Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   200 / 200
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Nov 15, 2024 /
 
Szia! R2 bekötése biztos nem jó mert nem a potihoz megy hanem az ic testjével sorba, ebből adódik hogy az ic 4-es lába se jól van bekötve.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Nov 15, 2024 /
 
Gyula, nekem ez így nagyon zavaros. Elsőként talán az Ic lábszámait kellene tisztázni. A zöld vonalakat igazából nem lehet látni sem. Elsőként talán a tápokat kellene lekövetni, hogy oda megy-e ahova kell.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2024 /
 
Köszönöm a válaszokat. Közben már én is rájöttem hogy nem igazán lett ez jó. Újra tervezem .
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Nov 16, 2024 / 2
 
Na nem tudom hogy haladsz, én megpróbáltam lerajzolni, (a magam módján) hogy lehetne összehozni. Én a programot nem ismerem, de elég béna ez a "háromlyukas panel".
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2024
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2024 /
 
Nagyon köszön a segítséget! Rengeteget segítesz nekem. Ilyen panelom van itthon illetvé még a képen látható.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Nov 16, 2024 /
 
Ezen "kapirgálni" kell, mint a kis kakas! Aztán vagy meg lesz a gyémánt félkrajcár, vagy nem.
Minden ilyen panel, egyfajta gondolkodásmódot kíván. Ez olyan mint a kötés, gyakorolni kell.
De ezen ugyan úgy elkészítheted a rajzom alapján. Csak nem kell átkötözgetni, hanem ahol nincs vízszintesen átkötve a feketével, ott átvágod a fóliát.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2024 /
 
Megnéznéd? A te rajzodat felszhasználva.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Nov 16, 2024 / 1
 
Jónak néz ki, egy kivétellel, az R1 a +5V-ról jön, nem a GMD-ről, mint Nálad.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2024 /
 
Javítottam.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Nov 16, 2024 / 1
 
Rendben.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2024 /
 
Nagyon köszönöm a projekthez nyújtott segítségedet!
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Nov 23, 2024 /
 

MCLR Pic16F690-hez

Sziasztok!

Összeállítottam a csatolt képen látható kört. Tudom, hogy már kérdeztem ilyesmit, de a korábbi terv ami megvalósult nem volt jó. A PIC észre sem vette, hogy megnyomtam a reset-elő gombot. Azt a tervet el is veszítettem.

A gondom, hogy az Angolom sem az igazi, de egymásnak ellentmondó infókat találtam.

A rajzon: Dióda (BAT42) védi a PICKIT MCLR felől jövő feszültségtől a tápot. (kondenzátort nem, a kondenzátor 100nF Y5V 50V) Bár ez a dióda is eldob valamennyit a VCC -ből, de remélem elegendő marad az MCU MCLR lábának, hogy bekacsolva maradjon. A VCC=3.3V. A 10k és a 100nF körülbelül 1ms időkésést ad a bekapcsolási tranziensek miatt. A kondenzátort 100 Ohm ellenálláson keresztül süti ki a nyomógomb, így az MCU reset-elni fog. (?) Az MCLR flag-re kapcsolódik az ICSP header MCLR-je és az MCU 4. (MCLR) lába. Ez a terv. Jó ez?

De még ami teljesen összezavart:

Az MCU MCLR lábról egy 100 Ohm ellenállást is javasolnak több helyen, hogy a kondi ki/be kapcsolása miatt óvja a lábat. Ezt még valahol érteném is, de több helyen komoly gondokat is felvetnek! Pickit-4 bizonyos típusainál kellhet, mert az tönkreteheti ezt a fajta PIC-et, ha nincs 100 Ohm a Pickit-4 MCLR és a PIC MCLR kivezetése között. Pickit-3-nál ezt nem javasolják. Legalábbis azt írják. Nekem olyan megoldásra volna szükségem, ami mindkét esetben jó.

Az utolsó bejegyzés a fontos:

Bővebben: Link

A linkben van némi vita, de mintha azt írták volna, hogy a PICKIT-3-nál nem okoz gondot, a 4-nél meg kell. De már VPP-ről beszélnek, kicsit elfáradtam a végére, bocsánat.


Mi lenne jó ebben az esetben, hogy minden elsőre működjön? Pickit-4 et nem tudok venni csak tesztelésre, hogy kinyírja-e a PIC16F690-t vagy sem, vagy ha nem, akkor működik vele, vagy sem. Van valaki akinek már működik egy ilyen PICKIT-3 és 4-el is?

Tegyem bele a 100 Ohm ellenállást és akkor a PICKIT-4 el is jó lesz, és ezt a PICKIT-3 is el fogja fogadni? Mármint nem okoz a programozáskor gondot?

Tudom, kellene újabb PIC, de most erre kellene megoldás.

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Nov 24, 2024 / 1
 
A beégetett hex (program) beállításától függ hogy használja e a pic az mclr lábat vagy , kimenetként-bemenetként működik e . Ezt kéne megtudni mielőtt túlgondolod a mellé épített áramkört .
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2024
(#) Bakman válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Nov 24, 2024 / 1
 
Túlgondolod, lásd melléklet. Gyári ajánlás (adatlap). Az sem mellékes, amit kaqkk írt előttem.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2024 / 1
 
Hello! Nincs az túlgondolva, csak néha lemásolunk valamit, csak nem tudjuk miért..
Mert ha nem kisfeszültségű programozásra van állítva az égető, akkor oda 12V-ot (vagy mifenét) kapcsol az égető. A dióda azért van, hogy ne sértődjön meg a PIC táp. A 100 ohm meg azért, hogy a töltő ne sértődjön meg, ha közben megnyomnád a Reset gombot.
De hogy nem hat a Reset, az arra utal, hogy ki van programozva. De ha még jók az emlékeim, ilyenkor nem lehet kisfeszültséggel programozni. Mert a PIC onnan veszi észre, hogy programozás lesz, hogy megjelenik a "programozó feszültség".
(#) KoblogPerGyok válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2024 /
 
Sziasztok!

Kösz mindenkinek!

Ez az új verzió lenne, a másik ami nem működött nincs meg, max a NYÁK-on amit vissza kellene fejten, de már nincs kedvem ahhoz. Ez az új NYÁK-ra menne.

Tudom, hogy az MCLR lábat be lehet állítani úgy, hogy normál PIN-ként működjön, de nem szeretném. Ez a funkció megmarad MCLR-nek, hogy a HEX fájlok könnyedén cserélhetőek legyenek.

A gyári ajánlás sem rossz, de lehet olyan régi, hogy akkor még PICKIT-4 sem volt. A linkelt fórumban, ami szintén nem mai darab, mintha még arról is beszélnének, hogy a PICKIT-4 en végezzenek változtatást. Na ez nagyon nem járható út.

A 100 Ohm a kérdés. Végül is azt könnyen le tudom ellenőrizni PICKIT-3-al, de 4-el már nem.

A csatolt képen az R1 helyében és értékében, valamint az ICSP MCLR csatlakozási pontjában van bizonytalanság bennem. Az ICSP MCLR lába szerintem így kell, hogy csatlakozzon.

De miért a sok bizonytalanság? Korábban, mikor nem volt PICKIT-3 itthon, akkor Arduino-val és egy kis VBA programmal plusz egy kis +12V-os FET-es áramkörrel is simán fel lehetett tölteni a HEX-fájlt. Ez sem lenne utolsó, hogy ez a funkció is megmaradhasson. A PICKIT-3 vásárlásával könnyebb lett minden, de ott lehet állítani mindent. Low voltage programing, meg ilyesmi, amit nem is értek 100%-ban, bizonytalanság van egy kicsi ezért is kérdezek. A cél az lenne, hogy NE mennyen semmi sem tönkre. Azaz az sem baj, ha bizonyos beállítások mellett nem működne a programozás, de ne lehessen keverni benne úgy, hogy bármelyik eszköz tönkremenne.
A PICKIT-4 pedig bizonyos MPLAB verzió és PICKIT sorozatszám mellett meg okozhat gondot, már ha jól értettem a link-ben a dolgokat, ha nincs ez a bizonyos 100 Ohm. PICKIT-5 ről pedig semmit sem tudok...

A gondot mintha az okozná, hogy ez a PIC16F család már igen régi, az újabbaknál már lehet nincsenek ilyen gondok.

Valaki programozott már PICKIT-4 el ilyen MCUT?
(#) proli007 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Nov 24, 2024 / 1
 
Nálam a 2-es klón után filmszakadás van. Csak eszembe jutottak a dolgok. De emlékeim szerint, akár hogy is van programozva az MCLR, a high voltage programming-et respektálja a PIC.
A 100 ohm csak akkor játszik, ha megnyomod a Reset gombot és azért van ott, nehogy zárlatba vidd a programozó feszültséget. Más oka nemigazán lehet.
(#) niedziela válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Nov 24, 2024 /
 
Vannak pic- es topikok erre a problémára.
Ez nem az.
(#) Tomi94 hozzászólása Dec 3, 2024 /
 

AM hangmodulátor panelterv ellenőrzés

Sziasztok!

A csatolt kapcsolás szerinti AM modulátort ("műadót") tervezem elkészíteni (régi rádiók korhű műsorral ellátására szobán belül).

Már csak az utolsó lépés van hátra a nyákterv készenlétéhez: hogy az összes GND pont bekötésre kerüljön. Ezt igyekeztem úgy kialakítani, hogy részegységenként egy vezetősávon menjen a táp-rész pufferéhez a visszavezetés. A terv szerint elhelyezek a kapcsoláson "net tie"-okat, majd ezután mindent igyekszem a pufferkondi negatív pin-jéhez bekötni, mind utolsó lépés.

Egyébként ez az első "RF" tervezésem. Általában véve igyekeztem minél rövidebb bekötési útvonalakat választani, mert úgy tudom, ez egy általános szabály a különféle parazita hatások csökkentése érdekében.. bár ez a KH sávban (500-1600 kHz) működő áramkör mai szemmel szinte már nem is számít nagyfrekvenciásnak.. (A két trimmer kondi indokolatlanul nagy, de másmilyet nem tudok szerezni.. alig létező alkatrészfajta mára.)

A "level meter" rész egy pici mutatós műszert fog hajtani, hogy egyszerűen be lehessen állítani a bemenő jelet a még épp torzítatlan szintig. Ehhez nem vagyok benne biztos, hogy kell a külön GND ág, talán az analóg földön is megférne az előerősítéssel együtt.

Ha valaki ilyesmiben gyakorlottabb rá tudna nézni, hogy van-e a panelrajzon olyan hiba, ami jelentősen rontaná a kész áramkör használhatóságát, előre is megköszönöm.
(#) Tomi94 válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 6, 2024 /
 
Ez lett a véglegesnek gondolt megoldás a földelésekre.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2024
(#) elactrofan válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 6, 2024 /
 
En telifoldel csinalnam.
Következő: »»   200 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem