Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RFID Miértek és hogyanok
 
Témaindító: adamhollos, idő: Jún 18, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 15
(#) bbalazs_ válasza Dempsey hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Kikapcsolt allapotban gondoltam... tehat ellenallasmeres a foldhoz kepest.
(#) Dempsey válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Végre megértettem hogy mi a helyzet. Ahogy te is mondtad az a adatlapban benne van hogy I2C és EA láb állapota szabja meg hogy milyen legyen a kommunikáció. Megnéztem és SPI módba van a modul mert a 32. lába az IC-nek Vcc-n van. Most elvágtam a hozzávezetést a panelen és délután kipróbálom hogy változott e a helyezet és UART-on megjelenik-e már valami. Annyi hogy most még csak lebeg a láb. Az I2C láb (1-es láb) viszont le van téve GND-re. Ha így lebegve nem lesz jó akkor holnap leteszem valahogy GND-re a 32-es lábat. Kösz a segítséget majd jelentkezek.
(#) bbalazs_ válasza Dempsey hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
MUSZAJ lesz foldelned. Lebegve ne szamits tartos eredmenyre. Felesleges meg egy bizonytalansagi tenyezot vinni a rendszerbe, amikor oly' konnyu a foldre vinni azt a gyenge labat
(#) Dempsey válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Oké akkor megcsinálom és délután próba
(#) Dempsey válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Sajnos még valami mindig hibádzik mert nem akar megszólalni így sem
(#) bbalazs_ válasza Dempsey hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Az adatlapja a mervado. Magatol nem fog adni, neked kell ERVENYES modon megszolitani es adatot kicsikarni belole. A Baudrate szokott a leggyakoribb hiba lenni. Amikor resetel, akkor milyen sebessegre all be? Ennyivel probalsz kommunikalni? Mi a terminalprogid? Annak jo a beallitasa?
(#) KBal76 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Van annak valami különleges oka, hogy mindenáron UART kommunikációt akarsz ettôl a modultól?
(#) Dempsey válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
A terminál programom neve Putty. Elvileg 9600 baudra van állítva és azt olvastam az adatlapba hogy ez a default értéke az IC-nek is. Mondjuk azt sem nagyon tudom hogy az MX meg a DTRQ lábbal mit kezdjek mert azok elvileg csak kimenetek. Adatlapba olvastam hogy kikapcsolható ez a két funkció, de hogy pontosan hogy azt nem nagyon értem (elvileg D7-es lábat kell LOW-ra tenni de mivel az nekem a Tx lában így nem nagyon tehetem LOW-ra ezért nem értem).
(#) Dempsey válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Azért akarom UART-al hogy gépen lássam az adatokat amit küld ha odateszem a kártyát. Aztán a mikrovezérlővel már könnyű lenne feldolgozni az adatot. Pl: ha a megfelelő kártya azonosító jön a soros vonalon akkor engedélyez egy kimenetet stb. Telefon NFC-vel kiolvastam simán az azonosítót a kártyából meg a kulcstartóból. De sajnos a modullal ez még nem sikerült, de nem adom fel próbálkozok.
(#) KBal76 válasza Dempsey hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Ez nem így működik sajnos ezzel a modullal. A modul elsőnek amikor rákérdezel (pl. adott időközönként) akkor közli hogy járt egy (vagy több!) kártya a közelében, de a programodnak kell utána a kártyát megszólítani, (a kártyák sorszáma alapján, hogy tudja melyiket olvasnád be) utána ki kell küldeni a kártyának a jelszavát (titkosított kártya adatokhoz, MIFARE kártyáknál/tageknél, amúgy ezt adtak a modulodhoz is), és csak ezután olvasod be az adatot a kártyáról. Kiolvasás után pedig újraindítod (inicializálod) az olvasót, az új olvasáshoz.
Ezt egy Arduino Nanoval, amit szeretnél csinálni, kb 2-3 óra fejlesztés árán megoldanád (az Arduinonak van UART kimenete, ez küldené neked ki a kártya adatait, a többit intézik egymásközt az olvasóval), én is megoldottam úgy, hogy előtte egy héttel azt se tudtam mi az az Arduino.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
(#) bbalazs_ válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Na, hamarosan nekem is befut egy ilyen modul, ezt kell hasznalni, szoval bele kell vetnem magam ebbe a chipbe, ha gondolod, tudositalak a fejlemenyekrol.

Esetleg tud valaki mukodo mfrc522 peldaprogirol PIC ala?
(#) Dempsey válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Hú az nagyon jó lenne. Én egy kicsit félre tettem most mert egy Wifi modullal kezdtem foglalkozni az legalább megy
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
(#) bbalazs_ válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
OK, de neked is eleg a 4/7byteos azonosito kiolvasasa, ugye?
Csak azert, mert en mast nem szeretnek vele csinalni.
(#) Dempsey válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Bőség. Nekem csak arra lenne szükségem.
(#) kap hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Sziasztok.

SL500F-USB író/olvasóm és hozzá MIFARE1KISO kártyáim vannak. Kéne egy szakember, aki olyan programot tud/ír/ad/adományoz (utóbbinak kevés esélyt tulajdonítok, de azért nem lenne rossz), hogy a számítógépem és a kütyüm beszélgessenek, méghozzá úgy és arról amit én szeretnék.

Előre is köszönöm a segítségeket!
(#) bbalazs_ válasza kap hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Es mirol szeretnel vele beszelgetni?
A hozzaadott progi nem jo?
Sajat programodhoz kellene illeszteni?
(#) kap válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Első lépcsőben annyi kéne, hogy egy adatbázisba írjon, amit egy halandó számára is emészthető külalakkal bíró felületen keresztül lehessen tovább bővíteni. Valami végtelenségig egyszerű és bolondbiztos dolog kéne. Első lépésben.
(#) bbalazs_ válasza kap hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Kedves Kap, MIT irjon az adatbazisba?

Feltetelezem, hogy a kartya ID-jet akarod kinyerni belole. Ilyen cucc sok van, a legtobb egyszeruen USB billentyuzetkent jelentkezik be es a numerikus keypad szamaikent kuldi el.
A vegen meg entert is kuld, ha kered. Ezzel pl. egy Excel tabla folyamatosan toltheto.

A lent emlitett olvaso feltetelezem, hogy virtualis soros vonalon beszelget a cuccal.

Ertesz valamit a programozashoz? Mert ha nem, akkor neked valaki kell, aki ezt megirja es akkor viszont a hirdetes rovatban kellene a felhivast kozzetenned. Itt segitseget nyujtunk a tovabblepeshez, de a fo muvet neked kell letrehozni. Talan a neten talalsz peldaprogramokat.
Amit hozza adtak, azzal legalabb ki tudod probalni?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015
(#) kap válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
bbalazs szia!

Köszönöm a válaszod, tényleg rendes vagy, hogy segíteni próbálsz. Valóban nem konyítok a programozáshoz, sőt időm sincs nagyon próbálgatni a szerkezetet, pláne a nélkül, hogy valójában tudnám, h mit csinálok. Az első bejegyzésemben írtam, h kéne egy szakember. Arra gondoltam, hogy itt van belőlük elég. Arra is gondoltam, hogy nem én vagyok az egyetlen ezen a planétán aki arra akarja ezt használni amire én, tehát már léteznek ilyen programok, csak én nem tudom, h hol keressem őket. (tud...) Ha nagyon speciális mégis, akkor talán van jelentkező arra, hogy megírja nekem(ír...). Nem terhellek most a "pico-vállalkozások" általános likviditási problémáival, de meg kellett adnom az esélyét annak is, hogy esetleg megosztja velem valaki a létezőt, csak úgy. (adományoz...)
Summa, ha esetleg ilyen embert ismersz, vagy valaki más esetleg, akkor hálás lennék a végtelenségig, ha jelezné. (nem baj, ha nem ezen szeretne meggazdagodni az a valaki. sansztalan.. )

Annyit még hozzá, hogy a részletekkel nemigen szeretném terhelni a fórumozókat, tehát privát üzenetben gondoltam kifejteni a részleteket.

Ha bármit hibáztam/bárkit zavartam, azért sorry mindenkitől.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015
(#) bbalazs_ válasza kap hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Ebben az esetben valoban nagyon kicsi az eselye annak, amit szeretnel.
Mivel meg mindig rebuszokban beszelsz (semit nem tudtunk meg a feladatrol) valamint mindent az illetonek kellene megoldania, en csupan egy utat latok erre:
ha valaki diplomamunkanak ezt elvallalja es igy juthatnal hozza a kivant programhoz.

Sajnos en nem mozgok olyan korokben, hogy ajanlani tudnek valakit, aki az adott feltetelek mellett vallalna.
(#) bbalazs_ hozzászólása Jún 7, 2015 /
 
Par napja erkezett egy MFRC 522-es alapra epulo rfid olvaso modul. Mar a 2.0 verzios.
A hozzaadott kartyakat (s50-esek) latja, az azonositot szepen ki tudom olvasni belole PIC-el.

Amde a diakigazolvanyokban es a bankkartyakban levo 4K-sakra meg sem mukkan. Elvileg tudnia kellene (leiras szerint).

Ha valakinek van ilyen alapra epulo olvasoja, lenne-e olyan kedves egy diakot athuzni rajta, hogy en rontok-e el valamit (valami nem publikus beallitas?) vagy a rendszer alapbol nem kepes ra?
Elore is koszonom.
(#) KBal76 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Ha van NFC képes telefonod, azzal nézd meg hogy mit csinálnak azok a kártyák, amiket nem lát az olvasód. Ha a telefonod sem képes olvasni, akkor lehet hogy ezek protokollszinten eltérôek, hiába azonos a kommunikációs technológia alapja. Én feltettem egy Mifare kezelô appot telefonomra, és azzal programoztam át az olvasóhoz adott kék "fityegôket", és a titkosított olvasást bíztam csak az épített elektronikára.
OTP-bankkártyát megpróbáltam telefonommal, de nem tudott mit kezdeni vele, bár jelezte hogy látja.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2015
(#) bbalazs_ válasza KBal76 hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Koszonom, telefonom nincs, de itt kifejezetten ez a chiptipus lenne a kerdes.
Ket masik fajta olvasom tokeletesen latja az osszes kartyat, csak ez nem.
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Sajat magamnak valaszolva, azota szopok a cuccal. Ezen a kinai klonon az mc522 2.0 verzio van, a jol mukodo masikon masikon mc522 1.0 verzioja. De ez meg nem lenne eleg ok, a fo baj az antenna kialakitasaban van, a sima S50-es kartyak sokkal kevesbe terhelik le a tekercset, a diakigi meg a bankkartya sokkal jobban. Ha masikkal gerjesztem, ennek valaszol, szoval nem eleg a kakao neki valoszinuleg.
Antennakialakitas a titok nyitja (az egyik 45mA-t vesz fel, a masik 14-et...). Itt sajnos megallt a tudomanyom, mert antennat EDDIG meg nem keszitettem. Manual letoltve hozza, de szerintem tul sokat kellene szorakozni vele a pontos hangolashoz.
(#) vajasgeri hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól, akik jártasabbak a témában, mert sajnos én nem sok információt találtam a témával kapcsolatban. Adott egy, a háziállatok azonosítására használt szabványos 134,2 KHz-es microchip pl: Link
A kérdésem az lenne, hogy ezek olvashatóak a sima 125KHz-es EM4100 -as RFID olvasókkal, vagy át kell alakítani rajta valamit (antenna stb.) ? Ha nem, akkor milyen olvasót tudok ezeknek a chip-eknek az olvasására használni?
(#) Gafly válasza vajasgeri hozzászólására (») Júl 9, 2015 / 1
 
Ugyan az olvasóról nem tettél fel linket, de szerintem nem, mert ezt kellene értenie...
(#) vajasgeri válasza Gafly hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod, sejtettem hogy nem lesz ilyen egyszerű a dolog.
Megpróbálok keresni olyan olvasót ami érti ezt az "FDX-B" modulációt .
(#) cmdnetwizard hozzászólása Dec 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy érdekes feladatba futottam bele, mégpedig, hogy egy Raspberry Pi 2-n futó Windows 10-zel kellene megvalósítanom egy RFID-s beléptető rendszert.

A feladat neheze már megvan, csupán egy használható (esetleg falra szerelhető) RFID olvasó volna szükséges. Eredetileg 125 kHz-es olvasóban gondolkodtam, de mivel nem találtam egyértelmű termékspecifikációkat, leírásokat, ezért gondoltam inkább megkérdezem Tőletek, hogy mit ajánlanátok a feladat megoldására? Ha valaki konkrét termékkel/linkkel tudna szolgálni, akkor az még jobb volna.

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv,
Laci
(#) KBal76 válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Ez a beléptetô biztonsági, vagy inkább regisztrációs célt szolgálna? A 125 kHz-s relative nagy távolságból is mûködik, viszont a biztonsága csapnivaló, a sarki kulcsmásoló is csinál neked pótkártyát/taget. A Mifare rendszerrel megvalósítható szinte feltörhetetlen beléptetô is, viszont a közkézen forgó (vagy inkább általam ismert) olvasók csak néhány (max 3-5) centirôl olvasnak be.
(#) cmdnetwizard válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Tulajdonképen a néhány centiről olvasó, kulcstartóként is használható tag-gel megoldott verzióra lenne szükség. Tulajdonképen csak azt a célt szolgálná, hogy kiváltsa a kulcsot, ami amúgy is van mindenkinél, és hogy lehessen "menőzni" vele.

Valamint nem ragaszkodok a 125 kHz-hez, csak azt találtam eddig USB-sben.
Következő: »»   6 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem