Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   331 / 1679
(#) aderka válasza (») Nov 27, 2008 /
 
Nem úgy sem jó.. Legalább is a Forumról sem megy vissza az oldalra akármilyen linkel próbálkozom. atw miatt vagy nemtudom, más szolgáltatóknál még nemvolt ilyen problémám
(#) Frankye válasza aderka hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Nyertél...
ATW -> :gun:
(#) aderka válasza Frankye hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
(#) deguss válasza liman hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Gratulálok, szép lett!
(#) Bxncx válasza aderka hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Szia!!
Az UAA180 icnek a lábkiosztása megvan neked?
?(Mert googlen néztem a datasheeten és ott nem volt rajta cska az hogy mire lehet használni.)
(#) Moderátor hozzászólása Bxncx hozzászólására (») Nov 27, 2008
 
Nagyon rosszul nézted meg az adatlapot. Ha nem volt lábkiosztás, nem adatlapot találtál.
Mi lenne ha beírnád a keresőbe rendesen, hogy UAA180 és nem offolnád szét a Ki, mit épített témát?


Megköszönném!
(#) Gergő90 hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Kész lettem a TDA3040-as végfokommal amit már 1x megépítettem csak egy kis apró hiba miatt nem működött és aztán egy jó ideig nem is foglalkoztam veled. Most újra elővettem kijavítottam a hibát és építettem hozzá egy burkolatot. Persze most is akadt benne egy kis apró hiba amire nem is gondoltam volna,de Gery segített megoldani! A nyáktervet csatolom ami alapján építettem és felhívnám a figyelmét arra aki isetleg megakarná építeni! A beültetési rajzon 1N4001 diódák szerepelnek a gratzhídban. Ezek a diódák max 1A áramerőséget bírnak. Ha monot akarna valaki építeni ez meg is felelne de mivel ez egy stereo végfok ezért az áram felvétel a duplája lesz és legalább 2Aes diódák kellenek! Én is szívtam vele egy sort mire rájöttem az elektrótanárommal Szóval csatolok egy pár képet az alkotásomrol és Gerynek is köszi még1x!
Üdv mindenkinek!
(#) Gergő90 hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Bocsi a nyáktervet már nem tudtam csatolni szóval most itt megteszem!

pcb.pdf
    
(#) brezinajanika válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Príma,szép kis darab.Hány wattos?
(#) Action2K válasza brezinajanika hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Ha a nyákrajznak lehet hinni, akkor 2*10W. Ugye Gergő90?

Jó lett! A doboz is házi?
(#) Gergő90 hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Igen a dobozt is én csináltam. Elméletben 4Ohmon 18W-ot ad le!
(#) Action2K válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Huzamosabb terhelésnél mennyire melegszik? nem kellene szellőzés a dobozra? vagy nem hajtod meg annyira?
(#) Gergő90 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Igazábol amennyit melegszik ezt elvezeti a hűtőborda, de amúgy nem szoktam huzamosabb ideig terhelni!
(#) PWM hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Anya születésnapjára csináltam egy 7szegmentes villogót. A két 4-es felváltva villog.

Kép 032.jpg
    
(#) zenetom válasza PWM hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Hali!
Klassz lett, jó ötlet!
(#) mutatvanyos válasza PWM hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Ötletes
(#) Gery válasza Gergő90 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Szerbusz!
Látom túlélte a hőlégfúvózást!
Tényleg jó lett a végére
Ezek után meg már jöhetnek a komolyabb szerkezetek! Csak így tovább, hajrá!
(#) Topi hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Már korábban beszámoltam "kis órám" építéséről (Bővebben: Link)

Most ma végre elkészült az óra kemény hab váza, mely a szegmensek közötti szeparálást hivatott megoldani.

Videó a marásról: Bővebben: Videó
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Nem fognak kitörni a rombuszok?

Ilyen kivágósdit csinálnak vízzel is, az szinte bármit átvág, tudtommal az acélt is 14cm-ig(!) Azért csak erősebb lenne mint a hab.
Vagy ezt a kivágott habot be kellene mártani valami lakkszerű dologba ami legalább a felületét megkeményíteni.

Nem leszólni akartam az órádat, csak olyan sérülékenynek tűnnek szegény rombuszok...
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Az a fehér cucc, ragasztó, és rá van ragasztva a "hátfalra" az egész hab hátulja. Így az nem mozdul el. Az "átkötés" pedig meg van merevítve.

Epoxy mindenre jó. Tudom, hogy van merevebb anyag is, de az nehezebb is. Kivágom én lézerrel acélból is, vagy vízsugaras géppel, gépekben nincs hiány. De azért 10 kilót szögre akasztani már nehezebb, mint egy 3-as PVC-re ragasztott kemény hab. Az RGB LED-ek szórása miatt meg kell, hogy legalább 2 cm-re legyen a plexi is a hátlap között.

Ez nem olyan vékony gyenge hab. Képen nem látszik, de pozd. csavarral rögzítettem a CNC munkaasztalra. Nagyon jól forgácsolható. Olyan kemény mint az MDF lemez.
(#) zsuscsinyo válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Idézet:
„Segíts rendőreinknek! Verd össze magad!”

:wilting: Én képeket vártam.. (nagyobbakat mint ami be van vágva)
(#) zsuscsinyo válasza Topi hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Már kiváncsian várom a végeredményt! Eddig jól alakul, így tovább!
(#) zsuscsinyo válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Okés, közben megvan, kitaláltam hogy a kis "könyvecskékre" kell kattintani

Ez a táp még mindíg szolgál? Amúgy nemrossz! Stabilizátort miért nem szereltél bele ha szabad kérdezni?

üdv!
(#) Attila86 válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Ilyen hozzászólást én is tudok! Ezt épp ma készítettem (a dobozolást) de még nagyon nincs készen:

Stabilizált tápegység, 2*50V, 2008.Kép: HivatkozásKép: HivatkozásKép: Hivatkozás


Na de itt vannak nagyban is:
KÉP1
KÉP2
KÉP3
(#) gg630504 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Idézet:
„Stabilizátort miért nem szereltél bele ha szabad kérdezni?”

Mert több kisfeszültségű fogyasztóm van (*). Nem akartam mindegyiknek külön trafót. A transzformátor-veszteségeket és 230 voltos aljzatokat, dugókat akartam megspórolni. Utálom, hogy mindennek dugasztápja van és mind melegít (**). Aminek nem jó a stabilizálatlan, az stabilizáljon magának! Forrasztópákát is kötöttem már rá. Igen, még mindig használom, bár épp most volt benne biztosítócsere.
(*) DJ-180, ventilátor, villogó LED-ek ( YL-nek ).
(**) Legújabb: AirWolf légszűrő, 12 volt 300 milliamper kisfrekvenciás, fűt rendesen ez ÉMÁSZ és a széntüzelési szerkezetátalakítás nagy örömére.
---
"kis könyvek": mindig zavart, hogy más képtárait úgy kellett megnéznem, ahogy NEKI tetszik. Én négyféleképp megnézhetőre csináltam, lehet válogatni ( a harmadikat szoktam használni ).
(#) brezinajanika válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Attila te jártas vagy benne... mivel ajánlatos kivágni 1 ilyen doboz,hogy ha nem kerek formákról van szó?
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Szerintem szépen alakul. Merjek arra következtetni, hogy a kapcsolás lassan elérte a végleges alakját?
(#) Attila86 válasza huba hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Nagyjából alakul, igen. A fő panel (B-panel) már a 26. panertervnél tart. De most már nem is inkább az elektronikában kell módosítgatni, hanem néhány mechanikai dolog miatt. Bár azért még az elektronika sem teljesen 100%-os ám, kisebb hibák még akadnak.

Brezinajanika!
Én 2-es fúróval végig körbefurkáltam az előlapot a kijelzők helyén, az így meggyengült anyagot már könnyen ki lehet ütni. Utána persze reszeltem egy csomót...
(#) SALáta válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Szia Gabi.
És mit hajtottál a tápról???
Látnád nekem miről megy most a Rig.
Szerintem jó lett a tápod, nekem tetszik.
Az én erősítőm ne nézd meg itt van az is valahol de egy kábedzsungel az egész.
Most majd ha itthon leszek csinálok egy nyákvasalót lézernyomtatóból.
Az "előtolás" szervó fordulata egy lm317 tel lesz szabályozva (nem kell pwm minél kevesebb alkatrészt ölök bele).
73 dx és üdv az YL-nek
Következő: »»   331 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem