Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   365 / 1679
(#) neomur válasza 7805 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
és miért jó ha a modemből kilóg egy elektroncső?
(#) Sergei válasza neomur hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
dizájn
(#) 7805 válasza Sergei hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Üdv

igen

Ez csak prototipus fa doboza lesz..
(#) SALáta válasza Sergei hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Hogy ezt én nem találtam ki! A visszhangosítóm is ilyen modemdobozba épült, 82 darab tic-tac os dobozért kelt el, jó lesz ellenállást tárolni a sok doboz
(#) interferi hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Üdv
Megépitettem a "Kapcsolások" nál szereplö "Spektrum analizátor II " teljesen ujra és kisebbre áttervezett nyákkal. Ime néhány kép rolla.
Bővebben: Link
A led mátrix nem 10X10 es hanem 10X12 es mert egy másik áramkörhöz volt "Digitális oszcilloszkóp" RT ÉK 1981 ahhoz is uj nyákot terveztem.
(#) 7805 válasza interferi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Üdv ez aztán nagyon

Egy ijet fogok én is gyártani csak más kapcsolással..:
(#) llaci56 válasza 7805 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Ilyet? Pont iLYet? Egész pontosan iLYet?
(#) synthsworld hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Kedves mindenki! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de nem találtam jobban idevágó topicot. SZeretnék csinálni egy szintetizátort egy 70-es évek beli modell alapján, ami viszonylag egyszerű. Ennek megvalósításához keresnék valakit aki tudna nekem segíteni megtervezni, összeállítani a nyákokat (3db). Nem annyira bonyolult a dolog, minden kapcsolási rajzom megvan, de nekem egy kicsit zavaros én nem tudom ellenőrizni... Minden megoldás érdekelne. Nagyon köszi mindenkinek aki tudna segíteni bármiben.
(#) totti91 válasza synthsworld hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
ki mit épetett?=mit építettél és nem pedig hogy mit építenél
(#) Csibi hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Sziasztok
Kb. 6 éve készitettem egy fordulatszámmérőt, de csak most jutottam el odáig, hogy a kapcsolási rajzát is elkészitsem.
Két db. mikrokontrollert tartalmaz. Egyik a PWM jelet állitja elő, másik pedig a fordulatszámot méri.
Tudom, a kivitelezés hagy némi kivánnivalót maga után, de akkoriban csak ennyire futotta. A dzsungelt az alján inkább nem mutatom

Bővebben: Fordulatszámmérő leirása

RPM.jpg
    
(#) Action2K válasza Csibi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Szia! Nem semmi egy "tákolmány", meg az az egérbelsőség...
De ügyes! A fő, hogy működik! Gratula!
(#) synthsworld válasza totti91 hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Köszönöm a segítőkészségedet és bocs mindenkitől akit zavart a kérdés.
(#) Moderátor hozzászólása synthsworld hozzászólására (») Jan 31, 2009
 
Ez eléggé "kétértelműen" hangzott! Jóindulatom jeléül úgy veszem, hogy nem gunyorosan írtad, mert ez esetben kellemetlen következményei lehetnének - Rád nézvést!
Van ám fórum szabályzat, elvben el kellett olvasnod, és van apróhirdetés rovat is. Esetleg azzal kellene kezdeni, nem az élcelődéssel...
(#) dbase hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Modulátort beépítettem dobozba táppal, és kettő F csatis kivezetéssel, egyik a kimenő RF jel, a másik video jel. Kapott egy 7805-t, 45mA-t eszik csak a modulátor, a belső 1-2dB-s erősítőnek nem adtam tápot. Kapott a videojel egy trimer potit is, mert a kép olyan volt mint amikor a fénykép kiégett túl fehér volt. Ha valakit érdekel lerajzolom, hogy illik bekötni kábeltv rendszerbe.

opto.jpg
    
(#) Báddzsó hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
sziasztok, újabb hülyeségemmel színesítem a "ki, mit épített" topikot!
találjátok ki mi lehet
(#) 2ltb válasza Báddzsó hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szia!
Eeprom iro adapteren kivül barmi.
(#) Action2K válasza 2ltb hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szerintem sem SMD kivitelű tokokhoz való "In-Circuit Serial Programming" adapter.
(#) Báddzsó válasza Action2K hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
tudtok ti valamit, persze a háttérben sokat elárult a pickit2...
Ez 8 lábú smd pic programozó "feltét"-nek készült, ahogy ti írtátok adapter, rányomom felülről a beforrasztott soic tokozásu picre (12F675 jelen esetben, ott aképen) és rátöltöm a progit. működik, teszteltem! elsőre ment! verification is ok!
Vasalt nyák 5*5mm-es, rugalmas ic lábak ráforrsztva és lefele hajtva, +a régebben itt is mutatott saját készítésű extravékony kábelem... hát ennyi, nem volt egyszerű megcsinálni, kicsit apró...
(#) joko1313 válasza dbase hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
helo, az enyém már majdnem 3 éve mukodik, dvd lejátszo rákotve a gyerkocoknek. egy muholdvevobol szedtem ki, azota hozzájutottam még 11 darabhoz. egyébként jol néz ki.
(#) The Light hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
..készülő legegyszerűbb inverterem.. nagyon csontváz... ...még dióda csere, tranzisztor hűtőbordalap, trafó!, ház, 1 hűtőventi azért biztos ami biztos, stb.: :eljen:
(#) Action2K válasza synthsworld hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Idézet:
„Kedves mindenki! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e”

Én viszont pont jó helyre írok, sőt ezzel még a Te kérésedhez is tökéletesen ideillik.

Dátum: 80-as évek eleje. Indíttatás: Nekem kell egy ilyen (kép mellékelve).
A végeredmény lejjebb.
(#) Action2K válasza Action2K hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
A kivitel: Az akkori szokásos fadobozolás.
Keyboard: Modellvasút vezérlőgombsor.
Elektronika: 2db 7400-ás IC-ből felépített oszcillátorok.
Minőség: Nagyon amatőr, de szól!
(#) interferi válasza 7805 hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Üdv
De ha ez tetszik a nyáktervét el tudom küldeni (expresspcb progival van készitve expresspcb oldal )
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Elkészült a Kapcsolóüzemű előszabályozós, négydigites labortápegységem Minden működik, tökéletes, 40V 10A-9,5A . Már csak a dobozolás van hátra
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 

Látom te sem építettél még kapcsolóüzemű tápot...
A kapcsoló és az áteresztő fetet, illetve a kettős schottky diódát nem lehet elvezetni a paneltól!! Még fél centire sem!!

Idézet:
„Minden működik, tökéletes,”


Csak addig gondolod ezt, amíg szkóppal rá nem nézel a kapcsoló fetre vagy esetleg a táp kimenetére. Vagy amíg meg nem méred a táp hatásfokát.
(#) jdani válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
hm.... Ez jelent valami gondot a későbbiekben?
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Igen, eléggé.
Mindenképpen vissza kell ültetni őket a panelba.
(#) jdani válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
És az úgy elegendő hűtést biztosít, ha a hűtőborda aljára lesz mindegyik alkatrész szerelve. Itt arra gondolok, hogy mindegyik alkatrész egy helyen fog melegedni, és az alja így sokkal melegebb lesz, és a teteje kevésbé, mert nincs szétosztva.
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Ezt én nem tudom megmondani egy fénykép alapján. De minden esetre biztosan jobb mintha az alkatrészek ki vannak drótozgatva a bordára.
(#) Zoli_bácsi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Ez nagyon tetszik! Biztosan egyedi hangzása lehet!

üdv!
Következő: »»   365 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem