Fórum témák
» Több friss téma |
Szevasz!
Ezek a hőcserélők hűtőnél használatos csatlakozó méretekkel rendelkeznek. Kaphatók vörösréz szűkítő idomok Külső/Belső megnevezéssel. Külső megy a hőcserélőbe, belső fogadja a klímacsövet. De nem biztos, hogy van épületgépészeti áruházban. Ezek rozsdamentesek, forrasztása 40% ezüst + folyatószerrel lehetséges, vagy bevonatos pálca. Üdv: StMiklos A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
Szevasz!
Azt nem mondtam, hogy én automatikusan hűtős hőcserélőt értettem, azok tudják a 40 bart is. Épületgépészeti kazán+padlófűtés hőcserélő nem jó ide. Persze más árkategória. Üdv: StMiklos
Ilyet találtam, ami 30 bar-t bír el. Ha picit több, még gondolom nem száll el. Persze ez is menetes, viszont alkalmas hűtőközegre is a leírás szerint.
Őszintén megvallva, még nem döntöttem el, hogy csőkígyó, vagy ez legyen. 10-15 m 6 mm rézcsőre gondoltam, az árban is kb. ugyanennyi. A klíma 10-es visszatérőjéhez szűkítő idommal lenne illesztve.
Mivel kúpos peremes a kötés, a menet csak a hollandin van. Bármennyiszer oldható, viszont célszerű nyomaték kulccsal meghúzni. Az a titka, hogy meghúzáskor a kúpos perem ne nyúljon ki a hollandiig, mert akkor nem tömít rendesen.
Csőkígyó viszont egyszerűbb, bármikor újra gyártható, ha nem jó a mérete, vágható, vagy hosszabbítható. és nem dugul el, például.
Sajnos nem találtam megfelelő fittingeket, így forrasztanom kell egy közdarabot.
Egy lezáró kupakba forrasztok be közcsavart, amire már mehet hollandival a rézcső.
Valamikor kerestem nyomatékkulcsokat, de elég drágák, főleg amelyik szélesebb tartományú, hogy több méretű hollandihoz is használható legyen. Otthonra kicsit luxus lenne nekem .
Na igen, 25.000 Ft a készlet, általában.
Akkor húzd meg érzéssel, vákum általában kihozza ha ereszt. Persze Nitrogénnel megnyomva az igazi. Szombathelyen nem tudok segíteni, tizenévenként járok már arra. Esetleg egy helyi klímás.
Én nem bíznék a menetben. Ebben a videóban belehegesztett egy közdarabot, ami ránézésre vasból van. Nem tűnik rossz megoldásnak.
(Inkább beforrasztott, mert ez keményforrasztás. )
A menetet össze lehet forrasztani ezüsttel, és már jó is. A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2022
Payagyerek (rengeteg hőszivattyú építős fórum/hozzászólás elolvasása után nekem ő az etalon) is hollandival csatlakozik a hőcserélőre. Egy betétet esztergált, amibe beleforrasztotta a csövet, majd ezt szorította rá a hőcserélőre hollandival.
Sajnos nekem nincs lehetőségem esztergálni, esztergáltatni, így mást kellett kitalálnom. Ha nem lesz jó, majd próbálom másképp.
Akkor már inkább a kupakba forrasztanám bele a csövet, közvetlenül.
Sokkal olcsóbb is lenne
Én azért gondoltam könnyen bonthatóra, mert tanulós, kísérletezős gép lesz. Ez a hollandis, peremes csőkötés meg rengeteg klímán megszokott dolog, nagy gond talán nem lehet vele. Sajnos kevesen építettek/építenek, pedig nem bonyolult gép, inkább a technológia kényesebb.
Szevasz!
Jó lesz az! R410 48C 30 bar. Üdv: StMiklos
Még nem tudom, hogy milyen hűtőközeg lesz benne, mert ha minden jól megy, a jövő héten megyek a gépért. Annyi biztos, hogy fűtésre alkalmas, és nem inverteres gép. Én fogom leszerelni, de előtte lemérem a kompresszor áramát fűtő üzemmódban, hogy tudjam mi az, amit nem kell majd túllépnie.
Ezt az inverteres klímát:
Tápfeszültség 220 V 240 V Névleges hűtő energiafelhasználás 997 W Névleges fűtő felhasználás 970 W Névleges hűtőteljesítmény 3200 W Névleges fűtő teljesítmény 3500 W biztonságosan elbírná, ez az aggregátot a gyakorlatban? Güde ISG 1200 Inverteres Agregátor 4 ütemű OHV benzinmotor az elektronikusan érzékeny fogyasztók számára pl.számítógépek, hi-fi eszközök stb. Inverter technológia - Kimeneti feszültség: 230V - Névleges áram: 4 A - Névleges teljesítmény: 1200 W - Folyamatos teljesítmény: 1000 W - Névleges feszültség: 230V
A biztonságoshoz kb. másfeles szorzó kéne. Ez itt határon menne akkor is, ha nem leng túl egy kicsit sem...
Sziasztok!
Látom másnak is meg fordult a fejében klímával való víz melegítés ötlete. Egy ideje már én is foglalkozok a témával. Az én tervem hogy kezdetben 2 majd később 3 12-es split klíma kültéri egységet fogok használni fűtésre. Jelenleg a házam hőszükséglete 6kW-körül alakul. Későbbi számítások szerint fog növekedni 9 kW környékére. Csak is az átmeneti időszakban használnám, kb ameddig nincs szükség le olvasztásra. A gépészeti rész már majdnem készen van az első próba üzem sikeresen zárult (egyenlőre 1 kültéri egység) A vezérlés még hátra van. E hónap folyaman remélhetőleg elkészül A beltéri egységet teljes mértékben elhagytam, és 6-os réz csőből hajlítottam kígyót. 3x4m - kb ilyen hosszúságú és elrendezésű volt a gyári beltériben is. Kettő ilyen csőkígyót tettem egy valamikori tágulási tartályba. Majd a tágulási tartályt csatlakoztattam a meglevő fűtés rendszere. Mielőtt élesben ment volna elvégeztem egy pár kísérletet és meglepően jó eredményeket kaptam. Bőven 3 feletti COP-vel.
Otthon 3,5 kW-os inverteres gépre is kb. 970 W van írva. Én lemértem teljesítménymérővel úgy, hogy hideg szobában 32 °C-ra állítottam, azaz maximális teljesítményen ment. Ekkor 1250-1300 W-ot mutatott a műszer. (Nem sima árammérő, mert az a meddő miatt csalhat, de inverteresnél egyébként nincs számottevő meddő, ez pl jó hír az aggregátor számára.)
Szerintem mindenképp mérd le maximumra állítva, és kiderül, hogy mennyit fogyaszt. Nem valószínű, hogy elbírja az 1200 W-os aggregátor. Találós kérdés: Miért szeretnek inverteres aggregátorokat gyártani? A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
Mert ha nincs névleges teljesitménnyel terhelve akkor kisebb fordulaton is mehet, nem a fordulat adja az 50 Hz et, meg a szabályozhatósága is gyorsabb
Szép! Kb. mekkora volt a vízhőmérséklet?
Az 50fokot minden probléma nélkül tudja kb 26bar nyomáson ami bele fér a gyári maximális nyomásba, R22 a hűtőközeg. Viszont ezt csak tesztközben próbáltam, az esetemben 40 fokot nevetve tudja. Élesben 2. napja működik igaz a rendszer csak félgőzzel másik kültéri még beszerelésre vár. Eddig biztatók az eredmények szépen lassan hűl le a rendszer.
Egyenlőre még gondolkozok hogy beszerezzek-e egy 18000btu vagy nagyobb kültérit és azzal próbálkozzak vagy a meglevő 12000btu-sat. Elég lenne a 12-es is de akkor nem lenne tartalékom.
Nem hangzik rosszul!
Hát igen, az R22 nagyon kényelmes hűtőközeg volt a relatíve kis nyomás miatt.
Felém még könnyen lehet találni használt R22-es gépet bár elégé fogyik.
Újan meg már csak R410-est lehet kapni azonban a kínálat már nagyon szűkös lassan spájzolni kell ha még akarok on-off gépet a jövőre nézve...
Sziasztok!
Valaki elmondaná hogy miért volt ez a nagyon agresszív átt állas az inverteres klimákra? A marketing szöveget értem de kicsit túlzónak találom. Egy megfelelően méretezett on-off is ugyan azt tudja mint az inverteres, pl ha az utóbbi 100% működik akkor már a marketing által igért spórolás már nem is igaz. A fűtés esetében is ugyan azt kellene tudni mind a kettőnek, azonban a gyári adat miért mond különbséget? Mi gátolja meg a hagyományost hogy akár -20- ban is fűtsön?
Egy inverteres klíma elég ritkán működik 100% on ha jól használják , egyébként az agresszív átállás nem a rendszer miatt következett be hanem a hűtőközegek cseréje miatt , na meg a piacgazdaság is ezt diktálta ..... (nem találsz egyetlen inverteres klímát sem R22 es gázzal ....)
Igen ha jólhasználják, jelenleg az én környezetemben a klímával való fűtés nagyon menő(saját magamnak is fejlesztem). Sok esetben azonban több 100 négyzetmétert szeretnének az emberek fűteni egy esetleg 2 klímával, többnyire sikertelenül. Sok vitám volt már e miatt hogy ha "fűteni akarsz kis klímával nagy hazát akkor az inverteres klíma felesleges".
Ez így teljesen irreális .... Hogy méretezik a gáz fűtést egy lakásba ? 20-30 kw / 100m2 akkor miből gondolják az emberek hogy 2db 2,5kw os klímával ki lehet fűteni ??? Van egy hőteljesítmény ami számítható a lakás hőtani tulajdonságaiból ez alá nem lehet menni ha klíma ha infrafűtés ha gázfűtés , ha fatüzelésű kandalló -cserépkályha .....
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2022
[off]Na ebben teljesen igazad van!! De tudod mennyien gondolják ezt másképpen, pedig ez alapjában véve cáfolhatatlan tény![/off]
Nálunk az inverteres klíma a fűtésre vált be igazán, mert ahogy csökken a beállított és a mért hőmérséklet közti különbség, szépen leszabályoz, nincs kapcsolgatás.
Hűtési szezonban viszont úgy használom mint a nem inverterest. Esténként amikor már nem annyira forró a levegő bekapcsolom 16 fokra állítva, azaz maximális teljesítménnyel megy a kompresszor, és "behűtök" éjszakára. Teljesen jól lehűti a szobát, nem kell egész nap mennie csökkent teljesítményen. Egyébként így is aránylag jóval kevesebbet fogyaszt mint a nem inverteres ablakklíma. Ennek az is az oka, hogy a kompresszor nem egyfázisú rövidrezárt forgórészű aszinkron motor, hanem állandómágneses 3 fázisú szinkronmotor. Nincs forgórész örvényáram, így az a veszteség is megspórolva. Természetesen cserébe az inverteren is van veszteség, de az kevesebb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |