Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   360 / 360
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Igen, ha a pic q családot szeretné használni, akkor nem jó.
Viszont az esetek 80%-ra elég az 5-ös.
(#) Frankye válasza niedziela hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Hirtelen ezt találtam meg, amit le tudtam tölteni. Az említett, korábbi verziókat le lehet szedni valahonnan?
(#) neoone válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2023 / 1
 
Úgy nézem, hogy a hobbyra ingyenes lett: https://www.flowcode.co.uk/
gondolom korlátokkal.
(#) kaqkk válasza neoone hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Azért megnézhetted volna a telepítés 3. lépését, 30 napig ingyenes azután kell a licensz .
(#) Ragathol válasza neoone hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Nem engedi megvenni a Hobbyist - ingyenes csomagot, ezt írja a végén:
"The product wasn't found. Verify the product and try again."
(#) kaqkk válasza Ragathol hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
A "hobbista" verzió megszünt mostmár csak pro verzió van amit blokkonként lehet megvenni .
(#) Ragathol válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Az szép, csak akkor mért van a www.flowcode.co.uk oldalon még a "Flowcode is now FREE for makers and hobbyists" szöveg?

Persze az Ő dolguk.
(#) kaqkk válasza Ragathol hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Nem a 30 napos próbaverzió lehet amiről szó van ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
A főoldalon most is kinn van, miszerint: "Flowcode is now FREE for makers and hobbyists." Itt egy lista, melyik része ingyenes: Bővebben: Link.

Pl.:
PIC16F15323
PIC16F18877
PIC18F25K50
PIC24FJ128GA702
dsPIC33EP256MU806
GameCode

A leírás szerint csomagokat lehet venni (Chip Pack), gondolom PIC, AVR, ESP32 és ilyesmi.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Ezek minden csomaghoz ingyen járnak ,az én 8 bites pic csomagomban is benne vannak az arduinoval együtt .
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2023
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Annyira nem jártam utána, de én úgy értelmezem, hogy ingyenes minden része, ha a listában szereplő kontrollerre akarsz fordítani, azon kívül fizetős.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Lehet hogy ezekre tud az ingyenes verzió hex et fordítani , ezt nem próbáltam .
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2023
(#) sanya hozzászólása Feb 2, 2024 /
 
Sziasztok,
tudja valaki hogyan lehetne a String változó hosszát a20 karakterről megnövelni ?
Mondjuk 40 -re ?
Köszönöm
Sanya
(#) Bakman válasza sanya hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
A változó neve utáni szögletes zárójelben lévő számot átírod 40-re.

valami[20]
valami[40]
(#) sanya válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Szuper ,
köszönöm ,
Néha fától az erdőt
Sanya
(#) Ferkógyerek hozzászólása Ápr 15, 2024 /
 
Sziasztok!

Egy furcsaságba botlottam. PIC18F2520 mikrovezérlőnél Flowcode5 programban.
Ha az RB1 bemenetet figyelem megszakításból és közben az AN11-et (RB4) használom ADC bemenetnek, akkor az ADC mintavételezésekor kapok egy megszakítást RB1/INT1-re.
Kipróbáltam próbapanelen is ahol az említett bemeneteken kívűl csak egy LCD kijelző és egy kimeneti LED üzemel diagnosztikai céllal, a program csak ezek kezelését tartalmazza.
Van valakinek ötlete?
Az eredeti áramkör panelja már beültetett, működőképes, nem szeretném ezért utólag átkötözgetni.
Persze lehetséges lenne a megszakítás tiltása az ADC futásának idejére, de talán van egyéb megoldás is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2024
(#) kralac hozzászólása Szo, 9:55 /
 

csengő hang

Sziasztok!
Utolsó pillanatban jött egy projektbővítés. Egy csengő, vagy harang egy megütésének hangját kéne visszaadnom egy picike hangszórón. Van erre valakinek kész megoldása?
(Nekem ez egy már meglévő panelre lenne bővítés, a cél kontroller egy 12f675, ha nem muszáj ezt nem cserélném, de ha ez kevés, természetesen cserélem. )

Köszönöm
(#) Bakman válasza kralac hozzászólására (») Szo, 17:33 /
 
Nevezett PIC picit kevés a feladathoz. Esetleg PIC12F1840, kiegészítve egy DFPlayer mini-vel (Bővebben: Link). Ha van elég hely a jelenlegiben és belefés a SW UART, akkor nem kell cserélni.
(#) niedziela válasza kralac hozzászólására (») Szo, 19:18 /
 
Polifonikus hangokat PIC-be irogatni 2024-ben gondolati szinten is .....
Van erre eszköz.
(#) nagym6 válasza kralac hozzászólására (») Szo, 19:44 /
 
Más út: ISD hangrögzítő ic.-k sokféle van.
(#) Gafly válasza niedziela hozzászólására (») Szo, 20:14 /
 
Harang az polifónikus?
Audacity-ben lemodellezzük, ha megfelel a hangzás, leprogramozzuk. Ez a normál munkamenet...
Picike hangszórón nem fog ám úgy szólni, mint amikor mellette állsz, és jól odakondítanak.
(#) kralac válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 10:30 /
 
Köszönöm a válaszokat, így már menni fog. A jelenlegibe valószínűleg nem is férne bele a port kezelése, de ez a külön lejátszó modul elég jól járható út. Pl AS-MP3 tápot kap, és elkezdi lejátszani az első mp3-at. Mivel itt csak egy hangot kell lejátszanom, nem is kell vele kommunikálni...hogy erre az ember nem is gondol kapásból..
Következő: »»   360 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem