Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Mert a közepére még jön egy nagy táp.
Meg nem volt kissebb dobozom az előlap meg volt már.
Hali!
Az esztergára 3d nyomtattam házat a fordulatszámmérőhöz. https://www.thingiverse.com/thing:6037742
Nekiálltam egy felhallgató erősítő építésébe. Kíváncsi voltam mit tud és később szükségem is lesz rá. Már csak kettő kerámia kondi és kettő tranzisztor hiányzik belőle. Így hamarosan készen lesz.
De addig is felteszek róla pár képet.
Egy régebbi projektem forrásait osztom meg veletek, nézetek el nekem, hogy mikor kezdtem az egész hobbit, még minden ment fejből és nagyon kezdő voltam ezért a kezdetekben nem készítettem kapcsolási rajzokat.
A projekt, amit publikálok egy levegős forrasztó állomás, amely hőprofil alapján működik, készült egy kis demo program az SMD forrasztáshoz is, de végül azt nem fejeztem be (csak programozni kell picit). A teljes forrást megosztom, így a továbbiakban bárkinek ötlete vagy további elképzelése lenne vagy csak szimplán akar egy levegős forrasztót készíteni magának, annak most itt a lehetőség.. Tanulásra is alkalmas, mert a programot még 2014-ben írtam, amikor kezdtem az egészet.. PIC18F4550 és PIC18F452-re íródott. Bővebben: Link A github szálat még csak most fejeztem be, helyesírási javítások folyamatban.
Nagyon szép az elrendezése! Elsőre jó ránézni!
Szép és alapos munka ez is ! De ezt már megszoktuk tőled...
A MADE IN HUNGARY is tetszik.
@szendi001: köszi.
@Jonni: Köszi, de azért ez a projekt még nagyon az elején volt, mikor megfertőztem magam ezzel a hobbival. Úgy érzem e projekt óta azért sokat fejlődtem, sokkal letisztultabb és alaposabban átgondolt terveket és kapcsolásokat készítek, de szokták azt mondani, hogy mindig van hová fejlődni. A képen látható PCB-re a "MADE IN..." felírat duplán igaz, ahogy a felírat is mutatja. BME-n készült a PCB. Az elkövetkező időkben, ahogyan az időm engedni és megkapom néhányra a szükséges engedélyeket is, osztok még meg pár projektet, amin dolgoztam. Lesz köztük, BLE Bluetooth-os eszköz, Állítható töltőáramú elektromos autó töltő vezérlő, Még korábbról autó blokkoló, bináris óra...stb.
Ahhoz képest hogy csak "hobbi", ezzel a hozzáértéssel a mérnökök közt is megállnád a helyedet.
Kiváncsi leszek a többi projektre is A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2023
Köszönjük a felajánlást, én is kíváncsian várom mi minden kerül még ki a boszorkánykonyhádról!
Szombati mazsolázáshoz egy újabb még talán nem publikált, mondhatni kísérletezős projektem osztanám meg veletek. Ez a projekt egy BLE vagy is alacsony energia igényű bluetooth chipet konfigurál fel és tesztelés céljából adatokat küld illetve fogad.
A projekt roppant egyszerű, összességében egy PIC18F24K22-es MCU-t egy nRF8001-es chippet és néhány szükséges komponenst tartalmaz. A teljes anyag forrását elérhetitek a következő linken: https://github.com/DPTPSystem/nRF8001_BLE A projekt kapcsán amire érdemes figyelni: 1. az áramkör 3v-os, tehát ennek megfelelően kell kezelni 2. a PCB vasalásos nyákkészítéshez, SMD alkatrészekre van optimalizálva (ez utóbbi kicsit nagyképűen hangzik, bocsika.. ) 3. csak szórakozás miatt épült meg, nincs konkrét célja a közzétett projektnek.
Na opensource lett a makkforrasztás?
Újabb hét újabb projektem osztanám meg, ezúttal nem is egy, hanem mindjárt kettőt.
1. egy levilágító elkészítése egy szkennert átalakítva, kivételesen elég alapos és részletes leírással. Én kifejezetten lötstop maszkoláshoz használtam, de használható konkrét áramköri fototechnikai eljáráshoz. Teljes forrás itt: https://github.com/DPTPSystem/UltravioletLedLight 2. anno meg kereset xy, hogy valamilyen okos kupakot készítsünk, de konkrétan soha nem tértünk rá a tárgyra, így saját ötletem alapján készítettem egy vízfogyasztásra figyelmeztető/ösztönző elektronikát, amelyet egy kupakba vagy valahová elhelyezve "segít" betartanunk a vízfogyasztási igényünket. A teljes forrást megosztom (sajnos a nyák gerber állományát már nem találtam meg, de olyan egyszerű, hogy bárki után tudja rajzolni): https://github.com/DPTPSystem/WaterBottleCap Mind kettő projektet eredetileg vasalós megoldással lett elkészítve még hobbim kezdeténél. Jó utánaépítést vagy mazsolázást. A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2023
Ez a peneszes NYAK mintha ismeros lenne.
Nincs kizárva, talán korábban mutattam a képeket itt, de most a komplett projektet forrással együtt elérhetővé tettem.
Üdv!
Nem teljesen elektronika, de a lényeg az az. Készítettem az öreg, vén EAN-ra "digitális nóniuszt". Az én gépemen a nóniusz nem az átmérőt, hanem a sugarat méri. Ez nekem nagyon fura, ennyivel rávéshették volna hexadecimálisban is. Azt is át kell számolni és aki rutinos, annak gyorsan megy. Nekem nem tetszett. A 3 mm-es menetemelkedésű keresztszán orsóra került egy 600 lépés per fordulatos enkóder. Az gyakorlatilag egy lépésre egy századot jelent. Ehhez csak egy mikrokontroller, egy LCD és egy kézi enkóder kellett, hogy az utóbbival hitelesítsem az aktuális késhez az átmérőt. Illetve, kapott a gép egy elektromos féket is. A főmotor egy ékszíjon keresztül folyamatosan direkt forgási kapcsolatban van egy AC szervó motorral. Ha a főmotor áramot kap, akkor az AC szervó motort üresen forgatja. De ha a főmotor lekapcsolódik, akkor abban a pillanatban az AC szervó tekercsei rákapcsolódnak egy söntre, ahol is a forgási energia által termelt elektromos áram el disszipál. A gyakorlatilag rövidre zárt tekercsű AC szervó úgy fogja meg a gépet, mintha pajszert dugtam volna az orsószekrénybe. A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2023
A hirtelen állj menetvágáshoz nem az igaz a fordulat irányváltásakor. Irigylem a szemed, hogy ekkora távolságból jól látod a kijelzőt!
De, hidd el, jó ez menetvágáskor is.
Felteszem olyankor az "excenteres menetkés-kiemelőt". 4-es, 5-ös sebességben végigfogatom a menetet. A végén stop. Kiemelem a menetkést, de a nóniuszhoz nem nyúlok. Visszahajtom. Menetkés vissza, nóniusszal fogást állítok és mehet a következő menet. Olyan így egy menet, mint a való életben. 2 perc.
Persze, fogásmélységet, nem átmérőt. Ezért jelez sugarat a nóniusz.
Van ilyen nóniusz és olyan nóniusz is erre a gépre. Részemről az "átmérős" kényelmesebb lenne, mint a "sugaras"
Vélhetőleg az is közbe játszik, hogy nem vagyok szakmabeli, csak hobbista.
Sziasztok.
Barátomnak készítettem egy villanypásztort. Az ő feladata az volt hogy hozzon egy bombinát és e egy dobozt. Többi van a fiókban. Ezt a kapcsolást azért szeretem mert egyszerű és ha kell akkumlátorról is lehet használni olyan kevés a fogyasztása. Egy töltéssel napokig elmegy. A 12 volt 2A táp kondijairól fél percig is elcsattog. Persze itt a minimális beállításokat kell használni. A potencióméterek luxus kategória. Ha megvan hogy milyen jószágra, mekkora távon lesz használva, ellenállásal belőhető. Maximálisra állítva tűzgyujtásra is használható. Ilyenkor megnő a fogyasztás és a triak is melegszik. Készítettem egy videót ami elég gagyi lett, de a lényeg látszik. Tisztelettel: Laczo Idézet: „és a triak is melegszik” Bocs, nem szeretnék okoskodni, de a rajzon egy FET van. Ami gk gyújtótrafó csattogtatására eleve alkalmatlan, ezért melegszik. Vagy tranzisztor, de még inkább IGBT kellene rá, plusz egy 22nF 600V-os kondi. A villanypásztorok trafója egész más. Azokhoz lehet, hogy jó a FET, ezt nem tudom, mert villanypásztorral még ne foglalkoztam, csak láttam néhányat belűlről. Mindenesetre azok zárt vasmagos trafók, ellenben a gyújtótrafó nyitott magos. Próbáltam már építeni elektromos gyújtást motorra FET-el, de rekord gyorsasággal ment tönkre.
Nekem jól működött Ladában FET-es gyújtás,ez a fajta...
Bocsi. Én iram rosszul.
Ámbár a rajzon látszik hogy MOSFET. Az is szigorúan védődiódás. Triak nem is lehetne, mert az váltóáramra van fejlesztve.
Újabb hét újabb megosztás, talán volt már róla szó, de most forrással együtt osztanám meg.
Jelezni szeretném, hogy a projekt egy tesztprojekt volt, amely arra volt hivatott, hogy ellenőrizni tudjam a töltőoszlopok töltőáramát, hogy legalább kb. megfelelnek e a kiírt adatok a valóságnak. A projekt egy ESP32 WEMOS modulra tervezett kis program és egy kis adapter, amely megteremtette a méréshez szükséges szintillesztést. A projektet itt éritek el: https://github.com/DPTPSystem/ECarChargerMonitoring Szükséges megemlítenem, hogy itt elég nagy áramok mennek és esetenként nagy feszültség, szóval mindenki ennek megfelelően, felelősséggel álljon a projekthez. Megépítését vagy utánaépítését nem ajánlom senkinek, ha csak nem komoly és felkészült fejlesztő.
Gratulálok! Nagyon profi projekt. A Githubra feltöltött anyaghoz fűzött szövegben sok a helyesírási hiba. Az áramerősség mértékegysége az Ah?
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2023
Köszi, ezer felé a fejem. Átnézem újra a hibákat. Több projekt készül megosztásra és nem tudom már melyiket néztem át és melyiket nem. Köszi a visszajelzést.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |