Fórum témák
» Több friss téma |
Ezeket találtam, nézd meg, hogy találsz-e bennük hasznos információt!
- STM32 with WIFI - Open Source 802.11 API for modules and IC STM32+WiFi
Igen, ez jó lenne, kérdés hogy az lwip támogatja e?
Vagy az mchp tcpip stack áttehető e arm re.
Egyébként úgy tudnál váltani az SD kártya és az SDIOs WIFI között ha C/D lábát hardveresen átkonfigurálnád egy másikra, mintha Chip Select lenne. Működhet ez szerinted?
Így elméletben nem rossz gondolat, de a DMA bufferekkel mit kezdjek mentsem le azokat is?
Illetve kérdéses, hogy magára lehet-e hagyni az sdkártyát, mondjuk ép amikor írom rá a szektorokat. Nem tudom érdekes elgondolás. Egyelőre MRF24WG0MA típus tűnik szimpatikusnak. Hasonlít a megoldás az enc28j60-ra, csak ez wifi. A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2014
Hát. Abból a szempontból is jó megoldás lenne ez hogy közös DMA-val dolgozna a kettő, és csak át kell egy kicsit konfigurálni. Az SD kártyát magára lehet hagyni, mert ha a Command vezetéken nem mennek neki parancsok, akkor a DAT[3:0] se fog semmit csinálni. Se kifelé, se befelé.
Mondjuk ez csak egy nagyon hirtelen ötlet volt, de elméletileg működhet hiszen az FMC-n is több cucc osztozik az ENB lábon kívül szinte mindenen.
Hali!
STM32 kontra uSD kártya. Tud -e valaki valami olyan programot PC-re ami az adott SD kártya anatómiáját mutatja? Blokkméret, stb. Ténylegesen arról van szó hogy v2.0-s a kártya (bigcard) 8-as parancsra adja a 0x55 választ, 1024 byte-os blokkméretet olvasok ki belőle, közben érdekes módon a címzése nem a block száma, hanem a a kártya egy adott byte-ja.
Az Infineon legkisebb fejlesztő kittje debugger-el... nagyon cuki.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
Helló szakik!
STM32, SD kártya SD módban. DMA-val. Az olvasás frankó. Írni szeretnék. A DMA-ban nem láttam konkrét utalást arra és nem is működik, így megkérdezem: Olvasás esetében a Source -> Destination, Pheripheria -> Memory irányt íráskor fel kell cserélnem, vagy kezeli a modul intelligens módon? Ugyanis azt tapasztalom hogy a DMA DIR bitje, és az SDIO modul DCTRL DIR bitje átállításával a DMA2Stream3 EN bitje nem hajlandó bekapcsolni. A DMA leírásban erről úgy írnak, hogy csak akkor kapcsol be ha jók a beállítások. Tudna nekem valaki esetleg mutatni egy működő SD kártya író rutint?
Sziasztok!
Valaki foglalkozott már az U-boot-tal? Terveztem egy panelt az LPC1788-as processzorral, 32 mega rammal, 128 mega NAND flash-el, az nxp oldalán van egy leírás meg patch az u-boothoz amit végigcsináltam lefordítottam linuxon, rátöltöttem, de amikor eljut oda, hogy áttöltse magát a memóriába akkor olvashatatlan lesz amit az usart-on küld. A memóriák elvileg működnek mert írtam egy tesztet még a relocate előtt és nem volt benne hibás adat. Végül arra jutottam hogy ha a relocate után a printf nem működik ha sima puts-al írok ki valamit usarton akkor teljesen jó. Szóval nem értem hogy miért romlik el a printf/vsprintf fügvények a relocate után, lehet hogy a ramokkal van még valami baj? Csak akkor hogy tudni futni maga az u-boot? mert az lefut és megjelenik a prompt csak éppen nem olvasható mert mindenféle karaktereket küld: U-Boot 2011.06 (Aug 16 2011 - 16:47:50) NXP LPC1788 Cortex-M3 DRAM: 32 MiB Flash: e1z K!A NAND: y2x#Mi #foeid !f pide 65472+ vedsigz 0@&1 #fojd !f pide 65408+ vedsigz 0@&1 pro!whoe "sadiyg fd "hocK!tae naf_rued_Zbt:8@adnaf_rued_Zbt:8@ad``lokk ad40x000000120000ztae naf_rued_Zbt:8@ad``lokk ad40x000000140x00ztae naf_rued_Zbt:8@adnaf_rued_Zbt:8@ad``lokk ad40x000000180000 tae naf_rued_Zbt:8@ad``lokk ad40x0000001a0000ztae naf_rued_Zbt:8@adnaf_rued_Zbt:8@ad``lokk ad40x0000001e0000ztae sd rom(kffpt 40000 fa9xed***0Wa {viznm-|tdenv() failedL!usYxg `fa}{t In: serial Out: serial Err: serial uboot> valakinek van valami ötlete?
Üdv Uraim ARM programozásba kérnék segítséget, adott egy IMAX B6 akku töltő amiben egy NUVOTON M0517LBN chip dolgozik, ehhez szeretnék valami egyszerűen kihozható égető áramkört összerakni, valaki tud segíteni?
Idézet: „adott egy IMAX B6 akku töltő amiben egy NUVOTON M0517LBN chip dolgozik” A probléma az, hogy sem a gyártó angol nyelvű honlapja, sem a Keil uVision támogatási listája sem tartalmazza ezt a típust. Ha az M0517LBN esetleg mégis M0516LBN, akkir a ChipCAD-nél is kapható NuTiny-SDK-M051 fejlesztői KIT beszerzését javaslom, amin kísérletezni is lehet, és programozó/debugger is van rajta.
Sziasztok! Egy elég komoly projektem lenne, de még sehol sem tartok a mikrovezérlők tanulmányozásában. Folyamatban van egy STM32F407 DISCOVERY vásárlása, ethernet modullal. Ott szeretném kezdeni az egészet, hogy egy szobai csillárt/lámpát, és éjjeli lámpát szeretnék vezérelni okos telefonról(android). Ki- be kapcsolás és fényerő szabályozás. Sajnos nem tudom merre induljak el. Találtam már kapcsolási rajzot fényerő szabályozásra, tehát az mondjuk megvan, de nem nagyon tudom milyen módon/ hova kell ezt bekötni a mikrovezérlőn, és hogy egy ilyen/hasonló, android program hogy néz ki. Tehát ehhez kellene valami jó tanács, példaprogram/kapcsolási rajzok. Vagy esetleg hasznos olvasmányok amivel el tudnék indulni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Kezdjed a STM32F407 DISCOVERY programozás gyakorlásával!
Ehez jó a fre: CooCox CoIDE Bővebben: Link Ott már találsz minta projecteket is, amik jók a kezdő lépések begyakorlására. De kitartásra szükséged lesz! Mert lesz mit tanulnod! Az adatlap is kötelező olvasmány! Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
Rendben, elkezdem ezt olvasgatni, már amennyit értek belőle, de ebből szerintem még nem fogom tudni, hogy hogy kellene kinéznie, egy olyan android programnak, ami ilyet tud csinálni. Vagy az adatalapból erre is rá fogok jönni?
Szia!
Azért az nem ilyen egyszerű. Amit akarsz, a nulláról elkezdve, hetekbe-hónapokba fog telni..
Ehhez a laphoz nincsen még android alkalmazás!
Mert alapból nincsen rajta memória bővítés! Neked inkább ez kellet volna: 32F429IDISCOVERY Bővebben: Link Vagy Rasberipy.
Akkor most felteszek egy nagyon buta kérdést. Mi az, hogy nincs hozzá android alkalmazás? Nem lehet azt megoldani, hogy írok egy alkalmazást a telefonomra, amely kommunikál a lappal és ezen a kommunikáción keresztül vezérlem a dolgaimat?
Külön téma az androidos telefon programozása!
Itt most maradjunk az ARM programozásnál! Mert ez a topik arról szól! De megoldható! A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
Szerintem Xeno nem az STM-en akar futtatni droidot.
Én azt tanácsolom hogy: Bármilyen MCU. Hozzá egy UART-WIFI és akkor nem kell az ethernet miatt végigvésni a lakást. A droidos telefonon futó progihoz gőzöm sincs, mert én csak bare-metal-ba progizok. Mivel neked ebben a témában nem kell nagy proci, igazából egy STM32F1xx-es Cortex-M0 is ok. Ha viszont vezetékezni akarsz, akkor én a végpontokon nem használnék procit. A Microchip-nek van egy CAN I/O expandere, MCP250xx, CAN busz két vezetékes soros buszrendszer, mindenkinek saját címe van, és az egészet egy ARM vezérelné. Az ARM-ot meg arra illeszted amire csak szeretnéd. GSM-re, ETHERNET-re stb. Magát az ETHERNET-et igazából nem erre találták ki hogy lámpákat kapcsolgass. CAN busz erre sokkal ideálisabb, vagy az RS485 A jó hír az hogy a 407-ben ezek (is) mind meg vannak, tehát nem lőttél bakot, csak még igazítani kell a dolgodon.
Nem szerettem volna annyira belemerülni az android programozásba, csak gondoltam valaki hátha tudna egy ilyen alap android alkalmazást mutatni, ami hasonló dolgot vezérel, de akkor erre majd keresek megfelelő topikot.
És igen, nem az STM-en akarom futtatni, vagyis gondolom nem azon kell, hanem a telefonon/tablet-en. Annyi lenne, hogy készítek egy applikációt, meg vannak egyenlőre csak lámpáim, amiket gondolom rá kell kötni az STM-re(ami wifire/internetre csatlakozik). Küldök egy jelet az STM-nek, hogy kapcsoljon be egy lámpát, vagy szabályozza a fényerősségét. Tudom ez így túl egyszerűnek tűnik és nem ilyen egyszerű, de ez lenne a lényeg.
Igen a lényeget jól vázoltad!
A telefonodra biztosan találsz alkalmas app-ot a Google Play-on. A továbbiak eldöntéséhez ismerned kel a lehetőségeket. És az STM32F407 DISCOVERY programozását, ha már ezt választottad.
Azért lenne pár kérdésem. Milyen elektronikai (magán)tanulmányaid vannak? Mid van otthon? Programoztál már valaha mikrovezérlőt? Egy 220-as lámpát nem közünk mikrovezérlőre. Úgy kell kezdeni hogy optocsatoló az hajt egy relét, és a relé kapcsolja a 200-at. Igaz ilyen van 2in1. Amit én csinálok otthon (mert asszony átépíteni akar) hogy minden egyes fogyasztót és kapcsolót egy rack szekrénybe hozok ki szépen. Mindent. És ott a szekrényben már azt csinálok amit akarok. De még ha WIFI-t is használsz, a gond az hogy akkor is vésni kell, mert a lámpa környékén a plafonban csinálsz egy dobozt, vagy a villanykapcsoló szerelő dobozába rejted el a dolgokat.
És ha már fényerő szabályozás?
Akkor milyen égőt alkalmazol? Én ha már fejlesztenék legyen modern LED lámpa! Újabb kérdés ezek, hogy bírják a PWM-es fényerő szabályozást? Ja ha PWM? Akkor már nem jó a relés vezérlés. Vagy inkább 2 égőt váltva alkalmaznál, 1 erősebb + 1 gyengébb? A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
Szilárdtest relé, benne tirisztor, és már jó is! Igazából ettől ő még nagyon messze van. Előbb egy LED-et kellene tudni villogtatni, el kellene dönteni az egész milyen buszra kerül fel, és hát a protokol se kispálya. Ha CAN buszt használna az I/O expanderekkel jól járna mert azokban van GPIO, PWM és ADCON is. Végpontokat nem kell programozni, a vezérlésük meg fix, adott.
Ezektől a lépésektől még messze vagyok, egyenlőre csak sima égőkre gondoltam, LED lámpa eszembe sem jutott, azt, hogy ezt milyen elektronikai eszközökkel lehet megoldani(ki-bekapcsolás, fényerő szabályozás) még nem néztem utána. De már elég sok tanáccsal elláttatok így is. Azt se tudom mi az az optocsatoló, vagy szilárdtest relé, vagy tirisztor, de utána fogok nézni és remélhetőleg lesz egy kis segítségem hozzá.
Akkor ajánlom:
Nincsen benne mozgó alkatrész, a kisfeszültségű vezérlés levan választva a hálózatról. Bővebben: Link
Amit lesz időm elolvasom amit küldtél, előre is köszi!
Keresgéltem neten, hátha van olyan apcsolás, amit csak rákötök a kontrollerre(STM32F407), és már tudnám is vezérelni a lámpát(az most nem lényeg, hogy neten keresztül, egyenlőre elég lenne, ha csak egy nyomógombal menne). Azt lenne ha kérésem, ha esetleg valaki ismer ilyen konkrét kapcsolást, amivel meg tudnám oldani, hogy egy lámpát(230V) tudjak kapcsolgatni és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném, mert én sehol sem találom, és valószínűleg ott a gond, hogy rosszul keresem, mert nem tudom pontosan mit is kellene keresni.
Habár nem biztos, hogy én ebben a topicban tenném fel ezt a kérdést,
de talán a csatolt rajz ötletet adhat. A MOC azt hiszem figyeli a nullátmeneteket, és ott kapcsolja a lámpát. Ezzel nem öli meg olyan hamar az izzót, és csökkenti a kapcsolásból eredő elektromos zavart. Ha fázishasítást akarsz, akkor a MOC sorozaton belül keress egy másik típust, amiben nincs ez a nullátmenetes kapcsolás. |
Bejelentkezés
Hirdetés |