Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   726 / 1679
(#) dudassandor1 válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Köszönöm! Remélem nem lesz benne hiba. Légcsatorna elvben megvan, bár igaz, a venti merőlegesen fújja a bordát, de az elő és hátlap a bordánál perforált, így ott távozik a meleg levegő. A hűtőborda nem ér hozzá a doboz aljához sem és a tetejéhez sem. Van kb. 1 cm rés. Ott bejut az áramköri részhez is a levegő, mert az előlapon levő másik perforálásnál is érezni a levegő kiáramlását. Így legalább az a rész is szellőztetve van. Gondolkodtam ám azon, hogy levágom a hűtőbordát hogy beférjen a ventilátor a borda elejéhez a "klasszikus légcsatornához", de megmondom, amilyen drága volt sajnáltam levágni belőle! Ezért is lett így. Bár igazad van, a hely sem sok a dobozban. :yes:
(#) dudassandor1 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Én nem vagyok ebben a témában szakavatott, de akkor majd írok az Urbánéknak is, hogy ez nem az.
(#) dvd válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Igen a saját végfokát építettem meg.Sok mindent akarok még igazítani rajta csak most nincs rá időm !Ez csak afféle átmeneti állapot
Hát igen a képek telefonnal lettek csinálva azért tűnik úgy,meg a rajzban van egy hiba is de azóta az már ki lett javítva.Hála istennek nem gerjed nem búg,zúg szép hangja lett.Az apróságok meg majd alakulnak ha lesz időm !
Köszi a dicséretet!
Üdv!
(#) Tibi98 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Ebbe én is majdnem belekötöttem, de az A osztályú erősítőket Class "A" jelöléssel szokták ellátni, míg a "kiváló minőségű" kifejezésre használják néha az "A" Class jelzőt, szóval ez annyira nem gáz szerintem. (Meg aki tudja mi az az A osztályú erősítő, az azt is tudja, hogy 2x200W-os csak papíron létezik belőle )
(#) Davidd hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok ma oszeraktam egy stereo vu metert .Igaz csak probapanelen de ez ezen is marad.Szerintem eleg jo lett.Mellekelek par kepet.
(#) zsoltee0001 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Profi munka! Gratulálok!
A ventillátoros dologhoz, annyit, hogy 1-1 terelőlemez, így a bordán keresztül kénytelen lenne szívni a levegőt, de az se biztos, hogy kellene.
Üdv
(#) dudassandor1 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Köszi!
(#) dudassandor1 válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Ettől még jó lesz ez! Majd a következőn csiszolok még. Köszönöm az infókat!
(#) Mybuster válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Hello ! jól néz ki én még annyit javítanék benne hogy szép egyenes led csík legyen én is nemrég csináltam egy ilyet !!!
(#) Davidd válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Nekem ez az erositom elolapjanal lesznek a ledek szoval szepen kikell furni es akkor szep egyenesek lesznek a ledek is .Mar lattam a munkadat neked is gratulalok.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Elfelejtettem kerdezni:neked van elotte eloerosito? neked milyen icvel is van 3915 v3914 mint nekem?Nekem laptoppal anyira se tudom kivezerleni hogy az 5 zold ledig felmenjen.Majd csinalok hozza egy egytranzisztoros eloerositot mellekelem a rajzot eszerint epitettem most is csak az erosito fokozat nelkul mert nem fert a panelra.
(#) davidovics válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Ez igen! :eek2: Mire én ilyet összerakok......
(#) janikukac válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
[OFF] Nem akarok offolni, de elmondom a titkot : LM391x-el sosem fogsz jó VU-t kapni.

Ha azt akarod , hogy jól villogjon , akkor egy másik kapcsolást kellet volna megépítened, mint amit én, és ott egy trimmerel a kivezérlést tudod állítani.

Ebben az esetben max annyit tudsz tenni, hogy nagyob hangerőt adsz Winampal, vagy amivel a zenét hallgatod...

Én is így jártam az erősítőmnél. Az erősítőmbe nagyon kis jellel erősen szól, VU-hoz meg kell vagy 10x annyi jel.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Na ezt én nem állítanám... Nagyon jó kis ic az, csak kell elé (mint minden vumeter elé) egy csúcsegyenirányító, ami még szintet is emel. (Olvasd el Proli cikkét!) De ez már itt erősen off.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Koszonom valaszotokat.Nekem most jelen pillanatba a bemenetnel nincs eloerosito resz hanem csak egy dioda egy kondenzator meg egy ellenalas.Igy eleg erosen vilagit.de csinalok hozza egy egytranzisztorost.
(#) zitzaki hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok!
LEgujabb remekművünk haverokkal egy 1850 típusú mélynyomó. Kárpitizva festve meg minden amit igényel.
Várom a vélemyényeket
(#) Kovidivi válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Miért nem inkább a referencia ellenállásokat állítod be helyesen? :no: Ha érdekel, kérdezősködj a témájában!
(#) Davidd válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Aranyosak.Viccet ferreteve nagyon jok szerintem nekem is joljonne ket olyan.Nekem most felkesz allapotban van ket 2 utas hangszorom.Grat hozzajuk szep munka.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 

Fogadjunk, hogy gőzöd sincs arról amit Vicsys írt.
Idézet:
„Nem akarok offolni, de elmondom a titkot : LM391x-el sosem fogsz jó VU-t kapni.”

Na LM3914 vagy LM3915 kellene erre a célra? És miért?


Maga a kapcsolás szép és jó, de a led-ek szebben is állhatnának. A forr. oldalt viszont nem kímélte a készítő
(#) zitzaki válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Köszi hát volt vele munka
(#) dudassandor1 válasza davidovics hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Köszönöm! De csak biztatni tudlak téged! Biztosan megy ez, csak türelem meg kitartás!
(#) dudassandor1 válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Gratulálok! Komoly darabok! Tetszik a kárpitozás Lassan nekem is elő kell vennem a mélyláda projektet. Szép munka!
(#) Doncso válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Idézet:
„ferreteve”
Ez valami sivatagi állat fémből?
(#) _ampervadasz_ válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Szia Doncso. Ez nagyot ütött! Már a vakbelem is begyulladt a röhögéstől
(#) yohnsee válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Azt megkérdezhetem, hogy hogyan készítetted el a dobozt ilyen profira?
(#) dudassandor1 válasza yohnsee hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Szia! A doboz LOMEX-es 19" rack rendszerű. Én jobb szerettem volna ha acéllemezből van, de ez alumínium. A megmunkálhatósága jobb ugyan, de nem olyan merev mint az acél. A megmunkálás teljesen kézi módszerekkel és szerszámokkal/kisgépekkel készült (nem üzemi körülmények között!). Aztán festés, feliratozás, lakkozás, összeszerelés. Lassan ment, bár időm az volt rá. Így nem is lett elkapkodva, ez volt a cél.
(#) yohnsee válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Köszi, megnézem mit is árulnak arrafelé...
(#) Medve hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Üdv! Készült egy léptetőmotor meghajtó.
(#) Mybuster válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
OKÉ köszi feltétlenűl rakjál fel vidit kíványcs vagyok ..
(#) zolee1209 hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Mai délutánom projektje, egy infrás RGB vezérlő. Körülbelül 4 óra alatt végeztem vele, ebben benne van az alkatrészek keresése, szoftver megírása, két csésze tea elkészítése és egy kis pihi is. Még picit fogok rajta igazgatni, de mára ennyi. Bővebb infót a videó leírásában olvashattok még. Bővebben: Link
Következő: »»   726 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem