Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   174 / 174
(#) proli007 válasza pipi hozzászólására (») Szept 10, 2024 /
 
Szerintem kidobták belőle a passzív PFC-t..
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Szept 10, 2024 /
 
Idézet:
„a 4 diófa is már forrasztottnak tűnik”

Nem igazán. A külső felén igen, de a belső fele nagyon eredeti. A láblevágással együtt. De nagyítva még a külső is.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2024
(#) kadarist válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Szept 10, 2024 /
 
Szia! Nincs nagy különbség, mehet a helyére.
(#) Scoud válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2024 /
 
persze. ez nem is bemenet. De ez hogy működik, hogy két kivezetése van és az rövidre van zárva? Persze ehhez nem találok kapcsolási rajzot, és ezt nem tanítják az iskolában sem. PFC? Kapacitív terhelést kívánt csökkenteni, ez oké. De azt tekercsel teszik nem?
Köszönöm.
(#) Scoud válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Szept 11, 2024 /
 
If folyamatos nyitóirányú áram nagyban eltér. De hogy mit találsz benne, és mi van a kapcsolási rajzon az teljesen eltérhet. Többször tapasztaltam.

De én csak hobbi vagyok.
(#) Suba53 válasza Scoud hozzászólására (») Szept 12, 2024 / 1
 
Gyenge a fotó. Ha lekaparnád a csillogó gyanta maradványokat, talán jobban látszana.
Én nem látok itt zárlatot. Ez a bejövő 230V-ot egyenirányító graetz áramkör lenne, de az alkatrész oldalon a belógó hűtőborda miatt nem látszik a teljes kör.
A graetz után a szokásos két sorba kötött elkó, ami után jön a kapcsoló üzemű fokozat.
(#) kadarist válasza Scoud hozzászólására (») Szept 12, 2024 /
 
A passzív teljesítménytényező korrekció (PFC) tekercsét a táp burkolatára szokták felerősíteni és bekötni a nyákra. Lehet, hogy kivették valamilyen okból vagy esetleg gyárilag nem volt benne és így egy ónpacával helyettesítették.
(#) kadarist válasza Scoud hozzászólására (») Szept 23, 2024 /
 
Megnéztem és a PFC tekercs csatlakozója, ami rövidre zárható.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 25, 2024 /
 
Nem tudom volt e már kérdezve de érdekelne, hogy melyik a legjobb töltési mód egy akksi számára? A stabilizált amelyiknél a jelalak egy sima vonal? Vagy egy inverter hullámos jelalakkal? Mi az ideális?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 25, 2024 / 1
 
Régen még valahogyan lehetett okosan válaszolni ilyen kérdésre, amikor csak 12 V-os akkuk léteztek autóba, de mostanság...
(#) chipi hozzászólása Pé, 20:48 /
 

psc-100n-r6 (100A) CN3 vezérlés

Sziasztok,
Van egy psc-100n-r6 (100A) tápegységem.
A kérdésem, hogy tudom vezérelni a CN3 csatlakozást, vagy mivel?

Bővebben: Link

Köszönöm előre is!
(#) proli007 válasza chipi hozzászólására (») Pé, 21:17 /
 
Hello! A CN3 adatlap szerint nem vezérlő bemenet, hanem az Alarm (riasztási) áramkör kimenete, ami két független relé kontaktus. Azt pedig oda kötöd ahova akarod. Az 1-2 azt mutatja hogy van hálózati fesz. a 3-4 pedig azt, hogy az akkumulátor feszültsége alacsony =lemerült)-
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 21:56 /
 
Szükségem lenne egy autó akkumulátorra. 3,2 V 100 mA. Gyanús, hogy a vezérlő egység is hibás, mert arra panaszkodtak, hogy nem tölti fel. Bekapcsoláskor a piros LED villog. Nálam viszont 3,8 V-ra töltötte. Tovább nem vártam, hátha ...
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Szo, 12:10 /
 
Autóakkumulátpr, ólmos?
Ez bozony állandó kétség, vannak, kik a hullámzót tartják jobbnak (bár nem tudom, megbeszéltek-e azz akkuval is), van, aki szerint a stabil egyenáram a jó (az autó generátora is ahhoz közelítőt ad inkább, és a hibátlan, nemvsak kéthetente használt autóban sok évig kifogástalan az akku is).
Ha már tóltögetni kell, az a baj inkább.
A hozzászólás módosítva: Szo, 12:18
Következő: »»   174 / 174
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem