Fórum témák
» Több friss téma |
Ugyanezt (MRB3206) kijelzőt próbálom ESP32-höz illeszteni, de csak a MRB3205-ről található információ. Adatlapja még az LCD Wiki-n sincs fent. Egyébként a Hestorból vettem. Innen Találtam hozzá arduino forrást, de még a láb bekötés bizonytalanságával küzdök. RS vagy REST ?
Példa itt. Igaz collban kisebb méretű. Fordításkor vissza kell állni a 2-es Espressif modul csomagra ! Egyébként jön a fordítási hiba. Lásd.kép A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2025
Ezt ismerem. Miért linkelted be? Az információ az ESP32S alkalmazására irányul és kizárólag MRB3206 LCD használatával. Az interneten nincs részletes adatlapja. pl. Az MRB3205 ránézésre azonos. Figyelmesebb vizsgálat után viszont látható hogy jelentős az eltérés az MRB3206-hoz képest. pl.A 8 bites támogatás ? Vajon a MRB3205 re írt szoftverrel üzemelni fog? Ezen kísérletezek.
Megtaláltam a TFT_320QVT kapcsolási rajzát , ami valószínűleg egy plusz memória IC kivételével azonos a TFT_320QDT kapcsolási rajzával. 8 bites hardveres átalakításnak így nem nagyon látom lehetőségét, de nyomozok tovább.
A kínai leírásból az alábbiakat fordítottam ki: A képernyő tápellátása 2,8-3,3 V; ne használjon 5 V-ot. (A PCB-vel ellátott modul örökölte a 3V-os szabályozó IC-t, 5V-os bemenetre képes). Háttérvilágítás tápellátása (LED_A pin): Háttérvilágítás tápellátása legfeljebb 3,2V-ig (a modul 3,9 ohmos áramkorlátozó ellenállással rendelkezik sorban. (A modul 3,9 ohmos áramkorlátozó ellenállással van sorba kötve, a LED_A pin 3,3V-ra csatlakoztatható, ha 5V-ra csatlakozik, akkor az áramkorlátozó ellenállást 25 ohmra kell módosítani. Módosítsa az áramkorlátozó ellenállást 25 ohmra, különben a háttérvilágítás megég). ● Adatport szint: elméletileg nem engedheti meg, hogy az adatport szintje meghaladja a 3,3V-ot, ha kell. Nem értem hogy tápellátásnak miért nem lehet 5V-t használni, amikor a J1 jumperrel az 5V/3,3V szabályzót tudom áthidalni? A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2025
Tud valaki nekem abban segíteni, hogy az LCD-n megjelenő kép miért sávos csíkozású vízszintes irányba? Sajnos a mobil telefon nem adja vissza rendesen. A csíkok egyike a narancssárga körben látható, amelynek egyébkén pirosnak kellene lennie.
Eszközök: PIC32MX320F064H (40MHz de 20MHz-en is ez van) LCD D32-TFT+TP (10035532 Hestore) vagy más néven TFT_320QDT ILI9341 MikroBasic, VisualTFT A hozzászólás módosítva: Sze, 19:49
A beállításoknál szerintem a szín formátuma nem megfelelő. Más szavakkal máshogy értelmezi a biteket, máshogy vannak a színek tömörítve a 16 biten belül.
Lehet. Köszi! Sajnos ennek a fajta LCD-nek a használatára csak Arduino-s példákat találtam eddig. Majd ha rájövök a problémára akkor leírom hogy mi volt a probléma.
Nincs kedved megosztani a kódot, amit használtál hozzá? Illetve a mit kellene látni is érdekelne, mert nem tudom mit értesz "sávos csíkozás" alatt...
A kód az meglehetősen komplikált és sok fájlból áll. A mikroBasic fejlesztő környezeten kívül nem is használható.
Az a zöld sávot értem, de nem csak ez az egy van hanem a teljes képernyőt végig borítja, csak a képen éppenhogy csak látszódik. Csatolom a PIC32 modul és az illesztő alaplap sémáját, hátha valaki használni akarja. A hozzászólás módosítva: Csü, 10:28
Szerintem a "hozzáadott" zöld, ami egy sávban különösen erős, de amúgy a pirosból is következetesen narancssárgát csinál, csak piros jelenlétében van és észlelhető, mert a kék, az kék a fotó alapján, vagyis azon egyáltalán nem látni hibát.
Tehát szoftveres/hardveres módon vagy valahogyan az LCD hibájából a kettő közt van egy összefüggés, egyszerű szóval: áthallás, mert amikor piros szín jelenik meg, akkor valamennyire a zöld is. Valamint még az a jelenség is fontos lehet, de talán csak másodjára, hogy középen, egy csíkban még annál is erősebb a jelenség. Ez kifejezetten analóg problémának tűnik, nem szoftveresnek, de bármi és akármi is lehet. Még az is, hogy ha tapogatod a kapcsolást és a vezetékeket, az a sáv csúszkálni fog fel-le. Szóval ez az egész csak tipp, még azt sem néztem meg, hogyan van hajtva az az LCD - először azt hittem, egy notebook kijelzője... Azért eleve jobb beállítóábra kellene, nem kék, ha már egyszer a zölddel van gondod. Mindenesetre szerintem a fentieket kellene vizsgálni. A hozzászólás módosítva: Csü, 10:48
Van egy olyan érzésem hogy alapvetően szoftveres a hiba. Ránéztem logikai analizátorral a 16db. adat bitre. Nem egyszerre indul minden bit időnként. A zöld csíkozásban is látszik, mert ez is változó kinézetű.
A beírás WR láb felfutó élénél történik meg, teljesen mindegy, hogy az adatlábakra milyen időzítéssel kerülnek rá az adatok (nyilván a minimális időzítést azért figyelembe véve). Célszerű amúgy egy színátmenetes tesztábrát készíteni, úgy jobban kijönnek a színhibák, és jobban látszik mi az ami nem stimmel. Pl:
A LEDA vezérlés nálad programból történik vagy csak ráadod a tápfeszültséget? Milyen mikrovezérlőt használsz?
A hozzászólás módosítva: Csü, 15:48
A képen levő cuccban egy kimeneti láb vezérel egy PNP tranzisztort, arra van kötve a háttérvilágítás. Stm32-vel van működtetve. Ebben SPI ILI9341 kijelző van, de az LCD driver tud működtetni párhuzamos 8 és 16 bites kijelzőt is.
Én sajnos ezt a kijelzőt benéztem. 16 bites párhuzamos portos.
Ránéztem oszcilloszkóppal néhány jelre. Felülről a harmadik RS. Legalsó WR. Kurzor 1,78us.
Jó az a párhuzamos kijelző is, csak nyilván több láb kell a működtetéséhez. Nekem is van egy ilyen kijelzőm, FSC/FSMC perifériát is tartalmazó stm32-vel nagyon gyors rajzolási sebesség érhető el rajta (ekkor hardverból kezeli a vezérlőjeleket, a kijelzőre egyszerű memória írással lehet rajzolni).
Ha a szkópjel 2usec/osztásos akkor ezt a kijelzőnek röhögve tudnia kellene (a sokszorosát is). Ha mindig ugyanúgy hibázik akkor nagy eséllyel a programodban van a hiba, ha változik a kapott képhiba akkor a hardvernek is érdemes a körmére nézni.
Még mindig nem jöttem rá, hogy mi lehet a probléma. Készítettem egy új képet. Ezen jobban látszik a hiba. Egyenletes csíkozás, ami átüt az egyes objektumokon. Ezt a hibát már láttam valahol a neten, de esélytelen hogy megtaláljam azt a fórumot.
Hello! Nem tudom, hány soros ez a kijelző (megszámolni sem tudom a csíkokat), de olyan mint ha minden második sor nem lenne vezérelve. Nem lehet ez valami címzési hiba? Vagy a memóriában máshogy vannak eltárolva a páros/páratlan sorok?
Mert a meghajtók sokszor univerzálisak, több felbontásra és néha értelmetlennek tűnnek a címzések. De nem azok, csak a kisebb felbontásnál, máshova esnek a sorok. De ez csak egy fikció ami eszembe jutott, anélkül hogy ismerném a dolgot..
Ezt a példányt arduinoval is kipróbáltad, amihez a példaprogramok vannak? Én elképzelhetőnek tartom akár a hardverhibát is.
Csak Arduino UNO-m van. Esetleg Rasberry PICO használatán gondolkodok. Az van itthon csak egyáltalán nem ismerem a használatát.
Egyelőre csak ismerkedek ezzel az LCD-vel és komolyabban nem ismerem a vezérlését. A VisualTFT szoftver generálja a kódot. Én csak annyira nyúltam bele a forrásba hogy töröltem a Touch panel utasításai. Továbbá az inicializáló részbe tettem késleltetéseket. A háttér világítás ráadása az közvetlenül a tápfeszültség ráadásával történik. Esetleg ez okozhatja a problémát?
A VisualTFT-ben az objektumokhoz tartozik egy áttetszőség állítás. Ezt azonban letiltottam. Az azonban érdekes, hogy alapvetően az elsődleges háttérből jön a probléma. A színétől függetlenül sötét-világos csíkok váltakoznak.
Belenéztem a programodba, de a "TFT_Init_ILI9341_16bit" függvényt magát nem találtam meg benne, csak a meghívását (vagy csak én nem találtam meg?). Hogy néz ki a kijelző inicializálása?
Becsatolom az ASM forrást. Én sajnos semennyire nem foglalkoztam még PIC32 asm proramozással. Nézegettem, de nekem egyelőre semmit nem mond.
Azért csak találtam valamit.
A hozzászólás módosítva: Pé, 10:28
A fv. leírása asm-ben:
PIC32-t én meg semmilyen nyelven nem programoztam. Nálam így néz ki az inicializálás: ebben a 328. sortól kezdődően. Látszik, hogy elég sok parancsot küld elég sok paraméterrel. Minden parancsot és a paramétereit is 8 bites adatként kell küldeni a kijelzőnek, 16 bitesen kizárólag a pixel adatokat kell kiküldeni (részletesen ezt az ILI9341 pdf adatlapján lehet megnézni).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |