Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „Hozzávetőlegesen ez olyan 10 ms.” Ennél az ATmega328 is lényegesen nagyobb idő elteltével kapcsol ki. Nem mértem, de 1..2 másodperc lehet. Az ATmega8 a mérés vége után kb. 10..20 másodperc elteltével kapcsol ki. Az a kérdés inkább, hogy ha beprogramozom a 1.06k hex -et a flash -be, az 1.06k eep -t az adat EEPromba, beállítom a fen leírt fuse értékeke és beprobramozam, miért nem reprodukálódik a teszter. Valamint az, ha letöltöm a transistortester-Software.tar.gz -t, amiben a trunk mappában a 1.11k verzió van (átírom benne a karakterek kódját), lefordítom ATmega328, beprogramozom, beállítom a fenti fuse biteket. Beteszem a teszterbe megnyomom a gombot és csak egy pillanatra villan fel gyengén a LED, további működés nincs... Valamint az, hogy ebből a tömörítésből kiveszem a 328 -ra előre elfordított hex -et, eep-t, beprogramozom és az sem megy... Eredeti:
Módosított:
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Nahát én ezt pont nem , így csinálom.A mindenkori új verziót nem szoktam egymásra felül írni.
Általában lehet , és biztosan kellene működnie úgy is , de én mindig előtte törlést hajtok végre .Utána nézek egy kiolvasást , hogy lássam , minden tiszta.Azután teszem fel az új verziót.Nekem , így még mindig jól került bele , és nem marad az előző programból benne semmi.Próbáld meg te is , így jónk kell lennie. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Az ATmega328 és az ATmega8 is gyári új volt az első verzió beprogramozása előtt. A programban ugyan van lehetőség, hogy elhagyjam a programozás előtti törlést, de nem volt benne pipa. Mikor mindkettőbe visszatettem a kiindulási verziót egyből indultak. Hol és mit kell beállítani az újrafordítás előtt?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Nem tudom milyen programozót , és szofvert használsz.Ugyanis vigyázni kell , mert egyes szofverek pont fordítva állítják , amit kell.Tehát , akkor programozza , ha nincs beállítva , és akr nem , ha ki van pipálva .És egyes szoftverek pedig pont fodítva.Példa erre a pony prog.
Jó lesz az , csak finomításra szorul még.Egyébként mindenki átmegy ezeken a dolgokon akik megépítik eme tesztert , és a végén mindenkinek jó lesz.
És csak is azért teszek fel most is képet , hogy elhidd , hogy megfogja neked is mérni a tesztered a BAT 46 ot is. A képek alatt látható szöveg az annak az alkatrésznek a mérése látható.Ja a kicsit rosszabb minőségért elnézést. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Szia! Ha a mkAVR Calculatort használod,a képen látható módon állítsd be. Egy próba erejéig próbáld ki a mellékelt hexet, arra jó lesz, hogy megtudjuk változik-e valami.
Vegyes az eredmény. Tápmérés jó. Sokkal lassabb a működés. A TL431 kimenetét földre zárja. A Schottky diódák mérése jó. Tranzisztorokat felismeri. A 4k7, 10 .. 12K körüli ellenállások mérése elfogadható ( multiméterrel 9.87k a műszer mindhárom lehetséges bekötésben 10.16k), de rosszabb, mint az ATmega8 -cal mért. 100k helyett továbbra is 81.15k. 470nF is jó a kondenzátor mérés (pl. a 22pF -ot nem méri), 470µF/25 V helyett 1180µF ESR 0 ohm. Quartz kicserélve, az eredmény ugyan az.
Kérdeznék egy olyat , hogy az atmega 328 az pontosan milyen típusú ?
ATmega328P-PU 1E950F
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Az jó , és még annyi lenne , hogy melyik rajz alapján készítetted el a tesztert.
Azt nem értem , hogy a TL431 kimenetét miért zárja rövidre .Ott minden esetben 2,5v nak meg kell lennie. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Így már sejthető, hogy a szoftverrel kell szórakozni. Ez nekem is úgy történt, hogy egy módosítás-programbetöltés-önteszt-néhány mérés. Aztán megint szoftvermódosítás-stb. Míg elfogadható nem lett. Ezt csak nagyon szerencsés esetben lehet megúszni. A 22p kondit nem is kell hogy megmérje, elvileg 25p az alsó határ.
Elindult az újrafordított 1.11k. Az omega és a mű jó, a Schottky dióda jó, a 470µF/25 V -t mérve 446.3 µF ESR=0.02 ohm. A 100k továbbra is csak 80.39k.
Mit is kellene javítanom?
Vannak olyan programverziók, amiben a referencia bemenetet használják a mérőpontokat összekötő relé vezérlésére. Az a kapcsolás és majdnem az a panel, ami abban a hozzászólásban található, ahonnan a kezdeti programot letöltöttem. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Ezt a sort keresd:
CFLAGS += -DREF_R_KORR=12 Persze az érték nálad más lehet.
Ezen a nyák rajzon én azt látom , hogy a kimenetek nincsenek védve a relés megoldással.Viszont a referencia feszültségnek ott mindig meg kell lenni ha esik ha fúj.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
#CFLAGS += -DREF_R_KORR=3 --> 100k measured 80.39k
#CFLAGS += -DREF_R_KORR=12 --> 100k measured 87.65k #CFLAGS += -DREF_R_KORR=16 --> 100k measured 81.39k Szinte hatástalan.
Morgóé olyan. Nincs több AVR -em. Újonnan vásároltam, nem volt más áramkörben. Miért lenne rossz?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Csak próbaképpen nézd meg ezt a progit.
Sosem lehet tudni .Egy statikus feltöltődés általi kisülés stb.
Két dolog ami nekem nem stimm.Az egyik , hogy a referencia feszültség nem állandó , ami szerintem hiba.A másik pedig a kimeneti mérő pontok kicsi ellenállás értékeik .
Kérdésem lenne hozzád.HP41C hivatkozik a te általad készített teszter nyákrajzán arra , hogy
relés védelemmel rendelkezik ez amúgy igaz is.És hogy , azért tűnik el a referencia feszültség neki mivel a relés védelem teszi ezt. Nem lehet az , hogy ott esetleg rossz neki a relé alatti smd tranzisztor , és a relé tekercsén keresztül szépen leviszi neki 0 ra a referencia pontját ?
Normális esetben igen , de ha a tranzisztornak van visszárama ?
Az a baj , hogy nem tudjuk , hogy amikor neki ott 0 ra esik a feszültség az honnan kerül oda , csak a relé felől lehet nem ? Vagy a referenciája hibás lehet ? A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
- Nálam nincs relé, viszont kipróbáltam morgó programját. Nincs tranzisztor, így nincs semilyen árama.
- A referenciám még mindig jól van: 2.48V A 27. lábra megy. - A feszültség mérés úgy ahogy van rossz: A kapcsoló üzemű táp beállítva 40V -ra. Ha nincs zener, a teszter is ennyit ír ki. Egy 5.6V zéner (jól bekötve) multiméterrel 5.70V, a 26. lábon 0.57V, a teszter 1.73V -ot ír ki. Az 10/1 áttétel beállítva. Ha a 26. lábat 100nF -val szűröm, az eredmény nem változik. Az önteszt végén kiírt R_CORR és C_CORR adatok mit jelentenek? A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Nem olyan rég írtad , hogy
Idézet: .És nem volt az sem tisztázva , hogy mit , és hogy építettél meg.„A TL431 kimenetét földre zárja” Viszont a morgó programja nem biztos , hogy jó lesz neked .Mivel ő pont a zéner méréshez egyedi változtatásokat csináld pont aszért , hogy még pontosabb legyen a mérés.Tehát egy 12v os stab nála tuti , hogy 12 v ot is fog mutatni. Az azt jelenti , hogy az ellenállás , és kondenzátor , vagy kapacitás mérés beállításait változtattad.Ha visszaírod ahogy volt eredetileg , és lefordítod a programot , aztán belerakod az avr be , akkor nem fogja utána kiírni. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Ugyan azt csinálja, mint amit lefordítottam. 100k helyett 80.40k.
Én úgy gondolom , hogy nem szoftvert hiba lesz nálad .Mivel feltettél több féle verziót , és egyik sem jó.Ott a hardverral lesz valami.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Olvasd vissza kinek, melyik hozzászólására, mit írtam:
morgo itt feltöltötte a programját., amit kipróbáltam az én panelemen, amit Lajos1969 tervei alapján készítettem. A program a 27 . lábon az AVR kimenetével zárja földre (lehet, hogy a tápra is viszi, de nem tudtam kimérni) a referencia feszültséget. Erre a lábra nálam a TL431, morgónál a LT4040 kapcsolódik. Ép azt vettem én is észre, hogy a referencia feszültség eltűnt. Később visszakerestem morgó paneltervét és láttam rajta a relé meghajtását. Be is linkeltem Neked. Amint más programra cserélem morgóét, a fererencia feszültség állandóan mérhető. Hogy miért akadékoskodom a részletekkel, pedig multiméterem (ellenállás mérés), LCM3 -am (kapacitás és induktivitás mérés) is van, arra legyen itt egy kép, amit egy régebbi tranzisztor teszter verziónak PIC16F1827 -re adaptált verziója készített a kérdéses BAT46 Schottky diódáról és a 100k ellenállásról. Kondenzátor mérés nincs benne. Az a baj itt, hogy számtalan hex és epp található, de egyikről sem lehet tudni, milyen paraméter mire van állítva... Rendben, a panelon van a hiba. Akkor az ATmega8 ugyan abban a panelban miért mérte jól a 10k ellenállást? A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Nincs ebből probléma , és nem akadékoskodásnak veszem -vesszük .Csupán szeretnénk megoldani a problémádat .És egyenlőre rejtély , hogy mi is lehet nálad a gond.
Én elhiszem , hogy vannak mérő eszközeid nekünk is vannak , de gondolom csak fúrja az oldalad , hogy mi is lehet a gond , illetve szeretnéd összehasonlítani a többi eszközhöz képest . Hidd el , ha meg lesz a gond , és jól be lesz állítva a teszter , akkor pontosan fog mérni.Nem fogsz benne csalódni.Csak egy példát mondok erre .Ugye kondenzátornál méri az esr értéket is , és ott bizony akár 0,01 ohm kiértékelést is tudnia kell mérni , illetve megjeleníteni is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |