Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hardveresen / szoftveresen nyílt forrású, egyszerű "gombos" mobiltelefon?
Témaindító: InterRacionality, idő: Jún 29, 2024
Témakörök:
Sziasztok!
A fő kérdésem, hogy létezik-e ma már ilyen bevált project? Munkahelyi használatra jönne nagyon jól egy minél hosszabb üzemidőre kihegyezett készülék, ami az alábbiakat tudja:
Létezik olyan nyílt hardverű, nyílt szoftverű telefon, amiből ehhez ki tudnék indulni? Vagy mindenképpen az lenne az értelmes módszer, hogy egy "üres" {mikrovezérlő ⊕ GSM-modul ⊕ RTC modul ⊕ E-Ink kijelző} kombóból saját magam lefejlesztem ((vagy ha eleget spóroltam [...] akkor lefejlesztetem...)) Kinek mik lennének a meglátásai ezzel kapcsolatosan? Előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2024
Szia.
Nyílt hardverű, nyílt szoftverű egyszerű "gombos" mobiltelefon nem létezik, vagy legalább is nem olvastam róla, hogy lenne ilyen ... De amit te most felsoroltál feltételeknek, azt mindegyik ilyen telefon tudja, csupán válaszd ki a legnagyobb akkumulátor kapacitással rendelkezőt és örül. https://duckduckgo.com/?q=vintage+cell+phone&t=newext&atb=v...images
Szia,
Neten rengeteg ilyen project van, Bővebben: Link. Amúgy kb. úgy ahogy írod. Mikrovezérlő, GSM, kijelző. Meg persze a körítés: akku + manager áramkör, antenna, stb. A nagyobb kihívás szerintem itt inkább az, hogy lesz stabil az eszköz, vagyis hogy lesz stabilan fent a hálózaton. És ez már szoftveres kérdés, meg az adott GSM modul atomi szintű ismerete.
Egy elég ígéretes és komplett megoldás: Paxo phone
Üdv újra!
Ahogy a közember számára elérhető - legalábbis általam megtalált - GSM modulok adatlapjai alapján számolgattam, sehogysem lennék képes "alulról" megugrani egy alapul vett ('23. évi gyártású) Nokia 150 üzemidejét (720 óra 1450mAh akkukapacitással); ==> úgyhogy a fejlesztésről eléggé határozottan letettem. Viszont a következő kérdések merültek fel bennem: a.) Nokia 150 típus 1450mAh kapacitással tud 30 napnyi készenléti üzemidőt adni: https://i.ibb.co/VvXJ3Cj/Nokia-150.png b.) Nokia 800 típus pedig 2100mAh kapacitással 43 napot: https://i.ibb.co/8gM4hcH/Nokia-800.png Ahogy számolok, annak ellenére, hogy a második típus több funkcióval rendelkezik - és így én gondolnám, hogy több blokkot(/áramkört) kell nyugalmi v. alvó üzemben tartson -, csak kicsivel, de jobb fogyasztású. Ugye? A technikai(bb) kérdésem pedig : Ez utóbbi típusnak sajnos nem cserélhető az akkumulátora. Ilyen esetekben elektronikailag is akadályozva van, hogy másik DC fesz.forrásról - pl. ipari 18650 akkumulátorokról - tudjam működtetni a készüléket? Vagy ez egy átlagos elektronikai készségekkel rendelkező számára megugorható probléma?
30 és 43 nap üzemidővel mi a fenének bütykölgetni? Ha ennyi idő alatt nem férsz hozzá egy akármilyen áramforráshoz, amiről fel tudod tölteni, akkor már rég megette a fene.
Nem elég, nagyon sokmindennel tisztában kellene lenned, hogy nekikezdj egy mobiltelefon fejlesztésnek. (szabványok, eljárások)
Csak a fogyasztásnál maradva. Az alvó állapotból is néha néha fel kell ébredni, és akkor a fogyasztás elég nagy, a maximum, mert honnét tudná szerencsétlen mobil, hogy milyen messze van a bázisállomástól. A mobiltelefonok üzem közben változtatni tudják a kimenő teljesítményüket sok lépcsőben, hogy minden esetben csak a legszükségesebb adó teljesítményt használják szabvány szerint, de nem utolsó sorban az áramfelvétel miatt is. A GSM modulok is induláskor a max megengedett 2 W adóteljesítményt használják ezért kell a névleges áramfelvételnél nagyobb áramot tudó tápot használni. Mikor megvan a kapcsolat, a hálózat utasítja a terminált a megfelelő teljesítmény használatára, ami visszaveszi az adóteljesítményét az utasított értékre. Ráadásul a hálózaton általában időközönként ellenőrzéseket lefuttatnak, ami szintén arra készteti a terminálokat, hogy újra keressék a hálózatot. Idézet: „A technikai(bb) kérdésem pedig :” Talán megugorható, abban az estben biztosan, ha a mobiltelefon működik akkumlátor nélkül is, pusztán töltőre kapcsolva. Ilyen pl. a régi Nokia 2110, vagy pl. az Ericsson (GH198) készülékek többsége, valamint a Siemens C35 telefonok. A megoldás előállítani a DC forrásból a megfelelő töltőfeszültséget. Azoknál a mobiltelefonoknál, amik a belső töltőáramkörük miatt csak az akkuk használata mellet képesek működni, hagyod benne az akkut, és működik, ameddig működik. (nekem volt egy olcsó mobilom, amit akku nélkül csatlakoztattam a saját töltőjére, és egyből ki is nyiffant)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |