Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   112 / 221
(#) atka8918 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Köszönöm a gyors válaszod
És a 2000-es változata az erősítőnek csak abban különbözik, hogy potik vannak a nullpont és a nyugalmi állítására? Vagy van valami más is?
Én ezt a bordát terveztem hozzá remélem elegendő lessz. (35cm hosszú,10cm széles, 3,5cm magas)
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012

borda.jpg
    
(#) reloop válasza atka8918 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
A két rajzot tedd egymás mellé! Lényegi különbség nincsen.
A borda elég lesz, sajnos csak akkor hűt rendesen ha a lamellák függőleges helyzetben állnak. Szokatlan dobozformát eredményez.
(#) atka8918 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Igen, hát a dobozforma nem lesz mindennapi az biztos. Vagy esetleg bordákkal felfelé lesz,de az se az igazi.
Köszönöm a válaszokat
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Dec 31, 2012 / 1
 
Á nem kell ide ez a félelmetes trafó nincs rá szükség egyáltalán , aki engem ismer az tudja én általában mindent túlméretezek és ennek eredménye képp itt az én JLH erősítőm amiben egy 150W-os kis toroid foglal helyet és elmondanám hogy a nyári melegben sem nincs vele gond , magyarul nem melegedik szinte semmit !

Ja és itt egy régebbi JLH amit anno csináltam igaz ez dupla tranzisztoros és szimmetrikus tápos de ebben sem nincs csak 250W-os trafó!
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2012
(#) tomi52 válasza atka8918 hozzászólására (») Dec 31, 2012 / 1
 
Egy általam készített JLH dobozforma. A szokásosnál magasabb lábakin áll, alulról nyitott, hogy jól tudjon a levegő áramlani. A bordák: 5-5 db régebbi processzor hűtő 10 mm vastag alu lemezre rögzítve. A tranzisztorok T idommal csatlakotnak a lemez másik oldalához, minden csatlakozás hővezető zsírral kenve.
(Sajnos egyelőre a zenehallgatási körülményeim hiány miatt üzemen kívül.)
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2012

jlh1.jpg
    
(#) CIROKL válasza tomi52 hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Szép és egyedi kivitel !
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Az lenne még a kérdésem, hogy egy ekkora toroidnak ajánlott lenne egy lágyindítót csinálni vagy nem érdemes ehhez még?
(#) atka8918 válasza tomi52 hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Szép az erősítőd, jól néz ki
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Nem lét fontosságú .
(#) anubis hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Szevasztok mesterek

A hapro-Féle JLH nyákon építettem meg az erősítőt már évekkel ezelőtt. Szinte napi használatban van. De úgyesett a dolog hogy 4 ohmos hangfalak kerültek rá egy időre. Most hogy visszakerültek a 8 ohmosok kicsit keveslem a magasakat benne. Valamit kinyírhattam vagy csak a fülem csal meg?
Segítségeteket kérem.

(#) CIROKL válasza anubis hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Mit is cseréltél , komplett hangdobozt vagy csak egy adott dobozban egy mélyet ?
(#) anubis válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Másik hangfal volt rajta egy darabig egy 4 ohmos. Most megint a régi 8 ohmossal hallok kis magas hiányt.
(#) Orbán József válasza anubis hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szerintem a dobozok közti különbséget hallod.
A JBL E100-asokat meg se próbáltam a JLH-val. 4 és 6 Ohmos dobozokkal teljesen szépen szól, a hangváltójuk még nem eszi meg a JLH teljesítményét.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) anubis válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Hát lehet hogy neked van igazad. Csak a fülem csalatkozik. Mind ez mellett szeretném kicsit 'csinosítani' a hangzását a JLH-mnak. Egy hifis ismerős azt javasolta hogy kis ráfordítással kihozhatok belőle többet is. Le kellene szerinte cserélnem a Piher potit minőségi ALPS gyártmányra és a belső kábelezést meg Van Den Hul-ra. Akár a legolcsóbbra. Mi a véleményetek erről?
(#) Alkotó válasza anubis hozzászólására (») Jan 16, 2013 / 1
 
Ettől aligha lesz lényegesen jobb, csak inkább drágább. Inkább egy jobb hangdobozra költsél, mert az sokkal-sokkal nagyobb minőségjavulást okozhat.
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia lenne még egy kérdésem. Láttam a képeidet a JLH-ról és azt szeretném kérdezni, hogy a táp paneleden milyen értékű ellenállást és teljesítményűt használsz? Persze ha publikus
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 17, 2013 / 1
 
3X 4,7 ohm párhuzamosan és 10 W -os / ez volt itthon / A hálózati trafó ennek tükrében készült , tehát a nyugalmi áram figyelembevételével és az R tagon eső feszültséggel növelt szekunderek .
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A galériádban 2x24V-os trafó van ezt használod most is hozzá? Mert nekem is 2x24V-os a szekunderem.
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Igen 2X24 Volt a trafó ha minden igaz , egy - két volt +- de ha pontos érték kell megmérem , már 100% -ban nem emlékszem a pontos értékre.
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nem kell megmérni bízom benned a munkáid alapján
És az ellenállás teljesítménye muszáj a 30w? vagy kisebb is elegendő lenne?
Mekkora a nyugalmi áram amivel te használod?
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Á dehogy kell akkora csak mint mondtam is ez volt itthon és ennyi , pontos beállitásokra tényleg nem emlékszem , ezek szerint belenézek és megfogom mondani a véglegesítés utáni eredményeket.
(#) atka8918 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm a segítségedet, már alig várom, hogy hallhassam a hangját
(#) Orbán József válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia! Műsor, ízlés, hangdoboz függő, de ki fogja szelektálni a hanganyagodat. Itt a jobb minőségű analóg/digitális felvételekre gondolok.
Nálam ez történt. Egy komolyzenész hifista mérnök ismerősöm, akihez elvittem hallgatózásra, azt merte mondani - high-end...
Vagy csak hízelegni akart... ?
Szerintem is érdemes tartani a háznál JLH-t.
(#) atka8918 válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Én idáig csak jókat hallottam a JLH-ról éppen ezért gondoltam, hogy megépítem. Biztosan másabb hangja lesz, mint a mostani Texas vagy Vf3 erősítőnek. Ezeket az erősítőket is próbáltam több hangfallal is és mindegyikkel más más részlet jön elő a zenéből.
(#) anubis válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
A JLH-val nem fogsz mellé ha mondhatom, mert a hangja valami etalon-féle. Lehet hozzá tartani. A vf3-mal összevetve csak annyi a véleményem hogy az talán csilingelősebb kicsit.
Van otthon egy PCL 86 csövesem is de hadrendbe állítva a JLH szól. igényes Rockon és alternatív jazz-en hallgatom főleg. Van a JLH-ban valami plusz energia ami máshol nincs.
Építsd meg jó masszívra és soha nem fogsz mást akarni.
(#) atka8918 válasza anubis hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Egyre jobban kíváncsi vagyok a hangjára. Hát igyekszem masszívra csinálni, trafóm is jóval nagyobb mint elvileg kellene (450W) Hűtőborda az amiben kételkedem, de majd kiderül mit szól hozzá az erősítő. Előrébb be van illesztve a hűtőborda mérete és képe. ha érdekel.
(#) Orbán József válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Az a borda elég lesz, még fektetett helyzetben, kéményhatás nélkül is.
Egy is elég lenne, 4 db-ra vágva, összecsavarozva a darabok egymás mellé.
Szabvány doboz kinézete lehetne.
(#) atka8918 válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Hát még kigondolás alatt van a kinézet. Arra gondoltam, hogy a tetején lenne a hűtőborda a dobozon. Úgyse raknék rá semmi mást. Megnyugodtam most egy kicsit, hogy már többen mondtátok, hogy elég lesz a borda mérete.
(#) atka8918 hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Sziasztok összeraktam a JLH-t az én általam tervezett nyákkal.Az a problémám, hogy a hangszóró nagyon de nagyon búg áramot féltápot betudom állítani tökéletesen, szól is az erősítő.
A táppanelem az megegyezik CIROKL-éval felépítésben, trafó 450W. De egyenlőre csak össze van kábelezve. Ennyire szórna a trafó? és a kábelek összeszednék?

nyák.jpg
    
(#) Kovácsgabi válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Először próbáld meg a bemenetet rövidre zárni. Így két kimenetele lehet a dolognak.

1: Ha úgy megszűnik a búgás akkor a bemenő jel meleg pont vezetéket árnyékolt kábellel húzd, a lehető legrövidebb úton, sodord össze a jelfölddel, és árnyékold a dobozt.

2: Ha semmit sem változik a búgás akkor a trafó produkálhat búgást, próbáld meg pozicionálgatni. Ha a búgás 100 hertzes akkor előfordulhat hogy elégtelen tápszűrés miatt a tápfeszültség búgófeszültségét hallod. (bár ez általában nem hangos).

Továbbá földhurok is lehet ahhoz annyira nem értek szóval olvasgass a témában. Ha a dobozod védőföldelt próbáld meg inkább kettős szigeteléssel leválasztani. Ha úgy megszűnik akkor biztos a gonosz földhurok a ludas, akkor viszont más megoldás kell érintésvédelmi szempontból.
Következő: »»   112 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem