Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   144 / 375
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Nagy trafóhoz drága kapcsoló való!
(#) nikolatesla válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Jó csak már így is sokba volt a vezérlő!
(#) voodoo válasza lapose hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
..."+35V-ot a -35V-al. Magyarul 70V-ot zártál rövidre."...

Igen azért, hogy egyiken be másikon ki és ezzel a feszültségek össze adódnak.
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
"Minden tápnak összekötötted a kimeneti földjét,..."

Mert szerintem azt úgy kell. A föld az a "doboz" is egyben mondhatjuk és a hangszóró kimenet - fázisa.
Teszem azt ezeket össze is lehet kötni mert ugyan az ha egymás tetejére rakom az erősítőket.
(#) voodoo válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 

Azért mert most tudnék 3 darab tök egyforma tápot venni 6kilóért/darab. Egy ilyen teljesítményű trafó vagy tápegység belekerülne 25-30 ezerbe is legalább. Így jóval olcsóbb ez az alternatív megoldás
(#) voodoo válasza gaben62 hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Az erősítő panel vadonat új. Egy éve fekszik nálam és csak porosodik. Tápigénye legalább 2x100Volt (ennél kevesebbel be se kapcsol, próbáltam) max: 2x120V.
Ha jól emlékszem 2x100Voltal hajtva sin:800W 4 ohm, 2x120Voltnál már sin:800W 8 ohm. Ennél többet nem tud. Bivaly lehet.
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
*** igen még azt akartam ezzel kapcsolatban mondani, hogy nem 1 tápról van szó, hanem 3 darab egyformáról. Elképzelésem szerint ha 2 darab 12 Voltos akksit (egyformát) sorba kötök akkor 24 Volt lesz belőle. De a sorba kötésnél a két aksi pólusát (középen) ellentétes polaritással kötjük össze.
(#) Ge Lee válasza voodoo hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
A végfok nyákjáról tudnál csatolni egy képet?
Nem tudom milyen tápok amiket vennél, de ezeket nem szerencsés sorba kötni. Ha van is bennük áramkorlát nem biztos hogy sorbakötés esetén is védeni fog. A másik hogy ezek nem fognak tudni akkora áramot szolgáltatni amekkora neked kell, szerintem 5-6A körül tudhat egy oldala. A 3x6 az 18000, annyiból már összerakhatsz egy normális kapcsolóüzemű tápot is.
(#) Doncso válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Nem mert 8,8MB és nem fér ide.
(#) Doncso válasza golem hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
De feltettem máshová. Bővebben: Link
(#) Dániel X hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Üdv

Működőképes tranzisztoros erősítő kapcsolási rajzot keresek ami egyszerű és 1.5 V és 18 V között használható (hordozni akarom) és a hangzása is egész jónak mondható!

Köszi
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Mekkora teljesítményű kellene?
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Hát lényegében 10 20 w között gondolnám! Telefonról,mp3 ról szólna nem hiszem hogy nagyobb kéne de ha nem bonyolultabb akkor jöhet 30 40 w!

Köszi!
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Ez IC-s, és teljesen korrekt a hangzása: TDA2030
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Terveim közt van az is de nekem most tranzisztoros kellene mert azon tudok méregetni! Találtam egyet d e nem tudom működik e hangzásilag milyen. (hi fi hangzást ne várjunk tőle írás szerint)

Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Csináld meg, és méregess!
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Bocs lehet nem ide tartozik:

1N4148 as diódát mivel helyettesítsek?


Köszi!
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Azt ne helyettesítsd semmivel sem. A sarki fűszeresnél kapsz és gyakorlatilag minden elektronikus készülékben fellelhető.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Oké!
Azért kérdeztem hogyha kérdezi a boltos ne legyek meglőve!

Kösz!
(#) coolmsnman hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Uher compact 1200cd kapcsolási rajzát keresném.
Mellékeltem egy linket a készülékről.

Előre is köszönöm!

Bővebben: Link
(#) donder hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Mivel nagy gyűjtögető vagyok, és még nincs ilyen rajzom, és mert a guglin nem találtam, fordulok hozzátok...
Keresek egy BÁRMILYEN LCD kijelzős rádió (lehetőség szerint autórádió) kapcsolási rajzát. Lehetőség szerint jelezze ki a frekvenciát, és az RDS sem ártana... Remélem nem túl nagy kérés...
Kazettás rész nem kell bele, mert úgysem használnám...
Ha tud valaki valamilyen kapcsolási rajzot,és esetleg nyák tervet is adni, annak kifejezetten örülnék... (Sprint Layout, vagy Traxxmaker, mind1csak legyen valami!
Örök hálám lenne érte
Ja és FM sávban keresgélek (87-108 MHZ,)
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGeT!!!
(#) golem válasza Doncso hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Köszönöm
(#) proli007 válasza donder hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hello!
"még nincs ilyen rajzom, és mert a guglin nem találtam"
Szerinted miért nincs ilyen rajz? Mert a meleg-vizet nem érdemes feltalálni. Most megépítenél egy rádiót, eredeti cél IC alkatrészekkel? Vagy programozol LCD kijelzőt és RDS-t? Gyártasz szintézeres tunert? És végül veszel egy utánfutót, amin elfér?
Már bocs, de ez szerintem egy halott projekt..
üdv! prolli007
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Idézet:
„Mert szerintem azt úgy kell.”

Próbáld ki saját felelősségedre!
De ne ezekkel a tápokkal, hanem valami levetett ATX-es táppal, amit nem sajnálsz. Talán kisebb lesz az anyagi kár..
(#) Rumcájsz válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Felesleges kipróbálni ugyanis lapose-nak igaza van !!
3x6 ropiért már kapsz egy normális trafót amihez nem nagy szám egy rendes, védelemmel ellátott szabályzó áramkört építeni!
(#) voodoo válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
"A 3x6 az 18000, annyiból már összerakhatsz egy normális kapcsolóüzemű tápot is."

Hát az "Én össze rakom" az messze áll tőlem. Halvány gőzöm sincs --számomra-- bonyolult főleg a trafó része...

Amúgy 14 darab MJL21193/94 páros van benne. Dupla oldalas nyákon, Ventilátor áramkör/LED, koppanásgátló, hibajelző LED, power LED, csúcsindikátor LED, védelmek pl hő, kevés fesz. nem kapcsol be, rövidzárlat. Van rajta "RESET" gomb értelmét nem látom.... Mindegy. Vannak rajta potik a nyugalmi áram és a ventilátor szabályozás végett.

Ennyit tudok róla.
Teljesítménye egyenlőre ismeretlen, de állítólag piszok hangosan szól
(#) voodoo válasza lapose hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
"ATX-es táppal, amit nem sajnálsz."

Nos az ATX tápok azért nem köthetők össze, mert külön ampert nyom ki azonos feszültségen és "visszafele" nem dolgozik. Ráadásul nincs test. A test az a doboz mellesleg az a "föld" számára. De nem test.....
De viszont egymás tetejére rakom a tápokat nem lesz semmi baja ha a "testek" össze érnek. Mert azok össze érhetnek. (mármint maga a dobozról atx táp esetében)
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Hát ha nem látod át sajnálom..
Amit az ATX-es tápokról írsz, hogy nincs test, az nagyfokú tájokozatlanságra vall!
Dehogy olcsón megúszd a dolgot vegyél először 6db ceruzaelemet, kösd a rajzod alapján össze, és utána megbeszélhetjük a dolgokat.
(#) voodoo válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Bárhol kerestem nem találtam olyat ami legalább 2x70Voltos trafó lenne. Csináltatni lehet vadi újat 26 ezer....
Gondoltam inkább veszek 3 darab 6 ezer Ftos tápot (talán még alkudni is tudok) és jobban járok.
De ha tényleg nem köthető össze akkor nem veszem meg. Amúgy köszönöm a hozzá szólásokat! Így bele gondolok kezdek rá jönni, hogy valamiért még is csak nem lesz össze köthető 3 darab táp. Talán lehet össze köthető? és 2x105 Volt lesz belőle, de lehet hogy a teljesítménye marad 400Watt és negyed hangerőn kidurrannak a kondik. Vagy ilyesmi. Talán párhuzamosan kéne kötni hogy 1200Wattos legyen de akkor meg bika diódák kellenének + maradna a 2x35Volt.
Tehát én ezen gondolkozom amiért kár lenne megvenni.
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Nov 3, 2010 /
 
Lehet hogy össze lehet kötni, de úgy ahogy a rajzodon szerepel úgy biztos, hogy nem!
Következő: »»   144 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem