Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Ez jó hír akkor ezek szerint elég pontos ahhoz, hogy az általam is elgondolt for ciklus+ wait utasítással meg lehessen oldani. (nagyon hozzászoktam már a windowshoz ahol minden idővel kapcsolatos dolog csak "talán annyit" ).
A T13 még olcsóbb is, mondjuk a lényeg nekem a tokozás, a 8 láb több, mint elég rá és így legalább kis helyen is elfér. A hangmagasság-függő visszajelzés alatt mit értettél?
Ha a 22kHz-t megkozelited (az elejen ugyis a "behangolasnal" le kell menni hallhato taromanyba, vagy PC hangkartyaval es a WTUNE nevu programmal belovod), akkor jelezd, hogy az alsobb reszen vagy.
Macska, kutya es a gyermek ideges/zaklatott lesz hosszutavon....
Ja értem, valószínűleg PC hangkártyával lesz a hangolás letöltöttem jó kis program ez a WTUNE jó lesz zenélésre is.
Te, ha ez mukodik aruldd mar el hogyan kell a szunyogok tudtara adni, hogy a freki szamukra zavaro Mert en vettem egy ilyen keszuleket es meg egy bogar / legy / szunyog sem akart ettol a szobabol surgose tavozni vagy megmurdalodni, es ha tudnam mit kell csinalni hozza eskuszom lecserelnem az elektronikat benne - a fali csatlakozoja, meg a tapja es persze az ultrahangu hangszoro maradhat, a tobbi meg kuka
Legfeljebb kisse mas modulacio (22-30 kHz), és az jó galambokra. Nálam legalábbis bevált....
Ez bíztató.
Én egerekkel akarom kipróbálni, már fel is van állítva a csapda fogok párat és letesztelem mit csinálnak . Mindenesetre bízom benne, hogy be fog válni. Az eredeti plafon és az alatta 1-10cm-re lévő gipszkarton közé költözött be egy egér család és hát éjszaka a fiatalok disco-t rendeznek amihez a gipszkarton álmennyezet szolgáltatja a táncteret.
Atmega8 felprogramozása tökéletesen megy vissza olvasás is. De a fuse biteket nem tudom állítani. Mindig 0xC0 ráadásul ha jól tudom nem is factory default ez az érték. Ponyprog2000t használok.
Köszi!
Használható (legalábbis WinAVR alatt működik nekem...)
Korabban meg UHU 1.2 alatt 4.1.1 -verzioval probaltam es nem mukodott.
Most Ubuntu / avr-gcc-4.2.1 alatt mukodik. De jo :smoke:
Nincs meg valakinek esetleg a linkelt dokumentumhoz tartozó C-program ? Nem értem teljesen a leírásban vázolt dcf77 algoritmust
Hogy lehet kiolvasni egy AVR kontrollert minden területét? (flash, config, eeprom, fuse) és lementeni egyben AVR Studio alatt? Úgy, ahogy a PIC-el egy hex fájlban van minden.
Készíts ELF fájlt. Arra való.
Sziasztok!
Sajnos még igen kezdő vagyok avr programozás terén ezért fordulok hozzátok. Nekem egy olyan avr progira lenne szükségem ami a kimenetre kötött pieson 16kHz és 35kHz közötti véletlenszerű frekvenciájú hangot ad ki véletlenszerű időtartamig 1 perc és 3 perc között. Elemről szeretném táplálni, szerintetek hány voltos elemmel bírná a legtovább, és kb meddig? Előre is köszi a válaszokat. Tamás
Erre már egyszer válaszoltam privátban is, mert ott írtál, amiért harapok. Ott leírtam hogy kell.
A random-ra kivancsi lennek en is.
Esetleg ha raersz ket sor erejeig :smoke:
Ez a 0-RAND_MAX között randomol pseudo-random számokat. AVR-libc esetén a RAND_MAX így került a headerben definiálásra.
Használni kell a GCC stdio.h-ját, és esetlegesen a math.h-t. Egyszer, volt egy applikációm, ahol nagyon kevés idő alatt, látszólag random számokat kellett előállítani, és az sem volt probléma, ha ismétlődik mindig indításnál. Erre a legjobb és legegyszerűbb módszer egy pgmspace-re alapozott random. Lényegében ekkor semmit nem csináltam, mint szekvenciálisan olvastam ki a saját program memóriáját. Ez köztudottan elég jó "random" számokat ad 0-0xFF-ig.
Koszi !
Erre nem is gondoltam, azt hittem valami sajat trukkos, bonyolult megoldas lehetseges. Szerk: Tenyleg jo otlet :smoke:
A privátban nem teljesen a kérdésre válaszoltál, és ott írtad, hogy itt ebben a topicban kérdezősködjek és olvasgassak. Én ezt megtettem.
Köszi Tamás
Az ATTiny45-ösnél amint látom van Analóg bemenet amire mondjuk fényellenállást tudok kötni.
Jól értelmeztem, hogy két ilyen van rajta? (Két fényellenállás különbségére van szükségem a programban azért lényeges).
Én 4 ADC bemenetet látok, a doksi is annyiról ír.
ADCre tudod kotni, ugy hogy csinalsz egy ellenallas fesz. osztot, also tagja lesz a fenyellenallasod, a masik erteket ugy valasztod meg hogy a max fesz. ne legyen nagyobb mint az ADCn megengedett normal bemeneti fesz. A fenyellenallas max ertekevel szamolod a max feszultseget.
van valakinek tapasztalata az usb-s doper programozóval linux alatt? mert tervezem hogy veszek egyet (nem akarok már szenvedni mindenféle házilag összedobott programozóval) és igazándiból linuxon lenne használva
Hello!
Igen van, igaz nem sok . Működik, én a Kontrollerlab és AVRDude párossal használtam, bár nem a Topi félét, de az is ugyan az.
Sziasztok,
AVRstudiot probalgatom, es abban is a szimulaciot tesztelgetem. Nekem nagyon lassunak tunik ez a szimulalgatas, MaSTeRFoXX cikkeben szereplo kis pelda program eseteben skerult a 2.2 mp varakozast 1.5 perc alatt leszimulalnia. Mit csinalok rosszul? Vagy milyen szimulatorral lehet normalisan dolgozni? Linux alatti fejleszto rendszer beli otletek is johetnek, mivel a host operacios rendszer linux, a win csak virtualis bortonben van - meg 100 evig szerk: most neztem a VMLAB-ot, abban mar ugy 10 mp alatt leszimulalja - meg mindig eszmeletlen lassu osszehasonlitva a PIC-es fejlesztoi kornyezettel, az MPLAB-al. Koszi elore is minden segitseget.
Szimulációban az időzítésekre én nem adnék egyáltalán. A szimuláció olyan mint a guminő.
Termeszetesen nem valos idoben szeretnem, ha leszimulalna a firmware-em Csupan, hogy egy-egy problemat kideritsek - pl neha nem is lehet maskepp leszimulalni egy jelenseget, csak ha van egy pontos digitalis rogzitese a bemenetnek aminel a hiba jelentkezik - ugye valos eletben egy 1us-os tusket (de meg par miliseceset is) sem lehet mar lepesenkenti vegrehajtassal lekovetni, hogy amiatt merre koszal el a firmware vagy mit szamol ki rosszul. A lggolasos technika pedig ugyszinten csodot mondhat, hiszen azokhoz meg plusz CPU ido es plusz memoria kellene. Nem beszelve a regresszios tesztekrol Tehat ha tudjuk mire kell tesztelni a firmware-t, akkor a teszteles automatizalhato szimulacioval, ami minden apro firmware modositas alkalmaval elvegezheto, tehat meg idejekoran kiderul ha valamit nagyon elfarag az ember
Írtam már egy két nagyon eldurvult firmware-t, ahol még a 128K-is éppen hogy elég lett. (Persze nem rosszul megírt kód miatt ekkora a firmware)
De ilyenkor, én mindig selftest-et írok. Már az első 10 sorában a programnak, már a kezdeteknél is van stimulus függvények. Komolyabb firmwareket csak selftest és stimulus fgv-ekkel lehet rendesen tesztelni. Mert ugye még a JTAG-es debug vagy egyéb más is felejtős. |
Bejelentkezés
Hirdetés |