Fórum témák
» Több friss téma |
Akinek van CH341A programozója például, hogy egy olcsó megoldást említsek.
Lehet hogy olcsó csak az a drága míg megtalálom az illetőt !?
Meglehet. Postán elküldeni valakinek, aki visszaküldi, szintén költséges megoldás.
Igen, igazad van. Most nézem csak a képet.
Ha végképp nem jó, rengeteg törött, leejtett, sérült kijelzős monitor van. Még lehet, hogy olcsóbban hozzá is lehet jutni, mint egy ilyen panelhez. Csak azt kellene tudni neki, hogy melyik kompatibilis vele.
Módosítás nélkül csak az, amelyik ugyanilyen kijelzőt hajt, ugyancsak a LED meghajtás miatt. Az LCD nagy valószínűséggel 2 csatornás LVDS-en küldi az adatot a 1920x1080 felbontással és bármelyik panel jó lenne bele, ami ugyanezt tudja.
A proci elvileg Ali-ról beszerezhető lenne, de nem szaporítom a félretett projektjeim számát, nemsokára átkerül a monitor az apróhirdetés rovatba. Mégy egyszer köszönöm a segítséget.
Az mitől lehet, hogy egy LCD monitor lemegy készenléti üzemmódba, ha a megjelenítendő képen kevés a világos rész, mint például egy fekete alapon fehér szöveges BIOS képernyő vagy egy elég sötét jelenet esetén?
A monitor működik, csak a sötét részeknél letiltja a megjelenítést, ha szerinte nincsen elég világos komponens a képen.
Egy monitor nem létezik, pontos típus igen.
Bocsi, csupán általános megállapításra gondoltam.
A monitor: "Fujitsu Siemens SCALEO CTM7010". A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2020
Ilyen, vagy hasonló hibát eddig egy bizonyos típusu mikrokontrollerrel szerelt 17-19" samsung monitorban ismerek, egyébként nem jellemző.
A szinkronjelet a zöld színből veszik a monitorok legalábbis analóg bemeneten, ha ott nem stimmel a jelalak, akkor elképzelhető ilyesmi hiba, de bőven lenne más tünete is, mint a homályos-szellemképes kép.
A kép amúgy tökéletes, csak a "túl sötét" képnél tilt le.
Az kemény, nem láttam még ilyet.
Azért másik VGA kábelt megpróbálnék. A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2020
Sziasztok!
Egy Odys LCD tv22 monitorról lenne szó! Készenléti lámpa pirosan villágit megnyomom a bekapcsoló gombot át kéne neki váltani zöldre,de visszaugrik pirosra a készenléti lámpa. szétszereltem és a táppanelen véltem felfedezni a hibát. Érdemes lenne szerelőhöz levinni, hogy esetleg ha tudja megcsinálja vagy egy ilyen táppanelt rendelni valahonnan?
Ha jól látom van pár pupos kondi azokat kellene cserélni első körben.
Idézet: „szétszereltem és a táppanelen véltem felfedezni a hibát” Bővebben?
Puposak a kondenzátorok. Amikor bekapcsolja, a nagyobb áramlökéstől leesik a fesz, ami miatt újraindul.
Teljességgel kábelfüggetlen...
Másik géppel, laptoppal is csinálja?
Bármivel képes csinálni, teljesen független attól, hogy mi a jelforrás (pl. számítógép, régi számítógép vagy kompozit→VGA adapter).
Tisztelt urak!
Jobb híján itt és paralel egy másik, nagyobb hozzászólásszámú, a közelmúltban is aktív topikban teszem föl a kérdést. Amennyiben már itt, vagy máshol volt szó a dologról, elnézést kérek, ez esetben beérem egy jó helyre mutató linkkel! – bár előtte futtattam egy keresést "monitor" keresőszóra (lehet nem volt elég pontos) a fórumban. A helyzet, mellyel kapcsolatban a segítségeteket szeretném kérni, a következő: Van egy
Relevánsnak tűnő adatai a következőek:
Alább még:
Ami a gond: A monitor csak inverz képet hajlandó adni önmagában (nincs csatlakoztatva semmilyen jelforráshoz, ekkor az indítóképernyő és a "going to sleep" felirat az inverz) is. Az, hogy a nyilvánvaló módon árnyékolást (is) biztosító fémburkolatok, árnyékolások mind jól a helyükön vannak, látszólag nem befolyásolja. Az előzménye: A valószínűsíthető vezérlőpaneltől a kezelőgombokig futó szellentésvékony FFC kábel mindkét végén megadták magukat a csatlakozók. Cseredarab és ilyen finomságú pákahegy híjám némi magyar virtust sem mellőzve, a tőlem telhető legnagyobb körültekintéssel kicseréltem hagyományos (SATA-előéletű) szalagkábelre, melyet a gombos panelon szemrevételezéses és/vagy műszeres azonosítás után (gombok, két LED és két hangszórócsati a tartalom) a "célalkatrészek lábára", a központi panelen pedig a régi csatlakozó helyére forrasztottam, majd ízlésesen ragasztópisztollyal óvtam meg a nem kívánt mechanikai igénybevételtől és az kitett, közeli csatlakozási pontokon a csupasz erek összeérésétől. A beavatkozás során külön ügyeltem a környező SMD alkatrészek és chipek épségére – látszólag sikerrel – és az erek sorrendjére, majd ellenállásméréssel ellenőrizem, hogy minden ér oda (és csak oda) megy-e, ahová az elődje tartozott. (A kezelőpanel működik is, ahogy kell...) Amit beismerek: Nem életem legszebb és legigényesebb munkája (merjük kimondani: elég kókány), de mihamarabb szükségem volna a szerkentyűre. Érdeklődésem és műveltségem is inkább erősáramú, a gyengeáramú/elektronikai/stb. tudományom meglehetősen behatárolt, bár ezen igyekszem folyamatosan bővíteni és páka sem most volt a kezemben először. Ezzel együtt a probléma megoldásához szükséges specifikus tudásnak híján vagyok. Végül, amit mindazonáltal sejteni merek: Valahol valaki valamiért inverz feszültséget/jelértéket kaphat. De ki és hol? Az internetet áttúrtam, egyetlen service manualt találtam azthiszem Elektrotanyán, de az az SP716 / SP916 típusokhoz van amik eléggé más sturktúrájúnak tűnnek... Mitévő legyek? Ha segít, amint tudok, mellékelek egy képet a műről. A türelmet és a segítő válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2020
Kondik beszerzése és kicserélése - kb. 2 nap.
És utána újra új a cuccod.
Szia,
az inverz mit jelent? Tükrözve van a kép, vagy olyan, mintha egy foto negatív lenne? Akkor ha jól értem, pont ugyanolyan a kép, mint mielőtt nekiláttál kicserélni a csatlakozókat? Arról tehetnél fel egy képet, hogy is néz ki most, milyen képet ad.
Szia!
Köszönöm a választ! Bocsánat, hogy csak most reagálok,közbejött ez-az... Ahogy mondod, mint egy fotónegatív. Minden színnek pontosan a negatívja (komplementere) látszik. Ha a mostani hátteremen egy képszerkesztőben végrehajtanám a "Színek invertálása" parancsot, ugyanezt kapnám. Gondolom, így már el lehet képzelni – ha nem gond, erről nem teszek föl képet A tájolás, képarány, egyéb geometriai jellemzők rendben vannak – szóval ebből a szempontból igen, pont ugyanolyan a kép, minden oké vele, kivéve a színeket (és azt, hogy a kicseréltem az egy kicsit túl szép kifejezés )... Annyi még a dolog pikantériája, hogyha nincs j elforrás, akkor az indító Fujitsu logót és az utána megjelenő "No signal. Going to sleep" feliratot is tökéletesen inverz színekkel jeleníti meg. Alább, teszek föl képeket a tetthelyről, hátha az segít. (Gyengébb idegzetűektől előre is elnézést kérek!) Természetesen a panelek és a képeken megbontott csatlakozások mind a helyükön voltak a próba idején. Illetve az egyik kezelőpaneles képen látható egy karikába elkötött végű ér, aminek az "eredetije" – akárhogy is vizslattam – a kezelőpanelen nem látszott csatlakozni sehova, csak a központi NYÁK-on (gondolom valami plusz funkciót tudna egy másik fajta kezelőpanellal – persze az is átfutott az agyamon, hogy esetleg a többi érhez mért kapacitását használták fel valamire, de ez elég valószínűtlennek látszik), nem tudom ez befolyásol-e bármit, a panel eddig jórészt frankón működik. A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2020
Szia,
az első képen látható a két LVDS kábel, felfele mennek a kijelző tetejére. Ott található egy buffer panel, ahhoz hozzáférsz, hogy lefotózd? Nagyon óvatosan, mert róla már valószínűleg a flexibilis kábelek sütött csatlakozással mennek tovább, plusz azok a kábelek amúgy is nagyon érzékenyek. Idézet: „[...]a kijelző tetejére. Ott található egy buffer panel...” Úgy érted, ott a kijelző "élén" lévő kis panel, ahová mennek a központi panelről?
Tessék, remélem ezek jók lesznek (mint látod, ezeken a képeken az LVDS kábelek itt nincsenek bekötve – a próba idején természetesen be voltak.) :
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
Ez inkább TTL lesz mint LVDS. Amúgy a negatív képben nem lennék olyan biztos, PC-n kellene olyan kép, amin a teljes színskála látszik és akkor egyértelműen kiderül, hogy mi is a probléma.
Rendben, köszönöm!
Holnap adok neki...
Voilà!
Össze is vágtam az eredetivel, hátha segít az analízisben. Most veszem észre, hogy valamiért talán fejjel lefelé is van, pedig a laptopon amiről kapta, helyén volt minden, és azt hiszem indításkor, bejelentkezéskor a tárgy monitoron is helyén volt minden (a színeket kivéve persze). Szóval a tájolást illetően nem tudom, hogy én nyomtam-e el valamit amikor a jelforrás gép monitorjáról áthúztam (alapból kiterjesztettként és nem megkettőzöttként kezeli – én meg úgy hagytam...) a képet a beteg monitorra. Szóval szerintem egyelőre koncentráljunk a színekre (ha van így értelme), mert a tükrözésre határozottan nem emlékeztem a korábbi próbák idejéről és nem zárom ki, hogy én bénáztam el valamit. A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |