Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Magasról .... az aktuális trendre. A politika pedig az emberek befolyásolásának, birkaként irányításányak, a hatalom hajszolásának "művészete".
Az is politika amit itt folytatunk - csak szakmapolitika. Megbeszéljük, kibeszéljük a dolgokat.
Ez igen jó eszköznek tűnik. Vajon kinek lehet ilyen?
Hát ha minden igaz több mint 35 milla egy ilyen. Nem hinném, hogy túl gyakori.
Sziasztok,
Nagyon ráértem ma, elővettem a régi Spectrumot, játszani egy kicsit. Gép bekapcsol, floppi berak, játék betölt. Végignéztem vagy 15 floppilemezt, egynél találtam csak adathibát. Azért érdekes, hogy 25-28 évvel ezelött lementett lemezek még mindig működnek. Az első képen a rádión keresztül letölthető programok egyik monoszkópja látható. Holnap a QL beüzemelése lesz, van hozzá vagy 10 micro-kazettám. Remélem az is fog menni.
Ez a kisérleti adás mégsem indult be a rádión ha jól emlékszem, pedig vártam. Spectrumhoz floppi? Ilyet nem láttam.
A kazettás magnóval való szenvedés kiváltására lett használatba véve. Egyszerre max. 4 meghajtót tud kezelni ami lehet 3.5-ös kisfloppi meg 5/4-es normál akár vegyesen is.
A flopp és illesztő miféle, nem hallottam ilyenről. Nekem a legelső változatú Spectrum van, a színes gumibillentyűs.
Egy Speccy-DOS floppy illesztőt használok. A képen épp egy Spectrum + megy, de van gumibillentyűs gépem is aminek a fólia részét kicseréltem ilyen gombokra.
Én nemrég szedtem elő 98 körül mentett kisfloppikat, de elég sokról eltűnt az adat. Persze lehet, hogy a tárolás nem volt megfelelő, vagy mágnesesség érte őket. Egyébként az ilyen, már szinte muzeális floppykról érdemes lementeni az adatot, utána formázni (ilyenkor elvileg a szektorokat is újraírja) majd visszaírni. Így újabb jó néhány évre rajtamarad.
Már csak az a kérdés marad, lesz-e mivel olvasni?
Kis floppyhoz még kapható USB-s meghajtó, máig is használjuk a gyárban, de a nagy floppy-hoz már biztos nincs. Sőt pendrive-os floppy emulátor is van. Ezek mind a DOS-os gépekhez vannak.
Akkor hallgass bele ebbe a beszélgetős műsorba. Itt szó esik arról, hogy a Bartók rádió éjjelenként több éven keresztül sugárzott programokat. Kb. 48:40-től beszélnek erről.
Ezt szívesen látnánk a speccyalista klub berkein belül is!
Szerintem nagyon sokan készítettek (készítettünk) kiegészítéseket a Spectrum -hoz:
HW töréspontos debugger, lapozható memória (a ROM és a RAM területen is), nyomtató illesztés, floppy meghajtók illesztése, stb. Program is rengeteg készült itthon: Másolóprogramok, amik kihasználták a lapozható memóriát. Még CP/M -et is futtattam rajta - a BIOS -t magam írtam.
Éppen emiatt mondtam amit mondtam. A sinclair.hu oldalon működik egy klub és fórum. Minden magyar és minden 8 bites fejlesztésnek megvan a helye és a témája is. Hardver, szoftver. Szívesen látnám ezeket a dolgokat ott is. Csak egy regisztráció az ára. Az összejövetelek is nagyon családiasan zajlanak. Élményszámba megy, amikor így 20-30 év távlatából azok az "istenek" ereszkednek le a földi halandókhoz, akik annak idején már sztárprogramozók voltak - mégis barátként, ismerősként, közvetlenül kérdezhetőek, lehet velük beszélgetni. Meglepően sok fejlesztés zajlik még most is.
Működik még az a klub? Nem nagyon látok rajta frissítéseket.
Igen. csak a fórumon nagyobb az élet.
Teljesült egy régi vágyam. Mindig is kíváncsi voltam hogy működik a digitális vízmérték. Kaptam egyet javításra (LCD szalag kontakthiba), sikerült rendbehozni. Csináltam pár képet, hátha mást is érdekel. Egy D2020E típusú gyorsulásmérőt és egy HT24LC02 EEPROM-ot tudtam beazonosítani.A két plusz vezeték gondolom a programozásnál kell vagy ilyesmi ez már nekem magas.
Ha egy autó tetejére száll le - az dupla büntetéssel fog járni...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |