Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   514 / 2208
(#) kocos válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 10, 2009
(#) belganarancs válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Feltettem egy kérdést,sok hozzászólással ezelőtt.Mellékeltem én is adatlapot,de ha kell magát a kérdést újra felteszem,hátha valaki mégis segít.
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Biztos ami biztos alapon,lenne egy kérdésem a GU-81M pentóda alsó kivezetéseinek beazonosításával kapcsolatban.Az adatlapon van egy szemből nézeti rajz,felette meg van a cső aljáról rajz.A szemből nézetin fel vannak tüntetve:A,C3,ugyanebben a pozicioban a cső alját nézve kellene az alsó lábakat beazonosítani?Úgy gondolom,hogy így kell,de lehet nagyot tévedek,úgyhogy ebben kérnék segítséget.Megpróbálom csatolni az adatlapot.Üdv.:Gy.Zoltán
-ez lett volna a kérdésem.szerda óta 8oldalt haladt a fórum,ez nem semmi
(#) kocos válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Az általam belinkelt második adatlap alulról ábrázolva mutatja a lábalat, ha jól tévedek.
(#) CHZ válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Az alját nézve azonosítsd be az 1 kivezetést és az óramutató járásával azonos irányba beszámozhatod a többit . Ha nincs egyértetelműen jelölve az első láb , akkor a Fűtőszálat megkeresed Ohm méréssel és az segít megtalálni az egyes kivezetést (1-5-2) .
A többi már logikusan következik ..
(#) EcoPityu válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Szia!
Nem bántásképp, de azt az 1,2A csak IMPULZUSÜZEMBEN tudja a cső hosszú távon, és te nem "D" osztályú erősítőt építettél (bár nekem megfordult már a fejemben , egy "D"igitális csöves végfok...)

A folytatólagos MAXIMÁLIS Anódárama: 500mA! (a katódáram meg Ia+Ig1+Ig2, de ez se sokkal több.
Tisztában vagyok vele, hogy rövid ideig átfolyik rajta az 1A is, nekem annó egy átalakított APX 100-nál eltűnt a negatív rácselőfesz, és meg is indult az 1A!

No mindegy a vagdalkozásból elég! Nagyon szép, és felettébb BRUTÁLIS cuccot raktál össze, nekem eszembe nem jutott volna elpazarolni ennyi PL-t...

Na meg, ha a teljesítményadataidat méréssel is alá tudod támasztani, én hiszek neked!

De azért a kapcsolási rajzára csak kíváncsi lennék, hátha egyszer elkap a fogaskerék, és szerzek 6AS7G-ből vagy 8-at-10-et, és összedobok egy sztereo 40-50w-os OTL-t /trafó van hozzá/.
(#) belganarancs hozzászólása Ápr 10, 2009
Akkor jól gondoltam,köszönöm!
(#) kocos hozzászólása Ápr 10, 2009
Erről a ciklotron ( agy cirklotron? ) kapcsolásról nincs valakinek bővebb szakirodalma? Én nem nagyon találtam, se az itthoni könyekben, se neten (Meg ezúton jegyezném meg, hogy a PPP-ről meg úgy alles az OTL-ekről sincsenek se a szak-, sem a tankönyvekben [már amik nekem megvannak], csak épp annyi, hogy van ilyen is ... )

Más : na most akkor a PL500, 504 és 509 az pentoda, vagy sugártetroda? Mert hallotta,/olvastam már ezt is azt is!
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Ezt talátam régebben , de érdemes tanulmányozni .CIKLOTRON
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Szia Kócos!

Idézet:
na most akkor a PL500, 504 és 509 az pentoda, vagy sugártetroda? Mert hallotta,/olvastam már ezt is azt is!


Én is olvastam a cikkben... abba már bele sem mertem kötni, de ahol csak rákeresel az adatlapjára, azt írja, hogy PENTODE!
És én is úgy tudtam...
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Szia CHZ!
Ez a kapcsolástechnika, már a 96-os SZTEREO magazinban is benne volt, nameg az elektroncso.hu-n is taglalja BB.
Amiket ott találtam, azok mintha azért csak kimenőtrafósak lennének... A kapcsolástechnika érdekes, nameg jó bonyolult, nem érdemes PCL86 után ezzel folytatni...

De csak érekelne otlm kapcsolása is, a 16db csővel.
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Szia !
Igen , régebben trafós kicsatolással csinálták .
otlm erősítőjének kapcsolását láttam (még a tervezés szakaszában) , de azt csak Ő mutathatja be .
Szerintem nem fogja ..
(#) otlm válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Hát én is épp ezt modtam hogy csúcsokban!
Folyamatos üzemben színuszos jel esetén éppen a fele a folyamatos áram, azaz 600mA, amit röhögve bírnak ezek a csövek.
Ugyanis váltófrekvenciát szokás egy erősítőn erősíteni, nem folyamatos egyenáramot, mivel akkor egy pillanat alatt annyi a hangszórónak.
Senki nem mondta hogy folyamatosan folyik ekkora áram, csupán az adott frekvencia csúcsaiban, ha úgy tetszik felfoghatod impulzusnak is, mert ezek a csúcsok alacsony frekin is igen gyors lefolyásúak ezért a csövön az effektív teljesítmény és áram a lényeges, ami Peff 300W maximum és Ieff 600mA csövenként.
De mégegyszer elmondom, a csövek az adatlap szerint is és a valóságban is le tudnak adni 1,2A-t, ami zenei csúcsokban meghaladhatja a 700W-ot!
(#) otlm válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
A pl-ek sugártetródák, tévesen nevezik őket pentódának.
(#) otlm válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Azóta már lényeges átalakítások voltak amiket nem tettem közzé, de egyébként nincs benne semmi korszakalkotó találmány .
(#) CHZ válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Tudom , hogy sokat változtattál rajta mire beérett.
Kb. 2006-ban kezted , akkor beszélgettünk róla .
Ha bemutatnád a kapcsolást , akkor sem segítene sokat , nem kis meló megvalósítani .
Tiéd is még csak " félkész" , pedig már régen dolgozol rajta .
(#) otlm válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Így igaz, nem is akarom itt reklámozni, csupán a félreértéseket kívántam tisztázni.
Valójában csak csöveket keresek itt a másik csatornához.
Az otlről:
Ez a technológia azért nem terjedt el mert a megvalósítása elfogadható szinten is nagyon nehéz, körülményes és embert próbáló.
Aki olcsón akar jó minőséget elérni, annak semmiképpen nem ajánlanám.
Persze ebből is lehet kiemelkedőt csinálni, ami rendelkezik a csövesek erényeivel de mentes azok kivédhetetlen hibáitól, de csak igen komoly anyagi és egyéb befektetéssel.
Nem ajánlom senkinek hogy erre az ingoványos talajra lépjen, mert csupán a kudarc garantált, a siker nem.
Nem véletlen hogy még gyártók közt is ritka aki jót tud csinálni, alig fél tucat komolyabb otl építő vállalkozás van a világon.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Nem tudom mit írhattál a Google-be, de a "circlotron amplifier" kifejezéssel annyi infóra szert lehet tenni, hogy jó időre biztosítja az ember elfoglaltságát.
Pár oldal mintának.ciklotron 1
ciklotron 2
más OTL 519 info .
(#) CHZ válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Teljesen igazad van , nagy elszántságot igényel egy ilyet összehozni , az anyagiakról már nem is beszélve .
Szerintem kisebb teljesítményben meg nem is érdemes próbálkozni otl-t barkácsolni .
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Egy húron pendülünk, ugyanis szerintem is kulcskérdés egy OTL-nél, hogy ne kelljen a kimeneti impedancia miatt alkudozni (kompromisszumot kötni), és ezt csőnél csak nagy teljesítményű erősítőnél lehet megoldani, és hát ilyenkor igen durva nehézségek tudnak előjönni a tápellátással, a meghajtással, a kimenet védelemmel, szinkronizálással, hőelvezetéssel stb. kapcsolatban.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Ez így igaz , ezért nem is gondolkodom otl építésén .
Bevállalom a kimenő nyűgjeit és a hangban okozott hibáit .
(#) CHZ válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Csak egy kérdés : a bemeneten meghagytad az 1M-ás potit amivel magas korrekciót terveztél megvalósítani ?
(#) otlm válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Nagyon helyesen látjátok, éppen ebben rejlenek a nehézségek.
Sokkal kisebb teljesítményt eleve nem érdemes megcélozni, bár hozzáteszem hogy a kompromisszum mentes elektronikák hagyományos csövesben és tranyósban sem a könnyűsúlyú kategóriában keresendők. A műszaki tartalmat semmilyen trükkös kapcsolás és méregdrága alkatrész sem képes pótolni.
(#) otlm válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Milyen jól emlékszel .
Természetesen nem, hamar letettem róla.
(#) CHZ válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Akkoriban váltottunk néhány üzenetet a témával kapcsolatban , már akkor is csodáltalak . Én biztos , hogy nem csináltam volna végig , hamar belefáradtam volna .
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Én már máshol is láttam sugártetrodának írva
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Köszi, áttanulmányozom! (legalább gyakorlom az angolt is )
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Na ez az!, hogy én ciklotront írtam, nem pedig circlotront
Kösz az infokat!
(#) kocos válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Most már semmit nem értek,mert az adatlapok is "LINE OUTPUT PENTODE"-nak nevezik a PL-eket
A sugártetrodát meg az angolszász berkekben BEAM TETRODE-nak, amerikániában meg BEAM PENTODE-nak nevezik
(#) otlm válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Így van, sajnos még az elérhető adatlapon is pontatlanul tüntették fel.
Sok mindent el lehet hinni az adatlapoknak, ez pont nem olyan .
Következő: »»   514 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem