Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1562Q Végerősítő
 
Témaindító: attila26, idő: Okt 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 8
(#) NémethBálint válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Ja, és szétszedtem az autórádiót, hogy megnézzem mi van benne, és a mocskok lecsiszolták a végfok icről a feliratot
(#) titi válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Idézet:
„Ha rárakom azt a 2 db 8 Ωos hangfalat, ami a TDA8560-as erősítőmön van, akkor elviselhetetlen a hangja. Ha viszont 4 db 4 Ωos hangfalat rakok rá, akkor jól szól”

...és melyiket, hogy raktad rá? ...no meg hangfal és hangfal között is van különbség... ezzel kapcsolatban valami hangfalas topikban találhatsz több infót...
(#) NémethBálint válasza titi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
6 db Tesco Gazdaságos hangfalam van. ebből 4 db 4 Ohmos, 2 db pedig 8 Ohmos. Nem ezekhez kell az erőlködő.
Ja, és egyik hangfalam sem hibás, csak az autórádióval van egy "kis" bibi. Gyakorlatilag ha nincs mind a négy csatornája leterhelve, akkor recseg mint állat. Azért vetettem ezt fel, hogy nehogy a TDA7560-nal is így járjak, hogy egyrészt messze nem igaz az a 30 watt 4 Ohmon, másrészt pedig ha nincs mind a négy csatornája leterhelve, akkor nem műxik / recseg, vagy esetleg el is száll :S
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Esetleg ha minden kötél szakad betehetsz az autóba még egy akkut és így már 24 voltal dolgozhatsz, amiről már ki lehet venni azt az 50 vagy 70 wattot.
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Ma elkészítettem a ládát, holnap veszek 3 db IC-t, és remélhetőleg működni fog

(TDA7560, LM1036, és TDA1557 fog majd remélhetőleg üzemelni a ládában)
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Na, akkor ide leírom, ha már nem engedték máshova...
Sziasztok!
Először is elnézést kérek a modiktól, hogy ismételten egy új témát nyitok.
Na szóval a problémám az lenne hogy félig meddig elkészült a hangládám, (amiről a Hangláda építése! című topicban számoltam volna be de hát ugyebár ezt (is) törölték...) és már csak az lenne hátra hogy a végfok IC-ket beleszereljem. Akkumulátorról minden jó, viszont akkumulátortöltőről van egy "kis" brumm
Már apukám tiszta ideges hogy búg az egész ház
Ezt hogyan lehetne megszüntetni? A kondenzátorokkal minden rendben, ha nincs bemenő jel (kihúzom az mp4-ből), akkor csendben van. Ha viszont megérintem a jack dugó végét, magas frekvenciás sípolást hallok, de az áramfelvétel az rendben van (nem világít az égő, tehát ezek szerint nem gerjed). Elképzelhető hogy valami földhurok keletkezett? Vagy sz.r a trafóm?
A bemeneti vezetéket és kondik mozgatására hol elhalkul, hol felerősödik a búgás. Ezúttal nem képet, hanem videót készítettem

Előre is köszi azokat a válaszokat, amik nem arról szólnak, h hagyd a csudába, meg h vegyél másik IC-t, meg h minek nyitottál új témát stb
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Mekkora pufferkondenzátort használtál? Lehet az isgond, továbbá tegyél párhuzamosan a pufferkondikkal hidegítő kondikat is 100nF. Amúgy lehet földhurok is, nekem egyszer ez úgy jelentkezett, hogy az mp3-asomat elkezdtem tölteni miközben ment róla a zene, és akkor is elkezdett brummogni, de ha levettem akkor szép tiszta volt a hangja. Esetleg próbáld ki más jelforrásról (gondolok itt számítógép, CD lejátszó stb...)
(#) NémethBálint válasza Gyimate hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Párhuzamosan kapcsoltam vele egy bazi nagy kondenzátort (10000uF), és megszűnt a búgás

Köszi
:worship:
(#) Gyimate válasza NémethBálint hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Nincs mit. SzÍvesen segÍtek!
(#) jdani hozzászólása Ápr 3, 2009 /
 
Hali. építettem egy ilyen erősitőt. Szépen is szól, de az a gond vele, hogy egy kondi, tul forrósodik, és kipukkan pár másodpercen belül, ha megy rajtra a zene..mármint ha erősít az erősítő. Hol lehet a gond? A mellékelt képen látható középső kondiről van szó. (IC 3-5-ös lábán lévő IC)
(#) Bassmester válasza jdani hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Jobb lenne ha a kapcsolási rajzon jelölnéd be a problémás alkatrészt.
(#) jdani válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
a C3-as alkatrész
(#) Bassmester válasza jdani hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Nem lehet hogy a polarítással van a gond? Az 5-ös lábon van a + és a 3-ason a - ? Az elkók a fordított polarítástól tudnak ennyire melegedni. Na meg a túlfeszültségtől, de ez esetben inkább az előbbire tippelnék. A nyákot Te tervezted? Mert látom hogy nem az eredeti ajánlás szerint csináltad. Ha rendben van a polarítás, akkor próbáld meg úgy, hogy rákötsz a kondira még egy 100nF kondit is.
(#) jdani válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
a kondi polaritása jó, és a feszültsége is. Mármint a kondira irt fesz. 25V. majd holnap kipróbálom a 100 nanot
(#) jdani válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
odatettem a kondit. fogtam, a nagy 4700-as kondit, ha melegszik-e, és igy is melegedett. lekapcsoltam a tápról,és a kezembe szétlőtt a kondi.... amúgy működés közben, a zene recsegve-kattogva szól... rossz lenne a nyák?
(#) titi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Hány voltról, milyen tápról járatod?
Tettél hűtőbordát az IC-re?
(#) jdani válasza titi hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
12V kapcsolóüzemű tápegység. Hűtő van, nem iy akár milyen
(#) titi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Nem lehet valami forrasztási hiba?
(#) jdani válasza titi hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
attól lenne ilyen hibás, meg a kondi felfőne? :S de azért megnézem...
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Átnéztem, és a nyák az jó.... Hol lehet a gond? már a 2x kondi robbant..
(#) titi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2009 1 /
 
Fordítva kösd be azt a kondit!
Az oldalon, amit linkeltél, hibásan van feltüntetve!
Az IC adatlapja szerint a kondi + lábának az 5-ös lábra kell mennie!
De a linkelt oldalon a legelső ábrán (a blokkvázlaton) is látszik, hogy az 5-ös láb a +, gondolom azt az adatlapból másolta ki az illető...
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
...Vagy az adatlapon szerepel hibásan?...
Nem tud valaki csehül? Mert a fórumban is emlegetik, és lehet, hogy az adatlap nem jó?
(#) jdani válasza titi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
én tudok csehül, és szlovákul
(#) titi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Akkor nézd meg a fórumban, hogy mit írnak arról a bizonyos C3-as kondiról, ill. a polaritásáról.
(Lehet, hogy a 3-as lábra kell a +lába? Te hogy kötötted?
(#) jdani válasza titi hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
ÉN a 3-as lábra a + kötöttem. az adatlap szerint oda a - kell. a fórum szerint is, azt a kondit fordítva kell.
(#) titi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Namármost, ha a 3-as lábra téve a pluszt felrobban a kondi, nem próbáltad fordítva, mégis az 5-ös lábra tenni a pluszt?
Vagy már próbáltad?
Tekintve, hogy ugyanaz a szerepe a C3-nak, mint a C4-nek, és a C4-nek semmi baja, csak a polaritással lehet gond...hacsak nem csináltál ott a kondi környékén zárlatot...
Mondjuk mutathatnál képet a beforrasztott nyákról...hátha előrébb jutnánk...
(#) jdani válasza titi hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
De a C4 jól van beforrasztva. a polaritása is jó, tehát nincs miért robbania. De a C3 forditva volt belerakva, ez volt a hibás. Még nem próbáltam jó polaritással, mert nincs itthon olyan kondi..
(#) otisz hozzászólása Ápr 14, 2009 /
 
hali! tda1562Q elbírja a 2 ohm ot? köszi
(#) Góré88 hozzászólása Jún 8, 2009 1 /
 
Hali mindenki!
Azt szeretném megkérdezni, hogy nem túlzás az a 70W, 16volt, 4ohmon? Én 16volt, 4ohmon "hidalva" 15wattnál nem tudtam többet kihozni 4ohmon ebből a végfokból. 18volt, 4ohmon 20wattot tudtam elérni. +/-35 volton már hihetőbb lenne ez az adat csak sajna ezt nem bírja ez a végfok. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a gyártó is, hogyan meri garantálni a 70wattot???
16 volton szintén hidalva 1ohmon + eszméletlen nagy hűtéssel 60watt a vége utána pukk. Nem akarok senkit sem megsérteni csupán közöltem a felháborodásomat.
(#) Kovidivi válasza Góré88 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Ez egy örök rejtély lesz. Viszont a fizikát senki sem tudja átverni. Elvileg a dolog lényege, hogy a két nagyobb kondiban tárolt feszültséget valahogy úgy használja az IC, mintha nagyobb tápról járna... Bár nézegettem az adatlapot, és inkább H osztályban bírja a 70W-ot, ami szerintem kemény négyszögjel lehet... Bár még nem teszteltem... Az adatlap szerintem kitárgyalja ezt, csak az angol tudásom nem elegendő ehhez... Inkább építek egy hidalt TDA7294-et
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem