség=17,5-18mm. A több modul szélesség értelem szerűen ennek a többszöröse, de ha minden igaz, ez az alapegység.
Mint ahogy én meg találtam din sínes tápokat, amik 20, 21, és 22 mm szélességben is vannak.
A 17,78mm számítás szerint 0,7 col, egyéb sémát nem tudtam ráhúzni. Csakhogy Col-ban a gyakorlat szerint nem létezik olyan, hogy 0,7. Ott csak 3/4 létezne, ami 0,75, de a 0,75 col meg már 19,05mm. Továbbra sem lettem okosabb
Kérdés törölve. A kutya se tud ilyen "szabvány"-ról semmit se. Bárki is hiszi, hogy ilyen létezik, az maximum elméleti szakember. Aki anno említette nekem, ha legközelebb látom, elküldöm a fenébe.
Sziasztok.
Honnan lehet hozzájutni műszerdobozokhoz. Fém lemezes re gondolok. Esetleg, mint félkész termék a lemezhez hol lehet hozzájutni. Egy másik kérdés a lemezből, hogy lehet kivágni? Én lézerre gondoltam, de ez nem nagyon kivitelezhető. Otthoni műhely szinten, hogy oldható meg. Még a fúrás ok, de a négyzet kivágás... azt már nem tudom. Talán sarokköszörűvel, de nem tudom.
Hali!
Ki kell reszelgetni!
Hat azt elreszelgethetem... főleg egy 1 - 1,5 mm lemezt
Mit építesz amihez 1,5 mm -es lemez kell? Műszer dobozt én pl: régi műhold vevő dobozából készítek. Ez 0,5-0,8-as lemezből van. És már festve van és olyan festékkel ami kibír egy hajlítást és nem pattog le. De gyűjtöm a monitorokat is, ezeknek a házából is lehet kiváló dobozt csinálni. Ha egy ablakot kell kivágnod akkor ki kell rajzolnod a rajzon belül körbe furkálni és reszelni. A képen a most készült tápom. Doboza monitor házból van. A fekete perforált lemez a táp alsó burkolata.
Ablakkivágásokhoz rendelkezésre áll mindenféle jobbnál jobb eszköz.
Komolysági sorrendben talán: lomfűrész > vasfűrész > asztali körfűrész > flex > ismerős, akinek komoly gépparkja van És ezek mindenféle variánsai, plusz egy lehetséges megoldás a körbefúrkálás, és utána reszelgetés. A reszelgetést, sorjátlanítást semmiképp sem lehet megúszni szerintem, egyik művelet után sem.
Műszerdobozokat szinte minden elektronikai üzlet árul. De a gugli is jó pár találatot ad készítőkre.
Lemezt táblában (2m*1m) Vasudvarok, Meteloglóbus, vas és fémszerelvény, stb. boltok árusítanak. Vágni karos lemezollóval lehet. Szögletes alakzatot a következőképp alakíthatsz ki. Karcolással kijelölöd a kivágandó területet, majd átellenes sarkokba fúrsz egy-egy olyan átmérőjű lyukat, amin a szúrófűrész lapja kényelmesen keresztülfér. Majd a szúrófűrésszel kivágod a jelölés mellett, vigyázva hogy ne érintsd a vonalat! Ezután satuba fogod két fa, esetleg rongy között, és lapos reszelővel kialakítod a végleges formát. Létezik olyan "kivágási" módszer ami nem igényel utómunkálatot. Ez a stancolás. Villanyszerelők ismerik hisz a villamos elosztószekrények nyomógombjainak, kapcsolóinak, általában ezzel a módszerrel készítik a beültetési furatait. /Vagy lépcsős fúróval/
Tudja valaki hogy üveglapra hogyan vihető fel számítógépről ábra, alakzat, betű?
(nem ön tapadó matricás módszerre gondolok)
Például homokfúvás? Kinyomtatod számítógéppel az ábra inverzét, ollóval kivágod a szükséges részeket, majd az üveglapra feltéve homokfúvod az egészet, és visszakapod az eredeti ábrádat.
Persze a homkfúvás nehézkes lehet ha nincs hozzá géped, de véleményem szerint nem lehet olyan nagyon nehéz összedobni egyet (ha egyáltalán ér annyit neked az az üveglap, hogy ennyi munkát ölj bele). |
Bejelentkezés
Hirdetés |