Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 16
(#) koko33 hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Milyen tápot csináljak egy ilyen erősítőnek ? tda 1554Q 2X22W
12v van és 6.25A de ezzel a trafóval már 12v stabil tápot nem tudok csinálni szerintem. Ugy hogy ha valaki tud akkor kéne egy kis táp hozá.
(#) Kovidivi válasza koko33 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ha egyenirányítod, akkor lesz kb.16-17V-od, azt még pont elviseli az IC! Puffereld is rendesen! Üdv!
(#) koko33 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
kösz tényleg nem is számoltam a puffert. meg tudnád adni hogy , hogy kell kiszámolni a puffer kondít hozzá?
(#) Kovidivi válasza koko33 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A minimum az amperenként 1000uF, de ha raksz vele 4700µF-ot , vagy akár 10.000µF-ot akkor baj nem lehet. Ez csak a pénztárcád kérdése. Mindenki mást mond, de mivel "csak" 44W kimenő teljesítményed van , ezért szerintem 4700µF elég lesz. 25V-os legyen! Meg egy jó erős egyenirányító! Üdv!
(#) bersgabor válasza Veen25 hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Ha valakinek recsegési problémája van,ajánlok egy gyári
kapcsolást,mert most szedtem szét egy régi autórádiót,amibe pont ilyen IC volt!
(#) Aynnas hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Király vagy!
Köszi!
(#) tibiiii00 hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Hali midenkinek.

Megipitettem a mellékelt kapcsolást
TDA1554-est. A probléma az vele, amikor bekapcsolom
akkor nem szól semit, viszont mikor kikapcsolom akkor egy picit szól (amíg a táp kondi ki nem sül). Mi lehet a probléma. A táp az 13,5V os egyenirányítva az erősítő már 20V ot kap belőle. Lehet az a probléma hoyg nagy neki a tápfesz??
Válaszokat elöre is köszöm.

üdv.: tibiiii00
(#) titi válasza tibiiii00 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Hali!
Ez az IC max. 18V-ról járatható!
Alapvetően autós használatra készült, ezért az ideális a 12-14V.
(#) fihu hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Olyan problémával találkoztam, hogy az erősítőnek csak az egyik fele szól. (2x20w). Mikor ráakasztottam a multimétert a bal felén(ez szól) 0V esett át (eddig gondolom okés is), viszont mikor a jobb felére tettem ott 12V ment. Ez miért lehet? Igyekeztem többször is átnézni, de semmit nem láttam ami miatt megeshet. Ötlete esetleg valakinek??
Válaszokat előre is köszönöm.
Sziasztok!
(#) Kovidivi válasza fihu hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Ötlet: IC csere.
(#) Aynnas válasza fihu hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Szia!
A testhez képest féltápfeszt kell mérned, ha megvan mennie kell neki.

tibiii00: neked azt ajánlom járasd 10 volt körüli trafórol, vagy kapcsüzemű tápról, bontottan kb 1000ft, és 18 volt fölé ne menj, mert kinyírod az Íc-t!

Üdv.
(#) fihu válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ. Én is gondoltam rá,hogy csere lesz de reménykedem / reménykedtem, h nem kell. A fesz pedig még mindig annyi, vagy nem jól mérek valamit.
(#) zotyo91 hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Sziasztok építenék egy TDA 1554Q-s ic vel egy végfokot.
Szerintetek jó ez a rajz hozzá.
(#) titi válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Hali!
Szerintem igen.
(#) titi válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ja, azt elfelejtettem, hogy ezt a végfokra értem.
Azt a stab. IC-s tápot inkább mellőzném.
Elég egy megfelelő teljesítményű 9, vagy 12V-os trafó, egy diódahíd és pufferkondi.
(Mielőtt azonban rákötöd a tápra ellenőrizd, hogy egyenirányítva, pufferelve a táp ne legyen több 18V-nál!)
(De egy AT PC táp is megoldás lehet.)
(#) zotyo91 hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Hali
Ha maratni akarok hozzá nyákot,akkor azt milyen marató anyaggal kell?
és még mivel rajzoljam meg a vezetősávokat hogy a maratóanyag azt ne marja le?
(#) titi válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szerintem nézz szét a videók között, és esetleg a Nyák készítés kérdések topikban.
(#) Levi Jr. hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Ez nem válasz egy feltett kérdésre!!! Ha nincs infó, akkor ilyet inkább ne írj!!
Tehát a maratásról:
2 féle maratóanyag van:
- Vas-klorid (FeCl3) és ha jól tudom (én a vaskloridot használom) hiper-mangán x%-os oldata.

A vas-klorid a legáltalánosabban használt marató anyag, mert sokáig elvan telítődés (azaz rézzel való feltöltődés, átalakulás) nélkül. A nyák fóliákat többféle módon "felrajzolhatod", én egy időben, amikor meguntam a szőrözést a fotó eljárással, nitrofestékkel csináltam, kis "ecset-szerű" pálcikával. Ez azért előnyös, mert akár szabad kézi is lehet a rajzolat (igaz, nem túl elegáns), és ráadásul nagyon gyorsan szárad ! (cca. 15-25 perc) Miután megszáradt a rajzolat (de sokszor még kissé puha festékkel már dobtam a panelt a maróba, ettől max. kicsit megráncosodott a festék, de semmi alászivárgás nem volt), akkor már lehet is maratásra "ítélni" a panelt. Vas-Kloridnál (és a másik vegyszernél is) nagyon célszerű előmelegíteni a folyadékot, mert a "hideg" maróanyag, akár 3/4-ed óráig is dolgozik, míg egy 60 fok körüli hőre előmelegített "lötty" 5-10 perc alatt végez a feleslges rézzel a panelon!!! Én egy tányért szoktam erre beáldozni rendszeres használatra, és a tányérban elhelyezett "lötty", egy alatta vízzel megtöltött lábas összeállítású. (A lábasba ne essen bele azért a tányér... ) A lábasban melegítem a vizet, (néha megemelem a tányért, hogy ne fokozódjon a (gőz)nyomás) így amikor melegedik a lábosban a víz, a gőze felmelegíti a felette elhelyezett maratótányérba töltött vas-kloridot. Ezzel a lefedéses módszerrel (a kukta elv miatt) elég hamar, 5-10 perc alatt akár, felmelegedik a kívánt hőméréskletre a vas-klorid, és kezdődhez a bugi, azaz a maratás. Mindenkinek jó barkácsot!

(#) Kovidivi válasza Levi Jr. hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szerintem kicsit óvatosabban írj, amíg nem tudod, hogy ezen az oldalon hogyan mennek a dolgok. Titi azért írta, hogy kérdezze meg a megfelelő topicban, mert ha válaszolt volna, akkor OFF lett volna. Másrészt, kereshetett is volna a kérdező kérdés helyett... A másik, hogy használd a válasz gombot, mert így nem lehet tudni, hogy kinek a hsz.-ára válaszoltál. És ha még csak most regisztráltál, akkor nézelődj, hogy mások hogyan társalognak, mert ez itt nem index.hu, és stb... És ezért járunk ide. A maratásos hozzászólásod nagyon jó, de a TDA1554Q-hoz csak annyi köze van, mint az összes többi IC-hez, viszont a tipikusan maratással foglalkozó topicba sokkal jobban beillett volna.
Ui: Köszöntelek a Hobbielektronika.hu oldalon!
(#) Levi Jr. válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Már jó ideje "előfizetője" vagyok ennek a topicnak, cirka 1-1.5 éve jönnek a 1554Q infók hozzám, a frissülésekről. Nem szoktam személyeskedni, tényeket állapítok meg, viszont az ötletet, illetve kiigazítást köszi, a maratásosba IS felrakom. Sokan általában egy topicban keresnek mindent, egyszer egy ilyen maratással kapcsolódó duma talán elmegy, így nem kell az illetőnek keresgélnie. Peace mindenkinek, ha egyszer végre rászánom magam, akkor egy komplex TDA 1554Q leírást is beposztolok ide, mert ebben elég nagy tapasztalatra tettem szert, én még 1993-ban vettem az első ilyen ic-t.
(#) Kovidivi válasza Levi Jr. hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Biztosan nagy lesz rá az érdeklődés! Várjuk szeretettel
(#) titi válasza Levi Jr. hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Hali!
Ha benéz a videók közé, ott számos hasznos tanácsot talál, hogy miként kell NYÁK-ot készíteni, ráadásul látványosan, kapja mindezt, nemcsak néhány szóban.
Továbbá az egyik videóban egy TDA1558-as IC-vel készült erősítő van, aminek pedig a lábkiosztása megegyezik az 1554-el.
Valamint Kovidivi is utalt rá, hogy ez nem nyák-készítéssel kapcsolatos topik, azért ajánlottam neki, hogy azt keresse, mert ott biztos több tanácsot is kapna ez ügyben, mint itt. De a modik se szeretik, ha egy adott témába nem odaillő kérdéseket boncolgatnak.
Ha megnézed, láthatod, hogy én se tegnap regisztráltam a fórumba, és nem is ez az egyetlen topik, amit "látogatok".
(#) m.gyula3 hozzászólása Júl 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Peti_85 erősítőjét akarom megépíteni, valaki legyen szíves és küldjön alkatrész listát.
Ja igen, az 5-ös a 14-es láb közé kapcsolót tettetek vagy ellenállást, mert olyat is láttam már.

köszi a válaszokat.

üdv:
m.gyula3
(#) Geri86 válasza m.gyula3 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Tessék Gyula !!!

Bővebben: Link
(#) m.gyula3 válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
köszi
(#) tillitomi hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ezt a kapcsolást,egy már autórádióban használt tda1554q-val.
De miután tápfesz alá helyeztem nem volt semmi(jel) a hangszóró kimeneten.

Mellékeltem két képet a nyákról,lehet hogy én rontottam el valamit,ha valaki megnézné azt nagyon megköszönném!

Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) titi válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Hali!
Szerintem az IC nem kapja meg a negatívot...
Rajzoljam, honnan hiányzik egy szál?
(#) tillitomi válasza titi hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Igen... köszönöm szépen.
(#) titi válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Amit pirossal jelöltem, annak ugyebár a negatívon kell lennie...
Kékkel jelöltem, hogy mely összekötés hiányzik...
(#) tillitomi válasza titi hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ és segítséget. Így már működik.

Tényleg.Igazad van az ic nem kapott negatív tápfeszt.
Hogy nem vettem észre?!
Még egyszer köszi,legközelebb jobban átnézem a kapcsolási rajzot
Következő: »»   7 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem