Fórum témák
» Több friss téma |
De, ott van. Sosem használtam onnét indítva csak feltelepítve a driverét, a saját szoftverével. Most nincs nálam kipróbálni nem tudom, de minden egyéb driver telepítés nélkül az MPLAB alól mennie kéne? A saját programfelületét azért szerettem mert látszott az eeprom terület tartalm is.. stb. Nem tudom ez hogy néz ki MPLAB alól futtatva de kipróbálom holnap. Köszi.
Igen bármelyik lehet a CS.
Köszi!
Minden megy, az EEPROM-ot is meg tudod nézni !
Üdv, nem tudom, hogy még szükséged van-e rá de itt megtalálod a PK2-t beépített framework-al, ezt fel kellene engedje a W10 is.
PICkit 2 v2.60.00 Setup dotNET A.zip
Ezen az oldalon fenn van a PICkit 2 v2.61.00 Setup dotNET A.zip, a PK2V023200.hex.zip (firmware), a PK2DFEv1.0.0.6.zip (device file editor) és a PICKIT2UsersGuide.pdf is.
Köszi, ezt nem tudtam, az volt az első találat amit google bedobott.
A hivatalos Microchip szoftver archívum itt található: MPLAB Ecosystem Downloads Archive
Sziasztok! Hobbistaként szeretnék segítséget kérni. Adott MCU: PIC12f509. Adott fejlesztői környezet: MPLAB IDE v8.92. Programozó PICkit2.
Milyen fordítót kellene használni illetve hol szúrom el a regisztereket? Ha a ciklus tartalmátkiveszem, lefordul, azzal együtt nem. Simán csak villogtatok - elvileg - két kimenetet felváltva, bonyolultabbat nem is gondolnék. Eddig pic18-ast használtam, már egész sok mindent meg tudtam vele oldani, de ez a "visszalépés" kifog rajtam. Mit kellene jobban átnéznem? Mivel vagyok elmaradva? Köszönöm!
A 'keses" fv parametere int azaz 8 bites. Te meghivod 1000-el. Az 16 bites. A fordito nem szereti.
A hitech-c esetén a konfigot valahogy így kellene megadni, az a #pragma mód nálam legalább is nem működik.
Lehetőleg ne adj változóknak is meg függvényeknek is azonos nevet, mert abból is lehetnek gondok, meg téged is megtéveszthet nagyobb programok esetén.
@ vilmosd: Nem a keses szimbólumra panaszkodik a fordító, automatikusan byte -re konvertálja.
@ benjami: Nekem csak V9.83 -mal volt szerencsém kipróbálni, azon és a hozzászólásban láthatóan a 12F509 esetében is lefordul. Valami a 9.70 include állományai között nem stimmel. Nem érti az output ablakban felsorolt szimbólumokat. Meg kell vizsgálni a pic12C509.h tartalmát. A mellékletben a 9.83 -é. A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
Fura, mert nálam is a 9.83 verzió van fent.
@vilmosd @benjami @HP41ci@matheattila
Köszönöm! Az include fájl segített most már tudok vele kommunikálni az ő nyelvén; talán. Ha nem definiálok semmit, hanem direktben adom meg a port állapotát, lefordul, ha a GPIObits.GPx -et használom nem fordul. Viszont itt az én elképzelésem szerint a Gport 0 és 1 bitjét magasra állítom, gyakorlatilag multival nem mérek rajta semmit. Persze ez már lehet áramköri gond is, de a "programban" láttok esetleg rossz elképzelést? Köszönöm!! A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
Az hogy #define után teszed az általad kívánt beállításokat az nem fogja beállítani a kívánt konfigurációs biteket. Próbáld ki így, és a próbához húzd le a programozót, mert az is foghatja az általad használt lábakat.
Sziasztok!
Mivel az mplabx mmc megszünteti a plib támogatást az i2c-hez a driver használatát erölteti. Gondoltan kipróbálom proteusban. Itt jött az első probléma, Amilyen chipeket a proteus ismer - én is ezeket használom - az mcc nem támogatja (PIC18F2550). Gondoltam átmókolom a drivert. Eddig jó is, Az első byteot szépen, de aztán az óra leáll és nem megy tovább, nem tudom a következő byteot kiküldeni a buszra. Arról az apróságról nem is beszálve hogy az SCKn lévő felhúzó ellenállás mintha ott sem lenne. Ha valakinek volt már a driverrel sikerélménye segítsen!
Nem áll meg az élet, ha nincs egy funkcióra library megoldás. Sőt a legelvadultabb könyvtári eljárásokat is csak megírta egyszer valaki.
Elő az adatlap és a függvények egyszerűen megírhatók. Egy kis támpont.
Az lett a vége. Sajnos én is el vagyok kényelmesedve, és az mcc csak mégjobban elkényeztet (most épp nem) hogy megcsinál helyettem mindent.
Végül is megoldottam némi káromkodás árán, mert nem akartam mindjárt chipen kipróbálni csak proteusban, de az nem álligatja be a státusbitek felét sem. Ráment az éjszakám az olvasgatásra.. Valóban jobbnak tűnik (mostmár hogy átrágtam magam rajta) a driver. "Kicsit" több mint a plib
Köszönöm a segítséget!
Lefrissítettem a fordítót arra a verzióra, amit a csatolt képen láttam, most már működik. Linkelem megjelölve, hátha valaki pont erre keres rá valamikor. A Microchip oldalán már nem találtam meg. HI-TECH C Compiler for PIC10/12/16 MCUs Update v9.80
Üdv!
Van egy kis problémám: PIC24FJ256GA702-n nem akar működni az UART RX bemenete. (A TX működik, küldi az adatokat.)
A PPS:
A main:
Próbáltan küldeni a PIC-nek adatot terminálprogirol, és ez alapján kellene kapcsolgatnia az A porton egy LED-et. A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2019
Hali!
Egy "gondot látok"... A main függvénynek "vége" van, ide kéne valami hurok pl while(1); , a mainból nem szoktunk kilépni, nem is tudom ilyenkor mi történik, de tuti nem jó Ha ez újraindítja a procit, akkor az nem jó... Ha nincs adás rutin, a txie-t ne engedélyezd...
Igen, közben meglett!
Köszönöm! Idézet: „Ha nincs adás rutin, a txie-t ne engedélyezd...” Van, csak nem másoltam ide!
Üdv!
Van két DC motorom amik tartalmaznak 1-1 hall jeladót amik négyszögjelet adnak ki a kimenetükön. Ezt a négyszögjelet szeretném számoltatni a Timer 2 és Timer 3 perifériával egy DSPIC33FJ32MC102 mikrokontrollerrel. Watches ablakban nézve számol a két Timer, de valamiért nagy az eltérés a két változó között(hall_left,hall_right) pedig a motorok szinte egyforma fordulattal forognak(Szkóppal mérve a két jel is ugyanakkora frekvenciájú/kitöltési tényezőjű).
Ha simán a while ciklusban növelem a hall_left és hall_right értékét az alapján, hogy logikai 1 vagy logikai 0-t érzékel a kontroller a bemenetein, akkor közel egyforma lesz a két változó értéke:
Az lenne a kérdésem, hogy a Timer-es verzióval mi lehet a probléma? A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
Ezt nem így kellene megoldani. A második megoldásodnál az a bibi,hogy ebből nem tudod,hogy mennyi az annyi,mert lehet,hogy 2-3 alkalommal is magas szintet érzékel,miközben nem is volt változás.
A legbiztosabb,hogy csinálsz 1 fix timert 100ms,1s,... és a 2 bemenetet megszakításokkal(int0,1,2,..) számolnád.
Sziasztok!
A picem 7 lábán van egy-egy ellenállás.Mindegyik kimenő adatvezeték.Hogyan oldható meg egy potméter segítségével,hogy mind a 7 vezeték ellenállása ugyanúgy változzon(az összekötés kizárt,az adatok miatt)?Tehát olyan mint ha 7 külön potmétert egyszerre akarnék forgatni,de csak egyet szeretnék beépíteni.
A hét ellenállás hogyan kapcsolódik a PIC lábához? Sorosan, le- vagy felhúzóként? Tápfeszültség mennyi? Milyen PIC? Mely lábakról van szó? Mennyi a minimális és maximális ellenállás érték, amire szükséged lenne? Milyen adatvezetékekről van szó, a vezetékeken milyen előforduló maximális frekvenciával kell számolni? Terhelőáram minimális és maximális értéke mennyi?
Egyáltalán mi ez?
Sorosan.Áramkorlátozó ellenállások, LEDek előtt.5Vos a tápom.PIC16F690.Az RC lábakon.1kilósak az ellenállások.LED mátrixot vezérelnek,de így csak fix fényerővel.Próbáltam belenyúlni a programba, AD konverter segítségével egy potival, de a nagyobb idejű kikapcsolás esetén (a LEDek hosszabb ideig vannak kikapcsolva),a mátrix elkezd vibrálni. Az is lehet, hogy a belső 4Mhz-et csak meg kellene növelni, de nem hiszek benne. Ez egy LED mátrixos GPS-es óra. A fényerő szabályzást nem tudom megoldani.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |