Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm. Még egy kérdésem lenne ha megengeded. Amenyiben sikerül a bootloader, a programon amit fel szeretnék tölteni kell valami változtatás? Config sebesség meghívás vagy valami? Most bootloader nélkül tökélésesen fut.
Kell változtatni:
- Egyes típusokon a bootloader nem tudja a konfigurációs regisztereket módosítani. A boot loader -ben kell beállítani a cél rendszerhez való konfigurációt. - A bootloadernek kell egy kis hely. Alapbetően a programtár elején van. Az eső néhány raw törlési területet ki kell hagyni. (Akkorát, amiben elfér maga a boot loader). - A bootloared -ben meg kell adni a reset, a két megszakítás áthelyezett címét. A cél programban is kell változtatni: - A kezdőcímét el kell tolni a bootloader "fölé". - A megszakítási rutinok belépési pontját az áthelezett címekre kell tenni. - Ki kell alakítani egy lehetőséget, amivel visszadadható a vezérlés a bootloadernek a frissítés fogadásához.
Sziasztok! Szeretném kérdezni, létezik olyan, hogy úgy durran el egy PIC16F88, hogy az írás olvasás lehetséges, de az LCD kijelzőt nem vezérli? Az áramkör üzemelt már, tehát nem élesztésről van szó. Kijelző csere is volt, de semmi. A környezetében minden rendben.
Nekem már sikerült egyetlen láb kimenetét hazavágni PIC-en. De azt nagyon kell akarni, egy bevált kapcsolás két alkatrésze közt nem szokott megtörténni, (hanen inkább fejlesztéskori malőrrel).
Köszi! Nincs mese vennem kell egy újat.
Nekem is sikerült, pedig nem is nagyon akartam
Egy teszt mindent eldönt:
Írj egy programot, ami egy kis ideig vár majd kimenetnek felprogramozza az összes lábat és a továbbiakban váltogatja rajtuk a szintet. Mérd végig a lábakat. Egy egyszerű voltmérőt is lehet használni. Ha az idő felében magas a szint a másik felében alacsony, akkor közel a tápfeszültség felét kellene mérned a kimeneteken. A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
Köszi! Sajnos a program íráshoz nem értek, csak az égetést tudom kivitelezni. Rendeltem egy újat, mert természetesen mindenféle PIC hánykolódik itthon de 16f88 éppen nem. Köszönöm a segítséget!
PIC-es PWM kimenettel kéne +12V-ot kapcsolgatnom, tehát a pozitív ágat kéne szaggatnom ... max 1A terhelhetőség. Hirtelen elakadtam... Volna valakinek kapcsolása hozzá?
Itt a cikkek között van a "nulláról a robotokig" című írás. Ha jól emlékszem a 2. részében van ez tárgyalva.
Ha mindenképpen a pozitív oldalt kell kapcsolni, akkor úgynevezett "high side switch" kell. Ez ma már integrált áramkörként is létezik egy darab alkartészként, pl ezt találtam most elsőre: MIC2514YM5-TR
A motor vezérlő H-hidakban, vagy fél H-hidakban is van ilyen, ha azt könnyebb beszerezni, akkor azt is lehet erre használni, csak akkor az alacsony oldali tranzisztor használatlanul marad. Építhető is ilyen áramkör, vannak példa áramkörök "high side switch p-channel MOSFET" kersőszóra, de ez több alkatrész, mint az integrált változatok.
Sziasztok!
Tudok ajánlani olvasmányt vagy oldalakat,animációt ami magyarázza a mikrokontrollerek működését? A hobbielektronikást olvastam. ...és még mindig nem értem.Animáció jó lenne.Az számítógép működésének alapja érdekelne! Köszönöm a megértő hozzászólásokat! A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
Valami ilyesmi ? (tranzisztorok helyettesíthetők megfelelő FET-tel is).
Szervusztok!
Évek óta hibátlanul fut a DS18B20 assembler programja a PIC16F sorozat több típusán. Most egy 12F683-ra tenném fel, de a fordító nem fogadja el a gyári macro ajánlásban a MOVLW (TIME/5) - 1 parancsot (amit a 16F-nél gond nélkül értelmezett). A kifejezés helyett csupasz TIME-ot írva (korrigált értékekkel) ugyanúgy elakad. A 12F fordítója talán kevésbé kidolgozott, vagy egyéb oka lenne?
Szerintem ez egy jó kiindulási alap.
Egy amatőr kérdés: Nem lehet a fogyasztót a PIC-re kötött tranzisztor emmitere és a GND közé bekötni? Így a tranzisztor a táp pozitív ágát kapcsolná. Rosszul gondolom?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
Nem ... 1 port vagy 2 van csak "ezzel ellentétes módon" .... Open kollektorosként kialakítva.
Ott a +táp és a collektor közé lehet kötni a fogyasztót (legalábbis a régi 8 bites 16-s sorozatban.) A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
A mikrokontrollerek működése az, hogy sorba megy az utasításokon (kivéve ha ugrania kell) és azt végrehajtja.
Tehát kezdésnek fogsz egy egyszerű PIC-et (virtuálisan) és csinálsz egy projektet az MP Lab-ban. Beírsz egy utasítást (pl. PORT láb változtatás) és lépésenkénti futtatás során megnézed a szimulátorban, hogy mi történik. És így haladsz a bonyolultabbak felé. Mikor már valamelyest eligazodsz, egy próba panelon ki is próbálod.
Sajnos nem, mert a picek java része 5 V-ról működik és nem tudná kinyitni a 12 voltra kötött tranzisztort.
Azzal sem működne. A tranzisztor (FET) bázisát az emitteréhez képest (kapuját [Gate] a forrásához [Source] képest) kell bizonyos szinten tartani, hogy nyitva/zárva maradjon. A kontroller a GND-hez képest ad ki pl. 5 V-ot. Ez a 12 V-hoz képest 7 V-ot fog jelenteni, a tranzisztor nem fog lezárni, hiába H szintű a kimenete. Kelleni fog még egy tranzisztor a rendszerbe vagy valamilyen FET meghajtó.
Az n fet akkor nyit ki teljesen ha a source lábánál a gate a katalógusában meghatározott értékkel magasabban van.
Tehát, tételezzük fel hogy a fet nyitva van a drain 12 volton van, mivel a source is 12 volton van (a fet nyitott ellenállását elhanyagoljuk) hogy ez teljesüljön a gate feszültségének magasabban kellene lennie mint a source feszültségének és ez így nem lehetséges.
Telórol nem latom at 100% az igényeket, meg hogy ki kerdi, de nem volna praktikusabb egy 7905 stabbal pozitívról "lelógatni" a PIC-es áramkört, és le van tudva a pozitív oldali FET vezerlest?
szerk:Lampológusnak ha jól látom. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
Hááá.. ? hogy ? smi ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
A kontroller GND pontját eltolni +7 V-ra, így a kimenete +7 és +12 V között változna.
Nem is gondoltam bele, mert: "A kontroller GND pontját eltolni +7 V-ra" , ez plusz elemeket kíván, tehát miért is nem jó a fentebb linkelt egyszerű és általánosan használt megoldás ?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |