Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   140 / 614
(#) moltam válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Magasról .... az aktuális trendre. A politika pedig az emberek befolyásolásának, birkaként irányításányak, a hatalom hajszolásának "művészete".
(#) kameleon2 válasza moltam hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Az is politika amit itt folytatunk - csak szakmapolitika. Megbeszéljük, kibeszéljük a dolgokat.
(#) pucuka válasza moltam hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Lehet elutasítani, lehet szeretni, mindenesetre érdekes.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
(#) szamóca hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Ez igen jó eszköznek tűnik. Vajon kinek lehet ilyen?
(#) Pali79 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Hát ha minden igaz több mint 35 milla egy ilyen. Nem hinném, hogy túl gyakori.
(#) mex válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Bővebben: Link
Hazánkban is használják a cikk szerint:
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
(#) kameleon2 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
(#) sunside hozzászólása Márc 15, 2016 / 1
 
Sziasztok,
Nagyon ráértem ma, elővettem a régi Spectrumot, játszani egy kicsit.
Gép bekapcsol, floppi berak, játék betölt.
Végignéztem vagy 15 floppilemezt, egynél találtam csak adathibát.
Azért érdekes, hogy 25-28 évvel ezelött lementett lemezek még mindig működnek.
Az első képen a rádión keresztül letölthető programok egyik monoszkópja látható.
Holnap a QL beüzemelése lesz, van hozzá vagy 10 micro-kazettám. Remélem az is fog menni.
(#) nagym6 válasza sunside hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Ez a kisérleti adás mégsem indult be a rádión ha jól emlékszem, pedig vártam. Spectrumhoz floppi? Ilyet nem láttam.
(#) sunside válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
A kazettás magnóval való szenvedés kiváltására lett használatba véve. Egyszerre max. 4 meghajtót tud kezelni ami lehet 3.5-ös kisfloppi meg 5/4-es normál akár vegyesen is.
(#) nagym6 válasza sunside hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
A flopp és illesztő miféle, nem hallottam ilyenről. Nekem a legelső változatú Spectrum van, a színes gumibillentyűs.
(#) sunside válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Egy Speccy-DOS floppy illesztőt használok. A képen épp egy Spectrum + megy, de van gumibillentyűs gépem is aminek a fólia részét kicseréltem ilyen gombokra.
(#) kérdező hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Én nemrég szedtem elő 98 körül mentett kisfloppikat, de elég sokról eltűnt az adat. Persze lehet, hogy a tárolás nem volt megfelelő, vagy mágnesesség érte őket. Egyébként az ilyen, már szinte muzeális floppykról érdemes lementeni az adatot, utána formázni (ilyenkor elvileg a szektorokat is újraírja) majd visszaírni. Így újabb jó néhány évre rajtamarad.
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Már csak az a kérdés marad, lesz-e mivel olvasni?
(#) GPeti1977 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Kis floppyhoz még kapható USB-s meghajtó, máig is használjuk a gyárban, de a nagy floppy-hoz már biztos nincs. Sőt pendrive-os floppy emulátor is van. Ezek mind a DOS-os gépekhez vannak.
(#) Szárnyas válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Akkor hallgass bele ebbe a beszélgetős műsorba. Itt szó esik arról, hogy a Bartók rádió éjjelenként több éven keresztül sugárzott programokat. Kb. 48:40-től beszélnek erről.
(#) kameleon2 válasza sunside hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ezt szívesen látnánk a speccyalista klub berkein belül is!
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Szerintem nagyon sokan készítettek (készítettünk) kiegészítéseket a Spectrum -hoz:
HW töréspontos debugger, lapozható memória (a ROM és a RAM területen is), nyomtató illesztés, floppy meghajtók illesztése, stb. Program is rengeteg készült itthon: Másolóprogramok, amik kihasználták a lapozható memóriát. Még CP/M -et is futtattam rajta - a BIOS -t magam írtam.
(#) kameleon2 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Éppen emiatt mondtam amit mondtam. A sinclair.hu oldalon működik egy klub és fórum. Minden magyar és minden 8 bites fejlesztésnek megvan a helye és a témája is. Hardver, szoftver. Szívesen látnám ezeket a dolgokat ott is. Csak egy regisztráció az ára. Az összejövetelek is nagyon családiasan zajlanak. Élményszámba megy, amikor így 20-30 év távlatából azok az "istenek" ereszkednek le a földi halandókhoz, akik annak idején már sztárprogramozók voltak - mégis barátként, ismerősként, közvetlenül kérdezhetőek, lehet velük beszélgetni. Meglepően sok fejlesztés zajlik még most is.
(#) sunside válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Működik még az a klub? Nem nagyon látok rajta frissítéseket.
(#) kameleon2 válasza sunside hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Igen. csak a fórumon nagyobb az élet.
(#) Gafly hozzászólása Márc 20, 2016 / 1
 
Military kedvelőknek.
Mondjuk kicsit propaganda íze van
(#) witi hozzászólása Márc 23, 2016 1 / 1
 
Teljesült egy régi vágyam. Mindig is kíváncsi voltam hogy működik a digitális vízmérték. Kaptam egyet javításra (LCD szalag kontakthiba), sikerült rendbehozni. Csináltam pár képet, hátha mást is érdekel. Egy D2020E típusú gyorsulásmérőt és egy HT24LC02 EEPROM-ot tudtam beazonosítani.A két plusz vezeték gondolom a programozásnál kell vagy ilyesmi ez már nekem magas.
(#) zolika60 hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Ha egy autó tetejére száll le - az dupla büntetéssel fog járni...
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Miért szállna oda?
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Láttál már drónt és szelet?
Következő: »»   140 / 614
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem