Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Ilyet biztosan nem gyártotok, mert akkor ingyen kellene osztogatnod. De ez a topik nem is arról szól kinek a cége mit és milyet csinált.
Remélem nem értelek meg túlságosan.. A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
Idézet: Magát írta meg?„Még szoftvert sem kell rá írni.” Idézet: Akkor vezetékes telefonon kell felhívni Siri-t, hogy kapcsolja be legyen kedves a fűtést? Mindig fel kell dugni a telefont USB-re, ha applikációból akarom vezérelni? Ha megrendelem és kérek 700 db termosztátot a házámba, akkor szétvésitek az összes falat, vagy a falon kívül, kábelcsatornában vezetitek el a 700 madzagot a vezérlőtől a termosztátokig?„Mindez applikációból vezérelhető, integrálva van az okosotthonba, a Google, az Amazon és az Apple applikációból is távvezérelhető, akár szóbeli parancsokkal is. Kezeli a dewpoint problémáját, és maximum 700db termosztátot. De csak és kizárólag vezetékes megoldásokat tartalmaz. Ennek komoly okai vannak.” Miért ödögtől való 2023-ban a wireless? Nem tudom elképzelni mi lehet a komoly ok. Én is hallottam, hogy halott madarak fordulnak le a fákról, amikor bekapcsolom itthon a Wifi-t és a szomszéd macskája migrénes lesz a garázsnyitótól. Ha nincs áram nem működik a fűtés? Nálam egyébként nem, mert kell az áram a kazánnak is. Ilyen is van, még nem fagytunk meg soha. És @don_peter: Nagyon menő lett, igazán jól is néz ki, az nyák is, a szoftver felülete is. Gratulálok és sok spórolást kívánok hozzá! A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
Már megint szétoffoljuk a témát, de azért leírom. Nekem például az okoseszközeim egy része wifi kapcsolattal működik - már amikor lát wifit. Éveken keresztül szenvedtem azzal, hogy az asus felső-közép kategóriás routerei sorban úgy haláloznak el, hogy először random lekapcsolt a 2,4 GHz-es rádiójuk, s csak egy újraindítás után kelt ismét életre. Később már ez sem segített, teljesen megpusztultak. Innentől bizonyos esetekben csak kellemetlen, hogy nem működnek a méregdrága eszközök, de például biztonsági kameráknál, záraknál kifejezetten gáz…
Köszönjük, ha a téma visszatér az eredeti céljához.
OFF, önreklám és hasonlók nem ebbe topikba valók.
Azért szépen figyelmen kívül hagytátok kaméleon2 hozzászólásának a végét...
Vezeték? UTP, optika, és nincs tele a csatorna, és biztosabb átvitel. És nincs környezetre gyakorolt hatás, meg külső befolyásolási lehetősége a rendszernek. Idézet: Viszont a lakás van tele csatornával ... „UTP, optika, és nincs tele a csatorna”
Elnézést, nem a reklám volt a lényeg, hanem, hogy van ilyen. Válaszként: Miért vezetékes megoldás? Húzd ki a routered és megtudod. Ha nincs Wifi, nincs internet, majd nem fűtünk, nem világítunk? Akkor az nem "okos" megoldás. Tapasztalat: 72 lakásos tömböt telerakták vezetéknélküli (Maximum 200mW!!!) "okos" eszközökkel. Miután felépült a ház, akkor derült ki, az új vevők számára, hogy a háztól 20m-re légvonalban van egy cég, akit Antenna Hungáriának hívnak. Van engedélye és bizony nem 200mW az adóteljesítménye. Mivel ezek az okos játékszerek amatőr sávban dolgoznak és természetesen ki jelenti be egyáltalán? Ezért nem kérdés, hogy jog szerint kinek adott igazat a bíróság.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2023
Ha jól tudom az egy másik kaméleon: Bővebben: Link
Ha arról a cégről szól a cikk, amely a linkelt hozzászólásban szerepel, akkor elég jól sikerült nekik, mert be tudtak rá vonni 1 milliárd forint kockázati tőkét, tőzsdére mentek és még (általam feltételezett) fizetett cikkre is futja az index címlapján főhelyen, ami, ha valóba pr-cikk, akkor nem olcsó.
Ha viszont róla szól a cikk, akkor gratulálok (nem a cikkhez) az eredményekhez!
Na tessék! Én meg már azt hittem, hogy csak én vettem észre és Columbo felügyelőt megszégyenítően össze tudtam kombinálni a nevet és a céget.
De akkor valami köze csak volt hozzá... Szóval magamnak: si tacuisses, philosophus mansisses
Sziasztok! Építek egy gitár erősítőt. Majdnem szól, de gondoltam felteszem. Az eredetit egy távol keleti srác építette, a panelt lerendeltem a linkről. Amit tud, torzító, visszhang, 3 hangszín és bekeverés. Bővebben: Link
Szép lesz, ha így folytatod.
Tudom hogy nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, de hasonlóknál amit eddig láttam, ott leginkább a hangszóró volt a közönség felé, a kezelő szervek pedig a zenész felé. Majd a nyák lap stabil rögzítésére figyelj oda, mert erős rázkódásnak lesz majd kitéve. Különös tekintettel a hűtőbordára és hálózati transzformátorra.
Nagyon jó. Nem egyszerű menet megépíteni az elektronikát, dobozt készíteni, előlapot, feliratokat házi körülmények között.
Úgy hallottam, hogy a VOX-ot szólták meg, hogy miért teszi a kezelő szerveket az erősítő hátuljára, miért nem előre, mint a Fender, Marshall. Az volt a válasz, hogy aki VOX-ot vesz, annak van egy embere erre.
Merem remélni, hogy valahogyan teszel majd valami hűtőbordát az erősítő IC-re, nehogy gond legyen belőle.
Sőt!
Vezetékek is lesznek majd benne, meg tápegység is! Vagy ezek hiánya már fel se tünt?
Látszik, hogy építés alatt áll, így a többi dolgot nem néztem, csak feltűnt, hogy csupaszon van a soklábú erősítő IC, amihez egy megfelelő hűtőborda dukálna és remélem, hogy lesz is majd rajta.
Persze nem akartam belekötni semmibe se. A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
Sziasztok,
Bő két év alatt csak elkészült. Az aminek látszik: régi ampermérő dobozába beleaplikált nixie csöves óra. Az elején a nyomógombos enkóderrel lehet mindent állítani. Normál üzemmódban ha balra "pörrentem" akkor a beállított alarm időt- ha jobbra pörrentem akkor a hónapot-napot mutatja három másodpercig majd visszaáll idő mutatásra. Még kap egy zümmert a gyomrába és természetesen rendes kábeleket. A néhai műszer mérő kapcsai a DC 12V tápfesz bemenet. A program semmi manapság nélkülözhetetlen extrát nem tud, mert így kértem mate_x fórumtárstól a programot, amit ezúton is köszönök neki. A csövek a kicsi méretük ellenére a kedvenceim: ZM1000 A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
Visszakerestem a hitelesség kedvéért és tényleg bő két éve készült a Volt mérő-s párja
Bővebben: Link
Elkészült a mOhm mérő, nem lett tökéletes, nekem megfelel.
Köszönet az ihletért Régi motoros és morgo fórumtársunknak (és sokan mások).
Klasszikus DC, LM317, 10/100 mA verzió.
Ügyes.
Ilyen sűrűn van rá szükséged, hogy emiatt építettél egy célműszert?
Tulajdonképpen neked nagyon igazad van, és jó is hogy feltetted ezt a kérdést a tisztánlátás miatt.
Igazán ugyanezt a kérdést másoknak is fel kellene ám tenni maguknak... Konkrétan ha magamnak szegezem a kérdést, hogy te Gafly, mibe került ez neked, és mire fogod használni? Racionális énem előveszi a bal kezét: - Vettem csak ezért műszerdobozt, alapműszert, szerelt hálózati zsinórt, hálózati trafót (már itt öt számjegynél tartunk), hogy csak a minimális anyagiakat vegyük. - Meg minimum két hetet "az én időmből". Jobb kezét: - Vettem a múltkor a börzén egy "csík" 5W R27K ellenállást. Most legalább meg tudtam mérni. - És? Hát jó, azon felül hogy jól esett, szerintem soha nem fogom semmi értelmesre sem használni. Nagy valószínűséggel: - Nekiadom Gery78 fórumtársunknak, jó lesz a suliban szemléltető eszköznek a tanműhelybe. - Békéscsabán tombolatárgy.
Ez egy hobbi fórum. Itt szerintem sokan azért építenek bármit is, mert kedvük van hozzá, mert érdekes megcsinálni. Hogy hasznos-e adott pillanatban a végtermék, hogy létezik-e jobb, olcsóbb, az másodlagos, de hogy hasznos és értékes a bele fektetett jól eltöltött idő az nem kétséges.
Egy kis kókányolás: adott egy automatát vezérlő panel amiből van jó pár és hát finoman fogalmazva sem úgy működik mint ahogy kellene. Support nincs, panelen 3 db! EFM8BB31F64I-QFP32 8051 alapú MCU van. Ezekkel kezelnek egy marék lassú perifériát (két mérleg bemenet, némi 24V-os IO, pár H híd). Dedikálva van egy MCU a bemenetekre, egy a kimenetekre, egy meg a PC-vel történő RS-232 kommunikációra. Elképzelésem sincs miért csináltak ilyen architektúrát....
Első ötlet a problémák orvosolására a reveng volt. A kapcsolás parasztröngennel vissza lett rajzolva, a firmware-ket sikerült a gyári bootloaderen át kidumpolni (a bootloader képes adott címről megmondani, hogy jó-e a checksum, így bájtonként max 255 próbálkozásból megvan a tartalom. Valami elképesztő módon programozhattak mert mind3 MCU kb. tele van kóddal disassembleres fixálást kb. lehetetlenné téve. Maradt tehát az új firmware. Mivel a 8051 illetve a Silabsos toolchain némi barátkozás után sem lett a kedvencem egy régi cselhez folyamodtam: mikro-modul. A 3 procit lefújtam hőléggel, csináltam 3 pici nyákot amire B2B csatikat tettem. Ezekre kerül egy másik nyák amin egy nagyobb STM32 foglal helyet (a belső oldalon van csak olyan fotóm nincs). A procik pozícióinak visszamérése kritikus volt, először síkágyas scannerrel próbálkoztam de az a fókusztáv miatt torzít. A megoldás lézervágott plexi keret vagdalása lett amit kb. 8 próba után úgy ítéltünk, hogy rendesen körécuppan mind a 3 procinak. Ezzel így elsőre jó lett a pozícionálása a csatiknak.
Ha tovább szeretnéd gondolni: egy érdekes megoldás
|
Bejelentkezés
Hirdetés |